Skocz do zawartości
BoDeX

BDP-LX91 WZORCOWY PLAYER PIONEERa

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem ciekawy, czy Deimos na poparcie swoich argumentów napisze jak to poprawiał jakiegoś redaktora wiele lat temu. Nie zawiodłem się.

Ale ja go generalnie rozumiem. Jak bym wydał tyle kasy na odtwarzacz BD to chyba też bym widział takie różnice jak on w jakości albo nawet większe. A co do stylu Deimosa to wystarczy poczytać jego inne posty i np. opis z www.audiostereo.pl (nick "THX Ultra 2" !!!) chociaż ostatnio opis trochę się zmienił, już Deimos nie podkreśla, że nie mieszka w bloku. Oczywiście wzmianki o poprawianiu redaktorów są :-).

Tak pisze ktoś kto wierzy w działanie wtyczek Furutech.

Sorry za OT ale nie mogłem się powstrzymać.

xxxxxxxxx ja dalej podkreślam, że nie mieszkam w blokowisku i bardzo się z tego ciesze, bo swój dom wybudowałem bez żadnych kredytów.

A czy wierze we wtyczki furutech, czy w kable sieciowe, czy w dolary, to tylko i wyłącznie moja sprawa.

wymoderowano

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chłopcze ja dalej podkreślam, że nie mieszkam w blokowisku i bardzo się z tego ciesze, bo swój dom wybudowałem bez żadnych kredytów.

........................

Wiem że jesteś wzburzony i tylko dlatego tym razem nie otrzymujesz ostrzeżenia. To co napisałem w poprzednim poście tyczy się wszystkich biorących udział w dyskusji. Bardzo proszę o zastosowanie się do mej wcześniejszej prośby. W przeciwnym razie będę zmuszony interweniować w sposób bardziej zdecydowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DEIMOS - odważysz się na konfrontację ( ze sprzętem ) kogoś z zaufanych uczestników tego forum ... ?

Coś czuję, że jest takie ciśnienie i może tylką tą drogą będzie można cokolwiek z tego zrozumieć .

Niestety, jest pewien poziom ( finansowy ) po przekroczeniu którego muza wydobywająca się z głośników z

"poprawnej" staje się magiczną, przykuwającą uwagę, analityczną i w ogóle bardziej przyjemną (tak ogólnikami) ,

ale jak widzisz teoria (i praktyka), którą głosisz natrafia w tym wątku na trzeźwo myślące opory i jest "pod górkę"... :P

Może warto byłoby jakoś to skonfrontować w realu ... co o tym myślisz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce się mądrzyć ale sam to zaproponowałem wcześniej. Bo przerzucanie sie argumentami na sucho jest bez sensu.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale coś jest na rzeczy:

Jeśli wybuchają na forum spory dot. jakości topowych modeli to najczęściej jest to marka...Pioneer (KURO, Teraz LX91).

Być może na jakość sygnału cyfrowego (obraz /dźwięk) wpływa w pewnym stopniu wydajność pracy podzespołów, a ta zależy od jakości wykonania i solidności konstrukcji. Ale czy wpływ ten jest aż tak duży, jak próbuje udowodnić to kolega @Deimos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
robie "przymiarki" do zakupu BD i po ostatnich wypowiedziach nie widze sensu wydawania x tys zl na PIONKa. Może nie każde OKO ludzkie jest w stanie "przyjąć" X trylionów kolorów z LX-91 a tym bardziej LCDek.
Prawda jest taka ze jak ktoś wyda 9 czy 10 tys na playera to nie napisze ze jakość jest taka sama jak na ps3 bo to odbiera sens wydania dużej ilości pieniędzy . Być może podkreślam Być może jakaś różnica jest w jakości audio i video ale podejrzewam ze znikoma i na pewno lepiej różnice w bd za 1 tys w stosunku do bd za 10 tys przeznaczyć na porządne głośniki albo tv chyba ze danego osobnika stać na wszystko z póki po 10 tys ;/

Prawda jest taka, że każdy jakby mógł to by sobie kupił naj naj naj BD Player. Przecież to chyba normalne. Jak z samochodem itd. Sam zainwestowałem w 5000 nie małą sumę i co? Lepiej gra od PS3? To są wszystko mega szczegóły gdzie 90% osób by nie poznało co leci z czego. A nie wzniecam się jakie to mam kable, listwy itd a też mam czym się pochwalić tylko mam to dla własnej satysfakcji.... texty typu gra mi lepiej bo mam wtyczkę albo listwę... bez komentarza.

Ale ja kupiłem wykonanie, szybki start, super ciężki wygląd itd ; p i nie wstydzę się napisać, że głównie takie rzeczy kupuje się dla lansu ; p

I jak ktoś mi pisze, że PS3 to zabawka to śmiech mnie ogarnia. Ile to już osób mnie odwiedziło i to co robi różnicę to.... wymiana TV a nie różnica między dwoma odtwarzaczami BD.

Pomijając wszystkie oczywiste kwestie dotyczące cyfrowego przesyłu audio i video via HDMI, mnie najbardziej interesuje jakość dźwięku "po" analogu. Bardzo bym chciał usłyszeć LX91 na porządnych interkonektach i jakimś zacnym sprzęcie towarzyszącym ( Deimos szacun dla Twojego zestawu - mi imponuje ). Każdy zakup sprzętu zależy po trosze od "głębokości" kieszeni. Gdybym miał 10k na luzie napewno bym zakupił LX91. Może CENTRALA :rolleyes: forum ma jakieś dojścia, żeby go porównać do PS3 i 5000ES ? Uwielbiam takie starcia :). Tylko tak na zimno w ślepym teście.

