Home News PlayStation Remote Play na urządzeniach iOS
PlayStation Remote Play na urządzeniach iOS

PlayStation Remote Play na urządzeniach iOS

688
0

Firma Sony właśnie wprowadziła możliwość strumieniowania gier z PS4 na iPhone’y i iPady. Posiadacze sprzętów Apple od teraz skorzystają z usługi Remote Play.

Wraz z update’em software’u PS4 w wersji 6.50 nadeszła funkcjonalność Remote Play dla urządzeń z iOS. Dzięki temu po uruchomieniu konsoli można w obrębie tej samej sieci WiFi grać na iPhonie lub iPadzie. Warto jednak pamiętać, że system iOS nie obsługuje kontrolera DualShock (paradoksalnie pad do Xboksa One zadziała). Zamiast tego można używać przycisków dotykowych w formie wirtualnej nakładki na ekran bądź inny kontroler w standardzie MFI (Made for iOS).

Remote Play

Aby skorzystać z nowej funkcji należy posiadać iOS w wersji 12.1, ale wymaga ona uprzedniego aktywowania z poziomu opcji konsoli w zakładce ustawień systemowych. Należy wziąć pod uwagę, że nie wszystkie gry z PS4 są obsługiwane przez Remote Play a w kwestii sprzętu Sony poleca przynajmniej iPhone 7, iPada szóstej generacji bądź iPada Pro drugiej generacji.

Źródło: Sony, Polygon, flatpanels

(688)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.