Skocz do zawartości

MarcinKK

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    60
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez MarcinKK


  1. Mam pytanie do posiadaczy 65 B8 / C8 itp.

    Jak u was z materiałami 4K HDR z Netflixa? U mnie bez upłynniacza cały obraz się jąka, zacina itp. nie da się oglądać i to opinia domowników (gdybym tylko ja tak twierdził to udałbym się do psychologa) Generalnie 90% materiału zacina się. w związku z nowym serialem podam dwie pierwsze lepsze sytuacje.

    - odcinek 5 serialu NIGHTFLYERS od początku jak jest scena jak pokazują schody.

    - kolejny przykład to 13:10 odcinek 4 NIGHTFLYERS. Tutaj widać to jeszcze bardziej bo na wyłączonym upłynniaczu lampa cała drga jakby na pokładzie mieli problem z natężeniem prądu ?

    Oczywiście mogę włączyć upłynniacz ale wtedy np. na początku tego serialu i na końcu, kolorowe pasy rozchodzą się na boki. Przy wyłączonym upłynniaczu wyglądają ok, przy nawet +1, pojawiają się artefakty. Żeby obraz nie jąkał się non stop, trzeba minimum +4-5, wtedy bardzo często występują artefakty. Jak wezmę na pośredni to wszystko się rozwala jak tylko ktoś przejdzie normalnie. Nawet z lekkim upłynniaczem ruch jest taki tępy? Nie wiem jak to profesjonalnie opisać ale jest duża różnica pomiędzy materiałami 4K a 4K HDR.

     

    Można to zwalić na Netflixa ale jeżeli to ich wina to wolałbym zakupić telewizor bez HDR lub HDR wyłączyć na zawsze.... A coś mi się wydaje, że tylko u Panasonica występuje ten problem...

     Przynajmniej tak piszą za granicą. Dodam, że 4K wygląda mega.

     

    Dajcie znać jak wygląda to na LG. Mam możliwość przetestowania to na LG ale dopiero za tydzień.


  2. 7 minut temu, darekgra napisał:

    MarcinKK w serialu Nightflyers w podanych scenach faktycznie bez uplynniacze klatkuje ale jak włączyłem uplynniacze na pośredni wszystko jest ok ruch prawie idealny i artefaktów brak nawet na tych kolorowych paskach. Lampa też ok

    Znów w Narcos nawet bez uplynniacze jest ok.

    Ciekawe czy to nie ma związku z iloscią klatek na sekundę.

    Może to wina aplikacji w tv, sprawdzę jeszcze jak to wygląda przez shielda.

     

    To znaczy, że u mnie jest coś tak skoro u Ciebie przy paskach jest ok nawet na pośrednim. U mnie wystarczy zrobić upłynniacz na minimum lub na 1/10, żeby paski miały artefakty :(

    Narcos Meksyk 4K HDR bez upłynniacza masakra, cały obraz w zacięciu.

    Narcos 1 2 w 4K jest dobrze :)

     


  3. 2 minuty temu, krystian lol napisał:

    Więc wydaje mi się że to problem z konkretnym modelem po ustawieniu upłynniacza na tryb minimalny wszystko działa perfekcyjnie. 

    Włączyłem minimum, obraz jest w mniejszym zacięciu ale już pojawiają się artefakty, po włączeniu pośrednie to już koniec oglądania bo rozjeżdża się wszystko.

    Najbardziej i tak zastanawia mnie dlaczego problemu nie ma w 4K a jest w HDR :(


  4. 15 minut temu, krystian lol napisał:

    Również jestem posiadaczem tego TV na początku miałem z nim problemy mianowicie z upłynniaczami i artefaktami lecz po podłączeniu do niego Nvidia Shield jakiekolwiek problemy ustały, Upłynniacz na Minimum wszystko inne może pozostać włączone. 

    0 przycięć 0 artefaktów za to Genialny Obraz polecam TV

    Włączyłem Netflixa przez PS4 PRO. Sytuacja bez zmian :(

    Najpierw napisze do Panasonica bo dla mnie to telewizor jest po prostu uszkodzony :( jeżeli u was tego nie ma.


  5. Płynność ruchu w filmach 4K świetna, nic się nie dzieje nawet jakbym chciałem coś znaleźć to nie mogłem. Dopiero w 4K HDR dzieją się cuda. Może coś mam uszkodzone bo nie ma opcji tego nie zauważyć.

    Bardziej widoczne przykłady tak na szybko to:

    - odcinek 5 serialu NIGHTFLYERS od początku jak jest scena jak pokazują schody.

    - kolejny przykład to 13:10 odcinek 4 NIGHTFLYERS. Tutaj widać to jeszcze bardziej bo na wyłączonym upłynniaczu lampa cała drga jakby na pokładzie mieli problem z natężeniem prądu ?