PS3 nie ma analogu więc nie ma co porównać. W sumie co tu testować? Pioneer ma najlepszy tor analogowy i wszelkie testy to mówią. Ale zestawianie 5000 i Pioneera to trochę dziwne zestawienie. Może lepiej coś taniego i właśnie coś z wysokiej półki? Chyba nie sądzisz, że w tak wykonanych klockach jak Sony czy Pioneer usłyszysz jakąś wielką różnicę? Jest masa takich testów i różnice są praktycznie żadne? (jeden punkt albo z kolei piszą jak na areadvd ze 5000 jest super łał itd....).

Byłem ciekawy, czy Deimos na poparcie swoich argumentów napisze jak to poprawiał jakiegoś redaktora wiele lat temu. Nie zawiodłem się.

Ale ja go generalnie rozumiem. Jak bym wydał tyle kasy na odtwarzacz BD to chyba też bym widział takie różnice jak on w jakości albo nawet większe. A co do stylu Deimosa to wystarczy poczytać jego inne posty i np. opis z www.audiostereo.pl (nick "THX Ultra 2" !!!) chociaż ostatnio opis trochę się zmienił, już Deimos nie podkreśla, że nie mieszka w bloku. Oczywiście wzmianki o poprawianiu redaktorów są :-).

Tak pisze ktoś kto wierzy w działanie wtyczek Furutech.

Sorry za OT ale nie mogłem się powstrzymać.

Wtyczki, listwy, dostawca prądu też ma podobno znaczenie. I stolik pod sprzęt...

Ale wiem, że to temat drażniący wielu więc nie będę go już ciągnął.

Podsumowując BDP-LX91 to mega wypas i życzę wszystkim takiego sprzętu. A najlepiej to Denona bo to już chyba szczyt szczytów i Pioneer ustępuje: Odtwarzacz Blu-Ray DVD-A1UD (INFO)

Tylko jak one działają tak wolno to ja bym i tak cholery dostał ; p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie, z ciekawości i btw.

Czy ktoś nausznie porównywał odtwarzanie ścieżki DTS HD MA z PS3 (LPCM) z TĄ SAMĄ ścieżką odtwarzaną z innego odtwarzacza BD (bitstream), obojętnie czy to Sony 350 czy z BD za 10 kzł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tak na marginesie, z ciekawości i btw.

Czy ktoś nausznie porównywał odtwarzanie ścieżki DTS HD MA z PS3 (LPCM) z TĄ SAMĄ ścieżką odtwarzaną z innego odtwarzacza BD (bitstream), obojętnie czy to Sony 350 czy z BD za 10 kzł?

kilka postów wcześniej napisałem,że zrobiłem takie porównanie obrazu i dzwięku...

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EISA 2009-2010 kategoria Video

Pioneer BDP-LX91 - Blu-ray Player 2009-2010

Pięknie wykonany i wszechstronnie wyposażony Pioneer BDP-LX91 jest jednym z pierwszych odtwarzaczy Blu-ray zdolnych do dekodowania Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio. To również jedna z pierwszych maszyn dostarczających pełny sygnał analogowy w formacie 7.1. Oczywiście BDP-LX91 ma również gniazdo HDMI 1.3a i pełną funkcjonalność Profile 2.0, korzystającą z wewnętrznej pamięci 4 GB. Zainstalowano wydajny DSP, pozwalający na zarządzanie basem jak też interpolację natywnego 8-bitowego zapisu koloru BD do postaci 16-bitowej. Jakość obrazu i dźwięku jest spektakularna, żywość i detaliczność zapiera dech. Najjaśniejsze biele pozostają czyste, a dźwięk wielokanałowy zadziwia przejrzystością nawet w najbardziej gęstych realizacjach.

żródło:nowetrendy

Za jakość obrazu BDP-LX91 zebrał lepsze oceny niż DenonDVD-A1UD AUDIO 2/2009 i 9/2009

Takaże Kolego Gmeru wcale pionek nie ustępuje jak to autorytatywnie stwierdziłeś.P.s jako jego użytkownik moge tylko potwierdzić, że wart jest każdej wydanej złotówki :)

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy warto zainteresowac się tym odtwarzaczem jako transportem do odtwarzania ścieżek audio z koncertów zapisanych ba płytach DVD i BR, gdzie dźwięk będzie wysyłany do standardowego DAC-a 24/192 po coax. Zastanawiam się nad jakością jego wyjścia cyfrowego, niestety Oppo 103 bez żądnych modów jakością sygnały cyfrowego na wyjściu zarówno optycznym jak i elektrycznym "nie grzeszy". A jak się doliczy do niego sam zasilacz liniowy to już jesteśmy ponad cenę tego używanego Pioneera. Niemniej zastanawiam się, czy te odtwarzacze nie są już urządzeniami podwyższonego ryzyka w zakresie padu lasera. Chociaz Denony w zasadzie takimi sa od nowości 😉

A wiec pytanie - jako BR w roli transportu po COAX do odtwrzania audio z koncertów - jeżeli nie ten Pioneer ?

Edytowane przez barnio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...