Skocz do zawartości
skalasz1

Blu-ray Disc Player Sony BDP-S350

Rekomendowane odpowiedzi

eee - zobacze to uwierze

kamery tez maja cos takiego jako XV Colour - jakoś kopara mi nie opadła

poza tym - co z tego ze sygnał bedzie 14 bit skoro panele są 8 bitowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy 350 czyta MP3 ? Jak brzmi DTS HD MA obciety do DTS i puszczony po coaxialu ,bardzo sie rozni od oryginalu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy 350 czyta MP3 ? Jak brzmi DTS HD MA obciety do DTS i puszczony po coaxialu ,bardzo sie rozni od oryginalu ?

mp3 nie czyta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A jak DTS HD ?

Czy to prawda ze 350 po aktualizacji softu dekoduje DTS MA a 360 tez to potrafi ?

Edytowane przez Whiplash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzetowo 350 nie ma zadnego problemu z dekodowaniem HD MA

wszystko jest kwestią softu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobor a czy to jest odp na moje pytanie ? Czy nowy soft odblokowal dekodowanie Master Audio ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
u nas w Tesco jest sony BDP-s300 za 600 zł

Dzięki, ale właśnie udało mi się go kupić w innym sklepie, też za 600zł. Jestem świeżo po koncercie Chrisa Botti "Live with orchestra & special guests" (polecam!) i muszę powiedzieć, że audio po analogu (Burr Brown) naprawdę super, obraz git ,ale to chyba banał bo po prostu ten format tak ma. Dla mnie (moja konfiguracja sprzętowa) s300 był wyborem optymalnym i jeżeli komuś nie zależy na "wodotryskach" typu internet,mkv,sacd itp to polecam s300. Ten odwtarzacz swoim klasycznie prostym, eleganckim wyglądem i zaawansowaną budową wewnętrzną (tor audio) zawstydza nowe konstrukcje konkurencji. Przed zakupem porównywałem nowe ,"kryzysowe" otwarzacze konkurencji i na ich widok miałem torsje. Ja wiem, że sprzęt ma "grać", a nie wyglądać ale jakieś granice być muszą!!! Te wszystkie klapki,fluorescencyjne napisy (Panasonic), pianoblaki (Samsung),ogólna plastikowatośc, naleśnikowatość,tandeta i to wszystko za ciężką kasę. Powyższe na temat s300 z uwzględnieniem jego ceny(do 1.tyś) żeby nie było, że to najlepsiejszy blu-ray na rynku. ;)

Szacun dla Mobora za zaangażowanie na forum i merytoryczne posty (dla czytających ze zrozumieniem only).

Sorki za Off-topic ;)

Edytowane przez db4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie jakieś rzeczowe opinie. db4 popieram Ciebie i Mobora. Cena Sony 300 w ostatnich tygodniach to rewelacja ceny do jakości. Zawsze zależało mi na upowszechnieniu formatu BR, bo to poniekąd mój prywatny interes. Chyba Sony wpadło na podobnie genialny pomysł. Szkoda, że tak późno....

Jeżeli chodzi o ceny to zakupiłem komuś na prezent BDP 300 za 499 zł (nówka nieśmigana, żadnych wystaw albo "dziwnych" importów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że kolejne odtwarzacze BD właściwie już nic nie wnoszą do tematu. Mamy inny wygląd pudełek i tyle . . . Kiedyś to było co innego. brak profili w niższych modelach itp. Ale teraz? Klony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

kolejnym etapem rewolucji bedzie dopiero 3D

do tego czasu nie ma co kombinować z wymianą sprzetu

pierwsza zapowiedzią był LCD 3D samsung na ifie a drugą jest specyfikacja hdmi 1.4

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nowy firmware do Sony BD-P350 wnosi coś nowego do tego Blu-Ray`a ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No i przechwaliłem mojego s300. To mój pierwszy sprzęt Sony i pierwszy w ogóle jaki oddaje do naprawy. I jeszcze się muszę bujać 50 km do serwisu w te i nazad x2. Ja p... k.... m.... . :lol: Wie ktoś może jaka jest prodedura przy padniętmym czytniku, naprawiają czy wymieniają blu na nowy?

Pozdrawiam

Edytowane przez db4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

musze ci powiedzieć że musiałeś miec wyjątkowego pecha - to pierwszy padnięty s300 o którym wiem

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prawda jest taka, że kolejne odtwarzacze BD właściwie już nic nie wnoszą do tematu. Mamy inny wygląd pudełek i tyle . . . Kiedyś to było co innego. brak profili w niższych modelach itp. Ale teraz? Klony.

