Skocz do zawartości
arsenal

TEST: Amplituner Harman/Kardon AVR255

Rekomendowane odpowiedzi

hey...

powiedzcie jak najlepiej podłączyć TV Smsunga B650, CD Onkyo Dx 7222 , BlueRay LG 370 i Dekoder IpBox 350 do HK 255.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie czy jest możliwość wymiany przodu w HK255.

Niestety zdarzył się mały wypadek (dzieci) i mam uszkodzony front amplitunera.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki wielkie, jak wrócę z pracy, to zadziałam. Pozdrawiam

Udało mi się wprowadzić litery, ale mam inny problem, czy da się usunąć oryginalną nazwę. U mnie tylko do istniejącej dodaje to co ja napisałem np:

DVD - BLU-RAJ, zamiast samego BLU-RAJ. Chcę też pozbyć się napisu GAME.

Oryginalnej nazwy nie usuniesz. Ale z resztą po co... pełny opis oryginalna nazwa + zmieniona widać tylko jak majstrujesz coś pilotem w ustawieniach. Na samym wyświetlaczu jest tylko opis wprowadzony.

hey...

powiedzcie jak najlepiej podłączyć TV Smsunga B650, CD Onkyo Dx 7222 , BlueRay LG 370 i Dekoder IpBox 350 do HK 255.

TV (HDMI in) <-> (HDMI out) H/K AVR255

CD (w zależności od tego jakie ma wyjścia - najlepiej cyfrowo czyli coax out lub toslink out) <-> (coax in lub toslink in) H/K AVR255

BluRay (HDMI out) <-> (HDMI in 1) H/K AVR255

dekoder: w zależności od tego jakie ma wyjścia

1) HDMI out <-> HDMI in 2 w H/K AVR255 (idzie obraz i dźwięk do ampli; nie ma możliwości obejścia do TV z dźwiękiem i obrazem jeśli H/K AVR255 jest wyłączony)

2) lub osobno: video np. component out do component in w TV, a dźwięk coax out lub toslink out do amplitunera, analog out do analog in w TV (będzie stereo z głośników TV)

=======================================================================

Poza tym chciałem powiedzieć, że sprzęt mam od tygodnia. Sprawuje się super tylko jest "dobrze" ciepły. Wiatraczków nie słychać z półotwartej szafki. Nie ma też pykania w głośnikach przy zmianie kanałów. Dostał mi się model z października 2009, więc ni stary ni nowy, ale nie ma na co narzekać. Niestety nie pamiętam wersji softu.

Póki co próbuję wszystko poustawiać pod swoje uszy i oczy. ;)

Sprzęt oczywiście gra przyjemnie, dość neutralnie z analogu stereo. DTS gra już bardziej "barwnie", DD gdzieś pomiędzy analogiem i DTSem.

Jak na razie mogę tylko polecić ten sprzęt, tym bardziej, że dałem za niego 2,1k PLN (chyba nie przepłaciłem zbytnio). :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź ;) nie chciałbym cie wkurzyć ale 2 miesiące temu za swojego HK dałem 1900 zł z przesyłką.

Pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Hm... To nie fajnie. ;)

Kupiłem go bo było blisko od domu, a takich rzeczy nie mam zwyczaju kupować bez obejrzenia na żywo i wyszło jak wyszło. Ech... Mówi się trudno teraz. ;)

Ważne ze sprzęt jest w porządku. :)

Edytowane przez misiaczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi sie wygląd hk255 i jestem bliski zakupienia go,o głosnej pracy wiatraków troche poczytałem i mam pytanie czy to był problem pierwszych modeli 255 czy np.model z 2009 lub 2010 moga miec tez ten głosny wiatraczek.Nie ukrywam ze hk255 ma duzo pochlebnych opini jezeli chodzi o dzwiek i naprawde bardzo mi sie podoba a chcialbym wiedziec jak to jest tym wiatraczkiem.Czy ktos ma jakies problemy w modelach"młodszych"???

Dodam ze kolumny bede chciał kupić od Klipsch F1 synergy

,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czytałem, że tylko "wczesne" egzemplarze miały problem z wiatrakami. Jeśli kupisz teraz to raczej "wczesny" nie będzie.

Ja kupiłem 255 na przełomie 2009/2010.. czy jakoś tak i żadnych problemów nie mam.

Nie słyszałem jak gra z Klipsch F1 synergy, ale czytałem sporo opinii, że bardzo fajnie.

Oczywiście najlepiej samemu posłuchać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z firmwarem cos kombinowałes?? w sensie update?? Czy na "fabrycznym" masz hk255?

Fajnie ze Ci działa, jestem bardzo zdecydowany na zakup HK i wydaje mi sie ,ze to mimo niekiedy złym opiniom -to bardzo solidny sprzet.

