Skocz do zawartości
arsenal

TEST: Amplituner Harman/Kardon AVR255

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam tego wzmaka od zdaje się listopada. Póki co wiatraczek albo się nie włączał albo chodzi cichutko, z nagrzewaniem nie ma większego problemu. Nie jest jakiś tam okrutnie gorący. Póki co nie rozkręcam go na maksa bo wygrzewam moj zestaw MA. Bardziej mnie wpienia szum wiatraka w PS3 bo słychać go już na 1 biegu a jak załączy się 3 to jest to najgłośniejsze urządzenie zaraz po kolumnach :/ i to przy oglądaniu zwykłych filmów lub słuchaniu muzy z płytki czy też mp3. Zastanawiam się czy mnie nie dopadł podobny problem ale dot ps3 :) Właśnie przeszukuję forumową część dot konsol...

Faktem jednak jest, że na konkurencyjnym forum wielu posiadaczy 255 łączy się w bólu wymieniając przeróżne przypadłości dot tego sprzętu.
Kefir1 twoje problemy powinien rozwiązać nowy soft, link podawał w tym wątku arsenal na pierwszej stronie. Zdaje się, że instrukcja jest jedynie w języku szekspira. Na polskiej stronce hk nic nie znalazłem.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='emilyo' post='142052' date='14.01.2009, 00:52 ']Hej, mam tego wzmaka od zdaje się listopada. Póki co wiatraczek albo się nie włączał albo chodzi cichutko, z nagrzewaniem nie ma większego problemu. Nie jest jakiś tam okrutnie gorący. Póki co nie rozkręcam go na maksa bo wygrzewam moj zestaw MA. Bardziej mnie wpienia szum wiatraka w PS3 bo słychać go już na 1 biegu a jak załączy się 3 to jest to najgłośniejsze urządzenie zaraz po kolumnach :/ i to przy oglądaniu zwykłych filmów lub słuchaniu muzy z płytki czy też mp3. Zastanawiam się czy mnie nie dopadł podobny problem ale dot ps3 :) Właśnie przeszukuję forumową część dot konsol...

Faktem jednak jest, że na konkurencyjnym forum wielu posiadaczy 255 łączy się w bólu wymieniając przeróżne przypadłości dot tego sprzętu.
Kefir1 twoje problemy powinien rozwiązać nowy soft, link podawał w tym wątku arsenal na pierwszej stronie. Zdaje się, że instrukcja jest jedynie w języku szekspira. Na polskiej stronce hk nic nie znalazłem.

Pozdr[/quote]
A możesz podać jakie to forum, chętnie poczytam o potencjalnych problemach.
Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, posiadam AVR-255 od paru dni, mam pytanko do znawców, czy amlituner musi byc włączony żebym miał obraz z n-ki, DVD itp na TV , zaznacze ze n-ka,DVD itp podlaczone po hdmi do ampli i z ampli po hdmi do TV

z góry dzieki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli np. DVD jest podpięty kabelkiem HDMI do HK to konieczne jest jego włączenie aby przekazać sygnał video do TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

pulsujący dźwięk z wiatraka jest "wadą fabryczną" HK. Wie o tym serwis i bez problemu wymienia wiatrak w ramach gwarancji na taki który nie hałasuje.

Przesyłka do i z serwisu w Katowicach realizowana jest kurierem na ich koszt. Jeżeli ktoś ma blisko to podobno wymieniają od ręki.

Przy okazji można u nich zaktualizować soft.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wgrałem najnowszy soft. Poszło bez pudła i to kabelkiem, który sam z konieczności musiałem polutować. Z powodu braku RS 232, wykorzystałem w swoich zbiorach elektronicznych kabelek z oryginalnym wtykiem męskim chyba od jakiegoś skanera i dolutowałem mu wtyk żeński jakiegoś odzysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Harman- ców

Mam pytanie, jak podłączyć cyfrowy tuner TV kablowej Aster który posiada jedynie wyjście SCART ( euro) do H/K 355 żeby uzyskać skalowanie obrazu na ekran LCD? Dziś podłaczyłem go przez przejściówkę SCART-component lecz niestety nie zgłosił mi się na HDMI- może przez przejściówkę SCART-S-Video? Już zgłupiałem. POMOCY

Ps. w moim również nie słyszałem wiatraka choć grzeje się jak diabli...

Niech ktoś jeszcze poradzi czy w praktyce lepiej kalibrować ten sprzet ręcznie czy automatycznie? mam dziwnie mało mocy przy automatycznej kalibracji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis wlasnie sprawilem sobie ten amplituner i tak na szybko opisze wrazenia..

1. Ladny, ale kiepsko wywazony :) lewa strona o wiele ciezsza.

2. IR w oryginalnym pilocie jest strasznie kiepski, na szczescie od razu udalo mi sie ustawic Logi Harmony, ale i tak mam wrazenie ze odbiornik w ampli jest slabszy niz chocby w moim poprzednim HK970.

