Skocz do zawartości
BoDeX

BDP-LX91 WZORCOWY PLAYER PIONEERa

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='mobor' post='117328' date='09.09.2008, 16:59 ']Na takie graty aż przyjemnie popatrzeć.
A ile to potrafi dać radości ? :)
Boli raz /zakup/ ale pozniej nic tylko rozkosz obcowania z takim sprzętem[/quote]

no chyba, że się kupi na raty, wtedy co miesiąc może boleć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Płyta analogowa w SONY zdecydowanie gorsza niż w Pionku:
W SONY przetworniki DA stereofoniczne, wzmacniacze operacyjne po jednym na kanał.
W Pionku przetorniki DA po jednym na kanał, wzmacniacze operacyjne po jednym na kanał.

Ale ilość nie idzie w jakości więc zależy co tam zaaplikowana.
Elementy dyskretne zdecydowanie "łądniejsze" w Pionku.

Co po analogach zagra lepiej? Nie wiem ale stawiam na Pionka.
Mam nadzieję, że będę miał okazję porównać dla Was oba obok siebie.
SONY będę miał już w październiku, obawiam się, że na Pionka trzeba będzie poczekać do stycznia.

Pozdro Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maxiuca' post='117245' date='09.09.2008, 00:48 ']Zagrać to raczej musi tak samo.
Czy BD zaświeci lepiej? Teoretycznie może, w praktyce to trzeba by sprawdzić.
[b]Może się uda kiedyś taki test zaaranżować.[/b][/quote]


TAKI TEST , TO MATKA WSZYSTKICH INNYCH TESTÓW - nie dziwi, że żadne fachowe czasopismo
nie potrafi skusić się na jego przeprowadzenie i wyciągnięcie jednoznaczych wniosków ! ! !

Dziwię się , że nikt na to nie zwraca uwagi - pomijamy prestiż marki, budowę, obudowę i funkcjonalność ! :)

Wkładamy wzorcową płytę BR do dwóch odtwarzaczy i nie interesuje nas nic więcej, tylko
wyjście HDMI - dżwięk i obraz który jest tą drogą transportowany do wcześniej skalibrowanych
pod te urządzenia odbiorników ! ! !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dokladnie czasy audio po analogu mijaja tam byla roznica zasadnicza JAKOSC I DYNAMIKA DZWIEKU im lepszy i drozszy dvd tym lepsze audio
tutaj po hdmi laczu cyfrowym mysle ze troche sie ta roznica juz zaciera ale zaden z producentow i recenzentow boi sie to stwierdzic oficjalnie, co aby nie podpasc porzadnym firmom takie moje zludzenie hehe:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='BoDeX' post='117371' date='09.09.2008, 22:53 '][b]TAKI TEST , TO MATKA WSZYSTKICH INNYCH TESTÓW - nie dziwi, że żadne fachowe czasopismo
nie potrafi skusić się na jego przeprowadzenie i wyciągnięcie jednoznaczych wniosków ! ! ! [/b][/quote]


