Skocz do zawartości
skalasz1

Blu-ray Disc Player Sony BDP-S350

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, nie bądźcie "nerwowi". Marketing "śledzi" wyniki sprzedaży. Tylko spokojem możemy sprowadzić ich na ziemię. Każdy, zakupiony w tym czasie egzempalarz, powoduje odwlekanie tego, co nie uniknione... Cena 500 zł, i kilka płyt na początek...
Ja Wam to mówię... Wasz rodzony ojciec... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='AvataR1979' post='136504' date='13.12.2008, 15:59 ']No wlasnie przewertowalem obie i nie widze zadnych cennych informacji . Wszystko ma ustawione poprawnie - zreszta nie ma za bardzo co ustawiac - odtwarzacz praktycznie nie ma opcji a ampli ma ich troche ale juz dawno je rozgryzlem . Onkyo 875 to jakby nie bylo slaby sprzet nie jest ;) Nie wiem w czym tkwi qrde problem ;) Zreszta w ampli nie ma ustawien odnosnie formatow HD powinien je rozpoznawac samoczynnie - oczywiscie mozliwosc przesylania dzwieku poprzez HDMI mam wlaczona ;)[/quote]

Niestety wiecej nie moge ci pomoc bo nie mam Onkyo :) , musisz szukac w ustawieniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='ggregg' post='136547' date='13.12.2008, 23:07 ']Niestety wiecej nie moge ci pomoc bo nie mam Onkyo :) , musisz szukac w ustawieniach[/quote]

Hmm jak mialbys chwilke napisz mi prosze jakie masz ustawienia w swoim SONIAKu ?? Tzn odnosnie obrazu i dzwieku-moze cos jednak tam mam zle ustawione :lol: Z gory serdeczne dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotrał do mnie właśnie Sony 350. Stoi na starym odtwarzaczu Sony kupionym 4 lata temu (DVP-NS76H) więc mam porównanie. Za tą kaskę sprzęt całkiem OK. Filmy DVD są lepiej odtwarzane na 350 - kolory żywsze i ostrzejsze. Stary sony wyświetla w 1080i a 350 w 1080p. Starego zostawiam do divx :D. Płyty blu-ray lecą do mnie w przyszłym tygodniu więc napiszę coś więcej. Narazie na TAK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ten SONY BDP-S350 ma jakąś regulację nastawień obrazu ? np. ostrość , jasność itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[url="http://support.sony-europe.com/manuals/manuals.aspx?site=odw_pl_PL#m=BDP-S350"]tu[/url] masz instrukcje obslugi <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam !

Od 25.12.2008 jestem świeżym użytkownikiem SONY- 350 zakupiony w SATURNIE 780 zł.
Naczytałem się na tym forum i innych wiele za i wiele przeciw.Oceny jak zauważyłem są podzielone na prawdziwych domowych kinomanów z kilkoma odtwarzaczami BD i doświadczeniem i nie chcąc ujmować nikomu (jak i sobie) standartowych użytkowników.
Piszecie o różnicach i niuansach większych lub mniejszych w jakości odbioru itp.
Dziękuje osobiście ponieważ wypowiedzi te bardzo mi pomogły w dokonaniu wyboru.
Mnie ogólnie powaliła jakość Full HD i tyle.(wypowiedź standartowego użytkownika)
Dźwięk mnie zadowolił a i tak przy moich możliwościach rozstawienia głośników 5.1 bo nawet gdybym miał wzmacniacz 7.1 to głośniki boczne musiałbym rozstawić jeden w oknie a drugi w powietrzu.(Yamahe bez wejścia HDMI z dekoderem DTS a audio puściłem po OPTIC-u) i dla mnie jest OK.Obraz DVD uważam że jest zdecydowanie lepszy w porównaniu z odtwarzaczem DVD Yamaha S557 który upscalingu nie robi .
Może gdybym posłuchał Dolby HD i obraz porównał z innymi dołożył bym 2 razy albo lepiej do lepszego odtwarzacza, ale pytanie czy warto, czy byłaby to poprawa porównywalna do przepaści pomiędzy obrazem z DVD SD a obrazem z BD FULL HD.
Na dzisiaj uważam 350 sonego za rozwiązanie warte tych pieniędzy, a jutro..... kto wie pewnie coś stanieje coś się zmieni i znowu trzeba będzie kupić coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytawszy tu i gdzie indziej, a także tu [url="http://www.hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=269805&postcount=10"]http://www.hdtv.com.pl/forum/showpost.php?...mp;postcount=10[/url] to i owo uważam 350 z najlepszy wybór na dzis i najbliższą przyszłość. Może dziś nawet uda mi się kupić za bony jakie dostałem z pracy :(
Dodam wstępnie od siebie, iż nie widzę różnic w wyglądzie między 300 a 350 a rzekome zalety 550 nie są dla mnie warte wyłożenia dodatkowej kasy. Wszystko co dziś potrzeba ma 350 zarówno audio jak i video.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,pomocy,ratunku....