A co innego mogą kolejne odtwarzacze "wnieść do tematu"? Mają kawę podawać czy co?

Naturalną koleją rzeczy będzie rozpowszechnienie tej techniki i opanowanie jej przez tanich wytwórców "no name", przez co blu-raye pojawią się na półkach w tesco po 100-200 zł. Dojdą napędy do kompów, odtwarzacze samochodowe i nagrywarki - to samo co stało się najpierw z cd, potem z dvd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie sprawy do wątku.

1/ podzielam zdanie Mobora, że pech niesamowity, z tym BR 300. Jednocześnie wielkie zdziwienie, że serwis nie podesłał kuriera po odbiór odtwarzacza. Fakt, że klocek waży zaledwie 4.3 kg, ale to jednak Sony. Napisz do BOKu Sony, że Cię martwi taka obsługa serwisowa. Nic to już pewnie nie zmieni - w Twoim przypadku - ale może innym w przyszłości będzie lżej

2/ rozwój techniki BR idzie w kierunku 3D. Prace są już bardzo zaawansowane, a wstępne wyniki podobno rewelacyjne. I tu uwaga! Nie będziemy musieli niczego wymieniać. Nasze płaskie wyświetlacze (LCD, plazmy) i wszystkie dostępne odtwarzacze BR mają bez problemów radzić sobie z tym formatem (czy jak to zwał). ;) Aha, żeby ktoś nie myślał, że może okularki czerwono-niebieskie będą potrzebne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

niestety- mylisz się

obecna technologia pozwal TYLKO na zabawę z okularkami

do prawdziwego 3D wymagany bedzie m innymi interfejs hdmi 1.4 obsługujący stereosskopową rozdzielczosc full-hd /4k/

do tego rzecz jasna musi byc inny transfer danych /czytniki, kolejny wyższy profil/, zwykla matryca lcd tez musi być iina. Prototyp był na IFIE - samsung 55" o ile pamietam

a skoro mowa o nowym standatzie hdmi to i... wymiana ampli

tak wiec - totalna zmiana calej elektroniki....

lucas od poczatku skupił sie na 3d jesli chodzi o kwestie bluray i gwiezdnych wojen

to bedzie prawdziwy system-seller nowego formatu !!1

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobor, nie chciałbym wdawać się z Tobą w dyskusję, bo pewnie masz więcej danych niż ja. zawodowo zajmuję się dziedziną bardzo daleką od elektroniki. Swojego posta popełniłem po przeczytaniu informacji Blu-ray Disc Association:

link.

Zapewniam Cię, ale też innych forumowiczów, że czytając to w ubiegłym tygodniu, znajdowało się tam zdanie, że Stowarzyszenie dąży do tego, aby obecnie dostępne wyświetlacze i odtwarzacze BR "radziły" sobie z nowym formatem. Cały akapit poświęcony był temu, że wklęsłe wyświetlacze nie będą potrzebne, bo testy wykazały że "plaskate" spełniają wymogi. Szkoda, że tego linku nie wkleiłem tego samego dnia.... Teraz jest to trudne do sprawdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie zaprzeczam że coś przeczytałeś ale twierdzę- na podstawie tego co stoi wyżej napisane- że nie była to prawda/delikatnie pisząc/

Równie dobrze ktoś mógłby napisać że każdy odtwarzacz DVD jest w stanie odtworzyć pełne HD przez eurozłącze :)

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra - teraz będzie na temat ! :)

- czy ktoś z Was ma, podczas odtwarzania w trybie bez overscanu, biały pasek pojawiający się co kilka sekund po prawej stronie ?

- czy komuś z Was udało się na tym playerku odtworzyć miniBlu-Ray (materiał Blu-Ray zapisany na DVD ) z bitratem pow. 30 Mbs bez rwania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Równie dobrze ktoś mógłby napisać że każdy odtwarzacz DVD jest w stanie odtworzyć pełne HD przez eurozłącze :)

Teoretyzując jest to możliwe .... :lol:

Napędy DVD można rozkręcić do dużych obrotów i zczytywać dane do woli - w takiej formie można by, wykorzystując

wszystkie piny złącza EURO, wysłać w takiej formie do dalszej obróbki .... :lol:

:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sony i pliki mkv, zapomnij

nawet sie glupio nie pytaj, zacznij od czytania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

- czy ktoś z Was ma, podczas odtwarzania w trybie bez overscanu, biały pasek pojawiający się co kilka sekund po prawej stronie ?

I jak, może ktoś to sprawdzić i dać znać? :)

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Likwidacja "paska" - jeden klik w prawo przy centrowaniu pracy bez OVERSCANU , niestety, po wyłączeniu TV problem powraca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...