Skocz do zawartości
BoDeX

BDP-LX91 WZORCOWY PLAYER PIONEERa

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='ulan' post='116930' date='07.09.2008, 10:45 ']hmm znowu nas europejczyków koncerny traktują po macoszemu i wychodzi, ze 2200$=2200 Euro, a znając polskie warunki i polskich dystrybutorów i sprzedawców to cena w Polsce będzie 10 000+ PLN :( chyba trza odpuścić...[/quote]

Zawsze możesz sprowadzić z USA albo z Niemiec.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pmcomp' post='116932' date='07.09.2008, 11:00 ']Zawsze możesz sprowadzić z USA albo z Niemiec.

Pozdro[/quote]

co mi po odtwarzaczu z USA jak mieszkam w Polsce(to nie jest region free)???
A co do sprowadzenia z Niemiec to nadal 2200 Euro to znacznie więcej niż 2200$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='ulan' post='117082' date='08.09.2008, 07:48 ']co mi po odtwarzaczu z USA jak mieszkam w Polsce(to nie jest region free)???
A co do sprowadzenia z Niemiec to nadal 2200 Euro to znacznie więcej niż 2200$[/quote]

W Pioneerach region można zdjąć, zapewne w tym modelu to też będzie mozliwe.

A przelicznik "handlowy" 1USD=1EUR jest znany u nas od dawna. Jak sie komuś nie podoba to zawsze się może do Ameryki przeprowadzić :) .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pmcomp' post='117092' date='08.09.2008, 09:36 ']W Pioneerach region można zdjąć, zapewne w tym modelu to też będzie mozliwe.[/quote]
Nie koniecznie. W poprzednich Pionkach nie polegało to na zdjęciu regionu tylko na dołożeniu chipa z drugim firmwarem. Wszystko zależy od tego jakie układy tutaj zastosują i jakie rozwiązania. Na przykład w Samsungach 1500/25x0 firmware siedzi w nandflashu, którego nigdzie nie kupisz i niczym nie zaprogramujesz.
Sony i BDA pilnują tego i raczej na zdejmowane regionów z pilota jak to miało miejsce w przypadku DVD nie ma co liczyć. Chociaż jak Chińczycy się za produkcję odtwarzaczy wezmą i firmy typu Dune to kto wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piękna zabawka ;) Ciekaw jestem jakiś testów w fachowej prasie ale najprowdopodobniej beda same och i ach. Tak było z Pioneerem LX70A jak sie pojawił. Teraz jak już emocje opoadły to w porównaniu z innymi playerami BR w podsumowaiu testu zawsze wypada gorzej od np. PS3 itp. Ma jagorszy stosunek jakość / cena. Oczywiście otrzymuje najwyzsze noty za jakość obrazu ale równice w jakości są tak małe że nie warte wydawania tak dużej kwoty ( mowa o BR ) Miałem PS3 i mam LX70A i LX70A ładniej wygląda na półce i jest super cichy ( duży + ) a po za tym w jakosci z płyt BR sa naprawde niewielkie różnice. Myśle że podobnie będzie z tym playerem w przypadku BR. Co do jakości dźwięku to chyab większość osób i tak korzysta z HDMI więc super wyjścia analogowe stają się zbyteczne. Jeśłi idzie o stereo, to są dużo tańsze świetne playery CD. Jeśłi idzie o DVD to też są tańsze i podobnej klasy urządzenia. Jak dla mnie kolejna zabawka, fajnie że jest ale ja dziękuje.
pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zależy co kto potrzebuje. Jeżeli komuś nie zależy na analogowym torze audio to taki Panas BD30 + ten nowy procesor obrazu od DVDO i obawiam się, że nie znajdzie się śmiałek który w ślepym teście podejmie się odróżnienia takich dwóch zestawów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[url="http://www.rotel.com/UK/products/ProductDetails.htm?Id=20"]http://www.rotel.com/UK/products/ProductDetails.htm?Id=20[/url]
[url="http://www.rotel.com/UK/products/ProductDetails.htm?Id=3"]http://www.rotel.com/UK/products/ProductDetails.htm?Id=3[/url]

Witam.A ja mam taki sprzecik i czekam na jakis hi-end w blu-ray,ktory zdekoduje na pokladzie DTS HD MA i przesle to wszystko po analogu do mojego Rotela ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nie lepiej kupić preamp ze wszystkimi możliwymi dekoderami (na przykład takie Onkyo PR-SC886) i móc w każdej chwili wymienić odtwarzacz Blu-ray?
Z całym szacunkiem do Pioneera i jego fantastycznej konstrukcji i toru audio, ale jakoś mam dziwne uczucie że taki preamp ma równie dobry a pewnie nawet lepszy tor audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dawmac' post='117107' date='08.09.2008, 10:31 ']piękna zabawka ;) Ciekaw jestem jakiś testów w fachowej prasie ale najprowdopodobniej beda same och i ach. Tak było z Pioneerem LX70A jak sie pojawił. Teraz jak już emocje opoadły to w porównaniu z innymi playerami BR w podsumowaiu testu zawsze wypada gorzej od np. PS3 itp. Ma jagorszy stosunek jakość / cena. Oczywiście otrzymuje najwyzsze noty za jakość obrazu ale równice w jakości są tak małe że nie warte wydawania tak dużej kwoty ( mowa o BR ) Miałem PS3 i mam LX70A i LX70A ładniej wygląda na półce i jest super cichy ( duży + ) a po za tym w jakosci z płyt BR sa naprawde niewielkie różnice. Myśle że podobnie będzie z tym playerem w przypadku BR. Co do jakości dźwięku to chyab większość osób i tak korzysta z HDMI więc super wyjścia analogowe stają się zbyteczne. Jeśłi idzie o stereo, to są dużo tańsze świetne playery CD. Jeśłi idzie o DVD to też są tańsze i podobnej klasy urządzenia. Jak dla mnie kolejna zabawka, fajnie że jest ale ja dziękuje.
pozdr. dawmac[/quote]