odtwarzacz niby jest podłączony do netu,ściągneło sie nowe oprogramowanie a nie moge korzystać z funkcji BD LIVE :( IRON MAN,JOHN MAYER...

cały czas wyskakuje ,że mam skonfigurować połączenie,ale jak ???
internet jest z UPC,mam router i do niego jest podłączony BLU Ray,więc co jest nie halo ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='arkads' post='139186' date='29.12.2008, 18:39 ']Przeczytawszy tu i gdzie indziej, a także tu [url="http://www.hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=269805&postcount=10"]http://www.hdtv.com.pl/forum/showpost.php?...mp;postcount=10[/url] to i owo uważam 350 z najlepszy wybór na dzis i najbliższą przyszłość. Może dziś nawet uda mi się kupić za bony jakie dostałem z pracy :(
Dodam wstępnie od siebie, iż nie widzę różnic w wyglądzie między 300 a 350 a rzekome zalety 550 nie są dla mnie warte wyłożenia dodatkowej kasy. Wszystko co dziś potrzeba ma 350 zarówno audio jak i video.[/quote]

i masz chłopie racje
pokaz mi denona albo pioneera kosztujacego 4-5 x wiecej o takich mozliwosciach
co z tego ze dzwiek jest lepszy jak uzytkowo te playery leza na ziemi przed sony z powodu braku opcji odtwarzania avchd lub jpg - w zaleznosci od firmy
mam obecnie zarowno 300 jak i 350 Chcialem cos lepszego w koncu sobie spawic ale oprocz sony 5000 nie ma odtwarzacza ktory czyta jednoczesnie avchd i jpg ... o dekoderze dts hd-ma juz wogole nie wspomnajac /nie liczac panasonica ktory ma jednak kiepskie wyjscie audio/
stosunek cena/mozliwosci w 350 jest wzorcowy !!!

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dude, a pendrive wetknąłeś do USB? Nie pamętam już, 1 czy 2 GB. Bo to, że nowy soft obsługuje już BD live jest poza dyskusją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='windmill' post='139359' date='30.12.2008, 18:55 ']Dude, a pendrive wetknąłeś do USB? Nie pamętam już, 1 czy 2 GB. Bo to, że nowy soft obsługuje już BD live jest poza dyskusją?[/quote]

tak... jest wpięty 2 GB na dzień dobry... po prostu łączy sie tzn próbuje i potem jest napis,że należy skonfigurować... jak robie test połączenia to wszystko ok czyli jest napisane,że jestem podłączony do netu,więc już nic nie wiem... wkurza mnie ten problem w końcu mam taką możliwość i nie moge z niej skorzystać :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mobor' post='139344' date='30.12.2008, 18:10 ']i masz chłopie racje
pokaz mi denona albo pioneera kosztujacego 4-5 x wiecej o takich mozliwosciach
co z tego ze dzwiek jest lepszy jak uzytkowo te playery leza na ziemi przed sony z powodu braku opcji odtwarzania avchd lub jpg - w zaleznosci od firmy
mam obecnie zarowno 300 jak i 350 Chcialem cos lepszego w koncu sobie spawic ale oprocz sony 5000 nie ma odtwarzacza ktory czyta jednoczesnie avchd i jpg ... o dekoderze dts hd-ma juz wogole nie wspomnajac /nie liczac panasonica ktory ma jednak kiepskie wyjscie audio/
stosunek cena/mozliwosci w 350 jest wzorcowy !!![/quote]
co to znaczy ze panasonic ma kiepskie wyjście audio? ja jednak kupując denona czy pionka oczekiwał bym tego lepszego dźwięku bo akurat wodotryski jpeg i inne moim zdaniem są nie potrzebne w sprzęcie bluray bo jego podstawową funkcją jest jednak super jakość video i dźwięku tak więc lepsza jakość dźwięku powinna być przedkładana nad takie funkcje jak jpeg tym bardziej ze kazdy na dvd ktore takie cos posiada
wiec jednak pisanie ze nie ma sensu kupować pionka który ma lepszy dźwięk dlatego ze nie odtwarza jpeg jest trochę bez sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Testów nie czytał ? Każdy test jest przez sprzet Panasonica systematycznie oblewany ! Mam na mysli analogowe wyjscie audio 5.1 Jest to sprzet typowo budżetowy- nie ma się czemu dziwić...
Analogiczna sytuacja jest z Sony 550...


