Skocz do zawartości
arsenal

TEST: Amplituner Harman/Kardon AVR255

Rekomendowane odpowiedzi

Są w środku, kręcą się i nie zdarzyło mi ich się usłyszeć. Poziom wiatraka w PS3.

[quote]Witam,

Czy obsluga tego amplitunera za pomoca tylko i wylacznie OSD ekranowego jest mozliwa i bezproblemowa? (chodzi mi o umieszczenie amplitunera w innym pomieszczeniu niz kino domowe, dodatkowo pomieszczenie jest za sciana ale zeby sie do niego sie dostac to trzeba sie nachodzic wiec obsluga tylko za pomoca OSD+pilot bylaby idealna - przez caly czas nie widzimy tego co sie wyswietla na wyswietlaczu VFD na front panelu!).[/quote]
Oczywiście, że obsługa będzie możliwa i bezproblemowa. Edytowane przez arsenal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.Zaznacze ze jestem amatorem sprzetu audio.Mam jadnak pytanie, czemu nikt z forumowiczow(przynajmniej nie znalazlem)nie stosuje HK z glosnikami HKTS 11?Czy one sa do bani? W Media Markt dosyc je zachwalali a nawet polecali,wiec juz ic nie wiem?
Drugie pytanie dotyczy bezposrednio HK avr.255. Pytalem sie w Media sprzedawcy co tak naprawde da mi upscaling w tym modelu, gdzie to bedzie mialo najwieksze zstosowanie itd.?Posiadam nbox i tel. lcd Samsung 52" full hd.Powiedzial mi ze (i to jest dla mnie wazne) w nbox np. przy ogladaniu programu TVN HD nadaja reklamy,to obraz robi sie mniejszy i ma dookola czarna ramke.Tak samo jest przy niektorych filmach na TVN HD, HBO HD...obcina obraz do formatu 4:3.Podobno przy podlaczeniu HK avr 255 miedzy nboxem a tel. objaw ten zniknie i wszystko bedzie na pelnym ekranie.CZY TO PRAWDA?Prosze o odpowiedzi bo wplyna one na zakup prze ze mnie tego amplitunera.Z gory dziekuje... Edytowane przez arkadius1111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Panów, posiadam powyższy sprzęt polecam naprawdę warto.. mam takie pytanie jak włączyć system dolby true HD ? w amplitunerze
Mam blu Ray Sony s550 tam są opcje dzwięku dolby digital lub DTS, jeżeli włączę DD to w amplitunerze mogę wybrać tylko DD jeżeli włącze DTS mogę wybrać Dolby Digital Plus Dolby Pro Logic II Logic 7 DTS Neo:6 od czego to jest uzależnine od ustawień w blu ray czy może od w jakim systemie mamy nagrany materiał może od ilości kolumn podłączonych ja mam zestaw 5.1 nieznam się tak dobrze może mnie ktoś oświeci..
Z góry dziękuje za wyrozumiałość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze coś zmieniałeś w ustawieniach ampli. U mnie w onkyo od razu ruszyło, choć jak byłem na odsłuchu to facet w tym samym onkyo za cholerę nie mógł mi tego ustawić.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Butcher' post='138175' date='23.12.2008, 11:39 ']Nowoczesne ampy już od dawna nie są wyłącznie przekaźnikami/dekoderami toru audio. Zobacz ile mają we/wy HDMI/component, a nawet zabytków pokroju S-video. Chodzi o to, aby do jednego klocka podłączyć cały sprzęt jaki posiadasz i tam obsługiwać/poprawiać/dekodować sygnał, po czym wypuścić na jakiś wyświetlacz/kolumny.[/quote]

Wielkie dzięki za "oświecenie", ale nasuwa mi się następne pytanie, przcież źródło video podpinam bezpośrednio pod TV lub inny "końcowy" wyświetlacz, więc w takim przypadku po "kiego" te ulepszacze w aplitunerach? Czyżbym musiał podpiąć źródło video poprzez amplituner do TV, aby ulepszacze zadziałaly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No raczej . . .

