Home News Czerwiec 2019: co nowego na 4K Blu-ray / Blu-ray w Polsce?
Czerwiec 2019: co nowego na 4K Blu-ray / Blu-ray w Polsce?

Czerwiec 2019: co nowego na 4K Blu-ray / Blu-ray w Polsce?

931
3

W czerwcu pojawi się na polskim rynku całkiem sporo wydań 4K Ultra HD Blu-ray. Duża część z nich to filmy z Batmanem, który w tym roku obchodzi swoje 80-lecie. Oto przegląd nowości na nośnikach Blu-ray.

Galapagos przygotowało na 4K UHD Blu-ray aż cztery filmy o Batmanie: „Batman”, „Powrót Batmana”, „Batman Forever” oraz „Batman i Robin”. Na pewno ucieszą się z tego faktu fani zakapturzonego krzyżowca, a każde z wydań zawiera ścieżkę audio Dolby Atmos. Z kolei Filmostrada proponuje dwie pozycje w formacie Ultra HD. Są to „Zabójcze maszyny” (pierwsze wydanie ukazało się w kwietniu; to jest wznowienie w steelbooku) oraz „Jak wytresować smoka 3”.

4K

Warto także mieć oko na dwa oscarowe filmy z ubiegłego roku: „Faworyta” oraz „Green Book”. Ten drugi zdobył statuetkę za najlepszy film 2018, a pierwszy zaś zgarnął Nagrodę Akademii Filmowej za najlepszą rolę kobiecą (Olivia Colman).


ZOBACZ TAKŻE: Rocketman | RECENZJA | Elton John leci wysoko, ale na autopilocie


Oto pełna lista filmów, które mają premiery w czerwcu na polskim rynku na nośnikach Blu-ray z adnotacją nt. dostępności w formacie 4K UHD Blu-ray:

Filmy na Blu-ray
Tytuł data premiery dystrybutor 4K UHD Blu-ray
Zabójcze maszyny (steelbook) 07/06/2019 Filmostrada tak (Dolby Vision / HDR10, Dolby Atmos)
Faworyta 12/06/2019 Imperial Cinepix  
Green Boook 15/06/2019 M2Films  
Batman 19/06/2019 Galapagos tak (HDR10, Dolby Atmos)
Powrót Batmana 19/06/2019 Galapagos tak (HDR10, Dolby Atmos)
Batman Forever 19/06/2019 Galapagos tak (HDR10, Dolby Atmos)
Batman i Robin 19/06/2019 Galapagos tak (HDR10, Dolby Atmos)
Planeta singli 3 24/06/2019 Kino Świat  
Śmierć nadejdzie dziś 2 27/06/2019 Filmostrada  
Jak wytresować smoka 3 27/06/2019 Filmostrada tak (HDR10, DTS:X)

(931)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Comment(3)

 1. Kolejny news dotyczący premier filmów na nośnikach fizycznych i po raz kolejny wprowadzacie w błąd. Mam tylko nadzieję, że tym razem nikt na mnie nie naskoczy za to, że zwracam uwagę...

  Zabojcze maszyny w steelu miały już swoją premierę jakiś czas temu, wydanie planowane na 7 czerwca to zwykły ammaray. 

  Na marginesie dodam, że wydanie UHD prezentuje się obłędnie. Zdecydowanie trzeba to zobaczyć, mimo że sam film nie jest najwyższych lotów. 

 2. 6 hours ago, Mr.Hankey said:

  Kolejny news dotyczący premier filmów na nośnikach fizycznych i po raz kolejny wprowadzacie w błąd. Mam tylko nadzieję, że tym razem nikt na mnie nie naskoczy za to, że zwracam uwagę...

  Zabojcze maszyny w steelu miały już swoją premierę jakiś czas temu, wydanie planowane na 7 czerwca to zwykły ammaray. 

  Na marginesie dodam, że wydanie UHD prezentuje się obłędnie. Zdecydowanie trzeba to zobaczyć, mimo że sam film nie jest najwyższych lotów. 

  W newsie jak byk jest napisane: "Są to „Zabójcze maszyny” (pierwsze wydanie ukazało się w kwietniu; to jest wznowienie w steelbooku)".

 3. Czytaj ze zrozumieniem. Chodzi o to, że to nie jest żadne wznowienie w steelbooku. Steel ukazał się jako pierwszy, teraz jest premiera wydania w klasycznym ammarayu. 

  W tabelce jest nawet napisane, że 7 czerwca była premiera wydania w steelu - nieprawda. To wydanie jest dostępne od jakiegoś czasu, teraz ukazało się wydanie ammaray.