Skocz do zawartości
BoDeX

Jaki najlepiej wykonany koncert w edycji Blu-ray?

Rekomendowane odpowiedzi

Mineło 6 lat od ostatniego wpisu? Co możecie obecnie polecić żeby jak to było opisane " zwaliło z nóg" ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyciel tego wpisu kolega Bogdan z Polic już od jakiegoś czasu nie żyje, to i ten wątek jest martwy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli już trzeba polecić koncert blu-ray, to oczywiście Zimmer z Pragi.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Deimos napisał:

Założyciel tego wpisu kolega Bogdan z Polic już od jakiegoś czasu nie żyje, to i ten wątek jest martwy...

Jestem w szoku...Niewiedzialem ...😟

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.02.2020 o 20:58, burz napisał:

A jeżeli już trzeba polecić koncert blu-ray, to oczywiście Zimmer z Pragi.

Swietnie zrealizowany. Super dźwięk i obraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może uda się nam wznowić wątek mimo tego, że założyciel już nam nie pomoże :(.

Czy ktoś z kolegów nabył jakikolwiek materiał w 4K UHD? Nie ma zbyt dużego wyboru z tego co wiedzę, ale dla testu zamówiłem wczoraj INXS - Live Baby Live. Ciekawe czy oprócz dobrego obrazy, Atmos zrobi robotę? 

Chciałem też kupić chwaloną tutaj Celine Dion z Vagas z racji, że moja kopia na DVD gdzieś przepadła, ale widzę, że na alledrogo jest dostępna jedna kopia za 450 PLN.

 

Co ostatnio Was zachwyciło? Co warto kupić? 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak obejrzysz ten koncert INXS to daj znać jak wrażenia ;) Mnie też chodzi po głowie od dłuższego czasu, bo ten występ Australijczyków jest genialny. Pytanie tylko, czy warto dopłacać do płytki 4k ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Dudman napisał:

Jak obejrzysz ten koncert INXS to daj znać jak wrażenia ;) Mnie też chodzi po głowie od dłuższego czasu, bo ten występ Australijczyków jest genialny. Pytanie tylko, czy warto dopłacać do płytki 4k ?

Kupiłem za 109 pln, także bez tragedii. Ale fakt, Hanz Zimmer kosztował połowę ;).

Mam nadzieję, że jutro dotrze, to dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez dwóch zdań warto. .

Dźwiek w PCM 2.0 oraz DTS HDMA i Atmos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu doszły przesyłki. 
O ile Zimmerem z Pragi (FHD DA) jestem zachwycony i oczarowany, tak INXS (4k DA i DTS HDMA) już gorzej. Obraz w 4k nie jest wcale lepszy od tego na płycie Zimmera, a co do dźwięku, to na pewno ciężko jest porównać, bo INXS to koncert na stadionie, a Zimmer zamknięte pomieszczenie i cała orkiestra - no i najważniejsze, żaden ze mnie znaFca. 
Dobrze się tego słucha, ale nie powal na kolana. Jak coś to kupujcie zwykłe BD po 49 pln.

 

ps. Gdzie kupić Celine Dion z Vegas?

9D2BC86D-2B63-480D-8CD9-8F41CD0D9D3F.jpeg

5DA58C81-2DBC-4A17-90F7-9EF41EAEABFF.jpeg

75356934-3488-4317-9F5F-DA6250F320E2.jpeg

Edytowane przez 9000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Pana Hansa. Koledzy, bylem tydzien temu (28.11.2021)wraz z maloznka na koncercie muzyki filmowej na Torwarze. O ile koncert na zywo, to zawsze „uczta dla duszy” - i tu tez tak bylo! Tak, sam odsluch pozostawil wiele do zyczenia… Nawet moj niszowy zestaw 5.1 za 25k pln w nieustawnym salonie, okazal sie zdecydowanie „lepiej brzmiacy” niz sportowa hala. Koncert polecam, ale skoro malzonka slyszy roznice, to chyba realizator musie wziac sie do roboty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś szukał Celinki z Vegas to jest na allegro, właśnie kupiłem :) (szukałem kilka lat i nigdy nie mogłem trafić 😕 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

uhd-flml-case.jpg

 

PCM Stereo 24/96, Dolby Atmos i Auro-3D. Na BD wyszło bez ściezki Auro.

 

 

Eric-Clapton-4K-Blu-ray-Lady-in-the-Balc

PCM24/96, DTS HDMA i Dolby Atmos. Wyszło też na BD.

 

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Faktycznie, koncert Erica Claptona to perełka, i to pod względem jakości obrazu  i tez jakość dźwięku ..

już 2 razy oglądałem sobie ten koncert  w domu ze znajomymi i tez byli pod wrażeniem jakości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w tym tygodniu kilka polecanych koncertów, ale uczciwie muszę przyznać, że INXS o którym pisałem kilka postów wyżej, miażdży pod względem odsłuchu! Dzisiaj, kiedy mam porównanie mogę to napisać z całą odpowiedzialnością. DTHD/Atmos rozwala system. 

 

Errata:

kupiłem

Queen Rock Montreal DTS HD MA Hi Res 96 (pierwszy raz widziałem Hi Res na wyświetlaczu :) ) 

Celine Dione  LIve from Las Vegas DTHD 96 (boski performance, nie żałuje)

Depeche Mode Tour of the Universe 2009 DTS HD MA (kocham ten zespół)

Journey Live in Japan 2012 (sentyment do lat 80 - Kupiłem przypadkiem - nigdy więcej nowych wokalistów) DTS HD MA 

George Michael Live in London - DTS HD MA (znowu sentyment)

 

 

Powiem tyle, ciężko się spada w wysokiego konia, a że na tym forum skupiamy ludzi inteligentych, każdy zrozumie...

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uhd-flml-case.jpg&key=a0888d2560cf0ca5478d13660e087dcdc2563ec75958fd75cbb9dba210a5201c
 
PCM Stereo 24/96, Dolby Atmos i Auro-3D. Na BD wyszło bez ściezki Auro.
 
 
Eric-Clapton-4K-Blu-ray-Lady-in-the-Balcony-2021&key=9c86154ee79792ff1d43d8e33dbce452845ccf578a4f427ffb11a3e796692c06
PCM24/96, DTS HDMA i Dolby Atmos. Wyszło też na BD.
 
 
Pozdro
Kupiłem wczoraj na płycie blu-ray (dziś już przyszła), też ma Dolby Atmos, choć w opisie na Amazon było tylko DTS MA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...