Po to chyba kupujesz ampli, żeby nim sterować cały system czyli wszystko wpiąć do niego a potem jednym kablem całość do TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='speedo12' post='138963' date='28.12.2008, 14:27 ']Witam Panów, posiadam powyższy sprzęt polecam naprawdę warto.. mam takie pytanie jak włączyć system dolby true HD ? w amplitunerze
Mam blu Ray Sony s550 tam są opcje dzwięku dolby digital lub DTS, jeżeli włączę DD to w amplitunerze mogę wybrać tylko DD jeżeli włącze DTS mogę wybrać Dolby Digital Plus Dolby Pro Logic II Logic 7 DTS Neo:6 od czego to jest uzależnine od ustawień w blu ray czy może od w jakim systemie mamy nagrany materiał może od ilości kolumn podłączonych ja mam zestaw 5.1 nieznam się tak dobrze może mnie ktoś oświeci..
Z góry dziękuje za wyrozumiałość[/quote]

Wzmacniacz ustaw tak jak do tej pory (kiedy byl DTS) podlacz go po HDMI i w BD uaktywnij HDMI Audio out, bedziesz mogl cieszyc sie fajnym dziekiem... A i jeszcze sciezka audio na plycie moze wymagac zmiany, bo pierwsza to np DTS !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!
Właśnie jestem w trakcie zakupu 255-ki z głośnikami JBL Northridge Cine Pack. Co sądzicie o tym połączeniu?
Jakie kable wybrać? Przód banany a tył jakieś cieńsze alphardy Da Vinci?
Test spoko. Czekałem na takowy. Testy zagraniczne z "wyższej półki" średnio nadają się dla takiego amatora jak ja. Edytowane przez runforestrun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='runforestrun' post='139786' date='02.01.2009, 23:32 ']Właśnie jestem w trakcie zakupu 255-ki z głośnikami JBL Northridge Cine Pack. Co sądzicie o tym połączeniu?[/quote]
H/K i JBL to właściwie ta sama firma. Też wybrałem takie połączenie. Jak dla mnie to "cykają" ładnie. Nie narzekam.
Co do kabli to kup po prostu najgrubsze i tyle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
;) Myślę, że na tył większe niż 1,5, 2,5 byłyby lekką przesadą. (Alphard-y bo... lubię tą firmę)
Z przodu chyba podłącze banany. Kupiłem ostatnio okazyjnie PureAv, za śmiesznie niską cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taaa, PureAV... Mam 5metrowy HDMI, który zrywa sygnał nawet na 1080i. Dziękuję za taką "jakość". Kup co tam chcesz, nie wiem po ile są te Alphardy, ale nie ma co przesadzać z wydawaniem kasy na kable głośnikowe. Mają być grube i z w miarę czystej miedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że niespecjalnie wierzę w cudownie uzdrawiające drogie kable audio( ale wojenki kabelkowej nie zamierzam zaczynać) to przody i front połączyłem siakimś Nakamichi 2x3mm a surroundy ( teraz już cztery :P ) 2x1mm - firmy nie pamiętam. No i gra to przyzwoicie.
Pozatym. Jak policzyłem i pomierzyłem to wyszło mi, że potrzebuję siedemdziesiąt metrów kabli. Wziąłem dziewięćdziesiąt metrów na zapas a zostały tylko trzy po podłączeniach ;) . Przelicz teraz te dziewięćdziesiąt metrów razy kilkanaście złotych za metr cud kabelka z reklamy i portfel już krwawi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście głośnikowe nie mają czego zrywać. ;) Za tą cenę (jakieś 40 zł :P) nie kupiłbym nawet wtyków słabej jakości. Na HDMI mam zamiar wydać trochę kasy to akurat bardzo ważna dla mnie kwestia. Uwielbiam czyściutki obraz bez artefaktów. Co do Alpardów to mówimy o 7zł za metr więc nie przesadzam. Dzięki za wskazówkę dotyczącą HDMI PureAv. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='runforestrun' post='139801' date='03.01.2009, 00:15 ']Na szczęście głośnikowe nie mają czego zrywać. ;) Za tą cenę (jakieś 40 zł :P) nie kupiłbym nawet wtyków słabej jakości. Na HDMI mam zamiar wydać trochę kasy to akurat bardzo ważna dla mnie kwestia. Uwielbiam czyściutki obraz bez artefaktów. Co do Alpardów to mówimy o 7zł za metr więc nie przesadzam. Dzięki za wskazówkę dotyczącą HDMI PureAv. Pozdrawiam![/quote]
No te 7 zł za metr kabla głośnikowego można ostatecznie dać :P
Co do HDMI to zapewniam Cie, że nie ma różnicy pomiędzy kablem za 1000 zł za metr a kablem za 9 zł za metr. Różnice mogą się pojawić przy kablach dłuższych niż 10 metrów. Przy krótszych (zwłaszcza tych 1m do 3m) nie ma sensu wydawać więcej niż 40 zł.
Artefakty nie powstają od kabla tylko na źródle sygnału. Jak jest słaby kabel HDMI to będzie zrywał obraz (jak ten PureAV).

