Skocz do zawartości
SlawekR

Kupujemy telewizor - czyli poradnik co kupować i jak kupować

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, mmpeg-4 napisał:

Pewnie że warto zaczekać, poza tym Panas już dwa lata temu się chwalił że ma opracowaną specjalną technologię matryc typu IPS z poszerzonym kontrastem aż do milion do jednego z niezależnym podświetlaniem każdego pixela i twierdził że jest je w stanie produkować w każdej chwili, tylko że od nowego roku zrobili jakiś dziwny krok że wypuścili same najzwyklejsze IPS-y a nie te nowe swojego opracowania. Tak ze w końcu musi nadejść ten moment kiedy w końcu zdecydują o ich produkcji.

No i byłem jeszcze raz dziś w sklepie panowie postawili mi soniaka 9006 i obok samsunga q6 obydwa podłączone do NC+ i

obydwa tv nie spełniają moich oczekiwań słabsze programy wyglądają okropnie nie wyraźne mdłe słabo ,rozmyte twarze niewyraźnie ,wiadomo że są też programy o super jakości i to było ok ale dostawca tv nie zapewnia nam samych takich programów.

moja 6 letnia plasma gra lepiej przynajmniej na słabym materiale

mam  lekką przyłamkę tak się wszyscy zachwycają technologią i nie idzie zrobić dobrego odbiornika ?

Q6 Samsunga staniał od przedwczoraj 300 zł ciekawe do świąt stanieje

 

 

  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że Tobie po prostu nowy telewizor nie jest potrzebny :). Nie piszę tego złośliwie. Do zwykłej telewizji nie potrzeba nowego tv. Mam do 65 calowego podłączoną nc+ i niektóre kanały wyglądają rzeczywiście źle, tylko że ich nie oglądam.

Teraz zastanawiam się nad 82 calowym samsungiem ale nawet nie planuję zwykłej tv do niej podłączać. Netflix, Apple TV, Xbox One X, PS4 Pro, ewentualnie PC. Jakbym miał głównie do telewizji coś kupić to chyba bym wziął 32 calową Mantę HD Ready bo więcej i tak nie potrzeba do takich zastosowań. Moim zdaniem oczywiście.

Po co brać super TV jak nie zapewnisz mu odpowiednich materiałów do wyświetlania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, xpok napisał:

Mi się wydaje że Tobie po prostu nowy telewizor nie jest potrzebny :). Nie piszę tego złośliwie. Do zwykłej telewizji nie potrzeba nowego tv. Mam do 65 calowego podłączoną nc+ i niektóre kanały wyglądają rzeczywiście źle, tylko że ich nie oglądam.

Teraz zastanawiam się nad 82 calowym samsungiem ale nawet nie planuję zwykłej tv do niej podłączać. Netflix, Apple TV, Xbox One X, PS4 Pro, ewentualnie PC. Jakbym miał głównie do telewizji coś kupić to chyba bym wziął 32 calową Mantę HD Ready bo więcej i tak nie potrzeba do takich zastosowań. Moim zdaniem oczywiście.

Po co brać super TV jak nie zapewnisz mu odpowiednich materiałów do wyświetlania.

I nie odebrałem tego jako złośliwość

ja zwyczajnie nie mam czasu siedzieć i oglądać tv filmów z netfixa itp w tygodniu korzystam dla siebie z tv tylko wieczorem i to nie długo przelecę po kanałach jesli nic mnie nie zainteresuje to idę spać w wekeendy lubię posiedzieć od rana w ciszy i spokoju popatrzeć w ekran ,nie mam dzieci które by siedziały przy tv całe dnie .Co więcej nawet mi się nie chce rozgryzać tych wszystkich nowinek typu netfix bo i tak na to nie mam czasu żeby przy tym siedzieć .chciałem kupić nowy tv bo plasma jest mała i ma już 6 lat ale działa i obraz jak dla mnie ma ładny ,czego nie powiem o tych nowych LEDach

Napewno przy podaniu dobrego sygnału obraz na LEDach będzie ok ale niestety dostawcy tv nie oferują aż tak dobrego sygnału

a do netfixa zapewne wymagane jest szybkie łącze internetowe pewnie najlepiej śwatłowód ?czego też nie mam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zwykłe łącze. Prędkości miałem ostatnio 30-40mb/s ( czy jakie to tam są jednostki ). Wolno to nie jest ale też nie rekord świata. Netflix chodzi bez problemów. Czasem działam na słabym necie, 1,5mb/s i też dobra jakość się wczyta ale trzeba chwilę poczekać.