    - jakakolwiek scena z ruszającym się statkiem również powoduje jeszcze większy efekt.

    Przy Narcos Meksyk było tak samo. Cały obraz w zacięciu.

    Internet pobiera od około 11 do 15 ( jest to podobno maks dla Netflixa)

    Dziwi mnie to dlaczego przy zwykłym 4K nie widzę żadnego problemu.

    Oczywiście jak wezmę w tym przypadku płynność na 5-7 czy 10 to jest w porządku ale jakikolwiek trochę szybszy ruch powoduje rozwalenie obrazu przy innych scenach. Np. na początku w tym serialu jest znaczek Netflix a później takie paski kolorowe rozjeżdżają się na boki to oczywiście rozwalają się przy upłynniaczu nawet na 2. Mówię o tym wstępie z paskami bo jest blisko początku, który się zacina. W Narcos przy włączonym upłynniaczu ktoś przejdzie i mamy cały obraz rozwalony bo tak to trzeba nazwać :)

    Nie jestem specjalistą ale skoro w filmach 4K, nawet tych świeższych z dobrą jakością, nie ma żadnego problemu, nigdy go nie zauważyłem, nawet teraz szukając problemu to HDR jest uszkodzony w tym TV . W HDR cokolwiek oglądamy to problem występuje cały czas, że wolimy oglądać w sypialni bo naprawdę nie da się tego oglądać, oczy wysiadają całej rodzinie :)

    Każdy inny materiał z 4K bez HDR jest świetny.

    Spróbuje jeszcze wyzerować ustawienia.

    @darekgra jak będzie wstanie sprawdzić byłbym wdzięczny.

    Kiedyś nigdy nie używałem czegoś takiego jak upłynniacz. Mieliśmy Sonego i nigdy ale to nigdy w życiu nie miałem problemów z ruchem. Obraz nigdy nie był w zacięciu. Nigdy też nie widziałem rozwalającego się całego obrazu bo ktoś przeszedł :) Oczywiście wady są tylko w 4K HDR ale chyba do tego kupiliśmy ten telewizor :( Pewnie mój stary sony nie wyrobiłby jakby miał 4K i HDR ale skoro producent daje takie opcje i sprzedaje telewizor za takie pieniądze to musi działać dobrze


  6. @Gmeru

    @Maciej Koper

    Przepraszam, że tak wywołuje ale mam bardzo ważne pytanie. Dlaczego daliście Panasonicowi referencje?

    Zakupiłem i okazuje się, że telewizory FZ800 i FZ950 są wadliwe. Nie można na nich oglądać materiałów z Netflixa 4K HDR.

    Za granicą telewizor wszyscy zachwalają bo ma swoje + ale teraz płaczą bo nie mogą oglądać Netflixa...

    W każdym materiale 4K HDR jest coś takiego. Jak płynność ustawimy na 0 to mamy obraz, który tnie się tak, że dziecko pyta się o co chodzi... nigdy nic takiego wcześniej w życiu nie widziałem. Jak weźmiemy płynność na 5-10 to oczywiście problem prawie znika ale cały obraz rozwala się przez artefakty i nie są to takie artefakty, że coś leci i znika tylko ktoś przechodzi w jakiejkolwiek scenie i wszystko się rozwala. Widzimy jeden wielki rozwalony obraz przy jakimkolwiek ruchu. Nie ma żadnych ustawień na których można oglądać Netflix 4K HDR. Gdybym jeszcze tylko ja to widział to można by było nazwać mnie jakimś dziwakiem itp. ale to widzi każda osoba, która widziała ten telewizor.

    Na zagranicznych forach piszą, że jakiekolwiek oglądanie to bez upłynniacza ale bez upłynniacza obraz jest w takim zacięciu, że nie widziałem czegoś takiego i nigdy bym nie pomyślał, że coś takiego może się wydarzyć w telewizorze za ponad 10 tys. zł. Nie widziałem czegoś takiego nawet w telewizorze manty na działce za 700 zł. Na żadnym urządzeniu... nie wiem jak to nawet nazwać.

    Przepraszam, że tak napisze ale jak dla mnie to wprowadzacie ludzi w błąd. Netflix to podstawa w dzisiejszych czasach a w waszych tekstach nie ma o tym mowy.

    Proponuje to zmienić w teście. Telewizor trzeba sprzedać na grosze i kupić jakiegoś LG lub Sony bo tam nie problemu przy Netflix.

