Skocz do zawartości

szewi

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    1 659
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    22

Odpowiedzi dodane przez szewi


  1.  

    W dniu 2.10.2023 o 17:03, STELVIO napisał:

    Ciekaw jestem czy jakieś nowinki/zmiany wprowadzą do projektorów naszej ulubionej firmy JVC? Trochę czasu już minęło. Czy jest opcja na Dolby Vision?
    Czy to w ogóle jest potrzebne? Czy jest w ogóle szansa, że można jeszcze coś ulepszyć. emoji848.png

    Narazie się nie zanosi ze nowe modele zobaczymy w tym roku. Okres wprowadzania nowych modeli się wydłużył, zmiany pewnie jakieś bedą w sofcie. W ostatnim dodali do modeli laserowych m.in filmmaker mode. Co do Dolby Vision w projektorze to raczej małe szanse na to, choć fajnie by było się zaskoczyć :)

    Co do ulepszeń to fajnie jakby doszlifować dalej i tak świetny kontrast, czy mapowanie tonów, no ale pytanie czy można jeszcze coś ulepszyć jest zasadne.


  2. Fajnie ze jest test laserowego JVC. Czy będzie tez test 2100 i 4100 dla kompletności ? 

    W akapicie dot. jasności wkradł się błąd, bo mówimy o laserze:

    "Przy maksymalnym przybliżeniu obrazu, jasność lampy (po kalibracji) wyniosła dokładnie 1 640 lumenów w trybie bez filtra kinowego i 1 130 w trybie z tą funkcją"

    Źródło: https://hdtvpolska.com/test-projektora-jvc-dla-rs3100-8k-referencja-w-swiecie-kina-domowego-w-twoim-domu/?showfull=1

    Troche mnie zastanawia dlaczego jasność po kalibracji aż tak spadla. Raczej oczekiwałbym 2000 lub coś ok tej wartości lumenów dla projektora który w specyfikacji ma 2500 lumenów.

    W którym trybie pracy lasera była robiona kalibracja ?


  3. Zakładam, ze do salonu skoro białe kolumny. Przykładowy zestaw: amplituner Denon serii 4 (np AVC-X4800H) + jakiś zestaw głośnikowy np. firmy Dali np seria Oberon lub droższa Opticon (tylko tam są podłogowe). Jeśli nie chcesz podłogowych to rozważ głośniki typu on-wall  (wiszące na ścianie), ewentualnie podstawkowe ale to wg mnie na fronty słabe rozwiązanie. 


  4. Najlepszy odcinek serii. Trzyma w napięciu. Świetne sceny specjalne, zwroty akcji, pościgi, zwolnienia akcji, dramaturgia, odpowiednie dawki humoru, czarny charakter,  sceny walki (szczególnie jedna) gdzie siedzi się na krawędzi fotela, chcąc żeby walka rozstrzygnęła się inaczej. Są też polskie akcenty. Generalnie dawno nie oglądałem tak angażującego filmu w kinie, ze ok 3 godziny zleciały w oka mgnieniu. Generalnie ciężko się do czegoś przyczepić :) 

    Jeden malutki minus (UWAGA SPOJLER) to taki, ze cały film gonią za kluczem, ale w ogóle dopiero po obejrzneiu człowiek sobie z tego zdaje sprawę tak dobrze jest nagrany :) 


  5. @cureman G3 jest jaśniejszy od G2 bo ma MLA micro lens array, lepsze uniformity i brak fioletowych zafarbowów pod kątami lub mocno zminimalizowane.

    Tu masz więcej info i przy okazji zestawienie z S95C:

    https://youtu.be/gHovAxf8UeQ (od 2:23)

    Wydźwięk tego filmu jest taki ze G3 i S95C to bardzo podobne TV w obrazie. Diabeł tkwi w szczegółach.

    Recenzent na koniec jakby miał kupować dla siebie/swojej rodziny wybrałby G3 ze względu na wiekszą jasność w sporcie, ustawienia obrazu i lepsze odtwarzanie low bit rate content, ale jak widać są to sprawy indywidualne.