Netflixa nie trzeba rozgryzać ;). Jak dla mnie jest proście wybrać film niż skakać po kanałach. Każdy nowy tv ma taką aplikację albo nawet dedykowany przycisk na pilocie. Działa jak zwykła tv tylko Ty decydujesz kiedy i co chcesz oglądać. Skoro masz trochę czasu wieczorkiem albo w weekendy to moim zdaniem bardziej by Ci się to spodobało niż zwykła telewizja. 

Gdyby nie to że mieszkam w dużym domu jednorodzinnym ( właściwie to dwurodzinnym ), rodzice obok to bym zrezygnował z NC+.

Czasem sobie coś na YouTube włączę. Ostatnio lubię patrzeć jak w 4K ktoś idzie przez centra azjatyckich miast. Albo jakieś fajne krajobrazy w 4K pooglądać. Zwykła telewizja tego nie ma. Albo pokaż fajerwerków. Bardziej mnie to odpręża niż sieczka z NC+. 

Przemyśl sobie wszystko na spokojnie. Nowe tv, większe rozdzielczości, większe średnice. To wszystko wymaga materiałów w dobrej jakości. Niestety, stety, zwykła tv nie nadąża. Niby jakiś Canal+ 4K ma być ( czy już jest, nawet nie śledzę tego ) ale to masz raptem kilka kanałów i dużą szansę że i tak nie podglądasz bo Cię nie zainteresuje.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, xpok napisał:

Ja mam zwykłe łącze. Prędkości miałem ostatnio 30-40mb/s ( czy jakie to tam są jednostki ). Wolno to nie jest ale też nie rekord świata. Netflix chodzi bez problemów. Czasem działam na słabym necie, 1,5mb/s i też dobra jakość się wczyta ale trzeba chwilę poczekać.

Netflixa nie trzeba rozgryzać ;). Jak dla mnie jest proście wybrać film niż skakać po kanałach. Każdy nowy tv ma taką aplikację albo nawet dedykowany przycisk na pilocie. Działa jak zwykła tv tylko Ty decydujesz kiedy i co chcesz oglądać. Skoro masz trochę czasu wieczorkiem albo w weekendy to moim zdaniem bardziej by Ci się to spodobało niż zwykła telewizja. 

Gdyby nie to że mieszkam w dużym domu jednorodzinnym ( właściwie to dwurodzinnym ), rodzice obok to bym zrezygnował z NC+.

Czasem sobie coś na YouTube włączę. Ostatnio lubię patrzeć jak w 4K ktoś idzie przez centra azjatyckich miast. Albo jakieś fajne krajobrazy w 4K pooglądać. Zwykła telewizja tego nie ma. Albo pokaż fajerwerków. Bardziej mnie to odpręża niż sieczka z NC+. 

Przemyśl sobie wszystko na spokojnie. Nowe tv, większe rozdzielczości, większe średnice. To wszystko wymaga materiałów w dobrej jakości. Niestety, stety, zwykła tv nie nadąża. Niby jakiś Canal+ 4K ma być ( czy już jest, nawet nie śledzę tego ) ale to masz raptem kilka kanałów i dużą szansę że i tak nie podglądasz bo Cię nie zainteresuje.

dzięki za konkretne podejście

a napisz proszę jaki masz odbiornik ?

Czyli na tym soniaku 9005 powinno być dobrze ,podobnie jak te materiały demo co w sklepach można na tych tv zobaczyć ?

Edytowane przez a2b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już przeszło 5 letniego Sony 65KD8505.