    Jeżeli tego nie wprowadzicie to będziecie mega nie w porządku wobec innych ludzi. Myślałem, że na konkurencyjnym forum facet robi kasę na ludziach więc oszukuje ale wy jesteście specjalistami, to wam się ufa, wy jesteście swego rodzaju autorytetami w tej dziedzinie. Dajcie znać. Jak nic się nie zmieni to wasze sumienie. Moim zdaniem powinniście napisać w teście aktualizację, że Netflix nie działa prawidłowo w 4K HDR. Teraz co 2-3 serial wychodzi w HDR.

    Jestem ciekaw co wy na to powiecie :(  

     

    Myślałem, że to jakaś wada ale informacji za granicą pojawiło się mega dużo w tym temacie.


  7. Mam Sony 46 i 55 cali. Nigdy nie doświadczyłem jąkania a napisy końcowe nie drgały itp. Wszystko było płynnie.


    Przy Panasonic 65 (ustawienia 8/5) mam artefakty. no. nowy serial Bodyguard odcinek 2 ok. 2-10 minuty, ściana w biurze z drewnianych pasów. Za każdym razem jak ktoś przechodzi to się wszystko psuje, a jak szybciej to już totalna masakra :) Jak ustawie płynność ruchu na 2 to już napisy latają. Na pewno jest jakiś złoty środek ale ja nigdy nie musiałem go szukać :)

    Panasonic na zwrot związku z inną wadą. Będę zamawiał następny tylko proszę o pomoc czy w przypadku sonego w takim serialu nie będę miał artefaktów ale jednocześnie napisy będą płynne? Czy jest to jakaś uroda Oleda w takich materiałach? i w Sonym też będę musiał szukać złotego środka? :)

    Może coś przegapiłem ale z czego wynikają te artefakty w takiej klasy telewizorach? Dlaczego w moim 5 letnim Sonym 46 i 55 tego nigdy nie doświadczyłem? :)


  8. 7 godzin temu, gangi007 napisał:

    Praktyka???? To zależy jak się trafi. Ja mam 65A1 od stycznia, w wakacje zablokowałem aktualizację co dawała DV. Poczczas profesjonalnej kalibracji w wrześniu dowiedziałem się że mój egzemplarz ma jasność 802cd po zakupie. I niby SONY A1 jest ciemny??? Czytając to forum mam wrażenie że niektórzy szukają egzemplarza idealnego, a takiego nie ma. Sam nie szukam plam, nie latam z lupą przy panelu szukając wad. Gram, oglądam filmy, cieszę się czernią wieczorami. Wiele osób widzi coś czego nie ma?

    Kompletnie się z Tobą nie zgadzam. Mój przykład jest tutaj idealny.

    Kupiłem telewizor. Miałem gdzieś jak będzie wyglądał Banding itp. Ważne żeby w normalnych treściach nie było czegoś dziwnego.

    Zakup zrealizowany przez internet. Postanowiłem sprawdzić i nie miałem zamiaru oddawać bo nic nie było złego w obrazie. Banding po 4 czyszczeniach nawet na planszy go nie było :) Zobaczyliśmy zafarb po lewej pasek i na środku bliżej lewej. Nie miałem go zamiaru oddawać ale zacząłem go zauważać w jasnych scenach po lewej stronie. Poźniej już nie zwracałem na to uwagi. Do czasu włączenia Fifa na PS4 :) Jeszcze nie zdążyłem się spojrzeć a znajomy pyta się co się stało po lewej stronie. Trawa była jak zgniła, brązowa po lewej stronie, reszta normalnie. Gdybym nie włączył gry to zostałbym z nim. Moim zdaniem warto zawsze sprawdzić plansze a następnie różne materiały, żeby sprawdzić czy w normalnych treściach coś się dzieje. Nic nie jest idealne ale na zielonym/trawa to było nie do opisania. Mój znajomy nie wiedział wcześniej o żadnej plamie po lewej stronie itp.


  9. 18 minut temu, fio2 napisał:

    Sony ma "łagodną gradację", która wg wszystkich opinii działa rewelacyjnie. LG ma gorsze rozwiązanie, bo "łagodna gradacja" jest połączona z filtrem MPEG i detale 4K z bliskiej (poniżej 1m) odległości tracą szczegóły (są wygładzone). Panasonic akurat nie ma takiego rozwiązania (co nie zmienia faktu, że to świetny tv).

    Kalibracja (ja nie mam) na pewno pomaga, bo tam przejścia tonalne są również dostrojone. 

    Nie. HBO jest właśnie takie kiepskie na wszystkich tv poza Samsungiem, ponieważ dla niego przygotowali specjalną apkę na Tizena.

    Włączyłem ten sam film na DVD. Efekt jest dużo mniejszy, widoczny bo wiem ale nie tak duży jak przez HBO GO.

    Wróćmy do tematu AF9. Różnice na papierze w jasności pomiędzy np. FZ950 (taki był testowany 65 cali) są ogromne. Jak to wygląda w praktyce?


