Skocz do zawartości
arsenal

TEST: Amplituner Harman/Kardon AVR255

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Mam taki sam ampli, kartę dźwiękową oraz dekoder UPC :)/

Z Xonara da się puścić kablem cyfrowym/optycznym tak sygnał, aby ampli sam wiedział ile kanałów ma grać.

W opcjach dźwięku trzeba zmienić na 192 bity(dźwięk dvd audio lub coś podobnego), jak będę w domu to sprawdzę i dam znać

Z dekoderem UPC nic nie zmienisz, bo tym bardziej sam dekoder na poszczególnych kanałach wymaga zmiany audio na inne niż default.

@kazan

To, że na sztywno się da to wiem. To potrafię zrobić. Tylko ciągłe przełączenia mnie wkurza.

@windmill

To wymaga nawet głębszego gmerania w ustawieniach, że nie wspomnę o kolejnym kablu (właściwie dwóch - dla kompa i dekodera)... I nie wiem czy xonar pozwoli mi bokiem puścić sam dźwięk z kompa. <_< Poza tym chcę, żeby to się automatycznie zmieniało.

Cóż widać nie zostało to przewidziane w tym sprzęcie. Będę się musiał pogodzić z przełączaniem stereo/5.1. To już z dwojga złego łatwiejsze i tańsze rozwiązanie. :(

Dziękuję za odzew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Mam taki sam ampli, kartę dźwiękową oraz dekoder UPC :)/

Z Xonara da się puścić kablem cyfrowym/optycznym tak sygnał, aby ampli sam wiedział ile kanałów ma grać.

W opcjach dźwięku trzeba zmienić na 192 bity(dźwięk dvd audio lub coś podobnego), jak będę w domu to sprawdzę i dam znać

Z dekoderem UPC nic nie zmienisz, bo tym bardziej sam dekoder na poszczególnych kanałach wymaga zmiany audio na inne niż default.

Albo ja mam ułomnego xonara albo pomyliłeś bity z hercami. :) Mam ustawione 24 bity, 192 kHz dla "głośników" i "SPDIF pass-through" z xonara. O ile w trybie "głośników" działa to samo z siebie, to niestety wtedy ampli nie dekoduje dźwięku tylko robi to komp, a nie o to mi chodzi. Chcę widzieć na wyświetlaczu amplitunera co on gra, a nie non-stop "multi-ch PCM". :)

Z mediaboxem to wiem, że domyślnie dźwięk jest stereo na większości kanałów. Ale np. NatGeoHD nadaje wg UPC i ampli tylko w DD5.1. I teraz ja chcę żeby przy zmianie kanału ampli sam rozpoznał czy dostaje stereo, czy wielokanałowy dźwięk - a tego się zrobić nie da. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo ja mam ułomnego xonara albo pomyliłeś bity z hercami. :) Mam ustawione 24 bity, 192 kHz dla "głośników" i "SPDIF pass-through" z xonara. O ile w trybie "głośników" działa to samo z siebie, to niestety wtedy ampli nie dekoduje dźwięku tylko robi to komp, a nie o to mi chodzi. Chcę widzieć na wyświetlaczu amplitunera co on gra, a nie non-stop "multi-ch PCM". :)

Z mediaboxem to wiem, że domyślnie dźwięk jest stereo na większości kanałów. Ale np. NatGeoHD nadaje wg UPC i ampli tylko w DD5.1. I teraz ja chcę żeby przy zmianie kanału ampli sam rozpoznał czy dostaje stereo, czy wielokanałowy dźwięk - a tego się zrobić nie da. :(

witam ponownie

U mnie ustawione jest tak dzwieki/odtwarzanie/wyjście cyfrowe/zaawansowane/i tam 2kanałowe,24 bitowe, 192000Hz.

Jak puszczam stereo to amli widzi stereo , jak puszczam dd lub dts to ampli widzi dd lub dts

Z dekoderem UPC ani z innym źródłem, nie uzyskasz efektu o który ci chodzi.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leonwawa, a spróbuj w taki sposób puścić Dolby Digital 2.0. :) Gwarantuję, że przerobi go na jakiś uprzestrzenniacz typu Dolby PL II.

