Skocz do zawartości
BoDeX

BDP-LX91 WZORCOWY PLAYER PIONEERa

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba z tego źródła na sprzęt do testów nie ma co liczyć , a szkoda - starcie SONY vs. PIONEER mogłoby być fascynujące .... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie umniejszając nic temu pionkowi to jeśli taką ceną chcą go promować to gratuluje , w czasie kryzysu na rynku na pewno będzie się sprzedawał jak ciepłe bułeczki już mogli chociaż 9999 zł zrobić ;/ 10 koła za bd to gruba przesada chyba że ktoś ma zestaw kina domowego za 100 tys i proja za 200 tys to może sobie takiego kupi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni na wszystko podnieśli ceny. Plazma LX 5090 to 14500 zł, lcd KRL 46V to koszt 12900 zł. Pewnie trzeba będzie poczekać do kwietnia, maja. Jak im sprzedaż radykalnie spadnie to pójdą po rozum do głowy i obniżą ceny.

Edytowane przez hartson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba z tego źródła na sprzęt do testów nie ma co liczyć , a szkoda - starcie SONY vs. PIONEER mogłoby być fascynujące .... :)

Póki co zerknij tutaj: http://nowetrendy.pl/index.php/news/id/4624

Ja już wcześniej się na niego zdecydowałem i widać, żę jednak Pioneer LX-91 to jest to, oczywiście pod warunkiem kupowania w UK (poniżej 7000pln) :) Czekam jeszcze troche aż się z walutami sytuacji zmieni na lepsze.

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba z tego źródła na sprzęt do testów nie ma co liczyć , a szkoda - starcie SONY vs. PIONEER mogłoby być fascynujące .... :)
Póki co zerknij tutaj: http://nowetrendy.pl/index.php/news/id/4624

Ja już wcześniej się na niego zdecydowałem i widać, żę jednak Pioneer LX-91 to jest to, oczywiście pod warunkiem kupowania w UK (poniżej 7000pln) :)

Dla mnie nudy jeszcze po przeczytaniu podanego wyżej linka.

Różnica w ocenie końcowej między trzema odtwarzaczami jest niewielka, można powiedzieć, że wręcz minimalna.

Szkoda czasu ale to i bez tego linka jest oczywiste. Na co tu liczyć (jak ktoś olewa analogi to w ogóle na nic) jeżeli to są klocki za tysiące zł i różnice muszą być minimalne (pewno 90% by nie zobaczyła/usłyszała). Nie widzę nic fascynującego ; ).

Jak będzie jednak ciśnienia to zrobimy testa z pmcomp. TZW. "dojście" jest hehe spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Funt dzisiaj poszedł w dół, oby tak dalej :) Mnie zależało także na dwóch wyjściach HDMI, aby osobno poszedł dźwięk i obraz, a tylko w pionku jest taka możliwość (po HDMI)...

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie - zjada soniacza na śniadanie - od strony technicznej. Tor dzwiekowy bardzo przypomina mi Marantzową technologię HDAM - choć tu bez puszki Faraday'a

wykonania- Piano Black :)

Sony na pewno wygrywa lepszym stosunkiem możliwości/cena, gdzies w połowie drogi pomiedzy Sony a Pionkiem jest jeszcze Denon/Marantz /jedno i to samo w praktyce/

i to by było na tyle jeśli chodzi o KOMPLETNE maszynki :)

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to na areadvd.de mamy wreszcie długo oczekiwany pełny test Pioneera LX91:

http://areadvd.de/hardware/2009/pioneer_bdplx91_1.shtml

- budowa: mniam, nie mam żadnych pytań, 13,8 kg zywej wagi, pionowe wzmocnienia (ekrany) w środku obudowy oddzielające sekcje, zaje-biscie porzadny tor zasilania

- tor audio: 8 niezależnych sekcji audio dla każdeo kanału oparty na DACach od Wolfsona

- czyta oprócz tego co ma czytać także: CD, AVCHD, DviX, jpg, MP3, WMA

- długie (za długie) czasy startu i wczytywania

- najlepszy na rynku obraz z BD

Na uwagę zasługuje znakomita jakość dźwięku w trybie Pure Audio z wyjść analogowych a także co ciekawe przez HDMI. Choć i tak założę się, że mój CEC zje go na sniadanie :( .

Podsumowując: mamy nowego króla bez dwóch zdań.

TYLKO ILE TO KOSZTUJE !!! :):) .

PS. i tak zostaje przy moim "budgetowym" SONY BDP-S5000ES, przy tym kursie EUR na tego Pioneera mnie nie stać.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
....

i to by było na tyle jeśli chodzi o KOMPLETNE maszynki :) ....