Widzę, że propaganda producentów baaardzo drogich chińskich sznurków z ładnymi opakowaniami i ślicznymi logami cały czas działa.

Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W kwestii kabli, to się ostatnio nieco pod(beep), przy podłączaniu odtwarzacza blu ray, poruszyłem nieco wszystkie kable (niestety amplituner stoi schowany dosyć głęboko we wnęce przeznaczonej na sprzęt, a luzu zbyt dużo kable nie mają, około 10-20 cm) i nagle pojawił się śnieg na ekranie, delikatne poruszenie amplitunera, śnieg zniknął. Taką zabawę miałem przez 2h, nie mogłem dojść cóż to takiego - okazało się, że uwalił mi się przewód HDMI, który był nieco zakrzywiony - coś puściło w środku i doszło do minimalnej przerwy w przewodzie, bądź na łączeniu. Podłączyłem nowy kabel, śnieg, kolejny z innego sprzętu, śnieg, pojechałem do sklepu i kupiłem nowy, śnieg... Nie chciałem wierzyć, że to wina kabli i obwiniałem ampli, ale podłączyłem u syna i wszystkie 3 kable okazały się uwalone. Kable od 49 złotych, do 220 złotych (kupiony w czasie szaleństwa cenowego przewodów HDMI). Kupiłem 3 kable z zaznaczeniem, czy będę je mógł wymienić w razie kłopotów - podłączyłem i problemy zniknęły.

Jedno wiem teraz na pewno, kable HDMI nie lubią przepinania i przebywania w gąszczu innych przewodów.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy sysemie thx wszystkie kable powinny miec ten sam przekroj. Warto o tym pamietac jak ktos bedzie murowal kable, tak na przyszlosc. Mysle ze min przyzwoitosci to2,5mm , ja celuje w 4mm.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlatego tak lubię fora. Zawsze można się czegoś nowego nauczyć. Co do grubości kabli to wpełni zgadzam się z atorus-em. Miedź czy srebro to już sprawa ucha.
Jeszcze tylko wielka prośba do arsenal-a: Jaki schemat połączenia (kable) zastosowałeś bo widzę, że troszeczkę sprzętu masz i zastanawiam się czy wszystko przez ampi, jakiś switch czy coś.
Jeszcze raz dzięki za test - był niezwykle przydatny!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='darcun' post='137940' date='22.12.2008, 10:12 ']Witam!
Czy podczas przeprowadzania testu sprawdzałeś,czy AVR255 się nadmiernie nagrzewa?,czy problem ten w tym amplitunerze nie występuje?
Pytam,ponieważ inne amplitunery dość mocno się nagrzewają np:Onkyo606.[/quote]
Z amplitunerem (wzmacniaczem) jest jak z kobietą, musi być gorący by doznać satysfakcji. Możesz próbować z oziębłą kobitą, ale to podobnie jak zimny amplituner, zagra do d..y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co nie zmienia faktu, że ten się nie tylko grzeje jak k.mać (bardziej niż 606) to jeszcze ma ten zakichany wiatraczek, który wyraźnie słychać w cichych momentach filmu. Masakra. Co za [beeep] wymyślił takie coś we wzmacniaczu?
Upgrade dzisiaj przeszedłem i muszę przyznać, że jest to bardzo interesujące doświadczenie. Upgrade każdego subsystemu przebiega inaczej, więc można nieźle się zakręcić. W erze USB to jakiś totalnie koszmarny pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='runforestrun' post='139911' date='03.01.2009, 22:20 ']Dlatego tak lubię fora. Zawsze można się czegoś nowego nauczyć. Co do grubości kabli to wpełni zgadzam się z atorus-em. Miedź czy srebro to już sprawa ucha.[/quote]
Bez urazy, ale do głośników za 3500 za komplet to naprawdę czy dasz 2x2.5mm czy 2x4mm czy miedź czy srebro czy Alpharda czy noname czy bóg wie co tam jeszcze to naprawdę żadna różnica. Te JBLe fajnie grają ale high-end to to nie jest i pakowanie w kable znacznego procentu ceny takich głośników jest bez sensu.