Co do 9005 to dużo nie pomogę bo jakimś super specjalistą nie jestem. Nie wiem czy obecne tv między sobą jakoś się strasznie różnią jeśli chodzi o upscaling słabego sygnału. Staram tylko na chłopaki rozum wszystko rozpatrzeć.

Jak zwykłej tv sd to chyba nie ma co zmieniać.

Jak byś chciał wypróbować nowe media to czemu nie. Ale jak się nie spieszy to może nad OLEDami jeszcze pomyśl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, xpok napisał:

Mam już przeszło 5 letniego Sony 65KD8505.

Co do 9005 to dużo nie pomogę bo jakimś super specjalistą nie jestem. Nie wiem czy obecne tv między sobą jakoś się strasznie różnią jeśli chodzi o upscaling słabego sygnału. Staram tylko na chłopaki rozum wszystko rozpatrzeć.

Jak zwykłej tv sd to chyba nie ma co zmieniać.

Jak byś chciał wypróbować nowe media to czemu nie. Ale jak się nie spieszy to może nad OLEDami jeszcze pomyśl?

nie mam ciśnienia ale fajnie by było popatrzeć na ładny duży ekran

co do oleda mam pewne obawy które się potwierdzają widziałem wypalone oledy no i na 65 cali oleda nie mam kasy

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co lepiej brać 65nu8000 czy 65xf9005, ponoć samsung ma większy kontrast, gdyby nie android to nawet bym sie nie zastanawial i bral sony a tak mam dylemat, samsung tanszy a czy sporo gorszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i proszę o radę.

Krótko i na temat.Który lepszy?:

- Panasonic TX-50EX703E

- Panasonic TX-55FX620E

- Sony KD-55XF8596

- Samsung UE55NU7472

Z góry bardzo dziękuję za rady.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Nie da razy krótko i na temat. Do czego ma być to TV? Podałeś kilka modeli, każdy jest inny.

Dnia 17.11.2018 o 23:35, bcpl napisał:

Panowie co lepiej brać 65nu8000 czy 65xf9005, ponoć samsung ma większy kontrast, gdyby nie android to nawet bym sie nie zastanawial i bral sony a tak mam dylemat, samsung tanszy a czy sporo gorszy?

Tańszy ale nie gorszy. Samsung trochę lepszy do grania a Sony trochę lepsza obróbka obrazu ze względu na swój procesor obrazu. Systemy różne. Testy masz na portalu to myślę, że można wyciągnąć wiele wniosków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który do słonecznego pokoju, tv na ścianę z prawej strony okno. Odłegłość od kanapy 2-2,5m

Tv do oglądania tv w sd, hd z upc oraz filmy full hd, seriale czasem sport jak boks, pilka nożna. Smarta nie używam. Nie gram.

Szukam coś do 2tyś no może max 2100, o jak najlepszej jakości obrazu w tej niskiej klasie cenowej oraz o jak najbardziej naturalnych kolorach i aby radził sobie w jasnym pokoju, chociaż i tak najwięcej ogląda się wieczorem.

Rozmiar jaki mnie interesuje 49-55 cala.

 

Sony kdl-49we660

Philips 50pus6262/12

Philips 50pus6703/12

Panasonic tx-49ex620e

Sony kdl-49we750

LG 50uk6500

 

No i żeby po 3-4 latach nie odmówił posłuszeństwa :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś robię kolejne podejście do zakupu tv mam nadzieję że ostatnie

na polu boju zostają dwa modele

1 SONY 65 FX 9005

2 PANASONIC 55 FZ 800

Pokój słoneczny drzwi tarasowe od zachodu ,odległość od 3 do 3,5 m ,tv ma służyć do NC+może czasami jakiś film z nośnika  lub netfixa i tyle zadnych gier itp

Cena 9005 już chyba nie spadnie natomiast cena fz800 ciągle nie spada moje obawy

-czy fz 800 55 cali nie będzie za mały ?

-czy oled się nie wypali ?

