Skocz do zawartości
SlawekR

Kupujemy telewizor - czyli poradnik co kupować i jak kupować

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

szukam telewizora 50, ewentualnie 55 cali dla rodziców, budżet to 2000-2500 zł, jak wiemy zbliża sie black friday i cyber monday, moze coś z tej oferty jest godne polecenia?

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ~20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ~4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? pod lekkim kątem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? zza telewizora
7. Jaki masz obecnie telewizor ? nie wiem
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? -
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? -
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? -
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez różnicy
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy oraz mecze piłki nożnej
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? 
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 50 cali, ewentualnie 55
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? mała paleta barw, niewyraźny obraz
19. Preferencje co do marki ? brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? -
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2000-2500

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? nie

Myślałem o  Samsung UE55RU7172 lub SAMSUNG UE50RU7102, LG 55UM7100, Philips 50PUS6754/12? 

Polecacie któryś z w/w modeli lub jakąś inną alternatywę?

Z góry dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić telewizor dla mamy. 49"-50". Głównie telewizja. Czasami komp podpięty. Budżet do 2000zł. (teraz są promocje więc nawet teoretycznie droższe modele może spadną do tej ceny)

Który z tych modeli wybrać? 

Samsung UE50RU7412U
LG LED 49UM7390PLC
LG 50UM7600

Ewentualnie inne propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ~25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ~4,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? pod lekkim kątem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wiesieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? przed ekranem, ale jest to parter, i tam już słońce nie dociera za bardzo
7. Jaki masz obecnie telewizor ? thomson 58"
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? - pod PS4
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? - 4k min.
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? - ps4 i tuner pod TV
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez różnicy
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, gry szybkiej akcji
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? tak, około 1h dziennie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 70, nie mniej, lecz nie więcej niż 71"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? podczas gry, piłka się mnoży w powtórkach ;)
19. Preferencje co do marki ? brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? - nie potrzebne
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? do 5500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Proszę o pomoc w wyborze modelu. Generalnie szukam uniwersalnego TV bez specjalnych wymagań ale z dobrej jakości obrazem i przyjemnego w obsłudze.

Dziękuje za pomoc,

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 40 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2 / 3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost  
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ?  Okna naprzeciwko TV od północy (brak bezpośredniego świecenia promieni słonecznych)
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Panasonic TX-50DS630E
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dobry system SMART z apkami NETFLIX, HBO GO, PLAYER, PLAY NOW, możliwość odczytu plikow/zdjec z USB, dobre odzworowanie kolorów (czerń), nie jestem fanem piłki nożnej więc nie wiem czy te 120 hz są w tym momencie kluczowe, dobrze było by mieć HDR
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? tv naziemna w przyszłości może jakiś pakiet typu cyfra/n+
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? odtwarzacz bluray, w przyszlosci soundbar
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 10 - 12 h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez znaczenia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? głównie TV naziemna oraz serwisy streamingowe netflix, hbo etc.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie będzie używana konsola 
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? 50 % na 50%
17. Preferencje co do wielkości? 60 lub 65 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Wolny oraz ubogi w apki do streamingu system
19. Preferencje co do marki ? LG, Samsung, Panasonic, Phillips, Sony
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Bez 3D
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3500 zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Nie

 