Myślę, że problem jest zwyczajnie nie rozwiązywalny w sposób, w jaki mi się to marzy... Cóż, przy następnym ampli już będę wiedział czego szukać. :)

Dziękuję wszystkim za próby pomocy. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja trochę innej becki - ile m-cy jest gwarancji -słyszałem, że 12 i ma się to zmienić - ktoścoś słyszał -może będzie 3 lata jak u innych podobnych:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy idzie ustawić w avr 255 tak żeby ustawić jakiś tryb na stereo a jak amplituner dostanie sygnał 5.1 automatycznie przełączal się na 5.1 ? Czy zostaje tylko ręczne przełączanie za każdym razem na pilocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ,ze avr nie ma wejścia sieciowego ,ale można jakoś avr połączyć z ruterem aby radio internetowe słuchać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Po przeczytaniu testu avr 255 zdecydowałem się na zakup tego aplitunera. Posiadam wersję ze stycznia 2011r. Sprzęt super ale....

Mam problem z regulacją głośności.

Standardowo regulacja głośności zaczyna się od -90db kończy się na 0db a potem rośnie u mnie do +10db albo +7db.

Problem jest taki że słyszalny dźwięk pojawia mi się dopiero od około -70db i jest bardzo cichutki-ledwo słyszalny. Dopiero -50 db czyli prawie połowa regulacji daje możliwość posłuchania spokojnie muzyki. Mimo to nadal jest baaaardzo chicho. Naprawdę Głośno zaczyna się dopiero w okolicach -20db i aż do 0db. Mam wrażenie że jeśli chcę posłuchać głośniej muzyki muszę korzystać z prawie pełnej mocy wzmacniacza. Czy w tych amplitunerach to normalne ?? Miałem Sony str-db840qs i tam przy połowie regulacji było tak samo głośno jak w harmanie przy -5db.

Moje kolumny to fronty:2x stx a-125 8ohm, centralny: stx a-125 8ohm, tylne 2 sztuki kolumny od wierzy hifi 6ohm. Suba nie posiadam.

Robiłem różne kombinacje z ustawieniami, zarówno z mikrofonem jak i ręcznie. podłączałem same kolumny przednie nic to nie dało. Cały czas aby posłuchać dźwięk normalnie słychać dopiero od około -50db.

Kolejny problem: mam podłączony dekoder toya złączem cyfrowym. Głos dopiero pojawia się od -20 db . Spokojnie mogę rozkręcić wzmacniacz do +7db i jest dopiero w miarę głośno ale i tak bez przesady, uszów nie rozwala.

Czy to normalne żeby film i muzykę słuchać przy 80-90 % mocy amplitunera żeby było głośno jak w kinie ??

Edytowane przez mikulski.d@gmail.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Po przeczytaniu testu avr 255 zdecydowałem się na zakup tego aplitunera. Posiadam wersję ze stycznia 2011r. Sprzęt super ale....

Mam problem z regulacją głośności.

Standardowo regulacja głośności zaczyna się od -90db kończy się na 0db a potem rośnie u mnie do +10db albo +7db.

Problem jest taki że słyszalny dźwięk pojawia mi się dopiero od około -70db i jest bardzo cichutki-ledwo słyszalny. Dopiero -50 db czyli prawie połowa regulacji daje możliwość posłuchania spokojnie muzyki. Mimo to nadal jest baaaardzo chicho. Naprawdę Głośno zaczyna się dopiero w okolicach -20db i aż do 0db. Mam wrażenie że jeśli chcę posłuchać głośniej muzyki muszę korzystać z prawie pełnej mocy wzmacniacza. Czy w tych amplitunerach to normalne ?? Miałem Sony str-db840qs i tam przy połowie regulacji było tak samo głośno jak w harmanie przy -5db.

Moje kolumny to fronty:2x stx a-125 8ohm, centralny: stx a-125 8ohm, tylne 2 sztuki kolumny od wierzy hifi 6ohm. Suba nie posiadam.

Robiłem różne kombinacje z ustawieniami, zarówno z mikrofonem jak i ręcznie. podłączałem same kolumny przednie nic to nie dało. Cały czas aby posłuchać dźwięk normalnie słychać dopiero od około -50db.

Kolejny problem: mam podłączony dekoder toya złączem cyfrowym. Głos dopiero pojawia się od -20 db . Spokojnie mogę rozkręcić wzmacniacz do +7db i jest dopiero w miarę głośno ale i tak bez przesady, uszów nie rozwala.

Czy to normalne żeby film i muzykę słuchać przy 80-90 % mocy amplitunera żeby było głośno jak w kinie ??

Mam dokładnie to samo. Bardzo mnie to irytuje zwłaszcza że dodatkowo grzeje się mocno. Kolega ma model avr 155 i tam jaś podobnie. Myślę że to przyzwyczajenie bo w większości napędach to na początku jest duża rużnica głośności (wiesz i czym pisze). Pewnie tak ma być. Najważniejsze że jakością dźwięku bije na głowę większość sprzętu w tej cenie i droższych z resztą też.

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...