  10. 3 godziny temu, fio2 napisał:

    HBO to jest ogólnie bardzo niskiej jakości obraz na innych tv niż Samsung.

    Ale do rzeczy. Powiem Ci dziwna historia. Na żywo nie widziałem żadnych wad w przejściach tonalnych i porobiłem zdjęcia. I wtedy zdziwienie, bo na zdjęciach to już wygląda podobnie do Ciebie. Zdjęcia z telefonu, więc jakość taka se. Tv to LG C8. Trudno to udowodnić, skoro na zdjęciach wyszło coś innego, ale ja widziałem poprawny obraz. (może matryca aparatu nie wyrabia?)

    20181021_182734.jpg

    20181021_182458.jpg

    20181021_182928.jpg

    Na wstępie wielkie dzięki za zdjęcia :) naprawdę

    Efekt z moich zdjęć odpowiada prawie efektowi na żywo. Oczywiście jak usiądzie się odpowiednio daleko, jest to trochę mniej zauważalne. Specjalnie zrobiłem zdjęcia z możliwie najbliżej odległości ale tak żeby zdjęcia objęły cały ekran. Dziwi mnie, że Ty nie widzisz a na aparacie jest widoczne.

    Mam zdjęcia na których jest to mniej widoczne ale wrzuciłem takie żeby przedstawić problem :) Na żywo może być to mniej widoczne od moich zdjęć ale bardziej od wrzuconych przez Ciebie.

    Teraz pytanie z czego to wynika. Sony ma łagodną gradację, a w LG lub Panasonic jest coś podobnego co za to odpowiada?
    Skoro nie widzisz tego u siebie to mamy trzy wyjścia:

    1. Uszkodzony telewizor
    2. Złe ustawienia
    3. Panasonic to ***** :D

    A może wina internetu bo HBO GO mam podłączone do domowego 5-8 mb/s ? :D i dostałem taką złą jakość, że u mnie wygląda to gorzej niż normalnie i całe zamieszanie jest niepotrzebne :D

    Aczkolwiek widziałem ten efekt również w jakieś reklamie, niewielki ale był widoczny.

    3 godziny temu, Subman napisał:

    Jakość filmów na HBO GO jak sprawdzałem jakieś pół roku temu jest po prostu fatalna. Zdecydowanie lepsza jakość jest na Netflixie, jeszcze lepiej jest na Apple TV 4k, no i oczywiście najlepsze jakościowo są filmy BD 4k HDR.

    Na Netflix nie wiedziałem nic podobnego.


  11. 1 minutę temu, shpath napisał:

    @MarcinKK wybacz porównanie, ale to co pokazałeś to wygląda jak instalacja Windowsa kilkanaście lat temu zanim wgrało się odpowiednie sterowniki. Która to jest za scena z tego filmu? Mam ten materiał i chciałbym porównać na C8.

    Nie oglądaliśmy tego filmy tylko przełączyłem kanał i takie coś zaobserwowałem. W związku z tym, że to nie pierwszy raz to zrobiłem tak na szybko zdjęcie. Z daleka i było ciemno może dlatego wygląda gorzej, chodziło bardziej o przedstawienie problemu. Nie porównuj tylko 55 cali do 65. Jest to obraz w HD z NC+. Wszystkie wady w HD są dużo bardziej widoczne w 65 calach.

    Jak ktoś ma LG lub Sonego 65 cali to proszę o informację a najlepiej zdjęcia jak to wygląda u was :)

    Poniżej zdjęcia z NC+ HBO GO

    IMG_0827.JPG

    IMG_0828.JPG

    IMG_0829.JPG

    • Smutny 1

  12. Zafarb okazał się bardzo widoczny. Trawa w meczach lub fifa była brązowa po lewej stronie, każdy zwracał na to uwagę ?więc robimy zamianę.

    Można w takim razie jeszcze zmienić markę.

    Mam pytanie, rozumiem, że takie coś nie dzieje się w Sony przy 65 calach dzięki funkcji łagodna gradacja? :) Dzieje się tak przy materiałach HD.

    Czy są jakieś funkcje w Panasonic, które mogą coś poprawić?

