Home Testy Telewizory LCD Hisense Testowaliśmy telewizory Hisense i jesteśmy pod wrażeniem! Przegląd najważniejszych modeli OLED, Mini LED, ULED i QLED
Testowaliśmy telewizory Hisense i jesteśmy pod wrażeniem! Przegląd najważniejszych modeli OLED, Mini LED, ULED i QLED

Testowaliśmy telewizory Hisense i jesteśmy pod wrażeniem! Przegląd najważniejszych modeli OLED, Mini LED, ULED i QLED

52.65K
8

Hisense to gracz, który z impetem wkroczył w 2020 roku na rynek europejski nie omijając oczywiście Polski. Podbił go wyjątkowo zaawansowanymi technologicznie telewizorami, szczególnie pod względem reprodukcji obrazu, nieoczekiwanie zachowując przy tym bardzo atrakcyjną cenę. Ba, modele z 2020 roku posiadały parametry, których oczekiwalibyśmy w telewizorach dwa, a nawet trzy razy droższych. Na konferencji prasowej organizowanej na Stadionie Narodowym w Warszawie, pokazano kolejne telewizory w nowych technologiach jak OLED czy Mini LED. Do tego wzbogacona oferta LASER TV. To wszystko powoduje, że Hisense posiada obecnie bardzo mocną i wszechstronną linię telewizorów, która co ciekawe dostępna jest tylko u kluczowego w tej chwili dostawcy sprzętu RTV w Polsce, czyli w Media Expert. Jakie są to modele i co o nich wiemy na ten moment?

Skąd wiemy, że produkty Hisense cechuje szczególnie korzystny stosunek jakości do ceny? Testy redakcyjne z fachowymi pomiarami obrazu takich szlagierów sprzedażowych jak U8QF czy U7QF mogliście przeczytać na naszym portalu kilka miesięcy temu. Oprócz tego pierwszy na rynku LASER TV, który również był czymś nowym oraz spowodował większą świadomość tego typu produktów wśród osób, które wcześniej nie miały w ogóle styczności z technologią projekcji obrazu krótkiego rzutu. Pod koniec 2020 roku Hisense zapowiedział, że to dopiero początek, a 2021 i 2022 rok dopiero pokażą, na co stać firmę z Chin. Nie były to słowa rzucane na wiatr.

Hisense Katar 2021 sponsor

Zanim przejdziemy do oceny obecnej oferty i naszych przemyśleń oraz analiz pierwszych pomiarów jakości obrazu i testów telewizorów, przypomnijmy sobie skąd pochodzi firma Hisense.

Kim jest Hisense? Skąd się wziął prężnie działający w Polsce producent?

O marce Hisnese i jej produktach napisaliśmy w ostatnich latach setki newsów. Dotyczyły one jednak zawsze sprzętów, które nie były dostępne w Polsce. Co ciekawe, bardzo licznie je czytaliście. Trudno powiedzieć jaki jest tego powód, skoro dopiero teraz można kupić np. telewizory czy lodówki tej marki, która pochodzi z Chin. Chyba już się utarło, że Polacy lubią sprzęty pochodzące z tamtej części świata.

Hisense euro 2020

grafika_fifa_cup_russia_2018_sponsor

Początki marki Hisense sięgają 1969 roku, kiedy to w Qingdao rozpoczęto produkcję odbiorników radiowych. W 1996 firma rozszerzyła swoje portfolio o klimatyzatory, a rok później rozpoczęła produkcję telewizorów. W 2002 do oferty włączono chłodziarko-zamrażarki. W 2008 roku Hisense stał się międzynarodowym producentem po przejęciu firmy Kelon. Było to pierwsze duże przejęcie w branży AGD. W 2019 roku Hisense obchodziła 50. rocznicę istnienia firmy.

psg sponsor hisense

W listopadzie 2020 miesięczny dochód Hisense International Co., Ltd pobił rekord 700 milionów dolarów, ustanawiając historyczny kamień milowy w historii tego przedsiębiorstwa.

Fabryka Hisense telewizry

Od ponad 50 lat, Hisense angażuje się w rozwój innowacji w dziedzinie elektroniki użytkowej. Obecnie jest najchętniej wybieraną marką telewizorów w Chinach, Australii i RPA oraz drugim producentem chłodziarko-zamrażarek w Chinach. Zatrudnia ponad 80 000 osób w 54 firmach i ma 12 ośrodków B+R na całym świecie. Wszystko po to, aby oferować produkty wysokiej jakości, nowoczesne i przystępne cenowo, które poprawiają jakość życia klientów.

Hisense na IFA 2019 Berlin
Hisense na IFA 2019 w Berlinie

Telewizory Hisense LCD, ULED i OLED 2021 – który model do konsoli, filmów, sportu?

