Skocz do zawartości

Konrad Kozłowski

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    38
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

    nigdy

Odpowiedzi dodane przez Konrad Kozłowski


  1. Uwaga, tylko dla fanów! "Resident Evil: Witajcie w Raccoon City" - recenzja

    Ekranizacje gier nie mają dobrej passy. Niemal o jakim tytule nie pomyślimy, był on mniej lub bardziej nieudany, dlatego zapowiedź nowego filmu pod szyldem Resident Evil nie budziła nadziei. Śmiem twierdzić, że fani będą się dobrze bawić, ale pozostała części widowni pomyśli o wyjściu z kina. "Resident Evil: Witajcie w Raccoon City" - czy warto obejrzeć?

     

    Przeczytaj całość


  2. Takich filmów potrzeba jeszcze więcej! Recenzja "Finch" na Apple TV+

    Zapowiedź "Finch" nie do końca zdradzała, jaki to będzie film. Prawie osamotniony bohater Toma Hanksa, którego najlepszym kompanem jest pies i dziwaczny, acz przyjacielsko nastawiony robot to trio, które w post-apokaliptycznej scenerii mogło nas srogo rozczarować. Po seansie potrzebować będziemy chwili by się otrząsnąć, ale nie dlatego, że będziemy niespełnieni, lecz z powodu dawki emocji i frajdy, jaką ta skromna obsada była nam w stanie zaserwować.

     

    Przeczytaj całość


  3. "Pogromcy duchów. Dziedzictwo" to chyba zaskoczenie roku! Nasza recenzja filmu

    Po klęsce, jaką należy określić film z 2016 roku, nadszedł czas na rehabilitację po stronie studia. Zamiast prób wynajdowania marki na nowo, potrzebne było sięgnięcie po klasyczną obsadę i wprowadzenie historii Pogromców duchów w XXI wiek, a jednak okazywało się to zbyt trudnym zadaniem do zrealizowania przez tyle lat. Film jednak powstał i zasługuje na naszą uwagę.

     

    Przeczytaj całość


  4. "Dom Gucci" - dzieło sztuki czy niedosyt? Recenzja filmu

    Drugi film Ridley'a Scotta, który debiutuje w tym roku w kinach, to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier 2021. "Dom Gucci" zwraca na siebie uwagę nie tylko nazwiskiem reżysera, ale głównie obsadą i historią, którą opowiada. Gucci to nazwisko, które zna chyba każdy, ale mało kto zdaje sobie sprawę, co dokładnie działo się za kulisami rodzinnego biznesu. Z Adamem Driverem i Lady Gagą w rolach głównych sir Ridley Scott chciał tę historię nam przybliżyć. Zawadiacko zapytam więc: co się nie udało?

     

    Przeczytaj całość


  5. Przepięknie straszny horror! "Poroże" - recenzja filmu, który czeka w kinie

    Nie często takie filmy trafiają do kin, a i w domu coraz trudniej natrafić na interesująco zapowiadający się horror, który może nas przestraszyć lub poruszyć. Przemysł filmowy widział już wiele, więc stworzenie czegoś oryginalnego jest prawdziwym wyzwaniem. Czy tym razem się udało? Recenzja filmu "Poroże".

     

    Przeczytaj całość


  6. "Halloween zabija", ale wróci za rok. Oby w lepszym stylu. Recenzja filmu

    Powrót "Halloween" w 2018 roku budził wiele wątpliwości, ale po seansie w kinie byłem naprawdę zadowolony z tego filmu. Nakręcenie kontynuacji dla filmu sprzed 40 lat wyszło wyśmienicie, ale twórcy nie powiedzieli dość. Stwierdzili, że we współczesnych czasach opowiedzą w sumie trzy historie, a w kinach możecie oglądać drugą część z trylogii "Halloween zabija". Tym razem jednak mało co się udało.