A THX, coż, cały ten "system" do zastosowań domowych to trochę ściema i fajny sposób mistrza marketingu G. Lucasa na wyciągnięcie pieniędzy. Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maxiuca' post='139932' date='03.01.2009, 23:58 ']Bez urazy, ale do głośników za 3500 za komplet to naprawdę czy dasz 2x2.5mm czy 2x4mm czy miedź czy srebro czy Alpharda czy noname czy bóg wie co tam jeszcze to naprawdę żadna różnica. Te JBLe fajnie grają ale high-end to to nie jest i pakowanie w kable znacznego procentu ceny takich głośników jest bez sensu.

A THX, coż, cały ten "system" do zastosowań domowych to trochę ściema i fajny sposób mistrza marketingu G. Lucasa na wyciągnięcie pieniędzy.[/quote]
no w końcu rozsądne zdanie na temat THX :) już miałem dość tego podniecania sie tymi 3 literkami
PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maxiuca' post='139930' date='03.01.2009, 23:51 ']Upgrade dzisiaj przeszedłem i muszę przyznać, że jest to bardzo interesujące doświadczenie. Upgrade każdego subsystemu przebiega inaczej, więc można nieźle się zakręcić. W erze USB to jakiś totalnie koszmarny pomysł.[/quote]

Korzystałeś z przejściówki usb-rs232 przy upgradzie? Czy też jesteś tym szczęśliwcem, który ma kompa z portem rs232?

Ja właśnie pozbyłem się przed świętami lapka z XP, po którym upgrade szło zrobić przez przejściówkę, natomiast teraz przy Viście :)
Chciałem jeszcze raz zrobić upgrade, bo widziałem że HK wprowadził jakąś zmianę w upgradzie dostepnym na stronie, a ja mam poprzednią wersję i teraz zonk, z Vistą nie chce ruszyć.


Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='runforestrun' post='139911' date='03.01.2009, 22:20 ']Jeszcze tylko wielka prośba do arsenal-a: Jaki schemat połączenia (kable) zastosowałeś bo widzę, że troszeczkę sprzętu masz i zastanawiam się czy wszystko przez ampi, jakiś switch czy coś.
Jeszcze raz dzięki za test - był niezwykle przydatny![/quote]
Wszystko idzie przez amplituner do telewizora jednym jedynym kablem HDMI.

[quote name='maxiuca' post='139930' date='03.01.2009, 23:51 ']Co nie zmienia faktu, że ten się nie tylko grzeje jak k.mać (bardziej niż 606) to jeszcze ma ten zakichany wiatraczek, który wyraźnie słychać w cichych momentach filmu. Masakra. Co za [beeep] wymyślił takie coś we wzmacniaczu?
Upgrade dzisiaj przeszedłem i muszę przyznać, że jest to bardzo interesujące doświadczenie. Upgrade każdego subsystemu przebiega inaczej, więc można nieźle się zakręcić. W erze USB to jakiś totalnie koszmarny pomysł.[/quote]
U mnie wiatraka nie słychać więc może twój nadaje się do reklamacji?
No już nie przesadzaj z tymi koszmarami przy upgrade. Nie wydaje mi się byś miał się motać przy tak prostej sprawie.Gorsze rzeczy próbowało się zaktualizować. Chociażby to barachło Philips PVRHD od Cyfry+ :)

[quote name='bogge' post='139969' date='04.01.2009, 11:45 ']Korzystałeś z przejściówki usb-rs232 przy upgradzie? Czy też jesteś tym szczęśliwcem, który ma kompa z portem rs232?

