Skocz do zawartości
paw

Quo Vadis HD?

Rekomendowane odpowiedzi

[center][b]Zapraszam do dyskusji![/b][/center]

[center][img]http://img141.imageshack.us/img141/4387/11676629qz4.jpg[/img][/center][center][img]http://img394.imageshack.us/img394/1291/67918627yk2.jpg[/img][/center]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłuszczyłeś to tak konkretnie, że ... chyba nawet nie ma z czym dyskutować :(



Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koło sprzedaży mówi wszystko: 5% udziału BD w stosunku do DVD :(

[img]http://www.blogsmithmedia.com/www.engadgethd.com/media/2008/05/nielsen_050408.png[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można polemizować :(

Ja uważam że upowszechnienie się BR jest tylko kwestią czasu. Może i dłuższego ale jednak.
Ludzie lubią nowinki. Sprzedaż telewizorów HD rośnie i to bardzo. Właściwie wszystkie nowe tv są już HD. Za rok nie uświadczysz mniejszej rozdzielczości.
W końcu wszyscy się zorientują że fajnie by tą jakość wyświetlania wykorzystać.
Przez ten czas BR-playery stanieją. Stanieją też filmy na BR.
Na pewno przekaz satelitarny w HD pomoże.

W tej chwili Br jest ciągle nowinką technologiczną a za to producenci zawsze wołali dużo kasy.
Poczekamy, stanieje i stanie się bardziej powszechne.

Chwilowymi wahaniami sprzedaży BR absolutnie bym się nie przejmował. Potrzeba czasu. Zobaczycie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a tak właściwie to skąd jest ten artykuł , bo prawde mówiać juz te informacje gdzieś czytałem, może Onet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój własny,chyba wyraźnie napisane:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgrozniejsze, ze BR zaczyna przypominac SACD. Pojedyncze tytuly i drogo. Przeciez nikt nie kupuje HD dla rozdzielczosci tylko, zeby ogladac filmy w lepszej jakosci. A jak nie ma co ogladac ? Prawde mowiac nie potrafie sobie wytlumaczyc tego zastoju. Przeciez Sony powinno wypelnic rynek po brzegi filmami HD, wykorzystyjac strajk scenarzystow i totalny brak nowosci nawet na DVD. Strasznie to przypomina SACD :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zachłanność, zachłanność .......

"Ich Troje" udowodniło, ża można zarobić na CD sprzedając płytę po 5 zł/szt.
Efekt skali jest dawno rozpoznany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już zauważono, po opuszczeniu przez HD-DVD pola bitwy, ceny wcale nie zachowały swojego kursu w dół , a utrata konkurenta spowodowała
nawet ich podniesienie ... pasQdna pewność monopolisty . Rewolta DVD od 97 roku rozkręcała się powoli , choć przyrost jakości był duży - tak że
myślę , że BluRay nabierze tempa , alee na masowość przy aktualnych cenach zbytnio bym nie liczył . Oczywiście , dużym zagrożeniem jest VOD
i myślę , że nad takim globalnym rozwiązaniem pracują "Głowy" z M$. Gigantyczna, globalna wypożyczalnia może niedługo zapukać do drzwi .
Transfery spokojnie pozwalają zassać film HD , gdzieniegdzie można z tego korzystać online , a będzie jeszcze szybciej i ONI to wykorzystają ! :)

Może ktoś pamięta, jak w 97 r. konkurencyjnym dla DVD był pomysł DIVX ( tak,tak - tak się nazywał ) czyli : płyty po 1$ , ale każdorazowa
aktywacja wymagała połączenia z siecią i oczywiście była płatna (!) Pomysł został zadeptany, ale coś czuję , że w wersji VOD narodzi się na nowo !


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesli ceny plyt i odtwarzaczy nie spadna a Sony nie zajmie sie kampania swiatowej promocj formatu BR , by kazdy Kowalski zobaczyl roznice pomiedzy DVD a BR ....
To BR podzieli los SACD .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze ze moze w koncu zaczna rowno z premiera dvd wychodzic filmy na BR bo tak to zeczywiscie SACD......kto ma kupowac cos na BR jak nic wlasciwie niema....... a jak jest to juz trzeba czekac.......starszych pozycji tez jak na lekarstwo i sie kolo zamyka zamiast BR kupuje sie DVD ...... a i jeszcze jest cena :)
tak wiec jak by nie patrzyl lipa..............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wstyd sie przyznac na forum, ale ja sobie na razie odpuscilem zakup plejera BR i tym bardziej wzmacniacza z HD audio. Dla tych paru filmow nie bede sie wysilal, nawet przestalem sledzic nowosci zarowno w sprzecie jak i w plytach. Czasami VOD w HD plus TV w HD. Nic dziwnego, ze im nie rosnie, skoro nawet ja - HD maniak....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy takiej konkurencji (HD via TV, VOD, siec) powinni dwoic sie i troic zeby rozpropagowac format. A tu jw poruta, ja juz sie pogodzilem ze plyta HD u mnie jak na razie idzie w odstawke (z combo n-ki i upc wraz z kolekcja mojego ulubionego kina na nieboszczku HDDVD ...po prostu nie widze sensu - za drogo, za malo, z setek pozycji jakie by mnie interesowaly jest na upartego kilkanascie... eee kila mogila)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='crazy-j' post='101394' date='13.05.2008, 20:42 ']Wstyd sie przyznac na forum, ale ja sobie na razie odpuscilem zakup plejera BR i tym bardziej wzmacniacza z HD audio. Dla tych paru filmow nie bede sie wysilal, nawet przestalem sledzic nowosci zarowno w sprzecie jak i w plytach. Czasami VOD w HD plus TV w HD. Nic dziwnego, ze im nie rosnie, skoro nawet ja - HD maniak....[/quote]