[b]ja jednak kupując denona czy pionka oczekiwał bym tego lepszego dźwięku[/b]

Problem polega na tym że tego dzwieku i tak nie dostaniesz bo pełnego HD Mastera po analogu i tak nie uswiadczysz w sprzecie ponizej 5000zł....
A za takie pieniadze mozna kupić już np s350 i dobre ampli np Denona 3808 ktore przyjmie bitstream z 350 i odtworzy jak trzeba /nie mówie o dekodowaniu dzwieku na pokladzie 350 tylko o przesłaniu go do amplitunera wprost z płyty strumieniem bitów!/

[b] bo akurat wodotryski jpeg i inne moim zdaniem są nie potrzebne w sprzęcie bluray bo jego podstawową funkcją jest jednak super jakość video i dźwięku tak więc lepsza jakość dźwięku powinna być przedkładana nad takie funkcje jak jpeg tym bardziej ze kazdy na dvd ktore takie cos posiada[/b]

a ja akurat szukam sprzętu który nie bedzie mnie ograniczał. Moze dla ciebie ogladanie zdjec w PALu z DVD jest optymalne ale dla mnie to stanowczo za mało. Zakosztowałem juz luksusu obcowania z fotkami pstrykanymi w pełnym HD i z tego nie zrezygnuję. Podobnież rzecz się ma z plikami AVCHD które są jakby nie patrzec w pełni zgodne ze standardem BDMV obecnym w bluray
To sa wg ciebie wodotryski ???
jeśli tak- to jak nazwać fakt SUPPORTU przez np takiego Pioneera plików MP3 czy nawet plików DIVX przy jednoczesnym braku wsparcia dla JPG ?
Bądźmy konsekwentni. Albo sprzet sluzy do Bluray i tylko Bluray- odpuszczamy sobie wszystko inne /włącznie z CD Audio !!!/ ale w zadnym razie nie tolerujemy braków w stylu pełnego wsparcia dla tego czy innego dekodera HD albo staramy się wyprodukowac sprzet jak najbardziej uniwersalny... W dzisiejszych czasach nie jest to wielka sztuka wziawszy pod uwagę BAZĘ na jakiej budowane są wszystkie odtwarzacze bluray - bez wyjątku


ciekawe co jest bardziej bez sensu

- kupno s350 /za czwartą część ceny Pioneera/, puszczenie go przez dobry procesor i jednoczesnie możliwość przeglądania zdjec czy filmów z domowej bliblioteki
czy
- kupno np Pioneera BEZ dekodera HD MASTER AUDIO i wywalanie po 200-300zł na fotolab+album po każdych wakacjach...
W tej opcji też nie obejdzie się bez dobrego dekodera - mimo najszczerszych chęci i zastosowania znakomitych przetworników D/A /które w tej sytuacji i tak pozostaną niewykorzystane/!