     

    Przeczytaj całość


  7. Wbrew obawom to naprawdę dobra komedia w 4K. Recenzja The Office PL (1. sezon)

    Świętości się nie rusza - taka była powszechna reakcja widzów na zapowiedzi powstania polskiej wersji The Office. Fani dzielą się raczej na dwie grupy, czyli tych, którzy uwielbiają wersję brytyjską oraz ci, którzy zakochali się później w wersji amerykańskiej. Ja należę do tego drugiego obozu i mam za sobą dziesiątki powtórzeń niektórych odcinków z bohaterami ze Scranton. Do polskiej wersji podchodziłem niepewnie, ale gdy zobaczyłem pierwszy odcinek, nie mogłem się oderwać od pozostałych. Czy jest aż tak dobrze?

     

    Przeczytaj całość


  8. Komedia bez ładu i składu, ale z niespodzianką. Venom 2: Carnage - recenzja

    Sony bez większych planów nakręciło "Venoma", który okazał się być większym filmem niż sądzono. To ważna produkcja nie tylko ze względu na powrót tej postaci na duży ekran czy sukces finansowy, ale okazała się być przełomową, gdy chodzi o mariaż uniwersum Sony i Marvela. Powstanie sequela było więc pewne, ale nie wiem, czy na coś takiego czekali fani.

     

    Przeczytaj całość

    • Dzięki 1

  9. Spektakl, który wymaga najlepszego kina. Diuna - przedpremierowa recenzja

    Mając w pamięci "Sicario", "Nowy początek" i "Blade Runner 2049" nie sposób nie oczekiwać po "Diunie" wielkiego widowiska. Grunt, jakim jest książka Franka Herberta, pozwala na wykreowanie przepięknego i brutalnego świata, który zasysa atmosferą i klimatem, ale najtrudniejszym wyzwaniem było stworzenie dobrej historii. Jak poradzili sobie reżyser i scenarzyści? Przedpremierowo oceniamy "Diunę" Denisa Villeneuve.

     

    Przeczytaj całość

    • Dzięki 1

  10. Oto Bond godny naszych czasów. "Nie czas umierać" - recenzja

    Daniel Craig nie był Jamesem Bondem dla wszystkich, ale zdanie o nim zmieniło wiele osób po premierze "Casino Royale", a także "Skyfall". Według takiej wyliczanki, to właśnie "Nie czas umierać" powinien być udany filmem, bo producenci działali trochę w kratkę. Nie każdy będzie zachwycony takim Bondem, ale w mojej ocenie to dokładnie taki agent 007, jakiego przygody powinniśmy oglądać w 2021 roku.

     

    Przeczytaj całość


  11. Za dużo Disney'a w Marvelu. Recenzja filmu "Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni"

    Zwiastuny "Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni" zapowiadały nam coś odmiennego od tego, co do tej pory oglądaliśmy w ramach filmów uniwersum Marvela. Gdyby nie tytuł i logo Marvel Studios, niektórzy mogliby uznać, że to zupełnie odrębny film łączący w sobie sztuki walki i tajemniczą magię. Po seansie jestem rozdarty, jeśli chodzi o ocenę tego filmu, ponieważ pierwsza połowa filmu była znakomita, ale druga część została obdarta z tej wyjątkowości i sięgnięto po najprostsze narzędzia, by zakończyć film.

     

    Przeczytaj całość


  12. Godzilla vs. Kong, czyli pojedynek gigantów na dużym ekranie. Recenzja filmu

    Czy dzisiaj każde studio musi posiadać rozwijające się filmowe uniwersum? Nie sposób nie zadać sobie takiego pytania, skoro po sukcesie Marvela większość graczy na tym rynku skupia się na tworzeniu serii ściśle powiązanych ze sobą filmów. Warner Bros. zdecydowało, że postawi na MonsterVerse i zamiast realizować niezależne od siebie produkcje z monsterami utworzy wspólne podwórko dla nich wszystkich. Początki są, mimo wszystko, dość skromne, bo powstały zaledwie cztery tytuły, z których dwa są wprowadzeniem w historię i genezę potworów. Dzięki nim wiemy, jak wyglądały początki Godzilli i Konga, dlatego zapowiedź konfliktu pomiędzy dwoma tak znanymi monsterami wywołała nie lada emocje, tym bardziej, że obydwa uznawane są za te sprzyjające ludziom. Warner Bros. zaprzęgło speców od CGI i zorganizowało największe igrzyska w historii ludzkości. Jak wypada “Godzilla vs. Kong” na ekranie?