W gorącej wodzie jesteście wszyscy kąpani.
Przypomnijcie sobie format DVD ... też się tak odrazu przyjął?
Za płyty DVD długo płacilismy 90-120,- zł. Zapomnieli?
Czy cena BD-P1400 Samsynga za 700,- zł na allegro się Wam nie podoba?
Czy pamiętacie jak długo playery DVD kosztowały powyżej 2.000,- zł?

Ehhhh, Polacy ... najlepiej już i za darmo.

Szklankę zimnej wody proponuję wypić.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja sądzę, że wszystko powoli i w swoim czasie. Pamiętacie ile trzymał się VHS i jak długo spadały ceny DVD? Pamiętam dobrze płyty DVD po 120 zł. A mój pierwszy odtwarzacz DVD był pierwszym modelem poniżej 1000 zł (jakiś Pioneer) i kupiłem chyba pod koniec 2001 roku, czyli 4 lata po debiucie formatu DVD na rynku. Teraz mamy niecałe dwa lata od wprowadzenia Blu-ray a odtwarzacze poniżej 1000 zł to już norma od jakiegoś czasu. No i zarabiamy o wiele więcej niż w 2001 roku, więc odtwarzacz Blu-ray nie jest już poważnym wydatkiem.
A zauważcie że na zachodzie PPV i telewizja satelitarna nie zaszkodziła rozwojowi DVD. Mimo, że w takim UK Sky ma 50 kanałów PPV a przez to wybór filmów jest większy niż w jednej kolekcji VOD na N. Zresztą rozbudowane PPV było i jest też (i był kiedy rozpowszechniało się DVD) we Francji, Włoszech czy Hiszpanii. Mimo tego płyty DVD sprzedają tam się bardzo dobrze.
Sytuacja teraz jest dziwna, maniacy wykupują płyty HD-DVD po kilka funtów/dolarów, obóz Blu-ray myśli nad nową strategią rozwoju (łatwiej jest prowadzić wojnę nie licząc się z kosztami niż zaplanować stabilny rozwój), Universal jeszcze otrząsa się z szoku, wyprzedaje magazyny i pewnie przygotowuje pierwsze płytki BD. Ale wojna formatów zniechęciła też na jakiś czas "zwykłych" konsumentów. Za to teraz sprzedawcy nie będą już mieli dylematu czy zaproponować BD czy HD-DVD.

Oczywiście nad Wisłą chciwość dystrybutorów doprowadziła do tego do czego doprowadziła i rotacja na półkach z BD/HD-DVD jest niewielka. Sam mam znajomego, który kupił dwa telewizory HD (32 do sypialni i 42 do salonu), do tego iStara i odtwarzacz BD (z TV Sharpa dostał za jakieś małe pieniądze). Przyszedłem do niego z płytami, oglądaliśmy całą noc kawałki różnych filmów i był zachwycony. To było jakieś dwa tygodnie temu. Ostatnio z nim gadałem i uznał, że chyba sprzeda odtwarzach, bo filmy po 120 to jakieś nieporozumienie jest. I ma niestety rację. I nic nie tłumaczy takich cen.

