Skocz do zawartości
SlawekR

Kupujemy telewizor - czyli poradnik co kupować i jak kupować

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Szukam dla siebie pierwszego telewizora. Ekran będzie umieszczony w sypialni. Telewizor przede wszystkim będzie służył do Netflix HBO Go, Apple TV. Również jako zewnętrzny ekran komputera do sprawdzenia poczty czy pracy na tekście.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 15 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2.3-2.5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Na chwilę obecną stać,
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Z zachodu ale pokój zaciemniony
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Brak
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ?
- Odświeżanie gwarantujące brak smużenia podczas oglądania sportu, podobno od 120Hz w górę
-HDR
- Możliwość nagrywania programów na USB.
- Żeby tv odtwarzał pliki audio-video wszelkiej maści (avi, mpeg-4, mkv, mp4 - z napisami z formacie txt, srt) z USB lub dysku zewnętrznego. Telewizor będzie też podpinany pod Apple TV, i do laptopów.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Tylko tv naziemna
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Komputer stacjonarny, pendrive, dysk zewnętrzny, dvd
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? W tygodniu 3-4h, weekendami 5-6h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bez różnicy (generalnie byleby matryca była rodzaju VA, a nie IPS)
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, sport
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / Nie, ale może się zdarzyć praca na wordzie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami, nocą
17. Preferencje co do wielkości? 49-55
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Duża ramka
19. Preferencje co do marki ? Sony, Philips, Samsung, LG, Panasonic,
20. Czy telewizor ma mieć 3D - Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Max. 4000zł
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Nie

Modele jakie zwróciły moją uwagę to:

Telewizor 55" 4K Panasonic TX-55FX780E 4K 38

Samsung UE55NU8042 4K UHD Smart TV HDR nowość 2018

65'' Samsung UE65NU7442 4K HDR 1800Hz SmartTV

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Pierwszy post. Nie wiem czy to dobry dział (jeśli nie to proszę modów o przeniesienie go w inne stosowne miejsce) ale odpowiadając na pytanie co kupować i jak chciałbym przede wszystkim zachęcić do wykupienia jak najdłuższej gwarancji.  Żałuję że sam tego nie zrobiłem. Miałbym dziś pewnie lepszy humor. Poniżej cała historia:

Mój Sony KD-55XD9305 zepsuł się po dwóch latach, miesiąc po upływie gwarancji.

Serwis stwierdził awarię panelu LCD. Telewizora nie da się naprawić więc mogę go sobie wyrzucić do śmieci.

Na stronach Sony Support  praktycznie w całej Azjii ale również Australii i na Bliskim Wschodzie znalazłem informację zgodnie z którą firma przyznaje że jest problem z panelem  w modelu KD 55X9300D. Jest to inne (różnią się w zależności od rynku) oznaczenie tego samego modelu  telewizora co mój. Problem ma polegać na pojawieniu się na ekranie poziomej linii. W przypadku wystąpienia tej awarii Sony przedłużyło gwarancję do 2021r nawet jeśli problem pojawił się już po wygaśnięciu oryginalnej gwarancji.

Identyczną usterkę ma mój odbiornik. Jak dowiedziałem się w autoryzowanym serwisie Sony  moja sytuacja nie jest odosobniona. Spotkali się z innymi przypadkami tej awarii a telewizory były wymieniane na nowe w ramach gwarancji.

Skontaktowałem się oczywiście w tej sprawie z Sony Customer  Support.  Nawet po przedstawieniu powyższych informacji Sony Polska odrzuca reklamację, nie przedłuża gwarancji i nie zamierza wykonać żadnego gestu dobrej woli.  Twierdzą  że tu cytat:  „odbiorniki KD-55XD9305 w dystrybucji europejskiej, były wolne od wady fabrycznej, o których Pan wspominał wcześniejszym e-mailu”. No cóż mój i inne przypadki temu przeczą.

Niech ta historia będzie przestrogą.  Jeśli zdecydujecie się na zakup telewizora Sony wykupujcie pięcioletnią gwarancję.

  • Dzięki 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Pierwszy post. Nie wiem czy to dobry dział (jeśli nie to proszę modów o przeniesienie go w inne stosowne miejsce) ale odpowiadając na pytanie co kupować i jak chciałbym przede wszystkim zachęcić do wykupienia jak najdłuższej gwarancji.  Żałuję że sam tego nie zrobiłem. Miałbym dziś pewnie lepszy humor. Poniżej cała historia:

Mój Sony KD-55XD9305 zepsuł się po dwóch latach, miesiąc po upływie gwarancji.