Ja właśnie pozbyłem się przed świętami lapka z XP, po którym upgrade szło zrobić przez przejściówkę, natomiast teraz przy Viście :)
Chciałem jeszcze raz zrobić upgrade, bo widziałem że HK wprowadził jakąś zmianę w upgradzie dostepnym na stronie, a ja mam poprzednią wersję i teraz zonk, z Vistą nie chce ruszyć.
Pozdro[/quote]
Powinno ruszyć pod Vistą bezproblemowo gdy wyłączysz Kontrolę Konta Użytkownika i zalogujesz się jako administrator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='arsenal' post='139972' date='04.01.2009, 11:56 ']U mnie wiatraka nie słychać więc może twój nadaje się do reklamacji?[/quote]
Aha, już widzę jak mi wymieniają z tego powodu wzmacniacz. Chyba zapomniałeś w jakim kraju żyjemy. To nie USA, gdzie idziesz do sklepu ze wzmakiem pod pachą i wychodzisz z nowycm. U nas miesiąc będą go trzymać, żeby potem obciążyć Cie kosztami, bo przecież działa. Dziękuję bardzo. Jakoś się przemęczę a przy najbliższej okazji wymienię na Onkyo i good bye Harman Kardon, nigdy więcej tej marki sprzętu. Sam fakt włożenia wiatraka do wzmaka już woła o pomstę do nieba. Nie po to wydałem 100 Euro więcej niż na Onkyo 606, żeby mi buczało. No ale tak się wychodzi jak chce się przyoszczędzić. Widocznie jedna średnia pensja krajowa to za mało żeby cieszyć się sprzętem, który nie będzie hałasował.

I nie chce Ci źle życzyć, bo najwyraźniej masz farta (poczytałem sobie na sieci różne opinie i nie tylko mi buczy) ale z wiatrakami to tak jest, że nawet jak go teraz nie słychać, to za jakiś czas na bank go usłyszysz. Przerabiałem różne wiatraki (drogie, tania, bardzo drogie) w różnych sprzętach i nie ma możliwości, żeby się nie rozwył po jakimś czasie.

[quote name='arsenal' post='139972' date='04.01.2009, 11:56 ']No już nie przesadzaj z tymi koszmarami przy upgrade. Nie wydaje mi się byś miał się motać przy tak prostej sprawie.Gorsze rzeczy próbowało się zaktualizować. Chociażby to barachło Philips PVRHD od Cyfry+ :)[/quote]
Mi się to barachło samo z siebie zupdateowało już kilka razy. Upgradeowałem już różne sprzęty i od ten HK od strony konsumenckiej to dla mnie koszmar. Nie do przejścia dla normalnego człowieka. Nie wspominając, że RS-232 w dzisiejszych czasach to jakiś żart jest. I to kiepski żart. Po pierwsze konsument musi sobie dokupić jakieś dodatkowe urządzenie, po drugie to urządzenie może różnie funkcjonować chyba, że kupi się jeden z trzech konkretnych modeli polecanych przez HK, a po trzecie to cała procedura jest okrutnie zawiła. I mimo, że ja osobiście radziłem sobie z trudniejszymi rzeczami, i wylutowanie dla mnie flasha i przeprogramowanie w programatorze nie jest problemem, to po prostu nie lubię takich idiotyzmów, które tylko zajmują mi czas. Mamy rok 2009, upgrade powinien polegać na podłączeniu kabla USB i naciśnięciu jednego klawisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='bogge' post='139969' date='04.01.2009, 11:45 ']Korzystałeś z przejściówki usb-rs232 przy upgradzie? Czy też jesteś tym szczęśliwcem, który ma kompa z portem rs232?[/quote]
Laptop z RS-232 i Windowsem XP :) I to wcale nie stary gruchot, ale trzeba było trochę poszukać, żeby w dzisiejszych czasach znaleźć taki model (Dell Latitude D830) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...