Edytowane przez 19ad87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 18m^2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Raczej na wprost, kąty nie są ważne.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? od boku telewizora
7. Jaki masz obecnie telewizor ? panasonic viera TX-L32E3E
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Nie zależy mi na smartach jeśli musiałbym dopłacić sporo (mam chromecasta). Zasadniczo jak najlepsza jakość w jak najmniejszych pieniądzach.
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Dekoder Horizon UPC i Playstation 4 Slim
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? do kilku
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Nie mam preferencji
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Sport (głównie piłka nożna), filmy i seriale.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Do puszczania muzyki czy filmów z Chromecasta np.
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, Playstation 4, połowa czasu to gry.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? Raczej 50 cali, ale biorę też pod uwagę jeszcze najmniej 43.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Aktualnie to to, że mój jest zdecydowanie za mały i ma tylko 720p...
19. Preferencje co do marki ? Nie mam, zakładam, że tutaj ludzie znają się lepiej niż ja. Bo ja wcale ;)
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Myślę o 1300, max 1400zł. Wiem, że w tej kwocie się nic cudownego nie kupi, ale przy tym co mam i tak przeskok będzie gigantyczny. Zwracałem uwagę np. na PHILIPS 50PFT5503 za 1299zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jakieś sugestie co wybrac?

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 15m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - 90% na wprost reszta pod lekkim kątem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ?wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? w zasadzie 0d 12 już  nie świeci
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung h6400 / 40 cali
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dobry smart ,dobra czerń, kontrast, jasność
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4k, hd
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? kablówka UPC 
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 8
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? i tu mam najwiekszy problem z decyzją
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport ( nie piłka nożna) Netflix , HBO
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? rzadko/ poza oczywiście Netflix Hbo, Player
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? pól na pół
17. Preferencje co do wielkości? 55 
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? hm ... o  każdy będzie lepszy od mojego w mim wszystko mnie denerwuje zwłaszcza kurz  na matrycy
19. Preferencje co do marki ? Samsung,Sony, LG
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4000 zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? TAK

Dodam  że  na razie biorę pod uwagę :

Samsung QLED Q70R

Sony KD-55XF9005

Philips PUS8804
Liczę że coś doradzicie :).

Pozdrawiam

Edytowane przez Robert D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 10m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? Zależnie, 1-1,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ?  chcę zawiesić tv na ścianie z ruchomym uchwytem, więc kąty chyba nie będą aż tak istotne ale nie mam pewności
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć 
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Mam zaciemniony pokój
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Nie posiadam
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dolby vision
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Wszystko
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? W przyszłości może ps5
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2-3 w tygodniu, i po 5-6 w niektóre weekendy
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Wolałbym matową ale nie mam na to ciśnienia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? 
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Może czasem
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Może w przyszłości
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Tak i tak 
17. Preferencje co do wielkości? 40-47 cali  
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? 
19. Preferencje co do marki ? Nie mam 
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Fajnie by było do 2000, ale jeśli by było warto to mogę dołożyć 200zł 

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Nie 

Byłem zainteresowany philipsem 43PUS7334/12, ale mam pewne wątpliwości. Czy dolby vision wynagrodzi mi gorszy kontrast w porównaniu z tv z matrycą VA? Naczytałem się że warto brać z dolby vision i teraz mam zagwozdkę bo nie mogę znaleźć takich w tym pułapie cenowym. Na ambilight mi nie zależy, fajny bajer, zwłaszcza że, tv będzie czasem odchylany, to trochę traci na sensie. Kąty też chyba nie będą miały takiego znaczenia? Z góry dziękuję za wszelką pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Robert D. Ja bym wybrał Sony 55XF9005

@SmileMan W twoim przypadku polece Samsunga UE43RU7402 i wymienionego przez ciebie Philipsa 43PU7334.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dylemat który wybrać do sypialni sony 55xg9505 czy lg 55sm9010?

sony jest o 800zł droższy -ale to nie problem jeżeli jest znacząco lepszy

tv będę głownie używał do oglądania cyfry+ i netflixa. odległość ok 2,5m

Edytowane przez Sławek Bilard Kiler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, nordzik napisał:

Co wybrać ?

Telewizor Sony Bravia KD-65XG9505  czy Telewizor LG 65SM9800 ?

