Skocz do zawartości
arsenal

TEST: Amplituner Harman/Kardon AVR255

Rekomendowane odpowiedzi

Żadna obsesja. Po prostu warkot wiatraczka przeszkadza mi w oglądaniu niektórych filmów. Jest na tyle głośny, że nie zagłuszają go atmosfery i tła które jako jedyne "grają" w cichych momentach filmów.

Sytuacja jest patowa, bo mogę odesłać go do dystrybutora i może mi go wymieni na inny model a może nie, ale tak czy inaczej będzie to model z wiatraczkiem. A przy okazji przez miesiąc albo dłużej nie będę miał wzmacniacza. Tak czy inaczej firmie Harman Kardon podziękuję i przy najbliższej okazji "nawrócę" się na Onkyo.

Nie rozumiem tylko dlaczego nikogo zazwyczaj nie dziwi kupowanie wzmacniaczy, procesorów dźwięku i kabli za grube tysiące aby uzyskać "lepszą jakość" dźwięku, za to fakt przeszkadzania hałasującego wiatraczka jest już czymś nienormalnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maxiuca- Chyba się nie obraziłeś?

Śledzę wszystkie posty dot.HK-255,ponieważ jestem zainteresowany osobiście zakupem tego amplitunera.

Jak czytam Twoje opinie na temat tego amplitunera to przychodzi mi do głowy masa wątpliwości czy to dobry wybór.

Początkowo planowałem kupić Onkyo 606(czarny),ale obecnie w dobrych sklepach ich zabrakło.Są jeszcze srebrne,ale nie bardzo mi pasują do całości.

W tej sytuacji poradzono mi rozważenie zakupu HK 255(posiadam kolumny Jamo S606 HCS3+Jamo SUB 250).

Wiem,że ampl.Onkyo 606 bardzo pasuje do tych kolumn,ale osoby znające się na tym zagadnieniu twierdzą,że HK 255 jest o wiele lepszy od w/w Onkyo 606.

Widzisz więc,że ja nie mam żadnego amplitunera ,a też boli mnie głowa bo nie wiem czy wybrać Onkyo 606 czy HK 255.

Tym wiatraczkiem trochę mnie zbiłeś z tropu przy wyborze HK 255.

Teraz jestem w kropce,bo naprawdę nie wiem na który amplituner mam się zdecydować.

Taki sam problem miał legendarny osioł,który zdechł z głodu bo nie mógł się zdecydować co wybrać.

Sam widzisz,że moja sytuacja nie jest lepsza.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie ma sprzetu bez wad, kupisz Onkyo/Denon i wyskoczy cos innego. Odnosnie wiatraczka, to nie wszystkie egzemplarze to maja, a te u ktorych to wystepuje mozna jak najbardziej slac do serwisu w celu wymiany na cichszy. Swojego H/K kupilem na poczatku roku, niestety z serii ze starym softem i ryzykiem glosnego wiatraka, stary soft byl - sflashowalem, wiatraka ni cholery nie slysze, a moze po prostu nie jest jednak tak glosny. Musisz wziac pod uwage, ze jednym nawet najglosniejszy szelest moze zaklocac ta idealna cisze, znowu Tobie zupelnie nie bedzie przeszkadzalo, lub nawet nie bedziesz slyszec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
maxiuca- Chyba się nie obraziłeś?

No bez przesady, obrażalski nie jestem. Po prostu w całym tym wątku próbuje mi się udowodnić, że to nie jest nic dziwnego, że amplituner za 2 tyś zł ma wiatrak. Może mój model hałasuje bardziej niż inne, ale to i tak potwierdza tezę, że wiatrak w ampli to pomyłka. Bo 9 sztuk będzie w miarę cicha a 10 będzie taka jak moja. Pomijając fakt, że jak troszkę jeszcze zaciągnie kurzu to dopiero się "rozbryka".

Oprócz tego ampli jest bardzo dobry i nie mam żadnych do niego większych zastrzeżeń poza koszmarnym sposobem robienia upgrade'u. No i 3 HDMI to dla mnie stanowczo za mało by bylo gdybym nie miał DVDO Edge.

A nie myślałeś o Onkyo 607?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No bez przesady, obrażalski nie jestem. Po prostu w całym tym wątku próbuje mi się udowodnić, że to nie jest nic dziwnego, że amplituner za 2 tyś zł ma wiatrak. Może mój model hałasuje bardziej niż inne, ale to i tak potwierdza tezę, że wiatrak w ampli to pomyłka. Bo 9 sztuk będzie w miarę cicha a 10 będzie taka jak moja. Pomijając fakt, że jak troszkę jeszcze zaciągnie kurzu to dopiero się "rozbryka".