No pewne nadzieje można też pokładać w Oppo. Nie za te pieniądze, ale być może dość porównywalną jakość...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena zabija ale jest MEGA O_O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No pewne nadzieje można też pokładać w Oppo. Nie za te pieniądze, ale być może dość porównywalną jakość...

Nie sądzę, te OPPO są raczej budgetowych konstrukcji.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.homecinemachoice.com/reviews/ne...+blu-ray+player

I tu bardzo pozytywnie się o nim wypowiedzieli :rolleyes:

No, to może od Ciebie kilka słów się doczekamy ? :)

Patrząc na stopkę, to chyba jako jedyny tutaj masz go w zasięgu ręki ...

No, tak po łebkach , nie daj się prosić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do prośby BoDeX- a. Deimos, "nasmaruj" :) chociaż kilka spostrzeżeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczekam jak cena spadnie, a swoją drogą to trzeba niezłych maszynek aby wykorzystać ten wypasiony tor audio. Może mi ktoś wyoślić jak duża może być różnica w jakości obrazu po hdmi z tego PIONKA w stosunku do BD za 2tyś, posiadam samsung 40" 856 fullHD. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przed momentem był u mnie Kolega z PS-3, bo miał wątpliwości, czy jest sens kupować BD-LX91 za ponad 9000pln jakby nie patrzył.

Ale jak mu włączyłem płytke BD szklana pułapka 4 w DTS HD MA (szkoda, że tylko 5.1), to już nie ma żadnych wątpliwości - dźwięk i obraz fenomenalnej jakości dosłownie go zamurowały. Dynamika, detaliczność i klarowność dźwięku jest niesamowita!

Oczywiście podłączyliśmy jego zabawke zwaną PS-3, ale to już nie to, słabiutka dynamika dźwięku, a obraz zwłaszcza w ciemniejszych scenach nie wypadł tak szczegółowo jak w pionku... a na 110" to od razu widać...

Jeżeli ktoś dalej twierdzi, że nie ma różnicy między tanim a drogim odtwarzaczem, no to jego sprawa...

Ja uważam, że PDP-LX91 jest wart swojej ceny, jeżeli ktoś uważa inaczej, to go po prostu nie kupi.

Zaraz ide robić w amplifierze korekcje basów, bo dźwięk DTS-HD MA generuje ich tyle, że chwilami miałem wrażenie, że rozwali mi pokój, nawet drzwi, które mam solidnie wygłuszone wykładziną musiałem zamknąć na klucz, dopiero wówczas przestały wpadać w rezonans. Oczywiście w BDP-LX91 połączyłem osobnym kablem (HDMI) dźwięk i odzielnym obraz (kable w podpisie). Zmieniłem też fabryczną sieciówke na Oyaide tunami z wtyczkami furutech.

Wprawdzie czarny kolor nie jest moim ulubionym, ale jak pionka postawiłem na listwe Monstera HTS 5100 to bardzo ładnie się to zgrywa, zwłaszcza, że pionek ma piękne niebieskie podświetlenie, prawie identyczne jak w listwie.

Ja nie mogłem patrzeć na okropny odcień niebieskiego podświetlenia gałki w Onkyo 906, dlatego jego żywot w moim pokoju był krótki - po dwóch dniach zmienił właściciela.

Wracając do pionka to wczoraj załadowałem najnowszy frimware 2.34 poprzez bezpośrednie połączenie do internetu. Pamiętać tylko należy, że w przypadku jeżeli mamy wolny internet i pobieranie pliku potrwa dłużej niż 30 minut, to wówczas (jeżeli nie ruszymy żadnym przyciskiem na pilocie) pionek sam się wyłączy i pobieranie trzeba zaczynać od nowa.

Powiem tylko tak: gdybym miał kupować ponownie BD, to wybór byłby ten sam :huh:

I wszelkie gdybania nic tu nie pomogą to trzeba zobaczyć i poczuć na własnej skórze.

I co mnie zaskoczyło w pionku, to jak fenomenalnie pięknie odtwarza obraz z płyt DVD.

Ponadto doskonale sobie radzi w takich przypadkach:

miałem nagraną płytke Verbatim DL, która cięła mi się w tanim odtwarzaczu i nie mogłem jej do końca obejrzeć, włożyłen ją do pionka i miła niespodzianka - odtwarza ją bez zarzutu. :)

Jeżeli ktoś dalej twierdzi, że nie ma różnicy między tanim a drogim odtwarzaczem, no to jego sprawa...