Apropos, Gmeru, może w ramach spotkań z "gwiazdami" zrobilibyśmy wywiad z kimś z Imperialu i w końcu dowiemy się dlaczego płyty, które w UK kosztują 9 funtów u nas są sprzedawane za 119 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pmcomp' post='101399' date='13.05.2008, 20:58 ']W gorącej wodzie jesteście wszyscy kąpani.
Przypomnijcie sobie format DVD ... też się tak odrazu przyjął?
Za płyty DVD długo płacilismy 90-120,- zł. Zapomnieli?
Czy cena BD-P1400 Samsynga za 700,- zł na allegro się Wam nie podoba?
Czy pamiętacie jak długo playery DVD kosztowały powyżej 2.000,- zł?[/quote]
I ze wszystkim sie zgadzam, zwłaszcza nie ma co narzekać na ceny sprzętu po spadły bardzo szybko. Ale co do cen płyt to nie zapominaj, że wtedy te 90-120 zł to cały świat płacił za płyty (30 dolarów przy dolarze po 3,5 zł to 105 zł) więc nikt nie miał ogromnych pretensji. A teraz cały świat płaci 60 zł za płytę a my 120...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznaje sie, nie pamietam jak bylo z DVD kontra VHS. Mniejszym problemem dla mnie jest cena plejerow i plyt (w zasadzie plyty BR w UK kosztuja mniej niz plyty DVD w Szwecji, a odtwarzacze uwazam, ze sa warte swojej ceny). NIE MA CO OGLADAC ! Czy DVD tez nie produkowali na poczatku ? Bali sie, ze ludzie nadal beda kupowali VHS ? Pojawialy sie nowe i stare filmy na DVD ? Od razu czy po paru latach (2-3 lata ?)

Kto pamieta niech pisze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
no wlasnie o to chodzi ze dawniej tyle samo plyta byla warta na zachodzie co w polsce a teraz to aprawde jest jakies nieporozumienie.....jak sie ma to 60pln za zachodzie do naszych 120? a co my kurde zarabiamy 2x tyle co na zachodzie??? mnie taka sytuacja nieziemsko wkurw....... i jak slysze tlumaczenie polskich firm dystrybucyjnych ze u nas sa wieksze koszty to sie slabo czlowiekowi robi................

dodatkowo to jest wkurzajce jak wczesnije pisalem ze normalnie niema co ogladac..dla czego niema rownolegle premiery dvd i BR??????? Edytowane przez byczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD, jeśli chodzi o nośniki nie upowszechnia się tak szybko jak byśmy sobie tego życzyli, z prostego powodu. Wydawcy, a raczej pośrednicy postanowili zarobić na tym kasę, przy okazji dając sobie czas na wyprzedanie teoretycznie odchodzącego formatu.
Koszty produkcji masowej blue-ray czy hd-dvd są zbliżone do kosztów produkcji DVD, to samo filmy, wręcz przy HD jest mniej pracy bo film wprost z taśmy leci na enkoder, nie trzeba nic downscalować i modlić się że "dobrze wyjdzie" i nie będzie gigant artefaktów przy szybkich scenach (co się zdarza niestety). A zatem, czysto teoretycznie dywagując, koszty produkcji Blue-ray są takie same lub nieznacznie niższe niż DVD, zakładając że dana fabryka ma i zna technologię produkcji oraz produkuje na masową skalę.
Dlaczego więc płyty Blue-ray są 2 do 3 razy wyższe na zachodzie i 5-6 razy wyższe u nas ? Moim zdaniem winni są pośrednicy, którzy w kolejnych etapach podróży płyty z fabryki do sklepu mówią sobie "a walnę sobie 40% marży, i tak nikt poza fanatykami tego nie kupuje, a na fanatykach sobie zarobimy ;), poza tym mam 300 egzemplarzy tego filmu w wersji DVD na zapleczu...".
Jesteśmy obecnie na etapie sztucznego hamowania, bo upowszechnienie HD weszło w trzecią ostatnią fazę. No bo przeanalizujmy : Telewizory ? Są, coraz więcej gospodarstw domowych kupuje sobie odbiorniki LCD czy Plazmy w mediamarkcie na raty. W bloku na przeciwko, jak spojrzę przez okno to mało kto ma CRT! . Odtwarzacze ? Też są, powoli tanieją i koszt odtwarzacza blue-ray to teraz tyle co dobry odtwarzacz DVD. Tylko czekać aż chiny zaczną zalewać rynek tandetą.
No i trzecia faza, filmy. Nie zgadzam się że nośniki fizyczne będą musiały konkurować z VoD, to zupełnie inna liga, ja w życiu nie zrezygnował bym z płyty, ładnego pudełka, i komfortu odpalenia filmu kiedy tylko sobie zechcę, nawet za 5 lat.
Dlatego uważam, że HD musi się upowszechnić, niestety kolejne etapy wdrażania go robią mu sztuczne fale. Bo zwyczajnie nie na rękę jest pośrednikom zbyt szybkie przejęcie rynku przez nowy nośnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że wiele osób podziela moją opinię ;)
BR upowszechni się. Kwestia czasu.

No chyba że nagle ktoś wyciągnie z kapelusza królika ...... w postaci kolejnego pojemnego nośnika na filmy.
Od czasu do czasu włyszy się coś niecoś na ten temat. Ewentualnie tylko to może przekreślić BR. Choć w to nie wierzę ... ale kto wie.