Oprócz tego ampli jest bardzo dobry i nie mam żadnych do niego większych zastrzeżeń poza koszmarnym sposobem robienia upgrade'u. No i 3 HDMI to dla mnie stanowczo za mało by bylo gdybym nie miał DVDO Edge.

A nie myślałeś o Onkyo 607?

Witam!

Owszem myślałem.

Skierowałem zapytanie o Onkyo 607(na drugim forum)do osoby z dużym autorytetem w tym temacie i jednocześnie zajmującej się sprzedażą tych amplitunerów . W odpowiedzi usłyszałem że:

-bardzo przesadzono z ceną

-bardzo mocno się nagrzewa

-lepszym wyborem będzie HK 255

Jedynie mocnym plusem Onkyo 607 jest ilość gniazd HDMI (6wejść,1 wyjście),jeśli komuś jest tyle potrzeba.

Słusznie zauważył "Yog-Sothoth",że nie ma sprzętu bez wad.

Trzeba jednak dokonać ostatecznego wyboru niezbędnego amplitunera.Biorąc wszystko pod uwagę

wstępnie stawiam na HK 255.

Jak by nie kombinował,to zawsze ktoś powie ,że można było dokonać lepszego wyboru.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o nagrzewanie :P to bzdura. A niby który się mocno nie nagrzewa?

W hk albo ktoś go od razu polubi albo nie. Miałem hk645 i sprzedałem. Niby wszystko było ok ale jednak. Miałem problemy z hdmi. Teraz wszedłem w onkyo i na razie zero problemu. I nie mówię tego jako sprzedawca :P tylko zwykły użytkownik.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Harman to jest kawał dobrego wzmacniacza i gdyby nie ten wiatraczek to nie mógłbym złego słowa o nim powiedzieć (no dobra, upgrade przez szeregowe to jakaś pomyłka, ale można przeżyć).

95% użytkowników będzie z niego zadowolona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój miał dwa piloty :P I te wyłączanie amerykańskie, jednym przyciskiem wyłączamy drugim włączamy, to mnie załamywało oczywiście dopóki nie kupiłem harmony :P Dźwięk był ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Jeśli chodzi o nagrzewanie :) to bzdura. A niby który się mocno nie nagrzewa?

W hk albo ktoś go od razu polubi albo nie. Miałem hk645 i sprzedałem. Niby wszystko było ok ale jednak. Miałem problemy z hdmi. Teraz wszedłem w onkyo i na razie zero problemu. I nie mówię tego jako sprzedawca :) tylko zwykły użytkownik.

Autorus

Jeśli to nie tajemnica,to napisz jaki masz typ Onkyo?

Zapewne z wyższej półki!

Dla moich potrzeb t.j. do kolumn Jamo S606 HCS3+Jamo SUB 250 wystarczyłby Onkyo 606(głównie kino,muzyka sporadycznie).

Ale jestem w rozterce co wybrać - Onkyo 606 lub HK 255 ?

Jeszcze śledzę fora hdtv i słucham wszystkich podpowiedzi.

Edytowane przez darcun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez czytam sledze itd

i z tego co wyczytalem

Onkyo 606 bardziej do kina

HK 255 jest lepszy do muzyki

czyli dla mnie gdzie wazne jest kino i muzyka bardziej odpowiada HK 255?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tez czytam sledze itd

i z tego co wyczytalem

Onkyo 606 bardziej do kina

HK 255 jest lepszy do muzyki

czyli dla mnie gdzie wazne jest kino i muzyka bardziej odpowiada HK 255?

Czytałem Twoje wypowiedzi na drugim forum i wiem,że też masz problem z właściwym wyborem.

W/g mnie również HK 255 byłby lepszym wyborem,ponieważ i do muzyki i kina jest ok. Tylko te wszystkie narzekania trochę odstraszają (wiatraczki,pykanie,trzaski,trudne wgrywanie nowych oprogramowań i.tp.).

Jednak znawcy tego tematu twierdzą,że te wszystkie wady zostały wyeliminowane.

Gdyby nie te wszystkie zastrzeżenia to wybrałbym HK 255. Zwolenników jak i przeciwników HK i Onkyo jest mniej więcej tyle samo.