Jak wyjdzie odtwarzacz z [b]dobrym i kompletnym[/b] audio który jednoczesnie spełni moje oczekiwania wzgledem jpg i avchd- z pewnością go kupię. Na razie znam tylko jedno takie urządzenie - Sony 5000. A reszta ? Oczywiscie - Pioneer zabrzmi lepiej od Sony 350. Moze nawet obraz bedzie ciut lepszy. Ale mam wydać równowartość 4 odtwarzaczy SONY 350 tylko po to by usłyszec coś odrobinę lepiej /bo dzwiek DTS HD MA tez musi isc przez procesor/ a do tego zgodzic się na utratę części funkcjonalności...? Wlasnie to jest bez sensu
Nie po to kupuje się sprzet by z punktu być niezadowolonym z zakupu. Jeśli mam wydać 3 tys i być niezadowolony- wolę dołożyc nastepne 2 i miec swiadomosc dobrze wydanych pieniedzy Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mobor nie kazdy sie bawi w fotki i nie kazdy je oglada mnei to wogule nie bawi zdjec nie musze robic przez cale zycie:) bo nie czuje takiej potrzeby nawet mnie to na wakacjach nie interesuje:)
takze jak kto co lubi
jak dla mnie sony 5000 es jest rowniez najlepszym okazem drogim i najlepszym nie za wodotryski jakie posiada ale za budowe od strony elektronicznej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja akurat sie bawię w fotki. Jak bedziesz miał moje lata i rodzinę - pewnie ci się odmieni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dokładnie ; p fotki to podstawa ; ) myślę, że dla wielu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gmeru' post='139405' date='31.12.2008, 00:34 ']dokładnie ; p fotki to podstawa ; ) myślę, że dla wielu.[/quote]
no ja jednak fotki wole w staroświeckim stylu czyli na papierze bo oglądanie fotek tworzy w pewien sposób odpowiedni klimat a niestety robienie tego za pomocą telewizora to nie to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='lipa_ml' post='139408' date='30.12.2008, 23:41 ']no ja jednak fotki wole w staroświeckim stylu czyli na papierze bo oglądanie fotek tworzy w pewien sposób odpowiedni klimat a niestety robienie tego [b]za pomocą telewizora to nie to samo[/b][/quote]

No nie wiem.
Jak usiadłem z rodziną na Święta przed dużą plazmą na pokazie zdjęć zrobionych przed godziną, no to jest miód, szampan i solone orzeszki :rolleyes:
Niesamowita frajda.
Wszyscy widzą fotki JEDNOCZEŚNIE i sobie komentują, jak kto lubi.
Robi się klimat :rolleyes:
A jak ktoś się uprze na jakiejś upatrzonej fotce, to się rzuca na papier-samemu albo przez fotolab.
Jak kto woli :rolleyes:


pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projektor + 80" ekran + fotki = :rolleyes:

A żeby było śmieszniej, 2Mpix z Nokii... :rolleyes: :/

Tak offtopując...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1920x1080 to jest jakby nie patrzec 2 Mpix :rolleyes:
Tyle że format kwadratowy Dlatego pstrykam jednak czymś innym w trybie WIDE przezaczonym włąsnie dla telewizorów 16:9
BAJKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie szybka pilka.. Czy jest sens dokladac 600 zl i kupowac Pansa 55 tylko dla DTS MA po analogu ? gra to na tyle ladnie ze warto ? Bo jak nie to kupuje sonego 350 i puszczam po coaxialu (mam stare kino) i koncze temat z BD ? Szczezre mowiac szkoda mi troche 1400 na 55..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz 350 i nie marudź :P

Bedziesz zadowolony ! A jak kupisz ampli z kompletem dekoderów - to juz wogóle :)

PS Na twoim miejscu roznice w cenie BR przeznaczyłbym wlasnie na nowe ampli. Juz bedziesz miec 6 stów. Dorzucasz tysiaka i masz juz np Onkyo 606 ...

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mediaexpert do końca tygodnia promocja: wszystko ma obniżoną cenę o VAT. Zwykle takie rzeczy to ściemy, ale byłem wczoraj u siebie w mieście i nie mogłem oczom uwierzyć: Sony BD-S350 za ok. 650 PLN (z 8xx zdjęli te 22 procent). Z promocją nie są związane żadne obostrzenia czy minusy: pełnowartościowy towar z pełnowartościową gwarancją itd itp - specjalnie dopytywałem się sprzedawcy. Także jutro z samego rana uderzam tam i biorę 1 egzemplarz, taniej nigdzie nie ma na dzień dzisiejszy (na ceneo najtaniej 729 plus przesyłka) a wg informacji z innego forum (oczywiście nie potwierdzone oficjalnie :)) lada dzień mają być podwyżki sprzętu Sony.

Pozwolę sobie na taki drobny koment: przeczytałem przed chwilą cały wątek (15 stron) i "podoba mi się" postawa mobora: przez pierwsze 10 stron na wszelkie sposoby próbował udowodnić i przekonać wszystkich jaki to shit z tego playerka, po czym pod koniec dyskusji okazuje się, że to jednak rewelacja, którą poleca wszystkim :) (tak tak, wiem mobor, w tej klasie cenowej :) Ale i tak fajnie zmienia się klimat Twoich wypowiedzi :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Ator' post='139586' date='01.01.2009, 22:52 ']"podoba mi się" postawa mobora[/quote]

mnie tez :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...