XG9505, ale najlepsza cena za niego będzie dopiero na wiosne.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Posiadam LG50LF652V z 3D,  lecz uderzyłem w matrycę i niestety zrobiły się kreski :( Niestety nie ma już dużego wyboru TV z 3D, więc chce coś kupić 4k. Trochę już czytam na forach i oglądam w sklepach. Mam 3 modele na oku, ale mam też pytania co do nich. Kwota jaką chcę przeznaczyć to 3000-3300zł no chyba, że trafi się jakiś w promocji 55SM9010 lub q70 czy XG95 za 3500zł to wezmę:D TV na pewno musi mieć matrycę 100hz. I teraz napiszę jak ja to odbieram. W obecnym LG podoba mi się obraz, kolory są bardzo naturalne, kolor skóry idealny. Nie bardzo rozumiem jak ktoś piszę, że IPS nie ma czerni no ja tam widzę, że czarne jest czarne, więc tutaj tego nie rozumiem, albo żeby IPS do oglądania w dzień, a w nocy przy świetle no ale jak? właśnie w dzień jest gorzej, bo matryca jest błyszcząca i widzę odbicia w niej. W nocy przy świetle też widzę odbicia , więc idealnie jest przy zgaszonym świetle. Dla mnie IPS ma coś w sobie jak OLED, kolorystyka jest podobna moim okiem, tylko wiadomo OLED ma tutaj faktycznie tą czerń bardziej "mięsistą" Podobno na IPS w nocy widać jakieś białe podświetalnie nie wiem ja czegoś takeigo nie widzę w moim LG nie wiem czy on ma krawędziowe podświetlanie czy to tylne? bo nigdzie nie mogłem znaleźć informacji.

Kolega posiada Samsuunga NU8002 i puścił mi jakieś materiały przyrodnicze woda, zieleń, zwierzęta no i owszem były ładne kolory, ale takie jakby matowe nie miałem wrażenia jakby to miało wyjść z ekranu plus taki, że nic się nie odbijało od matrycy, więc wszystko było wyraźne.

Dużo oglądam TV z Orange, ale Netflix tak samo i tutaj mogę użyć profilu kino, bo oglądając Orange mam ustawione kolory standard.

Wybierajać TV patrząc tylko na obraz, a nie smart TV to który z tych 3 modeli i dlaczego?

SONY XG8505- matryca IPS, ale satynowa a nie blyszcząca więc może będzie lepiej niż w obecnym TV?

LG 55SM8600 - przyzwyczajenie do obecnego modelu . tutaj matryca jaka? błyszcząca?satynowa? matowa? teraz jestem zadowolony , a to model dużo nowszy do tego NanoCell więc może obraz i czerń będzie jeszcze lepsza?

SAMSUNG 55q60 - qled ciekawi mnie ta technologia może jest to lepsze niż nano cell a gorszę od OLED, tylko o co chodzi , że samsung nie wspiera technologi Dolby vison? nie bardzo rozumiem jaki to ma wpływ na oglądanie? będę miał gorsze kolory czy o co chodzi tutaj?

 

W sklepie akurat były te 3 modele obok siebie i patrząc na materiału które leciały ( na każdym to samo) to SONY chyba miał te kolory i czerń najlepszą , LG był jakiś dziwnie ciemny nie wiem czy coś tam było źle ustawione? Natomaist Samsung czerń miał taką mega szarą/brązowa i z pikselami jakby. Poniżej odpowiadam na pytania :

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 29
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2 a jak przyjdą goście to 4-6
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - raczej na wprost, ewentualnie lekko po skosie
6. Jak słońce świeci w pokoju ? - od boku, ale są rolety zewnętrzne wiec nie ma znaczenia
7. Jaki masz obecnie telewizor ? LG 50LF652V
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? obraz oetarda:)
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? konsola xbox360 kiedyś może xbox s lub X- gram może kilka raazy w roku wiec tym sie nie sugerowac
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-6
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? mam blyszcząca i telefony też mają błyszczące, apple retina też błyszcząca i jest ten efekt wow, monitor mam matowy, ale do obrobki zdjęc i tutaj nie wyobrazam sobie pracy na blyszczacym.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? wiadomosci, filmy, netflix, yt. teledyski, czasmi przyrodnicze
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? przegladarka nie,
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? bardzi rzadko
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? tak i tak
17. Preferencje co do wielkości? 55
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? że jest ich za duzo i nie wiaodmo co wybrac:)
19. Preferencje co do marki ? LG , Samsung, Sony
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3300

