Home News CANAL+ wyłączył 6 czołowych kanałów ze swojej oferty! Nadawanie przerwane – dlaczego?
CANAL+ wyłączył 6 czołowych kanałów ze swojej oferty! Nadawanie przerwane – dlaczego?

CANAL+ wyłączył 6 czołowych kanałów ze swojej oferty! Nadawanie przerwane – dlaczego?

735
0

We Francji CANAL+ wyłączył swoim abonentom dostęp do sześciu nadających w tym kraju za darmo kanałów komercyjnego operatora TF1. Podmioty nie doszły do porozumienia w trakcie negocjacji. TF1 posiada prawa do wszystkich meczów rozpoczynających się w listopadzie piłkarskich Mistrzostw Świata Katar 2022. Czy są szanse, że klienci CANAL+ jednak będą mogli odbierać i oglądać te stacje? 

Platforma CANAL+ – we Francji nie działa 6 kanałów TF1. W tle spór finansowy i MŚ Katar 2022

CANAL+ i TF1 nie osiągnęły konsensusu w toku negocjacji. W efekcie francuski nadawca zaprzestał nadawania sześciu stacji należących do portfolio tego operatora, które posiada w ofercie. Odbiorcy zamiast ich przekazu widzą teraz plansze informującą o blokadzie. Mowa o kanałach dostępnych we Francji za darmo drogą naziemną lub online, do których jednak nie wszyscy obywatele tego państwa mają swobodny dostęp.

tf1 france grupa logo

O co poszło? Jak można się domyślić, kością niezgody są kwestie finansowe. CANAL+ wydało oświadczenie, w którym przekazało, że TF1 podyktowało zbyt wygórowane warunki za możliwość dystrybucji kanałów, którą są dostępne we Francji bez opłat. Nie jest jasne, jaki będzie dalszy bieg wydarzeń w tej sprawie. Niewykluczone, że podmioty ostatecznie dojdą do porozumienia, a klienci CANAL+ odzyskają możliwość oglądania zablokowanych stacji.

TF1 z kolei utrzymuje, że porozumiało się już z innymi prywatnymi operatorami telewizji w kraju. Przy okazji “oberwało się” CANAL+, które zdaniem dyrektora TF1 Didiera Casasa odebrało milionom swoim klientom możliwość oglądania ważnych kanałów i treści. TF1 posiada pełne prawa do pokazywania tegorocznych piłkarskich Mistrzostw Świata Katar 2022. Nie oznacza to jednak, że w razie braku nowej umowy francuscy abonenci CANAL+ nie obejrzą mundialu. Operator ma zabezpieczenie w postaci umowy z beIN Sports – ta sieć też dzierży kompletne prawa do MŚ Katar 2022.

Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/canal-zawieszenie-nadawania-umowa-dystrybucyjna-tf1-francja


Telewizja – przeczytaj więcej:

(735)

0 0 głos
Article Rating

1
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x