Skocz do zawartości
skalasz1

Blu-ray Disc Player Sony BDP-S350

Rekomendowane odpowiedzi

zaraz zaraz - nigdzie nie mówiłem ze to jest shit jako taki tyle że pod wzgledem wykonania jest to krok wstecz w stosunku do poprzedniego modelu
Niezorientowanym podpowiem że model S300 ma płytkę audio która jest oparta na porządnych przetwornikach BurrBrowna...
Poza tym sprzet jest o niebo lepiej wykonany. Trzeba pamietac ze S300 kosztował w dniu premiery ok 2300-2500zł dopiero niedawno mozna go kupic za grosze na wyprzedazach- głównie dlatego ze jest technologicznie przestarzały /wąskim gardłem jest u niego HDMI 1.2/ ale takie TruHD potrafi zdekodować i PRZYZWOICIE wypuścić po analogach- a to już coś. S350 wymaga natomiast dobrego/nowoczesnego ampli by móc w pełni rozwinąć skrzydełka. W swojej klasie cenowej - jest jednak bezkonkurencyjny
S300 ma natomiast bardzo wygodny tryb pracy pt SOURCE DIRECT którego w 350 zabrakło...Podobnie jak odtwarzania poklatkowego Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Narazie nie mam co myslec o nowym ampli dlatego myslem o pansie 55 aby puscic po analogu i czesc ale nie stac mnie na niego niestety... dlatego pytam czty naprawde wart jest 600 wiecej za wyjscie analogowe 5,1 ? bo jezeli nie to biore 350 i czesc
BTW 350 czyta wszystkie DVD -/+ i wypalane blu raye ? MP3 wkoncu lapie czy nie ?;> i jak jest ze skalowaniem DVD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MP3 nie czyta, a dvd + wszystkie czyta jak marzenie. Oczywiście jak są nagrane vob'y albo zdjęcia jpg. Żadnych divix'ów :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Divixow to ja nigdy nie lubialem i moze z 2 obejrzalem serio :) A dvd - r czyta ?
Kuzwa teraz ciekawe co bedzie z tym pansem ktorego przestali produkowac.. czy to nowy model sie szykuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Whiplash bierz 350-ke i nie marudż jak pisał mobor. player czyta dvd-r bez jakich kolwiek problemów- w końcu to Sony . Co jak co jak co ,ale ja do tej marki mam szacunek.pomimo iz podobno firma straciła na jakości ( ja tego nie odczułem). Ja osobiście nic złego o tej marce nie powiem, mam jeszcze dvd i cd i od około 8 lat nic sie nie zepsuło funkcjonuje jak nowy sprzęt. Ps. divixy sobie odpuść ten format odpalaj sobie na kompie lub inym odtwarzaczu. Ja divixy puszcze sobie od czasu do czasu , ale od tego mam Pioneera Dv400, ale jakośc w stosunku do blu-ray to niebo a ziemia.Wybór należy do Ciebie, ale w tej cenie Sony jest całkiem niezłym playerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DVD- R nie mam więc ci nie odpowiem. Panasa BD30 nie robią wyszedł nowy BD35 deko droższy od soniacza BDP-S350.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szanowni Panowie Znawcy
Proszę o pomoc, który z odtwarzaczy mam wybrać?

BDP-S300 czy BDP-S350

obydwa modele są w sklepie w wyprzedaży w tej samej cenie: 499 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
s350 nalezy traktować wyłącznie w kategorii TRANSPORT natomiast S300 ma solidny tor audio 5.1
Jeden i drugi ma swoje plusy i minusy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy dobrze zrozumiałem?
biorąc pod uwagę, że kosztują tyle samo znaczy się, że 300 jest lepsza
bo ma dodatkow tor audio ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To zalezy

Jesli ktos ma amplituner bez pełnego HDMI i nowych dekoderów - powinien kupic S300 /który dekoduje DD, DD+, DD TrueHD, DTS, DTS HD Core/
Posiadacz nowego amplitunera z kompletem dekoderów powinien natomiast kupić S350 Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no i teraz rozumiem - wielkie dzięki
myślę, że przeżyję ten "nieakceptowalnie długi" jak niektórzy piszą
czas uruchamiania BDP300
za taką cenę można chyba przymknąć oko ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najlepier robic tak ze wlaczanie sprzetu rozpoczac od bluraya, pozbiej amplituner, telewizor
nastepnie siegnac po plyte i odtwarzacz juz bedzie gotow
wszyskto jst kwestia organizacji czasu

start nastepuje w ok 60sec ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mobor' post='141102' date='09.01.2009, 13:22 ']najlepier robic tak ze wlaczanie sprzetu rozpoczac od bluraya, pozbiej amplituner, telewizor
nastepnie siegnac po plyte i odtwarzacz juz bedzie gotow
wszyskto jst kwestia organizacji czasu

start nastepuje w ok 60sec ...[/quote]

to jest kwestia przyzwyczajenia po jakimś czasie nie będzie się tego tak odczuwać :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, ten amplituner to rzecz mega potrzebna, czy można olać? Nie jestem audiofilem, nie jestem mega znawcą, nie widze różnicy miedzy soniaczem 300 a 350. Chcę oglądac dobre filmy w jakości BR, z dźwiękiem niekoniecznie kosmicznym, ale dobrym. Pytanie lamerskie: czy kupując odzielnie sony 350 i komplet głośników jestem w stanie je połączyc bezproblemowo? Czy one maja czinczowe koncowki??? Pytam, bo jestem dvdmaniakie starej dary i branża od tamtej pory przeszła niewyobrażalna metamorfozę;-) Normalnie wszystko do góry nogami sie wywróciło;-)
Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Ghost70' post='141045' date='09.01.2009, 10:23 ']Szanowni Panowie Znawcy
Proszę o pomoc, który z odtwarzaczy mam wybrać?