     

    Przeczytaj całość


  13. Dwie godziny czystego kina zemsty - satysfakcja gwarantowana. Jeden gniewny człowiek - recenzja

    Guy Ritchie miewa lepszą i gorszą formę, co niestety widać po jego filmach. Patrząc na jego dorobek można bez problemu wskazać filmy świetne, dla niektórych wybitne, ale bez problemu możemy wymienić także te mniej udane filmy, które bywały nawet określane mianem klapy. Gdy ogłoszono, że następnym projektem Guy’a Ritchiego będzie film z Jasonem Stathamem, wielu zakrzyknęło z zachwytu, bo aktor ten jest utożsamiany z filmami akcji, którymi tak świetnie bawi się popularny reżyser. Po tym, co pokazał w “Sherlocku Holmesie” czy “Kryptonimie UNCLE” oczekiwaliśmy delikatnie zawiłej fabuły i fenomenalnych scen z wymianą ognia i walką wręcz. Po “Dżentelmenach” natomiast liczyłem, że Ritchie zdoła przygotować intrygujące twisty, które spowodują, że seans nie będzie taki prostolinijny, jak przy większości filmów ze Stathamem.

     

    Przeczytaj całość


  14. Potknięcie mistrza thrillerów niemal stało się komedią. "Old" - recenzja filmu

    Nazwisko M. Nighta Shyamalana ma wiele skojarzeń, dlatego wyjście do kina na jego nowy film może budzić pewne obawy. Z jednej strony to twórca "Split" i "Servant" - dwóch świetnych produkcji, do których lubię wracać. A z drugiej strony reżyser zdołał nie raz, nie dwa zawieść nasze oczekiwania. "Old" wydawał się filmem, który mógłby na dość długi czas zakończyć spekulacje i pozwolić mu uciec od etykiety nierównego twórcy. Mógł, ale M. Night Shyamalan chyba zatracił instynkt samozachowawczy.

     

    Przeczytaj całość


  15. Netflix naprawia polski serial, gdy wszyscy zwątpili. Rojst '97 - recenzja

    Samo zniknięcie serwisu Showmax nie wywołało tak silnych emocji, jak perspektywa braku szans na zamknięcie historii, do której platforma napisała pierwszy rozdział. "Rojst" był ich pierwszym dużym serialem i jak się później okazało, niestety, ostatnim. "Rojst" nam się spodobał, ale finał sezonu rozczarował i pozostawił u widzów tak duży niesmak, że opinie krążące o serialu wybrzmiewały dość negatywnie. Czy zasłużenie? Trochę tak, bo pozostawienie nie tylko uchylonej, ale wręcz otwartej na oścież furtki dla kontynuacji mogło sfrustrować. Gdy Netflix zainteresował się katalogiem Showmaksa, chyba nikt nie przypuszczał, że platforma podejmie się nakręcenia drugiej serii "Rojsta", a jednak tak się stało. "Rojst '97" pokazał, że było warto.

     

    Przeczytaj całość


  16. Recenzja kinowa "Legion samobójców: The Suicide Squad". Soczysta rozrywka w rytm komediowej demolki 6 sierpnia w kinach!

    W pięć lat po “Sucicide Squad” studio Warner Bros. wprowadza do kin “The Suicide Squad”. Zdziwieni? Skonfundowani? Taka reakcja jest jak najbardziej na miejscu, bo nie mamy do czynienia z rebootem serii, przeróbką pierwszej części, ani kontynuacją. To zupełnie inny film i inna historia, ale z kilkoma wspólnymi punktami. Na fotelu reżysera posadzono Jamesa Gunna, który wyczarował dla nas m. in. “Strażników z Galatyki”, więc oczekiwania wobec jego filmu są zrozumiałe. Po seansie byłem prawie w pełni usatysfakcjonowany tym, co zobaczyłem, dlatego podzielę się tym, co mi się spodobało w nowym “Legionie samobójców”, a co nie.