Zgadzam sie w 100% ale ... z ostatnim zdaniem nie ... jeżeli nie będzie innej alternatywy bez wypasionego toru audio to ten Pionek zawita na mojej półce (o ile ktos inny nie zrobi czegoś podobnego np. nic nie wiemy o budowie SONY 5000. A uwierzcie mi i zerknijcie do testów na tym portalu, pierwszy player od SONY był pancerny). Jakoś Denon 2500 z tym Panasem BD30 w środku do mnie nie trafia (choć idea transportu BD to dla mnie fullWypas), poza tym chcę mieć Profil 2.0.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='117116' date='08.09.2008, 11:20 ']To nie lepiej kupić preamp ze wszystkimi możliwymi dekoderami (na przykład takie Onkyo PR-SC886) i móc w każdej chwili wymienić odtwarzacz Blu-ray?
Z całym szacunkiem do Pioneera i jego fantastycznej konstrukcji i toru audio, ale jakoś mam dziwne uczucie że taki preamp ma równie dobry a pewnie nawet lepszy tor audio.[/quote]

A co, tego Rotela ma wyrzucić na śmietnik?

Ja mam procesor Tag McLarena, który stoi teraz w szafie z powodu przyjęcia rozwiązania, które włąsnie proponujesz. Może chcesz go kupić? Sprzedam ci za połowę ceny detalicznej, a jak sie dobrze potargujesz to dam jeszcze dobry mały upuścik. Warto, gra wysmienicie i smiem twirdzić, że nawet lepiej od tego Rotela.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pmcomp' post='117119' date='08.09.2008, 12:37 ']A co, tego Rotela ma wyrzucić na śmietnik?[/quote]
Ale czemu, przecież on ma dwa klocki. Preampa (procesor) Rotela i wzmacniacz Rotela. Wzmacniacz zostaje, z procesor do ludzi. Ewentualnie można Onkyo podłączyć analogami do preama Rotela. Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='sharan' post='117112' date='08.09.2008, 11:55 ']... blu-ray,ktory zdekoduje na pokladzie DTS HD MA i przesle to wszystko po analogu do mojego Rotela ;)[/quote]

No to ja mam podobny problem, ale coś widzę, że się z nim łatwo nie uporam i chyba jednak nastąpi rewolucja ...
Jeśli znajdę "grający" zestaw aktywny IN WALL , to chyba Onkyo PR-SC886 zagości na stałe jako zimne serce
instalacji , a z playerem to już mniejszy problem - pozbieram od znajomych i seria ślepych testów pokaże prawdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
;) oj wiedze że dlaej koledzy cierpicie na to co mnie meczyło przez parę ładnych lat. Dobre kino ( obraz ) i świetny dźwięk ( nie pomijając stereo ). Ja próbowałem na 1000 sposobów. Kabli, złączek, wzmacniaczy, preampów i playerów, przełaczania i podłączania po nocach itd to sporo było i się poddałem :) ( jak na razie :lol: ) Mam osobny system do muzyki i osobny do kina domowego. System do kina jest super do filmów ale do muzyki ( koncert na BR itp ) to przepaść między systemem stereo. Mam np. koncert na BR ( LX70A, ONKYO 905, B&W MT30 7.1 ) i mam "taką samą" płytę na CD ( Wadia 860x, GamutD200, Focal Mezzo Utopia) i trudno porównywać B) Tak wiec są dwa odzielne systemu i jest ok. Fakt, kusi mnie straszliwe znowu ten "poządek" zburzyć i zacząć zabawe od nowa ( np. kolumny aktywne ale wysokiej klasy kolumny aktywne trudno ocenic jak się sprawdzą w kinie a nikt od tak pozyczyć nie chce na testowanie :) ) lub preamp ( nowe onkyo całkiem całkiem ) ale do tego trzeba albo potezny wznacniacz wielkokanałowy lub 3 wzmacniacze stereo + 1 mono :) no i źródło dźwięku. Zgodze się że nowy pioneer BR zaoferować może super dźwięk z BR ale czy porównywalny jakościowo z dobrym playerem CD ?? Jest nadal za dużo ale i niewiadomych a wszystko to duże kwoty na klocki które sa nieosłuchane. Ja narazie poczekam :)
pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dawmac' post='117126' date='08.09.2008, 14:07 ']Mam koncert na BR i mam "taką samą" płytę na CD i trudno porównywać ;)[/quote]


Rozwiń prosżę.