BDP-S300 czy BDP-S350

obydwa modele są w sklepie w wyprzedaży w tej samej cenie: 499 zł[/quote]


Chłopie, to modzio na moje serce. Puść mi info gdzie to można kupić w tej cenie.

Mobor, przyjacielu drogi, do Ampli Sony STR-DG820 polecasz 350? Dobrze zrozumiałem?? W ampli mam wszystkie niezbędne kodeki dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
499 zł za sony 350
to chyba niemozliwe gdzie mozna go dostac po tej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='wieslawef' post='141526' date='11.01.2009, 18:07 ']Chłopie, to modzio na moje serce. Puść mi info gdzie to można kupić w tej cenie.

Mobor, przyjacielu drogi, do Ampli Sony STR-DG820 polecasz 350? Dobrze zrozumiałem?? W ampli mam wszystkie niezbędne kodeki dźwięku.[/quote]

jezeli masz ampli z dekoderami HD tzn ze dla Ciebie jest 350
Wtedy wypuszczasz dzwiek jako bitsstream i smiejesz sie z wariatów którzy wydają krocie a finalnie mają ...praktycznie to samo w kwestii wrażen audiowizualnych :lol:

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mobor' date='11.01.2009, 16:45 ' post='141545']
jezeli masz ampli z dekoderami HD tzn ze dla Ciebie jest 350

Witam po raz kolejny. Nie uzyskałem odpowiedzi na moje pytanie, a jest ono chyba proste. Chyba jako początkujący uzytkownik BR mam prawo nie wiedziec pewnych rzeczy? Czy proste pytania musze zadac w odpowiednim wątku czy nie moge zapytać przy okazji? Licząc na odpowiedź, jak widzę zorientowanych w temacie forumowiczów, pytam: czy kupując jakikolwiek odtwarzacz BR potrzeba do niego amplitunera, czy jest to tylko rzecz niezbedna jesli chce sie miec arcydobrej jakości dżwięk? Czy kupując sonego 300, jak sugeruje kolega musze ampiltuner dokupić czy obejdzie się?
Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Mobor, utwierdziłeś mnie w wyborze. Prawda jest jednak taka, że obydwa klocki są w podobnej cenie. Zatem inwestycja w "tłuściejszy" ampli, w tym przypadku, nie wiele zmienia w kosztach całości.
Swoją drogą, ta cena 499 zł .... Ciekawe skąd on to wziął.... To lepiej niż Manta, która "stoi" powyżej 500 zł i jest nieosiągalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='cegluka' post='141552' date='11.01.2009, 18:58 ']Witam po raz kolejny. Nie uzyskałem odpowiedzi na moje pytanie, a jest ono chyba proste. Chyba jako początkujący uzytkownik BR mam prawo nie wiedziec pewnych rzeczy? Czy proste pytania musze zadac w odpowiednim wątku czy nie moge zapytać przy okazji? Licząc na odpowiedź, jak widzę zorientowanych w temacie forumowiczów, pytam: czy kupując jakikolwiek odtwarzacz BR potrzeba do niego amplitunera, czy jest to tylko rzecz niezbedna jesli chce sie miec arcydobrej jakości dżwięk? Czy kupując sonego 300, jak sugeruje kolega musze ampiltuner dokupić czy obejdzie się?
Pozdrawiam.[/quote]
To wszystko zależy czego oczekujesz ! jeśli wystarczy ci dźwięk z tv to podłączasz bluray do tv i z niego będzie leciał dźwięk , jeśli natomiast chcesz mieć jak to ująłeś "arcydobry" to wskazane jest kupić sobie amplituner i zestaw głośników 5.1. Moim zdaniem oglądanie filmów bd i słuchanie dźwięku z głośników wbudowanych w tv to bez sens , bo po pierwsze co to za dźwięk a po drugie nie uzyskasz dźwięku przestrzennego . A film to nie tylko obraz ale również i dźwięk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie mówiąc,

odtwarzacz ten nie posiada możliwości bezpośredniego podłączenia systemu głośników większego niż 2.0 (stereo). Jeśli zależy Ci na dźwięku przestrzennym, to niezbędny jest amplituner, do którego można podłączyć system co najmniej 5.1 (lub 7.1).

Sam odtwarzacz "wypuszcza" cyfrowe dane po kablu HDMI, a już amplituner przekłada je na "pracę prądu" każdego głośnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='hr.susel' post='141588' date='11.01.2009, 20:46 ']Dokładnie mówiąc,

odtwarzacz ten nie posiada możliwości bezpośredniego podłączenia systemu głośników większego niż 2.0 (stereo). Jeśli zależy Ci na dźwięku przestrzennym, to niezbędny jest amplituner, do którego można podłączyć system co najmniej 5.1 (lub 7.1).[/quote]

Ale jesli kupie odtwarzacz z gniazdami na 5.1 i dokupię jakieś dobre głośniki, to jestem w stanie podłączyć, oglądac i słuchać bez amplitunera, dobrze rozumiem?;-)
Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...