Ja po przeczytaniu tego testu (http://nowetrendy.pl/index.php/news/id/4624) o czym wcześniej pisałem, podjąłem decyzje zakupu niejako w "ciemno" i nie żałuje. Wprawdzie kupiłem go u nas w kraju, ale za to z polską gwarancją i instrukcją. Zakup w UK na dzień dzisiejszy nie jest już tak opłacalny jak jakiś czas temu... ale jak ceny walut były niskie, to go jeszcze w sprzedaży nie było...

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
roznicy nie ma

Choroba - może mieszkasz w okolicy Deimos`a , bo nie ukrywam - Wasze spotkanie (ze sprzętem) mogłoby dać

wiele ciekawych wniosków ... Dwie skrajne opinie wartałoby zetrzeć :( Jakieś pomysły ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdrowy rozum- zarówno w tanich jak i w drogich klockach siedzą identyczne SoC'i które wizje przesyłaja do transmittera HDMI

Nie mozemy tu mowic o PS3 gdyż konsola zupełnie inaczej /programowo/ dekoduje wizję niż gotowy SoC.

Uwierzę w roznicę po analogach - to oczywiste - ale roznic tak ewidentnych jak pisze Deimos via HDMI na pewno sie nie zobaczy

Przeciez sam testowałes soniacza 5000 i porownanie z wizją z naleśników /350 i 550/ jako takie masz. Z tego co pamiętam, pisales w teście 5000 że widocznych roznic w wizji nie było /SoC ten sam we wszystkich trzech playerach/

Co innego dzwiek po analogu czy analogowe wyjscia video...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem nic nie pisać odnośnie tego co napisał Deimos ale jednak widzę ktoś zauważył ; ) Jak Deimos widzisz takie różnice to naprawdę gratuluje . . . dźwięk po HDMI dla Ciebie lepiej brzmi z Pioneera od PS3? huh . . . .a może to twoje pierwsze spotkanie z dźwiękiem HD i stąd masz takie ohy i ahy . . .

ps. Gałke w Onkyo (podświetlenie) można wyłączyć jednym klawiszem ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie wierzy to ja nie mam zamiaru niczego nikomu udowadniać. Niedowiarek,który był u mnie ze swoim PS-3 też nie wierzył dopóki sam się nie przekonał :)

Może udział w tym (niewielki ale zawsze) miało zastosowanie dobrych kabli HDMI.

Ale ja w to nie wnikam, bo nie zależy mi na tym...

Kiedyś mi zależało, pamiętam jak redaktor naczelny miesięcznika AV nawypisywał bzdur o pewnym odtwarzaczu, ja dokonałem dużych korekt jego "testu", za co od firmy DSV otrzymałem stosowne podziękowanie na piśmie.

Tak samo w tym magazynie dano ciała przy testach zestawu Jamo THX One, za sprostowanie ich niedopatrzeń otrzymałem sporą zniżke od Konsbudu przy zakupie Jamo D7....

A sprzętem od kina domowego zajmuje się przynajmniej od 1992 roku... i wiem gdzie się wyłącza podświetlanie pokrętła volume...

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś sprzęt był prostszy. I nie piszę tego złośliwie. Po prostu tym razem listu raczej byś nie dostał...po tym co napisałeś w swoim długim poście.

Chodzi dokładnie o to:

Dynamika, detaliczność i klarowność dźwięku jest niesamowita!

Oczywiście podłączyliśmy jego zabawke zwaną PS-3, ale to już nie to, słabiutka dynamika dźwięku,

Normalnie jakby jedno było VHS a drugie BD ; ) co jest bzdurą.

Co do gałki: napisałeś, że oddałeś bo raziła więc Ci napisałem, że można to wyłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje trzy grosze...

posiadam Pioneera LX71 i PS3,podłączone są do amplitunera takim samym kablem HDMI QED o tej samej dł. 1.5 m... z ampli do lcd HDMI tech-link Wires HS z filtrem to tyle o kablach...

do Pionnera wrzuciłem swoją płyte z Hellboy 2...

a do PS3 ten sam film z wypożyczalni...

test przeprowadziłem 30 min temu,ustawienia w tv takie same,przełanczałem się między wejściami w amplitunerze...

wnioski:

jedyną różnice którą wychwyciłem to brak znaczka HD na wyswietlaczu ampli gdy film odtwarzany jest przez PS3...

oczywiście też skłaniałem sie ku temu,że w LX71 jest obraz bardziej ostry i taki żywy dzwięk( musze tak myślec aby usprawiedliwić sobie wydanie 3200 pln),subiektywne odczucie,przyszedł kolega,patrzył,słuchał i powiedział,cytuje; obraz taki sam w obu przypadkach,dzwięk wydawał mu się jednak trochę bardziej dynamiczny z Pionnera...

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...