     

    IMG_0815.JPG

    Oprócz tego materiały w HD wyglądają świetnie, np. czarna pantera w HD wygląda jak w 4K :)

    • Haha 1
    • Smutny 1

  13. Musiałem odesłać Panasonica ze względu na zafarb. Nie wiem co masz na myśli 98%. Wiem, że porównywałem te oledy, mogłem dłuższą chwilę przebywać z W8 i ten LG ma słabe kolory. Nie odpowiadał mi prawie żaden tryb. Zakładam, że 98% to taki Panasonic bez kalibracji, a 100% to po kalibracji. LG to takie 90% :)

    Chodzi o to, że różnicę w kalibracji największą odczuwają LG. Łatwiej uzasadnić wydanie kilkuset złotych :)

    • Smutny 1

  14. @Maciej Koper Napisałeś kiedyś o upłynniaczach, było to jakiś czas temu. Musiałem oddać swój TV z powodu zafarbów, które było widać w normalnej treści i zastanawiam się co zamówić, zostawiłbym go gdyby był widoczny tylko na planszach lub na czystym białym. Jak teraz opisałbyś płynność ruchu? Sony - AF9, Panasonic FZ800/FZ950 i LG C8? Czy jako zwykły użytkownik wychwycę między nimi różnicę? :) Jeżeli tak to, który jest w tym najlepszy?

    W przypadku tych zdjęć były tak różne, że nasuwało się pytanie dlaczego? Od razu przypomniałem sobie to zdjęcie z innego testu. Dobrze wiem, że może być to kwestia wielu czynników ale przy takiej różnicy postanowiłem zapytać ?

    • Smutny 1

  15. Też się nad tym zastanawiam. Mam wrażenie, że prawda jakby to wyglądało na żywo leży bliżej Panasonica. Gdyby słońce było ledwo nad wodą lub w połowie, wtedy moglibyśmy spodziewać się tego co na pierwszym zdjęciu. Słońce też jest bardziej szczegółowe na drugim zdjęciu.

    Vincent pokazywał to na przykładzie bodajże zeszłorocznych modeli, najgorzej w scenie z błyskawicą radziło sobie Sony. W tej kwestii wygrywało LG i Panasonic.

    Najlepiej jakby autor testu napisał jak powinno być i któremu jest bliżej do referencji :)

     

    • Smutny 1

  16. 2 minuty temu, klaus71 napisał:

    to taki żart z tym porównaniem czcionki wysokiej na 20 pikseli w Panasonicu i Sony?

    mi tam lepiej wygląda w Panasie bo ma ostrzejsze kontury choć z odległości 2m to przypuszczam nie zobaczę żadnej różnicy

    Nie chodzi o te mikro różnice w teście. Chodzi o to jak wygląda odbiór materiału HD na C8 i np. Sony Af8. Ja widziałem różnice znaczące. Już to pisałem, że jak oglądałbym materiał przez 20 min a za tydzień 20 min na innym tv i byłyby to AF8 i C8 to pewnie nie zauważyłbym różnicy ale kiedy patrze na dwa tv to widać. Pan z LG potwierdzał, że LG nie radzi sobie z HD tak jak Sony i panasonic.. podał inne zalety :)

    • Zmieszany 2

  17. 1 godzinę temu, klaus71 napisał:

    czyli jak rozumiem wg Ciebie skalowanie na Sony jest zauważalnie lepsze

    i taki artykuł forumowy to ściema: https://hdtvpolska.com/skalowanie-obrazu-czy-widac-roznice-w-nowych/

    ?

     

    41 minut temu, fio2 napisał:

    Nie wiem..., ja otwarcie mówię, że się nie znam - mam jeden tv w domu. Nawet nie umiem poprawnie ustawić innego tv niż ten co mam, więc nigdy nie podchodziłem do własnych porównań sklepowych poważnie.

    Vincent, Maciej, RTINGs mówią/piszą "różnice minimalne", "nie widać różnicy", "ten jest minimalnie lepszy w tym względzie". Ty masz inne zdanie. Weź sobie chłopie załóż swoje forum, portal, czy kanał youtube, bo tutaj Twoje wypowiedzi zginą lub zostaną zakrzyczane. Biorąc pod uwagę, jak śmiało formułujesz kategoryczne stwierdzenia - musisz się na tym dobrze znać. Czas dotrzeć do innych zagubionych owieczek. Serio.

    1. @fio2 wypowiadasz się tutaj i krzyczysz najwięcej jak nie porównywałeś i nie zagłębiałeś się w tym temacie?

    2. Przejdźcie się do sklepu. Obraz jest znacząco gorszy. Jak ktoś tu przyjdzie szukać informacji o obrazie to chce żeby to zobaczył bo wszędzie wychwalacie LG. LG ma mega dobry marketing ale to nie zmieni jakości obrazu. Jest bardzo dużo negatywnych opinii o wersji 6 i 7, ludzie nie są zadowoleni po zmianie z takich marek jak Sony. Nie wszyscy oglądają w kółko 4K a wy nie potraficie tego zrozumieć i potwierdzić. Ja mogę potwierdzić wszystkie wady sony i panasonic ale wy nie potraficie :) tak jak naprawdę byście pracowali dla LG i marginalizowali różnice w obrazie. Wystarczy wyświetlić jakikolwiek materiał HD. Nie wiem z czego to wynika ktoś napisał tak "SUBMAN Poza tym było mówione już wiele razy - nie mylmy skalowania z postprocessingiem obrazu..." Nie wiem co działa w Sony takiego, że obraz jest lepszy. Nie mam pojęcia. Po prostu tak już jest. 