Serwis stwierdził awarię panelu LCD. Telewizora nie da się naprawić więc mogę go sobie wyrzucić do śmieci.

Na stronach Sony Support  praktycznie w całej Azjii ale również Australii i na Bliskim Wschodzie znalazłem informację zgodnie z którą firma przyznaje że jest problem z panelem  w modelu KD 55X9300D. Jest to inne (różnią się w zależności od rynku) oznaczenie tego samego modelu  telewizora co mój. Problem ma polegać na pojawieniu się na ekranie poziomej linii. W przypadku wystąpienia tej awarii Sony przedłużyło gwarancję do 2021r nawet jeśli problem pojawił się już po wygaśnięciu oryginalnej gwarancji.

Identyczną usterkę ma mój odbiornik. Jak dowiedziałem się w autoryzowanym serwisie Sony  moja sytuacja nie jest odosobniona. Spotkali się z innymi przypadkami tej awarii a telewizory były wymieniane na nowe w ramach gwarancji.

Skontaktowałem się oczywiście w tej sprawie z Sony Customer  Support.  Nawet po przedstawieniu powyższych informacji Sony Polska odrzuca reklamację, nie przedłuża gwarancji i nie zamierza wykonać żadnego gestu dobrej woli.  Twierdzą  że tu cytat:  „odbiorniki KD-55XD9305 w dystrybucji europejskiej, były wolne od wady fabrycznej, o których Pan wspominał wcześniejszym e-mailu”. No cóż mój i inne przypadki temu przeczą.

Niech ta historia będzie przestrogą.  Jeśli zdecydujecie się na zakup telewizora Sony wykupujcie pięcioletnią gwarancję.

Potwierdzam. Miałem dwie awarie xd93, najpierw moduł zasilający po roku, później pasy na matrycy przed upływem gwarancji. Polecam kupować droższe modele Sony tylko i wyłącznie z przedłużona do 5 lat gwarancja. Inaczej lepiej odpuścić.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, boywrc napisał:

Potwierdzam. Miałem dwie awarie xd93, najpierw moduł zasilający po roku, później pasy na matrycy przed upływem gwarancji. Polecam kupować droższe modele Sony tylko i wyłącznie z przedłużona do 5 lat gwarancja. Inaczej lepiej odpuścić.

 

4 godziny temu, jaksa napisał:

Mój Sony KD-55XD9305 zepsuł się po dwóch latach, miesiąc po upływie gwarancji.

Serwis stwierdził awarię panelu LCD. Telewizora nie da się naprawić więc mogę go sobie wyrzucić do śmieci.

...a podobno do Sony i Panasonica dopłaca się dla tej niezawodności i pewności, że sprzęt nie padnie zaraz po gwarancji jak marki chińskie i koreańskie. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, mam pewien problem. Byłem zdecydowany na Samsung QLED QE55Q7FNA natomiast od wczoraj do dziś cena zmieniła się z 4290 na 4999 co jest totalnie bez sensu :) Patrze tylko na Euro RTV AGD ponieważ są raty od września 0% (5 miesiecy nie płacisz) co mi bardzo aktualnie pasuje. W związku zmianą ceny pojawił się problem... 5k to za wysoka cena za ten tv. Na oku mam jeszcze Samsunga NU8072 za 3399zł oraz Philipsa PUS8303 3999zł. Wszystko 55 cali. W mieszkaniu bd miał 2 TV i chce żeby były jednej marki dlatego myślę przyszłościowo nad salonem gdzie nie chce mi sie pruć ściany żeby przenieść gniazdka i tu jest plus dla Samsunga za OneConnect tym samym NU8072 mi pasuje do sypialni. Philips z kolei Ambilight i android TV (niewiem czy to zaleta bo podobno tizen elegancko śmiga) :) Dziś podjadę do Euro i bd dyskutować że wczoraj ten TV był po 4290 i za tyle go wezme no ale nic nie wiadomo. Proszę o radę.

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 14m^2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,5m 
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Tylko przodem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Z boku i tylko rano (okno na wschód)
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Brak
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? DObrze działające Smart TV
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Głównie smart TV plus coś tam z anteny
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Brak
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? Wystarczająco długo żeby zrezygnować z Oleda
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? MATOWA ! 
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy plus muzyka
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Raczej nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? Tylko 55 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Mułowate Smart Tv
19. Preferencje co do marki ? Samsung/Philips
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? 
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4,5k

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? nie

Na Oleda byłem napalony od pół roku ale w święta byłem u taty gdzie 1,5 roku oled ma wypalona matryce bo nonstop 1 kanał leci także odpada, moja żona włącza na całe dnie Eske.