    • Plusik 2
    • Dzięki 1

  6. Bardzo ci współczuję uszkodzonego egzemplarza. Na szczęście moje starsze generacyjne 77/83 pięknie dają radę w słonecznych pomieszczeniach

    Ja też nie narzekam default_smile.png G2 w salonie spisuje się b dobrze i widać z jest jaśniejszy od GX w innym pomieszczeniu. Żadnych przycięć system chodzi płynnie włączając wszystkie apki do streamingu jak Apple TV itp. Czyscilem matryce już kilka razy mikrofibra z małą iloscia wody zero śladów. Serwis LG nie wiem jaki jest nie miałem z nim żadnej styczności :)

     


  7. W dniu 21.04.2023 o 10:15, kuben269 napisał:

    Tak, LG C2, jednakże jest dużo ciemniejszy aniżeli ta dwójka zaproponowana. LG wychodzi w tej chwili najkorzystniej z kolei, ale szukam idealnego rozwiązania.

    Zerknij do tematu o S95B i poczytaj opinie z pierwszej ręki. 


  8. W mojej subiektywnej opinii obraz na 1100/2000/2100 będzie zbliżony. Różnica na korzyść 2100 w jasności (jeśli dobrze pamiętam to jest 300lm jaśniejszy) co może sie przydać jak ma się większy ekran ale nie jest to jakaś wielka różnica. Czyli z grubsza sprowadza się do wielkości ekranu oraz tego jakie źródło światła sie preferuje: lampa która szybciej traci na jasności ale można ją wymienić czy laser który z założenia powinien starczyć na dużo dłużej i wolniej tracić jasność. Laser jak wspomniałem jest jaśniejszy ale ma gorsze pokrycie szerokiej palety barw, choć nie jest to procentowo dużo mniej (2100 jeśli dobrze pamiętam nie ma filtra kinowego).Ma za to HDMI 2.1 które może przemawiac do graczy ( nie wszystkie funkcje tego standardu są obsługiwane jeśli dobrze pamietam np VRR nie ale 4k 120 powinno się dać uzyskac. Daj znać co wybrałeś.

     

     

     

     


  9. brałeś pod uwagę też inne firmy ?

    Przez zakupem poczytaj wątek posiadaczy S95b i najlepiej tam pytaj:

    https://hdtvpolska.com/forum/topic/64902-test-przełomowego-samsung-oled-s95b-najlepszy-telewizor-oled-na-rynku/

    Wg mnie warto też wziąć pod uwagę OLEDY LG. W kwestii miniLED  możesz się tez rozejrzeć za modelami które zbierają pochlebne recenzje np TCL C835:

    https://hdtvpolska.com/test-telewizor-tcl-c835-najlepszy-premium-mini-led-eisa-2022-2023/


  10. 1 godzinę temu, Gregory-86 napisał:

    Moim zdaniem jest tak. Jeśli panel były wypalony uszkodzony itp. A serwis z poziomu np. Pilota serwisowego tak było w LG zauważyłby ze ktoś notorycznie wyłączał wtyczkę z gniazdka to by stękał i próbował wykazywać ze to użytkownika wina. Pytanie czy takie coś obroniłoby się w potencjalnym sporze przed sądem. 
     

    nadto czym innym jest zastosowanie się do poleceń serwisu aby odłączyć tv na 24h tym bardziej ze przecież rozmowy są nagrywane. A czym innym notoryczne wyłączanie tv z gniazdka. 
     

    moga się również zdazyc przerwy w dostawie prądu. Możemy wyjechać na urlop i profilaktycznie wyłączyć sobie prad z gniazdka. Dla mnie nie ma tutaj problemu. 
     

    Warto przeczytać warunki gwarancji na OLED, ale nie dajmy się zwariować. Myślę ze wyjazd czy jakaś przerwa techniczna w dostawie prądu to normalne zjawisko.