Postęp idzie naprzód czy tego chcemy czy nie. Lepsze (pomimo tego że jest wrogiem dobrego) zawsze się przebije <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yuiren,
Blu-ray ;) Bez "e". Co do kosztów tłoczenia to jednak są one w przypadku Blu-ray'a o wiele wyższe. Dochodzą koszty AACSu, matryc które są drogie a często wychodzą za którym razem, authoring który jest trudniejszy (Java...), nie opanowany jeszcze przez wiele tłoczni. Co do mastera to nie masz racji że w przypadku HD to tak po prostu schodzi ze skanera i to koniec. W przypadku nowych filmów to faktycznie zrobienie mastera to nie problem, bo obraz od razu z Digital Intermediate idzie na mastera. Ale w przypadku starszych filmów, które muszą byś skanowane z taśmy to dla wersji HD jest o wiele więcej roboty niż SD. Tak więc teoria, że master HD jest tańszy od SD jest mocno naciągana.
Generalnie wiec filmy HD, a zwłaszcza na droższym Blu-ray (trzeba pamiętać że jest o wiele mniej tłoczni niż DVD, Sony mniej chętnie sprzedaje sprzęt i daje licencje, więc i konkurencja jest mniejsza), mogą i muszą być droższe niż na DVD ale nie 300% droższe (40 zł za DVD i 120 za Blu-ray).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='crazy-j' post='101405' date='13.05.2008, 21:05 ']Przyznaje sie, nie pamietam jak bylo z DVD kontra VHS. Pojawialy sie nowe i stare filmy na DVD ? Od razu czy po paru latach (2-3 lata ?)
Kto pamieta niech pisze ;)[/quote]


Hmmm ... ja pamiętam .

Marzec 1997 - pierwszy wysyp DVD to była mieszanka , ale "stare tytuły" także były - BLADE RUNNER , AMADEUS ... inne .
Płyty ukazywały się w piątek i było w czym wybierać - weekend był zapełniony nową jakością , same oh, ah ... tak było ...


ps. Ceny także nie były problemem - 24.99 to SRP , ale spoko w Coconuts były po 14.95 , a to nie były wielkie pieniądze .


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Zbaczając z tematu to moja pierwsza płytka You got e-mail/masz wiadomość/laska pres internet(ulubiona wersja tytułu)rok 1998 i cena coś około 100zł. Także pamiętam że w podobnych latach za premierę na VHS płaciło się ok.50zł.
W sumie relacja podobna ale dziś czasy są trochę inne, a także rynek.
p.s.
I już post nr. Full HD;) Edytowane przez paw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='paw' post='101443' date='13.05.2008, 23:18 ']W sumie relacja podobna ale dziś czasy są trochę inne, a także rynek.[/quote]
I złotówka mocniejsza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

IMHO, przepychanka miedzy HD-DVD i BR trwajaca latami, to byla najwieksza glupota, jaka wytwornie i producenci sprzetu mogli zrobic. Stracili momentum na wprowadzenie nosnika i zarobienie troche grosza. Obecnie BR tez mozna poslac do piachu, bo NIE ODNIESIE juz takiego sukcesu, jak DVD, ani CD. Ceny media serwerow, pamieci masowej i wszelkiej masci rozwiazan bezprzewodowych sklaniaja coraz szersze rzesze ludzi do zastanowienia sie:

1. gdzie i po co mam trzymac te wszystkie pudelka z plytami, skoro moge miec wszystko na kilku niewielkich dyskach (schowanych, podpietych do routera)
2. ile razy rzeczywiscie obejrze ten film (czy warto go kupowac "na stale"?). Wiem, ze to pytanie jest tak samo adekwatne do zbioru plyt DVD, jednak nie nalezy zapominac, ze wszystkiego jest coraz wiecej - filmow, seriali tez... jesli jeszcze kilka lat temu mozna bylo uzbierac wszystkie ulubione filmy, teraz juz cyba nie sposob. Sam lapie sie na tym, ze tak jak "Friends" i "Ally McBeal" kilka lat temu, chcialem skolekcjonowac wszystkie odcinki, taraz potrzebowalbym hangaru na plyty DVD, lub calkiem sporej polki na dyski twarde! Wiec po obejrzeniu wywalam, zamiast chomikowac ;)
3. ludzie chca placic za wygode. Gdzie wygoda w wyciaganiu plyty z pudelka, wkladaniu jej do odtwarzacze, wyciaganiu, zmienianiu na inna etc. Moj setup to mac mini podpiety do tv i z bezprzewodowej klawaury wybieram muzyke, filmy, zdjecia... znajdujace sie na dyskach sieciowych pietro wyzej <_<

Podsumowujac - zapomnijmy o BR. Szkoda pradu. Streaming + wireless + vod hd "? la" iTunes US

Edytowane przez pulding

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...