I co ja mam wybrać???????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne wyjście to udać sie do salonu i porównać. Jak z głośnikami. Nikt za Ciebie nie wybierze. Choć ampli sie częściej wymienia niż kolumny :)

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech... . Wy ciągle z tym wgrywaniem softu po RS. Zapytajcie panów z Siemensa, Boscha czy Cooper Tools dlaczego, pomimo wprowadzenia do urządzeń typu Industry złącz USB 2.0 czy Ethernet, nadal wszelką diagnostykę, backup, zmianę parametrów czy wgrywanie softu robi się po tym starym RS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, segment pro i industrial to jedno a segment home appliance to drugie. I prawda jest taka, że zarówno komputery domowe (typu HP, Dell, Apple, Gateway) jak i laptopy złącz RS już nie mają. Nie wspominając o tym, że sam proces jest dla zwykłego śmiertelnika nie do przejścia. Zresztą nawet dla kogoś, kto siedzie w temacie od czasów ZX Spectrum+ i nie takie rzeczy robił (czyli mnie) cała procedura jest niepotrzebnie uciążliwa i długotrwała. Zwłaszcza, że we wszystkich innych urządzeniach upgrade robię albo bezpośrednio kablem USB albo poprzez pamięć flash na USB czy płytę (skaler, telewizor, odtwarzacze: DVD, Blu-ray, HD DVD, NMT)

A z podwórka sementu pro to do magnetowidów Sony HDCAM SR soft wgrywa się przez kartę MemoryStick.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

darcum

ja tak na wady nie patrze, dla mnie HK 255 jest na 1 miejscu pozniej onkyo 805

cene mam za HK 255 taka samo prawie jak za onkyo 606 wiec mi to rybka, pykania mowia ze nie ma, soft jakos sie wgra nie widze problemu, wiatraki zawsze chodza jak cos jest cieple, wazne zeby nie byly glosne, a na pewnoe producent juz wymienil na jakies inne.

Co do sluchania co tutaj kolega napisal, to juz nie jest takie proste, znalezc wszystkie ampli jakie chce i glosniki, to nie TV no i jeszcze za sluchanie trzeba placic dosc duzo 70-150zl, na szczescie moge zaplacic za sluchanie a tam gdzie kupie oddadza mi to w postacji znizki na sprzet, bo ja w sklepie w ktorym mam zaplaci nie kupie sprzetu mimo ze mi odejma ta od ceny, niech mnie w [beeep]e pocaluja za taka kase, jeszcze laske robia. Kurcze chce wydac 6tys a oni laske robia, na szczescie nie wszyscy, jak widze u niektorych to juz standard zarobku, zapomnialem sie spytac jak bylem czy mi rachunek wystawi.

Edytowane przez Seba_Fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seba Fan- O ile ja się orientuję to HK255 cenią 2250-2300zł,a Onkyo 606 cenią1900-1950zł. Różnica jest spora.Odnośnie odsłuchu to też nie jest takie proste.W moim powiatowym mieście nie ma takiej możliwości.Musiałbym jechać do stolicy i stracić cały dzień.Jeszcze nie wiadomo czy udało by się skompletować taki zestaw jaki by mi odpowiadał.

Pewnie padnie wybór na HK 255,na którego jest sporo narzekań.Świadczy to jednak i o tym,że dużo się go sprzedaje.

Trzeba jeszcze uwzględnić fakt,że narzekania na forum mogą pochodzić od życzliwej konkurencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

darcun

jesli zdecydujesz sie na HK 255 i np KEF wal do mnie na pm moge zalatwic taniej (jesli bede bral ten zestaw), duzo taniej

nie bede tu pisal ile, ale taniej niz kolesie co proponuja na forach

roznica taka jak podajesz wyzej u mnie jest 100zl miedzy HK a onkyo

jeszcze oczywiscie musze posluchac roznych glosnikow, ale jest ciezko, MA mi chodzi po glowie, ale nie wiem czy nie kupie KEF, co do apmli to zdecydowany jestem juz w 80% na HK i mam gdzies co inni mowia.

jak da rade i beda checi to mozna kupic razem, moge cene wynegocjowac dobra i na pewno bedzie Ci sie oplacalo przyjecha do wawy, ale to tylko jak ja bede bral.

Edytowane przez Seba_Fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seba Fan- Dzięki,ale ja kolumny i sub już mam(pisałem w poście 105#).

Szukam do nich tylko amplitunera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

a to spoko, ja nie mam wiec chce kupic caly komplet, ale ampli bardziej kupuje w ciemno, nie mialem mozliowsci sluchania HK i KEF, ale jesli mi sie uda to bedzie super, ale mysle ze ampli czy taki czy taki zagraja podobnie :angry:

nie wiem jakie masz, ale cos mi swita ze jamo 606, do tych mowia onkyo, ale te glosniki jak dla mnie nie nadaja sie do stereo, sluchalem je przez chwile, one strasznie basowe a HK raczej troche daje z tego co slyszalem, najlepiej jechac do sklepu jamo maja w paru miejscach wiec onkyo i hk moze podepna jak maja na wystawie.

ja patrze co mi serce mowi, a ze kef az tak duzo basu nie ma wiec HK, no i z tego co widzialem w sklepach takich lepszych to maja takie HK a onkyo nie widzialem u nich wiec to tez oczyms swiadczy

teraz czytalem wiec masz 606 to mowie od siebie mowia ze HK lepszy, ale raczej lepszy do stereo, a te jamo jak dla mnie stereo to bardzo slabo

Edytowane przez Seba_Fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Seba Fan

Zawsze należy się kierować tym,do czego w większości ma służyć kino.Czy w większości do słuchania muzyki czy oglądania filmów.