  11. Po oglądaniu i wyłączeniu TV z pilota co ileś godzin robi się kompensacja (odświeżanie pixeli matrycy OLED). Jak wyłączysz wtyczkę z prądu taka kompensacja się nie zrobi (tak jest przynajmniej w LG), nie wiem jak to rozwiązali w Oledach Samsunga. Pozytywnym efektem ubocznym kompensacji jest zminimalizowanie image retention ale nie jest to cel sam w sobie tylko pozytywny skutek uboczny kompensacji, głównie chodzi o zjawisko naturalnego, nierównomiernego świecenie pixeli Oled w czasie i ich wyrównanie tak aby nie było różnic w poziomie jasności i żeby panel niejako 'starzał' się równomiernie w czasie.

    Trochę co innego bycie eko i oszczędność prądu a co innego problemy z TV i wspomniane wyżej sugestie  żeby odłączyć TV na 24h.

    • Lubię 1

  12.  

    20 minut temu, cureman napisał:

    Są przecież tańsi od Sony czy LG.

    To mnie zaciekawiłeś - podpowiedz który model omawianego tu QD-OLED jest tańszy od LG ?

    20 minut temu, cureman napisał:

    Jak drogo to kup TLC ;)😉 

    TLC? Zakładam ze chodziło Ci o TCL :)

    TCL miniledy obserwuje z ciekawością (taki np C935 niczego sobie TV), podobnie jak z ciekawością obserwuje nowości OLED od LG, Samsunga, Panasa, Sony.

    Nawet przymierzałem się do zakupu QD-OLED.

    Tymczasem nie narzekam GX i G2 spisują się nieźle - za jakiś czas pewnie dojdzie G3 w miejsce GX, ale dzięki za rady :)

    • Zmieszany 1

  13. W dniu 2.04.2023 o 12:27, cureman napisał:

    Nie ma dużej różnicy? Chłopie byłem w sklepie i chciałem brać LG G2 77 I co? 

    Ograniczenie jasności w panelach LG nadal jest agresywne. Obraz w S95b jest genialny ( materiał 4k plus gry ) 

    Ostatnia sztuka która miałem zwróciłem z powodu  topornego działania Tizena.

    Jak zobaczyłem obraz na G2 to już wiedziałem że jasności  i nasycenia kolorów nie przebije.

    Sam chyba wezmę znowu s95b 65, a na koniec roku c95C 77 jak spadnie do 3500 euro bo teraz kosztuje ponad 6 tys euro. Oni tam muszą mieć cierpliwość do ciebie w tym samsungu ;/ 

    Potwierdzam że ten telewizor ma różne wady bo sam miałem z dwoma dziwne problemy ale wielu ludzi od roku użytkuję i nie narzeka jak ty w każdym poście.. płyń  do mycia naczyń albo mydło jeśli pamiętam do czyszczenia matrycy?

    G2 ma kilka ustawień które poprawiają  jasność dodatkowo heatsink więc w kwestii jasności nie ma tutaj jakiś drastycznych różnic w porównaniu do QD-OLED (nie mówię o trybie jasnym / żywym czy sklepowym na którym raczej się  nie ogląda TV :) 

    Co do gier czas pokaże, narazie w testach rtings cytowanych już w tym wątku S95B w kwestii image retention nie radził sobie najlepiej. 

    Wyglada na to ze G2 ma to lepiej rozwiazane (mowa o tym w 10:40 sekundzie i na początku testu):

     

    26 minut temu, krzysiojaworzno napisał:

    żeby jeszcze mieli powody nazywać się premium, ale jedno trzeba im przyznać... cenowo przebili sprzęt Apple, koniec świata emoji38.png

    Cenę maja premium :)


  14.  

    5 godzin temu, pmcomp napisał:

    Widzę podobnie jak testerzy na tym forum jak i Vincent, wszyscy eobia ten sam bład … testuja jedynie jakosc obrazu telewizora. Koncentruja sie na parametrach obrazu. Super.