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ?NIe

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam planuję kupić telewizor 55 calowy i nie wiem który wybrać Samsung UE55RU7472U czy LG 55uk6500mlA

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przyszedł czas na zmianę tv. Chciałbym się Was poradzić który tv wybrać z poniższych. Nie oglądam sportu, korzystam z nc+. Dużo oglądam filmów.

UE65RU7402
UE65RU7172
UE65NU8052
LG65UK6400
LC-65UI7352E

z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, zjarosz napisał:

UE65NU8052

Ten model Samsunga jest zdecydowanie najlepszy z tego towarzystwa.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szukam przyzwoitej "telwizorni" 43" max. do 3000 zł, ale im bliżej 2000 zł, tym lepiej :D

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? musiałbym zmierzyć, ale na oko ze 25m^2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? przeważnie na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ?stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? nie wiem jak to opisać, ale generalnie w dzień trochę kiepsko się ogląda
7. Jaki masz obecnie telewizor ? stary crtek xD
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? wi-fi, głośniki stereo, generalnie w miarę przyzwoitą jakoś obrazu i dźwięku
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? tv cyfrowa naziemna
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? dekoder dvb-t, chyba, że telewizor będzie miał wbudowany
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? ~4 h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie wiem?
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, wiadomości
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ?  od czasu do czasu pewnie tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 43"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? hm, trudno powiedzieć
19. Preferencje co do marki ? nie specjalnie
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3000 to taki max max, do 2500 bym wolał, ale jeżeli dołożenie 5 stów będzie uzasadnione, to rozważę

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ?nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten model Samsunga jest zdecydowanie najlepszy z tego towarzystwa.
 
 


Ten model Samsunga jest zdecydowanie najlepszy z tego towarzystwa.
 
 


Dziękuję za odpowiedź. Jeszcze jedno pytanie, a jak wypada UE65NU7452U w porównaniu do UE65NU8052 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff, dobrze, że trafiłem na to forum, bo naprawdę jestem zielony od tych wszystkich artykułów itp..

Słowem wstępu, ostatni telewizor kupiłem chyba w 2010 roku. Teraz zdecydowałem się na nowy i..

Doznałem małego szoku, nie hejtujcie nie siedzę wgl w tym temacie, ale ilość i jakość TV obecnie powala przynajmniej mnie. Tym bardziej nie wiem CO wybrac, pomożecie?

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? Przeprowadam się niedługo to będzie mały pokoik 12m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Raczej na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wiszący
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Tego jeszcze nie wiem dam update
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Sony Bravia.. nie pamiętam modelu. ale wyszedł ok. 2010 roku
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Matryca 100Hz, Netlifix, opcjonalnie HBO GO, przejrzysty system.
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS4, w przyszłości dekoder NC+
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3,4h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Nie ma znaczenia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Sport, Gry PS
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 80%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami zdecydowanie !
17. Preferencje co do wielkości? 55 Cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? 
19. Preferencje co do marki ? To juz zostawiam wam
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3500zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ?

Jezeli to nie trudne :) 

 

Po wielu wyszukiwaniach i próbach znalazlem 2 modele. 

Samsung Q70R 4199zł i Sony XF9005 3999zł  i TUTAJ mój budzet srednio mi na nie pozwala, alternatywy:

Samsung Q67R i Sony XG85 lub XG80 Samsung RU8002

 

Z tego co czytałem to chyba najlepiej czatować na promocję XF9005?...