Pozdrawiam. 

Odnośnie powższego może warto Q6FNA za 3549zł zawinąć ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem tego świadomy natomiast od sypialni go nie potrzebuje a myślę przyszłościowo nad salonem gdzie się przyda, jak pisałem chce TV tej samej marki w domu żeby wszystko ładnie śmigało a żona nie miała problemu z obsługa różnych sprzetów. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie pozostaje ci nic innego oprócz Q7fna. Sony XF9005 jest lepszy od niego i w podobnych pieniądzach więc jeszcze ewentualnie możesz jego rozważyć.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zaplątałem trochę... Teraz kupuje TV Do sypialni który nie mus mieć One connect natomiast TV w salonie który kupie za jakiś czas fajnie jak by miał. Z racji że chce kupić 1 markę to już teraz o tym myślę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... w Euro QE55Q60RA (czyli  taki Q7FN anno domini 2019 ?) kosztuje w tej chwili 4399...

Po co kupować stary, skoro można nowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...aż pokusiłem się o porównanie: https://www.displayspecifications.com/en/comparison/94faa5518

Rzeczywiście. Ten "nowy" nie ma 10-bitowej matrycy (tylko 8 plus FRC), niższą jasność (jeśli Q7FN ma naprawdę 2200 nitów skokowo, to jest skokowo jaśniejszy od mojego Q90R...). Plusy to odrobinę wyższy kontrast statyczny (niezauważalny tak realnie) i nowy Tizen.

Ha! Racja. Q7FN lepszy i tyle ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skocze do Euro gdzie stoi q7FNA chyba ostatnia sztuka i poprstu spróbuje go kupić za 4k bo to na 90% z ekspozycji TV

 

Opinie jeszcze odnośnie q6FN ? Wydaje się ciekawszy od nowego Q67R... I cena 3549zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniec końców kupiłem Q6FN za 3441zł plus 5 lat GW gratis. Q7FN był nigdzie nie dostepny a sztuka w Galerii mokotów to była własność samsunga nie na sprzedaż. Na razie jestem zadowolony :) Irytuje mnie jedynie wpisywanie na klawiaturze ekranowej z pilota bo obsługa mowy nie bangla w PL ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystki,

szukam telewizora 49-50 cali do 2500/2600 zł. Kąty widzenia są ważne, więc w grę wchodzi matryca ips. Telewizor ma głównie służyć do oglądania filmów i seriali.  I zastanawiam się pomiędzy dwoma , modelami: lub czy macie jakieś lepsze propozycję 

Panasonic  -TX-49FX700E  lub LG 49SK8100 

lub czy macie jakieś lepsze propozycję ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Xeres napisał:

Panasonic  -TX-49FX700E  lub LG 49SK8100

Ten Panasonic jest warty polecenia w twoich kryteriach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 15m^2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Tylko przodem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Z boku 
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Brak
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Wejście HDMI 
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Hd
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? MacBook, PC 
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4/5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Nie znam różnicy 
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Pierdoły na TVN/Polsat + Netflix 
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? PC ale bardzo rzadko 
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? Minimum 40 cali 
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Nic 
19. Preferencje co do marki ? Brak 
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie 
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 1200 zł 

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? nie

wiem, że mały budżet ale i małe wymagania. Para studentów szuka TV do pierwszego wspólnego mieszkania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Chciałbym dopasować telewizor do następujących założeń:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 46m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? bokiem tez sie zdarza 
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? z lewej strony ogladajacego
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung LE40C650
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Zlacze digital audio, przynajmniej 3xHDMI, wejscie antenowe, mozliwosc odtwarzania MP4/MKV z napisami SRT przez pendrive, zlacze CAM, klasyczny pilot bez wskaznika
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Na razie HD, w przyszlosci 4K
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS4, Komputer PC po HDMI
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? średnio 5 godzin
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matowa
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sportowe, informacyjne, filmy
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak, przez komputer PC
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 10%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Pół na pół
17. Preferencje co do wielkości? 40 cali było OK
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? dlugie wyszukiwanie zmian trybu ECO, typu dźwięku (WYRAZNY GLOS, FILM) w menu, długie przełączanie kanału
19. Preferencje co do marki ? nie mam
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie trzeba
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? nie zakladam na razie ograniczen cenowych
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? moge rozwazyc

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie

Pozdrawiam, Rafał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung QE55Q67RAT+soundbar+PS4 Pro

Witam, 

w najbliższych dniach zamierzam kupić TV QE55Q67RAT.

Chciałbym poradzić się co do tego TV, oraz dobrać do niego ciekawe głośniki (najlepiej z dobrym bassem- sound bar z sobwooferem?). 