    Tylko NIE MA ANI SLOWA o funkcjach samego TV i o ewenrualnych niedorobkach czy błedach takich jakie wystepuja w S95B.

     

    To są narazie pierwsze wrażenia Vincenta dot. S95C. O funkcjach za pewne powie jak będzie miał ten TV u siebie na testy na dłużej.

    Funkcje w przypadku S95B zostały omówione tu:

     

     

     


  15. 77 S95C:

    Z filmu wynika, ze to najjaśniejszy QD-OLED, model przedprodukcyjny w ww filmie po kalibracji do D65 white uzyskał ~1300 nitów - nice ! 

    Ma jeszcze kilka innych usprawnień. Ciekawy film i dużo informacji o modelu. 

    Pojawił się też film Vincenta dot technologii MLA (Micro Lens Array) która posiada m.in  OLED Panasonic MZ2000 (model WRGB OLED na 2023 - różnica w jasności w stosunku do najaśniejszego OLEDA WRGB tej firmy LZ2000 wyszła znacząca: szczytowo 1500 nitów wobec 1000), G3 też będzie posiadał ten panel.

    Ciekawa konkurencja się szykuje na rynku OLEDów  - wreszcie jakiś postęp ;)

     

     

     

     

    • Lubię 1

  16. Też obejrzałem pierwsze dwa odcinki  - wg mnie jak dotąd serial nie jest zły, aczkolwiek bez rewelacji.

    Po prostu jak ktoś się spodziewa jakiejś wartkiej akcji i sci-fi to ich tu nie znajdzie.

    Nie jest to też wersja fabularna Jetsonów ;) Główny aktor gra swietnie, pokazał już na co go stać w The Morning Show. 

    Osobiście czekam na kolejny sezon Peryferala, Sukcesji, Foundation i Upload.

    Obejrzałem tez pierwszy odc 3 sezonu Star Trek Picard. Zapowiada się ciekawie. 

     

     


  17. Właśnie oprócz  @riddle nie pamiętam, zeby ktoś to przerabiał. Pamiętam, że w którymś temacie pisał jakich farb użył do ekranu itp (pewnie w tym o 540 ;)

    @maserlap jakiej przekątnej obrazu uzywasz ? 1.3 gain raczej nie pozostanie bez wpływu na poziom kontrastu / czerni.

     

     

    W dniu 21.12.2022 o 19:38, BeNew napisał:

    Byłem, widziałem i zdecydowałem.

    Na bank JVC. Widziałem porównanie RS2100 z Sonym 5000 i potem RS1100.

    W jasnych scenach jako tako jeszcze Sony dawał radę pod kątem jasności i szczegółowości. Natomiast HDR i odwzorowanie kolorów trochę leżało. Przykładowo widziałem scenę gdzie Dominic Toretto w Fast & Furious (chyba) 8 rozmawia z Charlize Theron, która "naprawia" auto w słoneczny dzień na Kubie. Na Sonym światło w tej scenie wyglądało jakby niebo było zachmurzone - trochę jak nad Bałtykiem na jesień, jest blado i zimno. Ta sama scena na JVC - ciepły, słoneczny, upalny klimat Kuby i żywe ciepłe kolory z tym korespondujące. Niesamowite dla mnie jak procesowanie obrazu wpływa na odbiór treści. W ciemnych scenach tylko potwierdzę to co wszyscy piszą - jest znacznie więcej szczegółów i dużo więcej tonów między czarnym i szarościami. To co mnie zaskoczyło to też znacznie więcej kolorów, które były widoczne na elementach tła jak i samych twarzach postaci jadących w nocy w ciemnych wnętrzach samochodów. Na Sonym to była bardziej gra cieni a połowy twarzy nie było widać. Jason Statham w jednej scenie miał czarną koszulę i bardzo ciemny, szary garnitur. Na JVC to zobaczyłem, na Sonym nie było widać różnicy. Nie będę się dalej pastwił...