Telewizory Hisense – najważniejsze cechy:

  • Doskonały stosunek ceny do jakości
  • Telewizory w pełni gotowe na sygnał DVB-T2 HEVC nowej generacji w naziemnej telewizji cyfrowej obowiązujący od 2022 roku w Polsce
  • Produkty dostępne we wszystkich technologiach: LCD, OLED, Mini LED, Laser TV
  • Bardzo wysokie parametry obrazu Ultra HD w swojej klasie cenowej takie jak np. HDR
  • Bardzo dobra czerń i kontrast nawet w tańszych modelach jak U8GQ
  • Autorski, bardzo szybki multimedialny system VIDAA U5 smart OS
  • Wsparcie dla formatów Dolby Vision oraz Dolby Atmos
  • Wysokiej jakości dźwięk
  • Jakość wykonania telewizorów na najwyższym poziomie (nawet tańsze modele)

 

Dostępność modelu:
Telewizor Hisense ULED U8GQ 55″ 3 699 zł
Telewizor Hisense ULED U8GQ 65″
3 999 zł
Telewizor Hisense OLED A9G 55″ 5 499 zł
Telewizor Hisense OLED A9G 65″ 6 999 zł
Telewizor Hisense ULED Mini LED U9GQ 75″ 12 799 zł
Telewizor Hisense QLED A7GQ 43″ 1 999 zł
Telewizor Hisense QLED A7GQ 50″ 2 399 zł
Telewizor Hisense QLED A7GQ 55″ 2 499 zł
Telewizor Hisense QLED A7GQ 65″ 3 399 zł
Telewizor Hisense QLED A7GQ 75″ 5 799 zł
Laser TV HISENSE HE88L5V 88″ 18 999 zł
Laser TV HISENSE HE100L5F 100″ 16 999 zł
Laser TV HISENSE HE100L5F 120″ 19 999 zł

Na kolejnych stronach prezentujemy wszystkie modele telewizorów producenta wraz z ich cechami oraz naszymi pomiarami i wnioskami wyciągniętymi w toku testów!

Hisense 65U8GQ test system VIDAA
Advertisement

(52648)

3.6 36 głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Krzysztof
Krzysztof
5 miesięcy temu

Pewnie bym się zdecydował na telewizor 55 cali tej marki ale jak dla mnie brak zasadniczej funkcji to jest, możliwości nagrywania na USB nadawanego programu telewizyjnego.

ddasdsaas hahaha
ddasdsaas hahaha
9 miesięcy temu

ale bajki

Ged
Ged
11 miesięcy temu

Brak możliwości pobierania aplikacji z google store np. playera ogranicza możliwość korzystania z tv Hisense , np. w zakresie tv internetowej, nie można korzystać z aplikacji HBO Max, czy też Player. Ja osobiście radzę przemyśleć zakup jakiegokolwiek tv Hisnense albo sprawdzić czy potrzebne aplikacje są dostępne lub możliwe do zainstalowania. Wg. produkty niedostosowane do potrzeb rynku

Artur
Artur
1 rok temu

Najpierw ZALETY: — Jest … jak na taki duży TV dość lekki. — Obraz (chociaż to rzecz gustu) po skalibrowaniu po swojemu, znakomity. — Pilot radiowy albo BlueTooth, czyli …. działa nawet całkowicie zasłonięty lub … z drugiego pokoju czy wręcz z zewnątrz budynku, a do spora zaleta, bo nie trzeba ciągle kierować pilota w stronę telewizora. — Jednak jedną z najważniejszych zalet jest system (VIDAA) , który jest po prostu niezwykle szybki, wręcz powiedziałbym …. najszybszy dzisiaj na rynku, czyli … nie czeka się w ogóle na reakcję na cokolwiek, bo wszystko działa (oprócz przełączania kanałów, co oczywiste) natychmiastowo. —… Czytaj więcej »

Bogusław
Bogusław
1 rok temu

Telewizor Hisense QLED A7GQ 65″
Mam ten telewizor od 8 miesięcy i jestem zadowolony z jego jakości obrazu i dźwięku w porównaniu do np samsunga tej klasy dźwięk jest o niebo lepszy i głośniejszy, a obraz hisensa bije o głowę obraz z samsunga, po prosty jak bym kupiłe co najmniej 2 klasy wyższej jakości telewizor

Piotr
Piotr
1 rok temu
Reply to  Bogusław

Kupiłem TV Hisense 43 A7GQ Próbowałem konfigurować obraz samodzielnie i nie wychodzi mi to za dobrze.Nie jestem graczem tv służy mi do oglądania programów telewizyjnych.Jak by ktoś miał nastawy poszczególnych parametrów ,to bym był wdzięczny za odostępnienie ich.Zgóry wielkie dzięki.

Adam
Adam
2 lat temu

Hej mam pytanko: czy moglibyście zamieścić chociaż opinię na temat telewizorów Panasonic z serii jx940? Nie mogę nigdzie znaleźć informacji a wasze zdanie jest cenne.Liczyłem bardzo na test ale nie został zamieszczony.W ogóle chciałbym coś wiedzieć na temat stosowanych matryc przy 49 i 55 calach i jaki jest input lag?

8
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x