Epson EH-TW7400 | TEST | Niedrogi projektor 4K Ultra HD na 2019r!
- Słowem wstępu
- Technologia LCD z 4K enhancement – podstawowe informacje
- Wygląd
- Wyposażenie i Złącza
- Testy syntetyczne
- Instalacja projektora
- Jasność i głośność
- Jakość optyki
- Zalecane ustawienia
- Reprodukcja kolorów
- Kontrast i czerń
- Jednolitość obrazu
- Obsługa Ultra HD / 4K
- Rozdzielczość 4K
- Jakość efektu HDR
- Odwzorowanie obrazu z szeroką paletą barw (Rec 2020/DCI)
- Odwzorowanie ruchu
- Granie na konsoli i PC
- Podsumowanie i ocena
Odwzorowanie ruchu
Epson TW7400 poprawnie przyjmuje i wyświetla trzy główne klatkaże (24p, 50p i 60p), w których rejestrowany jest obraz. Oznacza to, że klatki obrazu są wyświetlane z równymi odstępami czasu, a więc nie są wprowadzane jakiekolwiek zaburzenia płynności w postaci mikroprzycięć. Sposobem na poprawę ostrości ruchu (np. przy transmisjach sportowych), oraz płynności (w filmach) jest system poprawy płynności (“upłynniacz”). Regulacja systemu, w nowym projektorze jest dosyć prosta – sprowadza się do wybrania jednego z czterech ustawień funkcji “Frame Interpolation”.
Jak widzimy, TW7400 wraz ze swoim 120Hz przetwornikiem i systemem “upłynniacza” jest w stanie zapewnić niezłą ostrość w ruchu. Jest ona równie dobra przy ustawieniu Frame Interpolation Normal, co High. Nie napiszę tu jednak więcej słów zachwytu, ponieważ sprawność jest taka sama jak w innych 120Hz projektorach i generalnie trochę w tej materii brakuje do np. telewizorów. Żadna marka czy model nie oferuje jednak niczego więcej.
Niestety trochę gorzej radzi sobie upłynniacz w przypadku filmów. Ustawienie Low niewiele wnosi, a Normal i High dają już teatralną nadpłynność obrazu. Niektórym przypadnie to do gustu, jednak większość będzie pewnie musiała blokować system przed każdym seansem filmowym. Warto też wspomnieć, że upłynniacza nie można użyć przy podaniu sygnału natywnego, lub przy skalowaniu do 4K 50 i 60Hz. Działa jednak przy sygnale filmowym (4K 24Hz).
(20057)
Projektor w ciągu 3 miesięcy 2 razy w serwisie. Żółty pionowy pas. Mruganie obrazu. Z serwisu (letmerepair) wrócił jak z chlewa – usyfiony, poplamiony. Katastrofa!!!! Po naprawie pojawiło się nierównomierne podświetlenie. Zacytuję odpowiedź letmerepair: “na panelu mogą pojawić się czarne punkty lub mocno świecące czerwone, niebieskie lub zielone punkty. Mogą się także pojawić na nim nieregularności w formie kolorowych pasów lub zmian jasności. Jest to spowodowane charakterystyką panelu LCD i nie jest znakiem nieprawidłowego działania.”
GÓWNO! GÓWNO! GÓWNO!
NIGDY WIĘCEJ E P S O N A!!!!!!!!!!!
kurcze a ja chce go kupic .. https://www.youtube.com/watch?v=y8E0j9DcaJE&t=729s (9-12 minuta) na tym tescie no to wyglada z porownaniu z innymi mega Tw7400 czyli hc4010 amerykanskie wersja. Ale cana i tak jeszcze spora 8k.
Miałem okazję porównywać ten projektor z projektorami Optoma UHD51 oraz UHD65. Materiałem były filmy “Obcy Przymierze” (Full HD Blu Ray) oraz “Łowca Androidów 2049” (4K, HDR). Test odbywał się w profesjonalnie przygotowanej sali jednego z Warszawskich dystrybutorów projektorów. Niestety, mimo wyższych zmierzonych w teście HDTV kontrastów niż np. UHD65, wrażenia subiektywne są zupełnie inne. EH-TW7400, moim zdaniem, poległ i to również w porównaniu z UHD51. Ilość detali w scenach ciemnych czy kontrastowych dużo mniejsza w Epsonie, wręcz obszary szarych “plam” bez tekstur (automatyczna przysłona na OFF). Czerń? Tu jest szara. Wystarczy porównać jakiekolwiek testy Youtubowe np. Epson 7400 vs 9400.… Czytaj więcej »
Dzieki Wielkie za podpowiedz juz prawie bylem zdecydowany na upgrade z mojego EH-TW5300,bede musial cos innego w takim razie wybrac.