    3. Test Vincenta
    Różnica Panasonic vs Sony. W innym temacie piszecie, że nie widzicie różnic. Ja dostrzegłem od razu. Teraz podejdźmy do tego tak, że każdy ocenia Panasonica w tym temacie lepiej od LG a następnie jaka musi być różnica w sklepie między Sony a LG. 8:44 w filmie na dole. To tylko potwierdza, że ten artykuł 
    https://hdtvpolska.com/skalowanie-obrazu-czy-widac-roznice-w-nowych/ może i jest zgodny z prawdą ale napisany jest bez sensu skoro są systemy, które powodują, że gorszy obraz staje się lepszy. "USTAWIENIAMI OBRAZU MOŻNA ŁATWO WYGENEROWAĆ ZMIANY, KTÓRE POZORNIE WYGLĄDAJĄ JAK LEPSZE/GORSZE SKALOWANIE". Dla mnie od zawsze Sony miał takie systemy, procesory obróbkę obrazu, że ten obraz był lepszy.

    4. Test benchmark, można napisać, że nie jakoś mega profesjonalny ale kim są ludzie w 99%? specjalistami jak Maciej, Vincent itp.? 

    http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/lg-55b7-kontra-sony-55a1.html

    5.
    Best Home Theatre TV: 1st Panasonic FZ802 (14.93 pts); 2nd Sony AF8 (14.27 pts)
    Best Living Room TV: 1st Sony AF8 (15.82 pts); 2nd Panasonic FZ802 (15.69 pts)
    Best Gaming TV: 1st Samsung Q9FN (4.23 pts); 2nd LG C8 (4.10 pts)
    Best HDR TV: 1st LG C8 (4.15 pts); 2nd Panasonic FZ802 (4.13 pts)

    Można znaleźć takich informacji w internecie bardzo dużo. Nie znalazłem ani jednej informującej, że obraz w LG i Sony jest taki sam - w przypadku hd lub, że LG jest lepsze. To oznacza, że coś w tym jest, dlatego testowałem to na gorszych materiałach.

    Po wrzuceniu tego filmy dyskusja znowu się skończy :(

     

    • Dzięki 1
    • Zmieszany 2

  18. 1 minutę temu, Nurnik napisał:

    Wybacz, ale Ty naprawdę chcesz bronić wiarygodności człowieka, który przez pół roku nie dostrzegł którym suwakiem rozjaśnia się obraz w LG?. Chcesz żebym jego opinie traktował poważnie, zwłaszcza że czytałem go na konkurencyjnym forum?. Wymagasz niemożliwego.

    Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

    Też czytałem :) teraz już nie wchodzę na to forum bo widzę Kiki wkręca ludzi w swoje teorie i stara się jak najwięcej sprzedać :) Nie mogę na to patrzeć a jak napiszesz, że masz inne zdanie albo przedstawisz dowody np. o wersji matrycy to Cie banuje i trzeba robić nowe konto :) Głupota. Kikiego powinni zamknąć. Sam nawet opinie wystawia produktów w internecie po kilka razy ?i jeszcze się podpisuje kiki :D

    Nie chce go bronić. Tylko to kolejna osoba, która widzi różnicę w jakości obrazu dla normalnego użytkownika. Macie racje jeżeli chodzi o jasność. Na starcie Panasonic i Sony wyglądają lepiej + przy gorszych materiałach jakie większość ludzi ogląda Sony wypada najlepiej. Dlatego ktoś z domowników zauważył to od razu. Gdyby oglądali tylko 4K to nie byłoby mowy o różnicach.

    1 godzinę temu, klaus71 napisał:

    a oba były skalibrowane? bo jak nie to trudno powiedzieć czemu żona się zachwyciła oledem Sony - może włączyłeś jej tryb dynamiczny że tak jej się podobało

    bo po skalibrowaniu to w ślepym teście z 2m to cięzko je byloby odróżnić - w zasadzie możliwe by to było tylko  po upłynniaczu

    Nie chce kalibrować TV, zapraszać ludzi do swojego domu itp. Chce kupić i mieć dobre kolory na starcie. Kalibracją nie zmienisz jakości wyświetlanego materiału HD. To tylko może zrobić system.

