Home News CES 2019 CES 2019: Niezwykła jakość dźwięku dzięki nowym soundbarom LG
CES 2019: Niezwykła jakość dźwięku dzięki nowym soundbarom LG

CES 2019: Niezwykła jakość dźwięku dzięki nowym soundbarom LG

1.58K
0

Nowe soundbary LG powstały we współpracy z Meridian Audio – pionierem technologii High-Resolution Audio. Dzięki temu odtwarzają dźwięk o najwyższej jakości, a ponadto są wyposażone w inteligentne funkcje i wyróżniają się eleganckim, nowoczesnym designem.

LG ściśle współpracuje z firmą Meridian, dzięki czemu konsekwentnie podwyższa jakość dźwięku odtwarzanego przez swoje produkty. W tym roku udoskonaloną technologię wykorzystano w trzech soundbarach (modelach SL10YG, SL9YG i SL8YG).

Dwa modele soundbarów LG (SL9YG i SL10YG) zostały wyróżnione w konkursie CES Innovation Award. Ponadto soundbar LG LS9 zaliczający się do kategorii Premium otrzymał ceniony tytuł Best of Innovation.

Technologia Bass&Space

Wykorzystując swoje 25-letnie doświadczenie w zakresie cyfrowego przetwarzania sygnałów firma Meridian opracowała technologię Bass & Space, która pozwala na odtwarzanie dźwięku ze spójnym obrazem i silnymi basami. Rozwiązanie to w połączeniu z technologią Image Elevation, która zapewnia realistyczny efekt podniesienia sceny dźwiękowej, tworzy wokół słuchaczy prawdziwie kinową przestrzeń dźwiękową.

Doskonała jakość kilku kanałów dźwięku

Technologia Meridian Upmix przetwarza dwukanałowy sygnał audio na kilka oddzielnych kanałów dźwiękowych bez wprowadzania zniekształceń i przy utrzymaniu równowagi tonalnej. Dzięki temu wzmacnia wrażenie otoczenia dźwiękiem, wzbogaca pole dźwiękowe i zwiększa wyrazistość wokalu oraz instrumentów wiodących.

Topowe soundbary LG (modele SL10, SL9 i SL8) umożliwiają odtwarzanie dźwięku przestrzennego zarejestrowanego w systemach Dolby Atmos oraz DTS:X, przez co użytkownicy mogą cieszyć się zapierającym dech, realistycznym dźwiękiem, który dociera z różnych stron i różnych wysokości.

Najnowsze soundbary LG mają dużą moc wyjściową i pozwalają na uzyskanie szczegółowej sceny dźwiękowej, a także są przystosowane do podłączenia zestawu bezprzewodowych głośników tylnych, umożliwiającego odtwarzanie jeszcze silniejszego dźwięku oraz uzyskanie kinowych efektów dźwiękowych.

LG Soundbar CES 2019

Wbudowany Asystent Google

Nowe soundbary LG zachwycają jakością dźwięku o czystym, mocnym i bogatym brzemieniu. Są również wyposażone we wbudowanego Asystenta Google, który pozwala na korzystanie z funkcji sztucznej inteligencji oraz rozpoznawania mowy. Użytkownicy mogą z łatwością sterować soundbarem LG i uzyskiwać informacje mówiąc po prostu „Hej Google, zwiększ głośność” lub „Hej Google, kto gra w tym filmie”. Ponadto, dzięki kompatybilności z innymi produktami współpracującymi z Asystentem Google, soundbar pozwala na przesyłanie poleceń głosowych do innych urządzeń w domu. Na przykład, bez wstawania z kanapy można poprosić soundbar, aby włączył oczyszczacz powietrza.

Elegancki design

Dyskretny i elegancki design soundbarów LG z oferty na rok 2019 doskonale komponuje się z niepowtarzalnym stylem telewizorów LG OLED. Dzięki temu soundbary znakomicie prezentują się ustawione pod telewizorem najnowszej generacji. Ze względu na małą głębokość, tylko 57 mm, soundbar LG SL9 można wbudować w ścianę, aby podnieść estetykę pomieszczenia i zaoszczędzić miejsce. Wbudowany czujnik żyroskopowy rozpoznaje położenie soundbaru (przymocowanego do ściany lub ustawionego na płaskiej powierzchni), co pozwala na dostosowanie kierunkowości dźwięku gwarantującej optymalne wrażenia słuchowe. Ze względu na wyjątkowy kształt, rewolucyjny soundbar LG SL9 otrzymał wyróżnienie Best of Innovation w konkursie 2019 CES Innovation Awards.

Znajdujesz się w sekcji Informacje prasowe. Zamieszczone tutaj materiały zostały opracowane przez firmy niezwiązane z redakcją HDTVPolska. Redakcja HDTVPolska nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji.

(1580)

0 0 głos
Article Rating
Piotr Broda Fan dobrego brzmienia. Na HDTVPolska poruszam aspekty związane z dobrym dźwiękiem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x