 

Pomożecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,chcę wymienić tv panasonic tx-40AS640E, na większy, który będzie wisiał na ścianie.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? pokój 12m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wiszący
6. Jak słońce świeci w pokoju ? z prawej strony jest okno na wschód
7. Jaki masz obecnie telewizor ? panasonic tx-40AS640E
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? , Netlifix,  HBO GO, android tv
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K,Full HD,HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? teraz dekoder enigma2 HD,w przyszłości dekoder 4k
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3,4h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Nie ma znaczenia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorem 70% w dzień 30%
17. Preferencje co do wielkości? 55 Cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ?
19. Preferencje co do marki ? Philips,TCL,Samsung,Sony,LG,Panasonic
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2500zł
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? nie

Wstępnie wybrałem Philips 55PUS7334, czy w tej cenie polecacie coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, szary08 napisał:

Samsung Q70R 4199zł i Sony XF9005 3999zł  i TUTAJ mój budzet srednio mi na nie pozwala, alternatywy:

Samsung Q67R i Sony XG85 lub XG80 Samsung RU8002

Ja bym wybierał pomiędzy xf90, a q70. Sony xg85 odpuść, bo to matryca ips, a oglądasz na wprost i wieczorami, więc dobra czerń Ci się przyda, a matryca ips tego nie zapewni. 

 

@so_confused 

Poniżej 2500 pln to może ru8000 w wersji 49" lub trochę drożej wersję 55", za to z matrycą 120 Hz.

 

Edytowane przez vader_4747

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, gdziasek napisał:

Witam,chcę wymienić tv panasonic tx-40AS640E, na większy, który będzie wisiał na ścianie.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? pokój 12m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wiszący
6. Jak słońce świeci w pokoju ? z prawej strony jest okno na wschód
7. Jaki masz obecnie telewizor ? panasonic tx-40AS640E
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? , Netlifix,  HBO GO, android tv
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K,Full HD,HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? teraz dekoder enigma2 HD,w przyszłości dekoder 4k
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3,4h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Nie ma znaczenia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorem 70% w dzień 30%
17. Preferencje co do wielkości? 55 Cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ?
19. Preferencje co do marki ? Philips,TCL,Samsung,Sony,LG,Panasonic
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2500zł
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? nie

Wstępnie wybrałem Philips 55PUS7334, czy w tej cenie polecacie coś innego?

maksymalna cena 3000zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, vader_4747 napisał:

so_confused 

Poniżej 2500 pln to może ru8000 w wersji 49" lub trochę drożej wersję 55", za to z matrycą 120 Hz.

 

Heh, no dzięki, tylko nie wiem czy nie zauważyłeś, ale napisałem, że ma być 43" ;)

No i co do matrycy, to specjalnie na 120Hz mi jakoś nie zależy, bo nie wiem czy w ogóle bym to wykorzystywał. Więc jeżeli to w znaczny sposób wpływa na cenę, to tym bardziej nie chcę.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ~20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ?na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? z boku telewizora ( zasłony wiec nie ma az takiego problemu)
7. Jaki masz obecnie telewizor ? thomson 
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? - Nie zawieszający sie system :) 
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? -
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? - Konsola
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez różnicy
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy  seriale
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak głownie netflix
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? tak ,20%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 49 cali, ewentualnie 55
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? słaba czerń i słaba barwa 
19. Preferencje co do marki ? Samsung ale bez problemu mogą byc inne propozycje
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? - nie 
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2500-3500 zł 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadałem Samsung 55NU8072,  niestety została rozbita matryca po szaleńczej zabawie dzieci w święta. Jaki model aktualnie w sklepach jest najbliżej tego telewizora? Jak widzę to wszystkie maja ramki plastikowe co mi się strasznie nie podoba, ten Samsung wyglądał bardzo elegancko.

 

Ktory TV ze stajni Samsunga ma taka sama matryce, osprzęt i jest w podobnych pieniądzach (dałem za swój 3499)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...