Jaki to tytuł i jakie ścieżki z niego porównywałeś .

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś w kościach czuję, że za niedługo dojdziemy do wniosku, że każdy player BD z płyty BD , po torze cyfrowym, zagra i zaświeci tak samo ! :)

A jeśli nie ma różnicy, to po co przepłacać ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='117243' date='09.09.2008, 00:44 ']Coś w kościach czuję, że za niedługo dojdziemy do wniosku, że każdy player BD z płyty BD , po torze cyfrowym, zagra i zaświeci tak samo ! :)[/quote]
Zagrać to raczej musi tak samo. Czy BD zaświeci lepiej? Teoretycznie może, w praktyce to trzeba by sprawdzić. Może się uda kiedyś taki test zaaranżować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A oto odpowiedź firmy Sony:
[img]http://1.bp.blogspot.com/_q4Fu6tvHesQ/SMUV3d9oDyI/AAAAAAAAA54/8qIFkhnWhPU/s1600/sony_bdp-s5000es.jpg[/img]
[img]http://www.slashgear.com/gallery/data_files/2/8/2/Sony-BDP-S5000ES-blu-ray-4.jpg[/img]
[img]http://www.slashgear.com/gallery/data_files/2/8/2/Sony-BDP-S5000ES-blu-ray-2.jpg[/img]

Na 16 bitowy procesor obrazu Pioneer'a Sony odpowiada 14-oma bitami. A nasze ekrany i tak wyświetlają tylko 10 i ja nic z tego nie nozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biedniej, biedniej .... ( pierwsze foto się nie chce otworzyć - wrzuć proszę link do info. )

Ciekawe co w środku drzemie ...

16 bit Pionka, to taki futurystyczny fikołek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='117134' date='08.09.2008, 14:00 ']Rozwiń prosżę.

Jaki to tytuł i jakie ścieżki z niego porównywałeś .

.[/quote]

Dla przykładu płyta BR Shakira i mam odpowiednik na CD ( te same utwory ) Nie jest to kropka w kropke ta sama realizacja ale jako do porównania CD vs BR to myśle sobie a czemu nie sprawdzić. Fakt, że może być to wina mojego systemu 7.1 , że jest na dużo gorszym poziomie niż stereo ale aktualnie budowa systemu 7.1 na poziomie dobrego stereo kosztuje dużo za dużo ;) Jak dla mnie sa to kwoty nie do przeskoczenia.
Tak z ciekawości przeliczałem ile taki systemik by wyszedł to 200.000zł może braknać ! no i oczywiście odpowiednie pomieszczenie do tego. Pocieszajacy jest fakt, że śa już na rynku klocki ( wzmacniacze wielokanałowe z nowymi dekoderami, preampy , playery, kolumny itd ) które za dwa lata beda w bardziej przystepnych cenach :)
pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To 16-bitowe odwzorowanie kolorow moze odbic sie na jakosci w dzwieku w Pioneerze, wiecej kolorow nie zobaczymy, za to uslyszymy szum wiatraka chlodzacego procesor przetwarzajacy bez sensu wielokrotnie wiecej danych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne można to będzie wyłączyć , ale pamiętajmy, że jest coraz więcej nowoczesnych odbiorników, które potrafią rysować obrazy w szerszej palecie.
Poza tym ten procek będzie " poprawiał " obraz całościowo ;) , więc musi być "lepiej" ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='117287' date='09.09.2008, 09:56 ']Biedniej, biedniej .... ( pierwsze foto się nie chce otworzyć - wrzuć proszę link do info. )

Ciekawe co w środku drzemie ...

16 bit Pionka, to taki futurystyczny fikołek ;)[/quote]
[url="http://www.gadgetreview.com/2008/09/sony-announces-2000-blu-ray-player-bdp-s5000es.html"]http://www.gadgetreview.com/2008/09/sony-a...dp-s5000es.html[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile kolorow na raz moze odroznic czlowiek ? Bo o ile pamietam to tylko 16 odcieni szarosci (nie 16 bitow tylko 16 sztuk). Wiec te 16 bitow to na wypadek chyba regulacji np. czerwieni (wybrac z palety jedne zamiast drugich). Jak dla mnie to juz czysty marketing ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
;) No to teraz szybko przełącz w swoim komputerze ustawienia karty z 32 na 16 bit :)
Efekt podobny - chodzi o gradację np. jednego koloru - nie na darmo rozszerzono paletę barw .
No a poza tym, to taki giga-procesor każdy piksel obrazu "ogląda" z dwóch stron i go pięknie dopasowuje,
aby obraz piękny, kolorowy, ostry , nasycony i bez żadnych brudów otrzymać ! :):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na takie graty aż przyjemnie popatrzeć.
A ile to potrafi dać radości ? :)
Boli raz /zakup/ ale pozniej nic tylko rozkosz obcowania z takim sprzętem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...