Zależy mi na jednym sklepie w Krakowie, zastanawiam się na placówką RTV Euro...

Czy doradzicie który soundbar lub inne glośniki są warte?

Ewentualnie gdzie w Krakowie coś takiego znajdę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Powoli się przymierzam do wymiany mojej wysłużonej już 37 calowej Toshiby na coś lepszego. Nie mam mocnego parcia żeby kupić go już teraz, ale fajnie by było jakby udało się coś upolować na BLACK FRIDAY. Póki co chodzą mi po głowie 2 modele, a mianowicie SONY BRAVIA KD-55XF9005 oraz TELEWIZOR SAMSUNG QE55Q60RA.

Z góry dziękuję za jakiekolwiek rady :)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 18 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Kąty mało istotne, 99% siedzenia na wprost ekranu
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Początkowe stać, ale docelowo planuje powiesić.
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Z boku 
7. Jaki masz obecnie telewizor ? TOSHIBA 37AV603
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 120 HZ, conajmniej 4 wejścia HDMI
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K i HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS4 (z czasem pewnie PS5), dekoder, sporadycznie laptop
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? 
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Netflix, YouTube, sporadycznie coś przez kablówkę
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak, ale sporadycznie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Konsola, kilka godzin tygodniowo
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 55 cali, więcej nie wejdzie :)
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Krótka żywotność, wypalenia, wolny soft. 
19. Preferencje co do marki ? Brak 
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie 
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3500-3700 zł 

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Czemu nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o pomoc w wyborze TV gdyż kompletnie się na tym nie znam.

Z góry dziękuje za odpowiedzi!

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 30m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3-4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? okno jest naprzeciw TV
7. Jaki masz obecnie telewizor ? nie mam
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? brak szczególnych wymagań
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4k
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? internet
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętne
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, seriale
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?  nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? co najmniej 55"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? nic
19. Preferencje co do marki ? brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?  nie musi mieć
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? do 3500zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? tak

 

Myślałem wstępnie o PHILIPS PUS7304 58"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Powoli się przymierzam do wymiany mojej wysłużonej już 37 calowej Toshiby na coś lepszego. Nie mam mocnego parcia żeby kupić go już teraz, ale fajnie by było jakby udało się coś upolować na BLACK FRIDAY. Póki co chodzą mi po głowie 2 modele, a mianowicie SONY BRAVIA KD-55XF9005 oraz TELEWIZOR SAMSUNG QE55Q60RA.

Z góry dziękuję za jakiekolwiek rady 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 18 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Kąty mało istotne, 99% siedzenia na wprost ekranu
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Początkowe stać, ale docelowo planuje powiesić.
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Z boku 
7. Jaki masz obecnie telewizor ? TOSHIBA 37AV603
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 120 HZ, conajmniej 4 wejścia HDMI
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K i HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS4 (z czasem pewnie PS5), dekoder, sporadycznie laptop
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? 
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Netflix, YouTube, sporadycznie coś przez kablówkę
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak, ale sporadycznie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Konsola, kilka godzin tygodniowo
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 55 cali, więcej nie wejdzie
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Krótka żywotność, wypalenia, wolny soft. 
19. Preferencje co do marki ? Brak 
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie 
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3500-3700 zł 

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Czemu nie

przyklejam sie do pytania kolegi

Verstuurd vanaf mijn SM-G965F met Tapatalk

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o pomoc w wyborze telewizora.  Kompletnie nie znam się na panujących obecnie trendach, nowościach. Jednocześnie nie chciałbym dać sobie wcisnąć w markecie czegoś nieodpowiedniego. 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 36m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,5-4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ?  Głównie na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ?  w godzinach popołudniowych słońce może padać na ekran. 
7. Jaki masz obecnie telewizor ?  Plazma Panasonic TX-P42UT30E
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ?
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Dekoder Orange, Odtwarzacz Blue Ray
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2-6
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Matowa
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, seriale (Netflix, HBO Go), wiadomości
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? rzadko
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?  Nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?  Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości?  75 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? nie mam preferencji
19. Preferencje co do marki ?  Bez preferencji
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?  Nie jest to konieczne
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?  10tys

 

Po przeczytanie wstępnych opinii, recencji, testów zastanawiałem się nad  LG 75SM9000. Na Oleda 75cali niestety nie stać mnie. Za dekadę może tak :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Robert_1988_KrK napisał:

@Sapek1 XF9005 - 75'' Najlepsze rozwiązanie do 10.000,-

Dziękuję za opinię.  Sony zamówione :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...