    • Lubię 1
    • Haha 2

  19. 1 godzinę temu, Oled1974 napisał:

    Witam,

    Tak się składa że byłem właścicielem 65C7V od 28.04.2018 do 14.09.2018 i powiem Ci że cholernie mnie rozczarował jakością obrazu, ponadto wybieranie głosowe pozostawia wiele do życzenia, poza tym wszystko bardzo intuicyjnie. Od 14.09.2018 jestem SZCZĘŚLIWYM właścicielem Sony 65AF8.Jeżeli chodzi o obraz to moim skromnym zdaniem widać kto produkuje telewizory od 50 lat a kto uczy sie to robić pomimo iż jest jedynym producentem paneli OLED na świecie.Nawet moja żona jak włączyłem jej AF8 a w tym dniu leciał Park Jurajski (14.09.2018) to powiedziała że Sony to jest inny wymiar obrazu i że Koreańce to powinni pouczęszczać na Politechnikę Wrocławską aby sie douczyć jeżeli chodzi o cytuję "WYŚWIETLANIE OBRAZU".W androidzie Sony mówię raz do mikrofonu i wyświetla mi żądaną kwestie na ekranie, w LG musiałem powtarzać wyszukiwaną kwestię po 3 razy.Wracając do tematu co mnie zniechęciło ostatecznie do LG to ROZJAŚNIANIE OBRAZU, suwak przesuwany na maksa (100%) powodował to że czerń robiła się SZARA (dotyczy modelu LG C7 i C8) w Sony tego nie było ........Żeby nie było tak kolorowo/cukierkowo jeżeli chodzi o Sony to uważam że najlepszy obraz na OLEDzie ma PANASONIC.

    Nie rób tego na tym forum. Nie ma w Polsce żadnego forum gdzie mógłbyś porozmawiać o sony i panasonic. Widziałem Twoje posty na innym forum i tutaj nikt nie sprzedaje LG ale jest tutaj wielu zwolenników którzy używają tego sprzętu. Wszystko byłoby w porządku ale jak napiszesz słowo, że sony i panasonic mają lepszy obraz to zostaniesz zjedzony. Oczywiście na tym forum jest dużo wyższa kultura prowadzenia dyskusji.

    Nikogo nie obrażam bo znajomy ma w sypialni 65 cali W8.. ale jednak w Polsce sprzedaje się mało sonego i panasonica z powodu cen. LG ma wyspy w centrach itp. W przypadku panasonic ceny ostatnio mocno spadły ale to kwestia słabej ogólnej sprzedaży ze względu na DV i brak HDR10+ na rynku. Za granicą widać, że dużo więcej osób kupuje te marki. Wystarczy przeczytać to forum i zobaczyć jak większość osób pisze, niezależnie od cen bo to samo ludzie piszą jak jest 18 tys. konta 20 tys. i 10 tys. konta 14 tys, że nie warto dopłacać. LG zawsze wychodzi taniej i wiele osób nie czuje potrzeby dopłaty a nawet widzą pozytywne aspekty swojego wyboru. Mają rację bo LG ma parę plusów, niektóre bardzo konkretne. Jednak z jakiegoś powodu na wielu stronach w jakości obrazu wygrywa Sony, Panasonic nad LG. Oczywiście można tego nie zauważyć ale jak ktoś chce najlepszą jakość obrazu to musi mieć informacje w której marce to otrzyma.

    Wrzucę odnaleziony test:
    http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/lg-55b7-kontra-sony-55a1.html

    Pisaliście, że to niewiarygodny test itp. a ja porównując materiał hd miałem to samo odczucie i wyglądało to bardzo podobnie.

    Sprzedaż Oled w Polsce wygląda tak:
    LG 90%
    SONY 5%
    INNE 5%
    gdzieś tam jest też trochę więcej Philipsa ale wiecie co mam na myśli :)

    Na zachodzie:
    LG 50%
    SONY 30%
    PANASONIC 15%
    INNE 5%
     

    W sprawie rozjaśniania to jest tam coś, że to kwestia różnych nazw. W każdym Oledzie to się dzieje co napisałeś. Tylko różnie to się nazywa. Więc w tej kwestii Panowie mają rację ale nie atakujcie z tego powodu całości wypowiedzi. Z pośród tej trójki LG ma najgorszy obraz w HD. To jest fakt.

    W kwestii jakości obrazu masz racje. Na pierwszym miejscu Sony i Panasonic. W przypadku wysokiej jakości materiału nie ma różnic ale jak oglądamy coś poniżej 4K to zaczynają się różnice.

    Muszę zwrócić swojego Panasonica, mam super banding a tak naprawdę można powiedzieć brak po kilku dniach ale jest zafarb, który jak już zobaczyłem raz to widzę cały czas :) a w niektórych momentach można sobie go wmówić. Co nie zmienia faktu, że są sceny w których jest bardzo widoczny.