Dla mnie kino domowe ma służyć do oglądania TV i filmów,a mniej do słuchania muzyki.

Dlatego też kupiłem sobie kolumny Jamo S 606 HCS3 + Jamo SUB 250,bo podobno świetnie się do tego nadają i są niedrogie.

Teraz pozostał mi tylko zakup amplitunera,który będzie się nadawał do tego zestawu.

Bardzo dużo osób do tego zestawu zakupiło amp.Onkyo 606 i HK 255.

Większość osób znających się na powyższym zagadnieniu wyżej od Onkyo 606 ceni walory HK 255.

Idąc za głosem rozsądku chyba wybiorę HK 255.

P.S. Prawidłowo powinno się zaczynać od zakupu amplitunera a potem kolumny.Ja zrobiłem źle,bo najpierw kupiłem kolumny.

Edytowane przez darcun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu sie nie zgadzam, kolumny to podstawa i duza jest roznica miedzy nimi jak graja, a ampli sa podobne, ale najlepiej to miedz wybor i posluchac na tym komplecie co sie chce kupic, ja chwilowo nie mam takiej mozliwosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze ja coś napiszę bo miałem właśnie dylemat przy wyborze kolumn, kef albo Ma ( na forum jest już mój opis). Wiec tak u mnie 90% to film, reszta muza. Oczywiście pojechałem do salonu, słuchałem ok 5h z kumplem, przyjechałem zeby kupic kef wyjechałem z MA, choć o tej marce wcześniej nawet nie słyszałem. Moim zdanie, Ma lepiej graja w kinie, i dla mnie różnica jest spora. Natomiast zeby nie było tak pięknie to tydzień temu przesłuchiwałem kefiq30 i ma takie małe dla kumpla, i ponieważ kumpel słuchał raczej muzy spokojnej, kraina łagodności i te klimaty, to lepiej i w moim odczuciu zagrał kef, i kumpel je kupił :) Sam go namawiałem na nie :unsure: Ale nie mieliśmy możliwości odsłuchu w kinie, poza tym mój kumpel sporo słucha muzyki wiec był to optymalny wybór.

Tak wież zeby sobie wybrać niestety trzeba leciec do salonu z pytkami, blu ray itd, posiedzieć kilka h i samemu stwierdzić co jest najodpowiedniejsze ;)

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

zgasza sie

szkoda ze te salony nie sa tak chetne jak piszesz 5h

do muzyki spokojnej iq50 faktycznie, ale do innej raczej nie dla mnie za malo basu

a gdzie ten opis o ktorym piszesz?

jakie MA i jaki masz bas, rozumiem ze masz podpiete pod HK 255

Edytowane przez Seba_Fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja kupowałem w Płocku, choć mam daleko ale z kumplem sie wybrałem. Droga do du...., ale ogólnie fajnie było i siedziałem do bólu. Gostki spox :) Kupił MA RS 8 i centrala. Opis poszukam, był w dziale dzwięk HD.

http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=15008

Autorus

Edytowane przez autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Zakup HK AVR255 skłonił mnie do odwiedzenia tego forum :rolleyes: Na wstępie piszę, że mam PS3.

Rozwiązując poszczególne opisywane tu problemy dotarłem do takiego, który objawił się dopiero po aktualizacji. Mianowicie w momencie włączenia dowolnego BD zmienia się rozdzielczość do 720. Ustawiona jest oczywiście 1080 jednak włączenie nawet płyty nagranej w 1080 i tak powoduje zmianę na plazmie na 720. Co więcej nie można tego zmienić. W opcjach źródła harmana inne rozdzielczości są szare i nie można ich wybrać. Przed aktualizacją było wszystko OK. Sprawdzałem kable, przełączałem bezpośrednio na plazmę i wszystko było jak należy. Inne źródła chodzą bezproblemowo, można zmieniać rozdzielczość do woli.

W trakcie ładowania dysku wyraźnie trwa to dłużej i w końcu dysk startuje ale dopiero po zmianie na 720.

Nic w PS3 nie mieszałem po aktualizacji. Czy to problem PS3 czy jakieś kolejne ustawienia harmana?

Będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...