Jeszcze miesiąc i bede kupował.

Jakie kable zastosowac do kolumn? 2x2,5mm? Moze jakies propozycje ??tylko nie z górnej pólki :unsure: ...

dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Apisto mam model z końca 2009 roku i wiatraczków (póki co) nie słychać, a słuch mam w tej kwestii wyczulony.

Przed zakupem dobrze go posłuchaj z wybranymi kolumnami.

Kabelki do frontów (póki co tylko stereo mam) zmieniłem na 2x2,5 mm "podobno" Jamo - tak jest na kablu napisane, a kto to robił naprawdę... :) Koszty 5m takiego czegoś ok. 50zł (zakupy robiłem w Euro RTV AGD). Do tego wtyki bananowe, żeby było łatwiej operować gotowym kabelkiem.

Miłej zabawy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam zamiar kupic ampli do KD ale zalezy mi bardziej na stereo z mozliwoscia rozbudowy , dzis odsłuchalem HK a akurat starszy -podstawowy model chyba z serii 14X i denona 1910 na monitorkach KEF iQ30 , dla mnie dzwiek bardziej wyrazisty w HK, jak myślicie te monitory dobrze beda współpracowały z HK czy lepiej innych poszukac np B&W 686 ( nawet tansze )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich posiadaczy sprzetu harman kordon AVR 255 wlasnie dzis dostalem zamowiony sprzeecik i mam maly problem jak sprawdzic jaki mam nr Firmware ok juz sobie poradzilem wcisnolem 1-2-3-0 i OK i juz wszystko wiem posiadam wersje 28-07-2009 01 / AFW v0.97.2.2 i co panowie myslicie warto zaladowac calkiem nowa wersje????????????????????????????????? a odnosnie wiatraczka jak wczesniej zauwazylem duzo ludzi sie skarzylo to ja moge spokojnie powiedziec ze w mojej wersji nic wogle nieslychyc kompletne zero nawet zastanawialem sie czy wogle tam on jest zalozony ale jak przylozylem ucho dopiero cos minimalnie slychyc widocznie technicy poprawili ta wade jaka wystepowala kiedys .A sprzecik no poprostu gra rewelacyjnie nic dodac nic ujac Masakra no moze tez daje efekt moich kolumn jakie posiadam to droga sprawa B&W seria DM 605 S2 z aktywnym Basem,LCR6 S2 center ,i tylnie dwie DS6 THX wiec moge spokojnie polecic ten wzmacniacz

Edytowane przez Tomeczek25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich posiadaczy sprzetu harman kordon AVR 255 wlasnie dzis dostalem zamowiony sprzeecik i mam maly problem jak sprawdzic jaki mam nr Firmware ok juz sobie poradzilem wcisnolem 1-2-3-0 i OK i juz wszystko wiem posiadam wersje 28-07-2009 01 / AFW v0.97.2.2 i co panowie myslicie warto zaladowac calkiem nowa wersje????????????????????????????????? a odnosnie wiatraczka jak wczesniej zauwazylem duzo ludzi sie skarzylo to ja moge spokojnie powiedziec ze w mojej wersji nic wogle nieslychyc kompletne zero nawet zastanawialem sie czy wogle tam on jest zalozony ale jak przylozylem ucho dopiero cos minimalnie slychyc widocznie technicy poprawili ta wade jaka wystepowala kiedys .A sprzecik no poprostu gra rewelacyjnie nic dodac nic ujac Masakra no moze tez daje efekt moich kolumn jakie posiadam to droga sprawa B&W seria DM 605 S2 z aktywnym Basem,LCR6 S2 center ,i tylnie dwie DS6 THX wiec moge spokojnie polecic ten wzmacniacz

ładuj nową, śmiało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie jak myslicie czy ukarze sie nowe uaktualnienie do harman kardon AVR 255 HDMI 1.4a z wiazane z technika 3D i czy to wogle mozliwe????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie jak myslicie czy ukarze sie nowe uaktualnienie do harman kardon AVR 255 HDMI 1.4a z wiazane z technika 3D i czy to wogle mozliwe????????

Szczerze wątpię. Wątpię też, że HDMI 1.4a będzie niezbędne do 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomóżcie...

Sprawa wygląda tak: H/K 255 + 5 głośników, podłączony komputer i dekoder UPC - oba po HDMI (wejścia 1 i 2 w ampli).

Chcę, żeby amplituner sam dobierał sobie ile głośników ma pracować w zależności od tego jaki sygnał audio dostaje - jak dostaje stereo (nieważne czy PCM czy DD 2.0) to ma grać stereo (a nie jakiś Logic 7/DTS neo/Dolby plII), a jak dostaje DTS czy DD w 5.1 to ma grać wielokanałowo. :angry:

Da się to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomóżcie...