Jakoś nie widać, aby ten pomysł wzbudził zainteresowanie, a szkoda - HDTVPOLSKA mógłby być prekursorem
w przeprowadzaniu fachowych testów porównawczych .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko czy ten wypasiony pionek odtworzy filmy z kamery w formacie DVD z AVCHD oraz blu ray nagrane -R i -RE.
Jeżeli gdzieś ta inf mi uciekła to przepraszam.
Mój samsung 1400 świetnie odtwarza DVD AVCHD ale nie chce odtworzyć BD-R i BD-RE.
Samsung 1400 jest przejściowy i chciałbym mieć lepiej zbudowanego np. tego pionka.
Jeżeli po zakupie wyszłoby ,że nie czyta formatów AVCHD to co mam kupić dodatkowo Sony 350? myślę ,że wtedy to byłaby już chyba paranoja bo ile odtwarzaczy można mieć w zestawie. (mam denon 3910 , nagrywarkę stacjonarną Sony , samsung 1400, tv jest LX508xd) i
quo vadis..
pozdrawiam
Leszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='BoDeX' post='117568' date='11.09.2008, 12:36 ']Jakoś nie widać, aby ten pomysł wzbudził zainteresowanie, a szkoda - HDTVPOLSKA mógłby być prekursorem
w przeprowadzaniu fachowych testów porównawczych .....[/quote]
Wzbudził, wzbudził, ale myślisz że tak łatwo jest załatwić sprzęt, ludzi, zorganizować wszystko. Forum nie jest płatnym magazynem, nikt nie dostaje wynagrodzenia za jego prowadzenie, więc wszyscy robimy to po pracy kosztem swojego wolnego czasu. Taki test to masa straconego czasu a i tak wszyscy podważą metodologię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strona jest prowadzona przez hobbystów a nie profesjonalistów :angry:
Może to i lepiej- przynajmniej nie ma żadnych podtekstów o cichy sponsoring ze strony tego czy innego producenta :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='leszek2006' post='117684' date='12.09.2008, 11:43 ']Tylko czy ten wypasiony pionek odtworzy filmy z kamery w formacie DVD z AVCHD oraz blu ray nagrane -R i -RE.
Jeżeli gdzieś ta inf mi uciekła to przepraszam.
Mój samsung 1400 świetnie odtwarza DVD AVCHD ale nie chce odtworzyć BD-R i BD-RE.[/quote]

Mój 1400 odtwarza BD-R i BD-RE zarówno 25 jak i 50 GB.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pmcomp' post='117726' date='12.09.2008, 15:01 ']Mój 1400 odtwarza BD-R i BD-RE zarówno 25 jak i 50 GB.[/quote]
W tych modelach stosowano dwa różne (albo nawet trzy) napędy Blu-ray tak więc niektóre czytają a inne nie czytają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='117731' date='12.09.2008, 15:39 ']W tych modelach stosowano dwa różne (albo nawet trzy) napędy Blu-ray tak więc niektóre czytają a inne nie czytają.[/quote]

Ma jeszcze znaczenie jak przygotowujesz płytę.
Efekty bywają różne dla wypalenia obrazu i dla przegrania zawartości wprost.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pmcomp' post='117740' date='12.09.2008, 15:39 ']Ma jeszcze znaczenie jak przygotowujesz płytę.
Efekty bywają różne dla wypalenia obrazu i dla przegrania zawartości wprost.

Pozdro[/quote]

OK ,właśnie akurat w tym przypadku szedłem na skróty i skorzystałem z takiej opcji przegrania zawartości wprost ,którą mam w VAIO FW11S i może to był ten problem. Nie wiedziałem co się dzieje.
Wypaliłem potem kilkanaście minut ,taką samą płytkę, ale z nero vision5 i poszła na Samsungu nawet to BD-RE ,bo nie miałem odwagi wypalać od razu BD-R.

Koledzy trafiłem tutaj przy okazji z kwestią o Samsungu 1400.

Myślę o czymś lepszym, pytanie tylko o ile, tak np. jak o tym pionku lx91 ale dla mnie istotna kwestia to także możliwość odtwarzania plików AVCHD no i w konsekwencji BD-R i BD-RE i chciałbym uniknąć 2-ch niebieskich odtwarzaczy. Ale czy aby nie żądam od lx91 za dużo? , za tą kasę myślę ,że powinien czytać te jedne z bardziej popularnych plików jeżeli idzie o domowe video . Normalne filmy to dla mnie no.1 ale będę miał także coraz więcej filmów z kamery HD.
Czyżby pionek o tym mógł zapomnieć , że są amatorzy tego małego szaleństwa. Po tym waszym zapoczątkowanym temacie o lx91 zacząlem szukać potwierdzenia o możliwości odtwarzania plików AVCHD i niestety nie znalazłem potwierdzenia.
Na stronie Pioneera PL np. dla lx70a (myślałem per analogia) brak jest potwierdzenia możliwości odtwarzania plików AVCHD. W instrukcji obsługi lx70a na necie znalazłem tylko potwierdzenie o odtwarzaniu BD-R i to też z ograniczeniami no ale lx91 to nie 70a. Przepraszam ,że tak drążę temat plików AVCHD.
pozdrowienia
Leszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo Pioneer 70 to troche przezytek. Ja wlasnie patrze na Pioneera 51 (osobny wątek na forum razem z 71) i ten czyta AVCHD: (wątek do instrukcji obsługi)