-czy LED sony zadowoli moje oczekiwania ?

co lepiej kupić mniejszego oleda czy większego leda ?

obecnie ma pasmę panasonic 42 cale

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2018 o 20:18, Gmeru napisał:

Cześć, Nie da razy krótko i na temat. Do czego ma być to TV? Podałeś kilka modeli, każdy jest inny.

Tańszy ale nie gorszy. Samsung trochę lepszy do grania a Sony trochę lepsza obróbka obrazu ze względu na swój procesor obrazu. Systemy różne. Testy masz na portalu to myślę, że można wyciągnąć wiele wniosków.

Hej, sorry za takie opóźnienie, telewizor na tą chwilę głównie do telewizji, chcę sprezentować nowy tv rodzicom, teraz maja jakiegos crt, w planach oczywiscie jakies nc+, zdaję sobie sprawę, ze nawet na zd9 kablowka bedzie wygladac tragicznie delikatnie mowiac, szczegolnie na 65, myslalem nawet nad oledem, ale to chyba kiepski pomysl, wiadomo, ze jakosc obrazu jest wazna ale zalezy tez mi na przejrzystym i latwym w obsludze interfejsie, przez to troche boje sie sonego, bo nawet w scentre jak sie pytalem o androida to mi powiedzieli ze zdarzaja sie kompletne zwiechy, tak ze trzeba wylaczac telewizor, teorytycznie jest jeszcze 65sk9500 i 65fx780.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że dopiero teraz odpisuję ale mam problemy ze zdrowiem.

Wracając do mojego tematu to telewizor będzie oglądany w odległości 2,5-3 m.Przeznaczenie to jeżeli mogę to tak nazwać "uniwersalny " tzn. trochę oglądanie filmów,trochę sportu i trochę gry na ps4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam juz tylko 2 modele do wyboru
1. Philips 50PUS6703/12
2. SAMSUNG UE50NU7402/UE50NU7442

Inne modele nie wchodzą już w grę.

Który brać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I już po zakupach ,kupiony SONY KD-65XF9005 w media ekspercie narazie stoi na stoliku oglądam oglądam mam 14 dni na ew zwrot ,65 cali po przesiadce z 42 jest miłe i przyjemne no i nie wydaje się za duży .

dzięki wszystkim za pomoc

 

  •  

 

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilku godzinach stwierdzam kąty widzenia są słabe i to mi sie nie podoba następnie jakość obrazu przy gorszym źródle sygnale no słabo to wygląda re być choć wolał bym go nie mieć

Czy są wam znane jakieś inne propozycje lepsze od tego sonego  w cenie ok 7500zł no i fajnie żeby były 65 cali ,a co myślicie o Panasonicu TX-65FX780E niestety na q9 w 65 calach mnie nie stać

Mam jeszcze 13 dni na zwrot lub wymianę wolę dopłacić i mieć full satysfakcję

 

chyba że nic sensowniejszego nie znajdę w tej cenie ogólnie tv jest nie zły ale denerwują mnie wyżej opisane zjawiska

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci zapoznaj się bliżej z LG 65sk9500 (testy bo w sklepach na wystawkach brak). Cena obecna to od 6750zł. Ja też zastanawiałem się nad tym sony ale porównanie wygrał lg i jestem bardzo zadowolony. Panasonic ma tylko przewagę w braku potrzeby kalibracji ale jak trochę posiedzisz przy lg to sam ustawisz lub zamów kalibrację od P. Macieja z forum (rabat na kalibrację u Niego daje Rtv max lub możesz u nich zamówić już skalibrowany)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,
też zastanawiałem się nad tym LG 65SK. Czy ten tv ma jakąś alternatywe jeżeli chodzi o kąty widzenia?
TV u mnie chodzi parę godzin dziennie: leci jakaś muzyka, czasem youtube(dobry smart tv by się przydał), czasem Ps4, czasem comedy central. Salon z aneksem jest dość duży (około 50m) więc często patrzy się na tv pod najróżniejszymi kątami więc pomyślałem, że zamiast idealnej matrycy przy oglądaniu "na wprost" lepiej będzie wybrać coś bardziej uniwersalnego. Moglibyście coś jeszcze doradzić jako alternatywę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, a2b napisał:

Po kilku godzinach stwierdzam kąty widzenia są słabe i to mi sie nie podoba następnie jakość obrazu przy gorszym źródle sygnale no słabo to wygląda re być choć wolał bym go nie mieć

Czy są wam znane jakieś inne propozycje lepsze od tego sonego  w cenie ok 7500zł no i fajnie żeby były 65 cali ,a co myślicie o Panasonicu TX-65FX780E niestety na q9 w 65 calach mnie nie stać

Mam jeszcze 13 dni na zwrot lub wymianę wolę dopłacić i mieć full satysfakcję

 

chyba że nic sensowniejszego nie znajdę w tej cenie ogólnie tv jest nie zły ale denerwują mnie wyżej opisane zjawiska

Zostań przy tym co masz, ewentualnie zamów kalibracje. W tych pieniądzach i 65 calach na ten moment nic lepszego nie kupisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Waldo94 napisał:

Zostań przy tym co masz, ewentualnie zamów kalibracje. W tych pieniądzach i 65 calach na ten moment nic lepszego nie kupisz.

a za  max 7500 zł nic nie znajdę ?

jak siedzę na wprost i oglądam dobry materiał to obraz jest ok poczytam jeszcze i może coś trzeba jeszcze poustawiać Bałem się trochę 65 cali że będzie za duży ale jest w sam raz pewnie za miesiąc będzie za mały haha fajny tv android też nie jest zły tylko trochę te kąty oglądania i trochę obraz nie tak jak na plazmowym tv trochę drży przy szybkich scenach może trzba coś poustawiać macie jakieś opisy co i jak poustawiać ?

 

Edytowane przez a2b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, 

przymierzam się do kupna TV, ale mnogość wyboru i opcji sprawia, że byłbym wdzięczny za pomoc w wyborze sprzętu. Poniżej moja lista wymagań bazując na dostępnej liście z działu:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?
25m2

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? Xm
Około 2m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? X
2-3

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? 
Są ważne.

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ?
Stojący

6. Jak słońce świeci w pokoju ? 
Orientacja płd-wsch., ale bez bezpośredniego światła w oknach. Ogólnie jest jasno w pomieszczeniu.

7. Jaki masz obecnie telewizor ? 
Brak.

8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 
Obsługę Netflixa, Chromecast bez dodatkowych urządzeń. Dodatkowo dobrze byłoby mieć Bluetooth do podłączenia głośnika.
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ?
4K/HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ?
PS4 i głośnik Bose.

11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 
Ok. 2-3 średnio.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?
Matową
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? 
Seriale + Sport

14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ?
Niekoniecznie.

15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 
Zdecydowanie, to jeden z głównych elementów.

16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? 
Wieczorami, w dzień to weekendy.

17. Preferencje co do wielkości? 
Według kalkulatora odległości wychodzi mi ok. 50 cali siedząc około 2m od TV.

18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? 
Kiepska jakość obrazu i słaby design.

19. Preferencje co do marki ? 
Brak.

20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? 
Nie.
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?
4000.

Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez kinderbueno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie wymagania masz dość małe bo praktycznie każdy TV sprawdzi się ok ale jedno jest jednak ważne: sport. A do sportu fajnie by było mieć 120Hz. Więc tutaj w sumie w takiej kasie głównie pozostaje duży Samsung NU80XX. I nim bym się zainteresował w pierwszej kolejności: https://hdtvpolska.com/samsung-nu8002-nu8042-nu8072-test-telewizor-lcd-ultra-hd-z-hdr-2018-i-systemem-tizen/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, 

Planuję na dniach zakup TV na prezent dla teściów, jednakże sprawa jest o tyle dziwna, że jego rozmiar musi ograniczyć się do 32". Niestety ceny jak i produkty oferowane w wersji 32" wołają o pomstę do nieba.... Ankieta poniżej:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?
16m2