     

    Przeczytaj całość


  17. Czarna Wdowa z poślizgiem otwiera 4. fazę MCU. Czy warto było czekać? Recenzja

    Ponad rok musieliśmy czekać na kinowy debiut “Czarnej Wdowy”. Nowy rozdział Marvel Cinematic Universe właśnie się rozpoczął, mimo że widzowie mają już okazję oglądać serialowe przygody swoich ulubieńców na Disney+ dzięki “WandaVision” i “Lokiemu”. Nic nie daje jednak takiej frajdy, jak duży ekran i odpowiednie nagłośnienie, dlatego na powrót filmów MCU czekałem bardziej, niż na epizodyczne debiuty wspomnianych seriali. “Czarna Wdowa” nie zawodzi jako widowisko, ale to nie oznacza, że Marvel przygotował idealny film.

     

    Przeczytaj całość


  18. Szybcy i wściekli w kosmosie. Dosłownie i w przenośni. Recenzja światowego hitu numer 9

    Franczyzy “Szybcy i wściekli” nie trzeba nikomu przedstawiać, bo trwająca od 2001 roku seria filmów cieszy się przeogromną popularnością. Jest to o tyle zastanawiające, że od kilku lat widzowie regularnie narzekają na rozwiązania fabularne i oderwane od rzeczywistości popisy kierowców, ale regularnie meldują się w kinach. Co film, studio cieszy się z gigantycznych wpływów z biletów, a to powoduje, że Vin Diesel ani myśli o rezygnacji z kury znoszącej złote jaja. Być może zadowala go tworzenie takich filmów w równym stopniu co powiększanie majątku, ale po premierze “Szybcy i wściekli 9” powinien wyjechać na urlop i głęboko zastanowić się nad tym, co planuje pokazać w częściach 10. i 11. Jeśli obydwa filmy będą napisane i zrealizowane w tym samym tonie co bezpośredni poprzednik, to - o kurcze mamy problem.

     

    Przeczytaj całość


  19. Ciche miejsce 2 - recenzja. Sequel, który miał nie powstać, jest równie dobry co pierwszy film!

    Niektórzy nie wyobrażali sobie braku kontynuacji, inni trzymali kciuki, by studio nie zachłysnęło się sukcesem filmu Johna Krasinskiego i odpuściło sobie inwestycję w sequel. Pomysłodawca, scenarzysta i reżyser, a także jeden z członków głównej obsady zdecydował, że swojemu następcy podrzuci kilka pomysłów na to, jak mogą wyglądać dalsze losy rodziny Abbottów i to będzie jego jedyny wkład w “Ciche miejsce 2”. Los chciał jednak inaczej, ponieważ gdy Krasinski przysiadł do klawiatury albo chwycił za długopis, wstał dopiero wtedy, gdy gotowy był cały scenariusz części 2. Nie pozostało mu więc co innego, niż wrócić na plan, ponownie stanąć za kamerą i przygotować jeden z najbardziej wyczekiwanych sequeli ostatnich lat. I jak dobrze, że właśnie tak potoczyła się ta historia, ponieważ powrót do kina na seans “Cichego miejsca 2” to jedna z największych nagród dla widzów za wielomiesięczną cierpliwość w oczekiwaniu na wznowienie działalności kin.

     

    Przeczytaj całość


  20. Testujemy usługę Sony BRAVIA CORE - przełom jakości obrazu w streamingu. Rynek VOD potrzebował czegoś takiego właśnie teraz!

    Premierze najnowszego serwisu wideo w Polsce - Sony BRAVIA CORE towarzyszyło mnóstwo pytań. Jak wypadnie ta usługa na tle innych platform VOD? Dlaczego w ogóle powstała? Czy rzeczywiście zapewni widzom najlepsze wrażenia w tym jakość obrazu i dźwięku spośród wszystkich usług streamingowych? Czy trafi do Polski? Jaka będzie polska oferta? Ile to wszystko będzie kosztować? Mógłbym tak wymieniać w nieskończoność, ale na całe szczęście mieliśmy już okazję przetestować BRAVIA CORE w praktyce na najnowszych telewizorach Google TV Sony BRAVIA XR OLED i znaleźć odpowiedzi na większość najbardziej dręczących nas pytań. Przejdźmy poniżej do konkretów!

     

    Przeczytaj całość

    • Lubię 1
    • Dzięki 1
×
×
  • Dodaj nową pozycję...