    Co do RS 1100 vs 2100 to są trzy różnice wg. ekspertów na prezentacji: 1. źródło światła (laser/żarówka), 2. dynamika źródła światła (laser wyłącza się instant i daje lepszą czerń/kontrast dynamiczną vs inercja żarówki - szczególnie w szybkich przejściach ciemna-jasna-ciemna scena) i 3. e-shift do 8K.

    Ad 1. Widziałem, że RS1100 jest odrobinę ciemniejszy niż RS2100 i musiałem nieznacznie bardziej skupić się żeby zobaczyć niektóre szczegóły w bardzo ciemnych scenach. Jak zmieniłem opcję HDR Quantizer na 1 to zniwelowało tę różnicę i widziałem wszystko bardzo ładnie i z kolorem w ciemnych scenach tak samo jak na RS2100. Kolory wydawały mi się lepsze i żywsze na RS1100 ale to może być wariancja modelowa, albo kwestia kalibracji. Poza tym nie zauważyłem większych różnic.

    Ad 2. Co do dynamiki to ja osobiście tego efektu nie zauważyłem, może dlatego że najpierw był RS2100 potem Sony i potem RS1100, a może dlatego, że jestem laikiem. Szukałem i pytałem, w którym miejscu jest to widoczne i nadal nie wiedziałem o co chodzi także pomijam ten aspekt. Obraz na RS1100 był super, idealnie ostry, szczegółowy i miał taką "kinową" miękkość. Kolory i kontrast bajka vs Epson i Sony, które oglądałem wcześniej.

    Ad.3 Nie widziałem różnicy z 3m na ekranie, kiedy był włączony i wyłączony, nie widziałem też różnicy vs RS1100, który go nie ma także dla mnie pomijalna opcja.

    Podsumowując: DLA MNIE dopłacanie 20k za delikatnie wyższą jasność (czytałem, że po kalibracji to jest 100 ANSI lumenów), brak różnic w obrazie, czerniach, ostrości etc. oraz e-shift, którego niezbyt potrzebuje powoduje, że zwycięzca jest tylko jeden i muszę przyznać, że w tej cenie ten RS1100 wydaje się mega opcją w kontekście cena/jakość patrząc na konkurencję. Oczywiście zaraz ktoś powie, że żarówka, wymiany itd. Ja nie widzę w tym problemu ani widocznej przewagi lasera, która w jakiś sposób tłumaczyłaby te 20k różnicy. Może wymienię tę jedną żarówkę kiedyś tam, a może kupię kolejną generację jak wyjdzie 😁

    Nie dziwię się, że JVC przypadł Ci do gustu. 1100 to ciekawa propozycja. Kwestia kolorów to też może być po prostu inne zródło światła. Więcej szczegółów na JVC to zasługa dynamicznego mapowania tonów. 

    Mała kwestia dyskusyjna dot instant włączania lasera. Owszem instant się wyłącza, a włączenie trwa trochę krócej od lampy. Żeby  od włączenia obejrzeć to jakieś +/-30 sekund musi upłynąć. Lampa trochę dłużej ale nie jakoś dużo dłużej. Co do czerni to też temat dyskusyjny, bo zależy jak do tego podejść. Laser dzięki laser dimming ma przewagę w całkowicie ciemnych scenach bo potrafi całkowicie wygasić obraz, ale już w b ciemnych scenach gdzie są jakieś jaśniejsze detale np gwiazdy nie zawsze się to udaje i bywa z laser dimming głupieje lub ściemniał za bardzo cały obraz - więc w tej kwestii wg mnie nie ma przewagi nad dynamiczna przysłona. Trochę się poprawiło po dodaniu opcji laser dimming 3. Przewaga jest lepszy ANSI ale to dopiero w modelach 3100/4100.

     

     


  18. 23 godziny temu, pmcomp napisał:

     

    Co do braku DV na pokladzie i twierdzenia, ze nie jest potrzebny bo bardzo jasna matryca :)  … teoria skwapliwie podchwycona przez Samsunga i zwolennikow Samsunga.