3. Niezle dosc dobrze zaprojektowane menu, choc predkosc reakcji na przyciski wola o pomste.

No i teraz najgorsze.. niestety dostalem model sprzed 10.2008 takze stary firmware (0.49.1.1) i trzeba bedzie aktualizowac. Jako ze mam enke to widze ze dogaduje sie dluzej z ampli niz z samym tv, ale dziala. Niestety mam male problemy z PS3, to ze dzwiek zanika (np. pomiedzy przeskakiwaniem z opcji do opcji w menu) to slyszalem, ale do tego jeszcze mi drzy obraz :o Czy to normalne? Spotkal sie ktos z tym problemem? Mam nadzieje ze aktualizacja rozwiaze te problemy, narazie bede musial skombinowac sobie kabel :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Super, to chyba zaraz skocze do Saturna, moze uda mi sie tam kupic kabelek :lol:

Jeszcze jedno pytanie, mam tez podlaczony komputer pod ampli i obraz jest ok natomiast wydaje mi sie ze delikatnie przycina - nie jest plynny w ruchu. Podlaczenie oczywiscie via dvi-hdmi, dzwiek puszczony analogiem, calosc hula x 1920x1080. Do tego nie moge ustawic dobrze obrazu, jest albo delikatnie za maly, albo ciut za duzy. Probowalem przez panel nVidii zmienic wielkosc obrazu, ale wtedy otwiera sie te okno do zmiany, niestety widac tylko jakas 1/4 i nie da sie zjechac myszka nizej.

Edytowane przez Yog-Sothoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić wersję oprogramowania w ampli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arsenal -> upgrade zalatwil problemy, takze te 'klatkowanie' w filmach puszczanych z komputera :)

Niestety zauwazam tez troche inne problemy, obraz puszczony z komputera nie jest zadowalajacy, czcionki wygladaja jakby sie 'rozlewaly' i nijak nie wiem jak to skorygowac (jesli sie da), rozumiem ze tak obraz moze wygladac po upscalingu, ale dane z HTPC sa puszczane w 1920x1080 wiec teoretycznie nie powinien nic mieszac.

Druga sprawa to jasnosc obrazu, przedtem gdy konsola byla podlaczona do TV w Killzone 2 PS3 przy ustawianiu gammy widzialem ten znaczek Helghastow, teraz ile bym nie dal to go nie widac, choc oczywiscie obraz jest jasny. Generalnie z checia bym przyjal kogos z Warszawy, ktory za jakis trunek ustawilby mi TV i ampli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadacze AVR 255...Czy moglby sie ktos wypowiedziec na temat tego z jakim zestawem glosnikow ten avr 255 najlepiej zagra,lub z jakimi glosnikami u was to wspolpracuje.Ja zakupilem te amplituner z HKTS 11, ale widze ze to byl blad poniewaz nie jestem do konca zadowolony.KD jeszcze ujdzie ale muzyka to juz poorazka. Pomieszczenie mam 32m kwadratowe, i chcialbym na zestaw wydac okolo 5000zl. Mysle o JBL ES90 z dopasowanym do nich centralnym, subem, i sourondami,ale wyczytalem tez pare negatywnych opini na ich temat.Prosze o porade i z gory dziekuje...Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 5 tys. można kupić niezły zestaw 5.1 (a może 5.0 wystarczy?). Poczytaj na konkurencyjnym forum hdtv i audiostereo.pl. A potem weź amplituner pod pachę i leć do sklepu posłuchać. Może KEF-y z serii C albo Dali Concept ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie jak sie ma 255 do 355? jakie sa różnice? warto doplacic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba najważniejsza to: podświetlane klawisze i funkcja uczenia się w pilocie oraz większa moc wzmacniacza w HK355. Oprócz tego bardziej rozbudowana sekcja multiroom. Reszta identyczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Reszta identyczna.

A wiatraczek w 355 też jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wiatraka to nie zauważyłem głośnej pracy. Fakt, jednostka sie nagrzewa dość mocno ale o głośnej pracy wiatraków nie ma mowy. Przynajmniej u mnie. Głośniej wiatraki pracują u mnie w tv a nawet w tvix'sie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, a ja mam system AV bezwiatrakowy i tak dobierałem sprzęt, żeby nie było wiatraków aż do tego nieszczęsnego Harmana...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak, a ja mam system AV bezwiatrakowy i tak dobierałem sprzęt, żeby nie było wiatraków aż do tego nieszczęsnego Harmana...

Przepraszam że pytam, a jak śpisz czy też słyszysz wiatraczki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, jak śpię to śpię. W sypialni nie mam żadnego sprzętu który mi hałasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie rozumiem, jak śpię to śpię. W sypialni nie mam żadnego sprzętu który mi hałasuje.

Przepraszam,pozwoliłem sobie zażartować,ponieważ tyle swojego drogocennego czasu poświęciłes tym wiatraczkom.Myślałem,że to jakaś obsesja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...