[url="http://www.pioneerelectronics.com/StaticFiles/Manuals/Home/BDP-51FD_OperatingInstructions0708.pdf"]http://www.pioneerelectronics.com/StaticFi...uctions0708.pdf[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='leszek2006' post='117777' date='12.09.2008, 22:40 ']Ale czy aby nie żądam od lx91 za dużo? , za tą kasę myślę ,że powinien czytać te jedne z bardziej popularnych plików jeżeli idzie o domowe video .[/quote]

Nie - nie żądasz za dużo - za takie pieniądzę to powinien także czytać gazety i bajki dzieciom do snu . :_bezradny:

Zmontowanie playera, który czytałby wszystko , nie jest przecież problemem, odpowiednia selekcja napędów, firmware, kilka opłat
licencyjnych i parę podzespołów po 2 dolary :blink: Ale tym LENIOM się nie chce, bo liczą na sprzedaż kolejnych urządzeń i tak w kółko ! :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informacja dla chęnych na LX-91:
Sugerowana cena w Polsce to 8700pln, wprowadzenie do sprzedaży u nas to 20 styczeń....
Innformacje takie uzyskałem dzisiaj w rozmowie z przedstawicielem z DSV...
A dla tych, którzy nie chcą czekać i dawać się nabijać w naszą cene, to informuje iż cena zakupu w Niemczech to w tej chwili ok.1950 euro.
Otrzymałem też wiadomość od kolegi, który robił rozpoznanie cenowe u wschodnich sąsiadów, że tam cena jest korzystniejsza od niemieckiej :) .
Jako ciekawostke dodam, że u wschodnich sąsiadów plazma pioneera 6090 z nowej serii cenowo wychodzi ok 15500pln - koszty transportu ze wschodu w przypadku towaru na trzech paletach to 200 euro...
Szczegóły ceny na PDP LX-91 mam poznać jeszcze dzisiaj :)

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DZIĘKI ... Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do bałaganu to w linku co podałeś jest go tam aż nadto (Rotel itp. wywody nie mające nic wspólnego z LX-91).
A wracając do tematu ceny, to przed chwilką mnie poinformowano, że wychodzi to 7150 pln. Oczywiście mój znajomek już robi rozpoznanie zamówieniowe, bo ma także ściągnąć plazmy, ale jest szansa, że po zapełnieniu portfela zamówień transakcja dojdzie do skutku. :rolleyes:
Pozdrawiam
No ale lece, bo na polsacie sport siatka już się zaczęłą...

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A w jakiej cenie będzie hi-end sony? Chodzi o wschodnich sąsiadów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Należy przypuszczać, że też w niższej niż u naszych zachodnich sąsiadów.No, ale znowu się robi bałagan, bo przecież sony to nie pioneer (zaraz ktoś dopowie).
Pozdrawiam Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na stronie Pioneer Polska juz sie pojawil,ciekawe jaka cena? Edytowane przez sharan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na stronie Pioneer Polska juz sie pojawil,ciekawe jaka cena?

Cena detal to "tylko" 10999pln. Informacja pochodzi od działu handlowego DSV, uzyskałem takową 23 stycznia, wcześniej podawali 8700...

Natomiast w UK po dzisiejszym kursie to ok. 6800pln.

Panowie z DSV, życze powodzenia w szukaniu idiotów!

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...