    Sprawdzałem na wszystkich forach w europie jak wygląda sprawa jakości matryc. W LG dzieją się cuda. Widziałem przypadki zafarbu w sonym i panasonic ale to były jednostkowe przypadki, na takim samym poziomie co u konkurencji. Myślałem, że na mnie to nie trafi :)

    1 godzinę temu, klaus71 napisał:

    a oba były skalibrowane? bo jak nie to trudno powiedzieć czemu żona się zachwyciła oledem Sony - może włączyłeś jej tryb dynamiczny że tak jej się podobało

    bo po skalibrowaniu to w ślepym teście z 2m to cięzko je byloby odróżnić - w zasadzie możliwe by to było tylko  po upłynniaczu

    Wystarczy włączyć zwykły materiał, nie 4K HDR itp. różnice są znaczące.

    • Plusik 1
    • Zmieszany 1

  20.  

    43 minuty temu, fio2 napisał:

    EDIT kurczę @efel mnie ubiegł o minutę.  O co kaman, że masz tak często podobne zdanie? Też pracujesz dla LG ?

    Testując LG na tym samym materiale w HD, widać było różnicę. Jak siedziałbym przed LG a za tydzień przed Sony to może bym tego nie zauważył :) To tak jak tylko niektórzy dostrzegli, że Sony się ściemnia. Tak ja widzę różnicę :D

    Nie piszę, że LG jest złe, bo gdybym brał 55 cali to na 99,9% byłoby to C8. Niestety na 65 calach bardziej widać błędy i przetwarzanie obrazu. Na 55 różnica w materiałach HD nie jest już tak widoczna. W 65 była naprawdę za duża i zawsze bym się zastanawiał czy obraz nie mógłby wyglądać lepiej :)

    Ja nie chciałem być nie miły i pisać, że pracujesz w LG bo sam dorabiam w SONY i PANASONIC ?dlatego, że mało pisałem dostałem z zafarbem :( muszę teraz tutaj więcej działać :D może drugi przyślą wtedy lepszy :D

    Jestem bardzo zadowolony z systemu. Nie ma tak cudownego pilota ale jest mega mega prosty i szybki. Można go bardzo dobrze dostosować pod siebie i nie ma zbędnych informacji jak w Androidzie :)

     

    • Plusik 1

  21. 7 minut temu, fio2 napisał:

    Ehhh... walka z wiatrakami, kopanie się z koniem, etc. ?‍♂️

    Pas - nie wygram z internetami, piszcie co chcecie ?

    Czekaj, są dowody na stole, więc odpuszczasz dyskusje :) W temacie gorszych materiałów LG jest najsłabsze, najlepsze Sony. Pomiędzy panasonic ale zdecydowanie bliżej sonego. LG konta sony już ktoś rzucał tutaj, odnajdę i wrzucę, żeby było idealnie.

    Rozumiem, że nie chcesz kłócić się z Vincentem ale ze mną chciałeś ?


  22. 2 minuty temu, fio2 napisał:

    @Piotrek Kowalczyk proszę Cię... już tyle bzdur napisałeś na tym forum, że chyba nikt nie traktuje Cię poważnie. Nie będę nawet polemizował z tym co wyżej, bo robiłem to już kilkukrotnie i jak widać bez rezultatu. Nie mam już siły.

    Proszę Was ( @Piotrek Kowalczyk, @MarcinKK ) jeżeli stawiacie tak poważne zarzuty akurat jednemu producentowi - podeprzyjcie to jakimiś konkretami.

    Np tak.: https://www.rtings.com/tv/tools/compare/lg-c8-vs-sony-a9f/600/684 

    A w przytoczonym porównaniu C8 przy parametrze Pre Calibration (czyli obraz po wyjęciu z pudełka) ma ocenę 8.1 a Sony tylko 7,5.

    Ale gdzie tam RTINGS czy Maciej z HDTV z ich wymyślnymi kolorymetrami pomiarowymi, jak @Piotrek Kowalczyk sprawdził z kolegami, że jest inaczej. Matura to bzdura ale mi tu pasuje cytat: „Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż mędrca szkiełko i oko” 

    Mam pytanie, ktoś tutaj pisał o porównaniu kolorów C8 do AF8?

    Pogrążasz się. Kolega Piotr pisał o AF8... AF8 8.5, C8 8.1 jak już chcesz być taki dokładny.

    Także nie wciskaj, że tańsze jest lepsze :) nie wydałeś więcej rozumiem. Miałeś inne potrzeby. Dużo osób tu już pisało, że kupiłoby sony lub panasonic ale są droższe o np. 40% a nie są lepsze o 40%... ale są lepsze i ja to też widziałem w sklepie. Ja + 4 inne osoby z Media patrzyły na obraz LG i panasonica. Niestety LG dramat. Chodzi o materiały zwykłe!!!!! a nie 4k!!!! Piotr ma racje.

     

×
×
  • Dodaj nową pozycję...