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? Xm
2m +

3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 
2-3

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? 
Na wprost, telewizor na komodzie wysokiej na 100cm, a Teściu na garujący na niskiej kanapie ;)

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ?
Stojący

6. Jak słońce świeci w pokoju ? 
Słońce zza telewizora ze strony południowej, zawsze można przysłonić zasłony.

7. Jaki masz obecnie telewizor ? 
CRT

8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 
Netflixa, Youtube i stabilny system
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ?
Cyfrowa naziemna

10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ?
opcjonalnie DVD po scart, ale jesli nie bedzie Euro (nie można mieć wszystkiego) to teściu dostanie dvd z hdmi na gwiazdkę ;)

11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 
4-5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?
obojętnie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? 
Seriale, wiadomości

14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ?
Niekoniecznie.

15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 
nie

16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? 
wieczorami

17. Preferencje co do wielkości? 
tylko 32", gdyż stolik na którym będzie postawiony ma szerokość 69cm (pod ten %$#^^#$^ stolik były wymienione wszystkie pozostałe meble miesiąc temu...)

18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? 
Zawieszanie, zrywanie wifi, nie trzymanie ustawień

19. Preferencje co do marki ? 
Brak.

20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? 
Nie.
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?
1800

Z góry dziękuję za pomoc i sugestie czy rady!

P.S. Wstępnie myślałem nad:

Samsungiem UE32M5502 - 1400 zł - model 2017, FHD, Wifi, SMART w wersji 2.4, głośniki 2x10W, brak HDR, brak Euro  lub UE32M5602, 5592 itd czyli w większości klony dla różnych marketów. Wyglądają chyba najatrakcyjniej z całej stawki.

Rozczytałem się w opiniach na amazon.de, ceneo , że ta seria wiesza się po około godzinie w internecie, nie trzyma ustawień, często długo automatycznie aktualizuje aplikację gdy chcemy akurat z niej skorzystać, długie przełączanie kanałów. Zwisy są na tyle poważne, że pomaga wyjęcie wtyczki z gniazdka.

 

Sony KDL32WE610/615 - 1400 zł - Model 2017 720p, Wifi, Smart i o dziwo Euro. Głośniki 2x5W. Matryca IPS, a nie VA jak w samsungu co może doceniłby Teść z kanapy. W Polsce oceny świetne, na ceneo rewelacja, a na amazonie gorzej oceniany niż powyższa seria samsunga. Głównie o to, że sprawia wrażenie solidnego, a bez regularnego przywracania ustawień fabrycznych nie da się go używać. Ma problemy z połączeniem z routerem. Podobnie jak Samsung kiedy się zawiesi pomaga tylko wyjęcie wtyczki z gniazdka.

Panasonic TX-32FS500B (UK) lub E (PL) - 1300zł w Polsce, ok 1000zł za granicą - model 2018, 720p, Smart, Wifi, HDR, głośniki 2x10W mało słabych opinii i żadnej poniżej 3/5. Wyglądem, a szczególnie grubością troszkę odpycha, ale to nie priorytet jeśli front jest estetyczny.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, po proszę o pomoc w wyborze. Od dłuższego czasu szperam szukam czytam miliony testów i opinii i nie mogę wybrać konkretnego ekranu. Pokój 40 m, różne katy widzenia, nasłoneczniony mocno. Szukam 65 cali do oglądania telewizji z kablówki, sporadycznie netflix, sporadycznie konsola. Chciałbym żeby telewizor miał dobry system niemulacy, żeby bezproblemowo korzystać z Aplikacji typu yt i wrzucać treści z telefonu na ekran. Chciałbym żeby telewizor mial w miarę dobry upscaling sygnału sd i hd, jeśli chodzi o lokalne wygaszanie raczej się u mnie nie przyda bo telewizor głównie chodzi po południu a jeśli wieczorem to i tak przy jakimś świetle . Po prostu mysle ze nastawiam się na jakieś najlepsze rynkowe ledy a niekoniecznie są mi potrzebne. Budżet to 6500zl.

Z góry dzięki są pomoc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...