Home News Władca Pierścieni: serial toczy się tysiące lat przed filmami
Władca Pierścieni: serial toczy się tysiące lat przed filmami

Władca Pierścieni: serial toczy się tysiące lat przed filmami

1.15K
0

Firma Amazon właśnie potwierdziła, gdzie i kiedy będzie umiejscowiona akcja serialu Władca Pierścieni. Jest on obecnie w przygotowaniu i ukaże się na platformie VOD firmy Prime Video.

Amazon potwierdził właśnie, że wydarzenia serialowego Władcy Pierścieni będą toczyły się w Drugiej Erze Śródziemia. Wcześniejsze pogłoski sugerowały, że serial będzie skupiał się na młodym Aragornie. Urodził się on jednak w Trzeciej Erze, a więc tysiące lat później, a więc na pewno go tam nie zobaczymy.

Władca Pierścieni

Miejscem akcji z kolei będzie wyspa Numenor, która w czasie wydarzeń filmowej trylogii Petera Jacksona była już zniszczona od tysiącleci. Nie wiadomo czy wyspa będzie główną areną wydarzeń, ale na pewno pojawi się w produkcji Amazonu. Druga Era trwa 3441 lat i kończy się pierwszym upadkiem Saurona. Serial ma składać się z wielu sezonów, ale w tym momencie nie jest jasne, jak długi okres będzie przedstawiony w jego trakcie.

Władca Pierścieni Amazonu obecnie jest na etapie pre-produkcji, nie ma podanej spodziewanej daty wydania. Aby jednak zaspokoić ciekawość, można zajrzeć na przygotowaną z tej okazji mapę.

Źródło: IndieWire

(1145)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.