Sprawa wygląda tak: H/K 255 + 5 głośników, podłączony komputer i dekoder UPC - oba po HDMI (wejścia 1 i 2 w ampli).

Chcę, żeby amplituner sam dobierał sobie ile głośników ma pracować w zależności od tego jaki sygnał audio dostaje - jak dostaje stereo (nieważne czy PCM czy DD 2.0) to ma grać stereo (a nie jakiś Logic 7/DTS neo/Dolby plII), a jak dostaje DTS czy DD w 5.1 to ma grać wielokanałowo. :angry:

Da się to zrobić?

Nie . Można jedynie przypisać na sztywno dla konkretnego źródła : DVD, CD, Tuner ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomóżcie...

Sprawa wygląda tak: H/K 255 + 5 głośników, podłączony komputer i dekoder UPC - oba po HDMI (wejścia 1 i 2 w ampli).

Chcę, żeby amplituner sam dobierał sobie ile głośników ma pracować w zależności od tego jaki sygnał audio dostaje - jak dostaje stereo (nieważne czy PCM czy DD 2.0) to ma grać stereo (a nie jakiś Logic 7/DTS neo/Dolby plII), a jak dostaje DTS czy DD w 5.1 to ma grać wielokanałowo. :angry:

Da się to zrobić?

Nie . Można jedynie przypisać na sztywno dla konkretnego źródła : DVD, CD, Tuner ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomóżcie...

Sprawa wygląda tak: H/K 255 + 5 głośników, podłączony komputer i dekoder UPC - oba po HDMI (wejścia 1 i 2 w ampli).

Chcę, żeby amplituner sam dobierał sobie ile głośników ma pracować w zależności od tego jaki sygnał audio dostaje - jak dostaje stereo (nieważne czy PCM czy DD 2.0) to ma grać stereo (a nie jakiś Logic 7/DTS neo/Dolby plII), a jak dostaje DTS czy DD w 5.1 to ma grać wielokanałowo. :angry:

Da się to zrobić?

Nie . Można jedynie przypisać na sztywno dla konkretnego źródła : DVD, CD, Tuner ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja spróbowałbym podwójnego połączenia, poprzez HDMI i SPDIF (jeśli komp i dekoder je posiadają), wtedy wejście (wejścia) SPDIF w ampli można ustawić na stereo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie:) chciałem zapytać się panowie i prosić o poradę odnośnie takiego oto zestawu home cinema http://allegro.pl/zestaw-harman-kardon-avr-141-dvd-18-nowy-gwarancja-i1385857464.html warto to brać a do tego głośniki hkts 9 całość za prawie 3000 zł głównie do filmów trochę do muzyki i tv:) czy jednak darować sobie??? Pokój w jakim miałby stać ten sprzęt to 18 m2 więc proszę o poradę i z góry dziękuję za odpowiedzi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie:) chciałem zapytać się panowie i prosić o poradę odnośnie takiego oto zestawu home cinema http://allegro.pl/zestaw-harman-kardon-avr-141-dvd-18-nowy-gwarancja-i1385857464.html warto to brać a do tego głośniki hkts 9 całość za prawie 3000 zł głównie do filmów trochę do muzyki i tv:) czy jednak darować sobie??? Pokój w jakim miałby stać ten sprzęt to 18 m2 więc proszę o poradę i z góry dziękuję za odpowiedzi:)

To zależy czego oczekujesz ?! Za taką cenę można już skompletować zestaw z BD + ampli z nowymi dekoderami . Ja bym nie brał .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kazan

Nie . Można jedynie przypisać na sztywno dla konkretnego źródła : DVD, CD, Tuner ......

To, że na sztywno się da to wiem. To potrafię zrobić. Tylko ciągłe przełączenia mnie wkurza.

@windmill

Ja spróbowałbym podwójnego połączenia, poprzez HDMI i SPDIF (jeśli komp i dekoder je posiadają), wtedy wejście (wejścia) SPDIF w ampli można ustawić na stereo.

To wymaga nawet głębszego gmerania w ustawieniach, że nie wspomnę o kolejnym kablu (właściwie dwóch - dla kompa i dekodera)... I nie wiem czy xonar pozwoli mi bokiem puścić sam dźwięk z kompa. <_< Poza tym chcę, żeby to się automatycznie zmieniało.

Cóż widać nie zostało to przewidziane w tym sprzęcie. Będę się musiał pogodzić z przełączaniem stereo/5.1. To już z dwojga złego łatwiejsze i tańsze rozwiązanie. :(

Dziękuję za odzew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...