    Proponuję na wlasne oczka porownac na filmach z HDR+. Czyli HDR10 vs. HDR+ (zwany tez HDR10+) … tylko bryszczaty na jedno oko nie zobaczy roznicy. Ja porownalem.

    Tylko ze standardem jest DV a nie HDR+. A Samsung zaluje paru dolcow na licencje bo myslal ze to on wprowadzi standard, bedzie nim HDR+ i konkurencja z DV na pokladzie dostanie po doo-pie. Stalo sie odwrotnie. Tylko nie kazdy potrafi sie przynac do porazki. Ot taka koreańska natura.

    :) .

    Ale marketing wciaz jest: https://www.samsung.com/pl/tvs/tv-buying-guide/what-is-hdr-tv/ , he, he, he. A filmow jak na lekarstwo.

    Mnie nie musisz przekonywać, że Dolby Vision robi robotę :) 


  19. próbowałeś coś obejrzeć na nim? Można ustawić ostrość bezpośrednio na materiale filmowym, gdzie od razu masz przełozenie jak się to przekłada na obraz  (możesz ustawić to bez linii testowych, delikatnie i krótko wciskając już nie pamietam czy przycisk góra / dół czy lewo / prawo na pilocie tj. bardzo minimalnie zmieniając ustawienie ostrości w trybie regulacji ostrości), tak jak koledzy pisali po 30 minutach od włączenia, przy wyłączonym e-shift i ustawieniu niskiego input lag. Trzeba tez mieć na uwadze, ze ostrość nie jest najmocniejsza strona X7900 (co nieznaczy ze to co widzisz na liniach testowych da Ci zły obraz, linie testowe liniami testowymi ale obraz z reguły i tak jest b dobry), sporo zależy tez jaka faktura ekranu, jaki zoom (im większy tym gorsza konwergencja, szczególnie w rogach, optyki się nie przeskoczy i moga być widoczne wtedy większe lub mniejsze zniekształcenia/rozmycie, no i jest też kwestia indywidualna danego egzemplarza, tutaj z pomocą może przyjść właśnie np regulacja stref). Z reguły te pixele w liniach mogą być widoczne po środku ekranu a im dalej tym może być słabiej. Zależy też od faktury ekranu. Nie wiem czy rzucając obraz na ścianę w ogóle zobaczysz jakies pixele w liniach. Spróbuj zrobić test ustaw mniejszy zoom i wtedy zobacz jak będzie wyglądała ostrość.

    Warto tez ustawić enhance na 2 lub więcej w zależności od preferencji (to jest podbicie wyostrzania w ustawieniach).

    Probowles skorygować ta niebieską linię na adjust whole lub fine pixel żeby tak nie wychodziły z linii białej  ?

    Linie które kolega zamieścił powyżej to są jedne z najlepszych egzemplarzy wyższego modelu serii 9xxx / 6xx  tzw "perełki", które miały najlepsze selekcjonowane podzespoły i parametry i w praktyce ciężko było im dorównać.

    W kwestii ustawień ja np tak mam, że podchodzę do ekranu i każdą najmniejsza upierdliwosc mnie irytuje, stad przeważnie ustawiam strefy. W praktyce dużo kwestii jest po prostu nie widocznych z miejsca w którym zwyczajowo się ogląda. Widziałem/testowałem już sporo prjektorów i nie widziałem jeszcze takiego, który miał by wszystko tak idealnie, żeby w moim odczuciu nie trzeba było nic ustawiać. Na forach jesli trzeba robić regulacje to zalecają o cały pixel (czyli bodajze o 8 kliknięć na regulacji stref). Oczywiście bez regulacji tez można oglądać i dużo osób to poleca bo tak jak pisze Sebna to jest regulacja cyfrowa a nie mechaniczna. 

     

     

     

     

×
×
  • Dodaj nową pozycję...