Home News Amazon Polska to niewypał? Serwis Bezosa bez szans z Allegro i Aliexpress. Czy to koniec?
Amazon Polska to niewypał? Serwis Bezosa bez szans z Allegro i Aliexpress. Czy to koniec?

Amazon Polska to niewypał? Serwis Bezosa bez szans z Allegro i Aliexpress. Czy to koniec?

2.87K
4

Amazon wszedł do Polski w marcu bieżącego roku i wciąż nie zdołał rzucić rękawicy największym konkurentom na naszym rynku. Zasięg potężnego międzynarodowego serwisu sprzedażowego utrzymuje się na naszym rynku w granicach 10%. Dlaczego tak się dzieje i czy twór Jeffa Bezosa zagrozi jeszcze Allegro i Aliexpress?

Amazon: Polska nieprzyjaznym rynkiem na start. Będzie lepiej, czy to koniec marzeń o szczycie?

Po debiucie Amazona w Polsce niemal wszyscy zainteresowani tematem spodziewali się bardzo dużo. Gigant sprzedażowy miał wedle wielu prognoz szybko uporać się z największą konkurencją i wprowadzić nowe standardy na naszym rynku. Mijają trzy miesiące, a portal Jeffa Bezosa nadal poczyna sobie w naszym kraju bardzo nieśmiało.

Pojawiły się już pierwsze dane podsumowujące polski debiut Amazona – szału zdecydowanie nie ma! Wedle danych dostarczonych przez Mediapanel, marzec serwis zamknął z 2,91 mln użytkowników. W szerszym ujęciu przełożyło się to na zaledwie 9,96% zasięgu w polskim Internecie. Wśród ogółu portali e-commerce w Polsce, nie dało to Amazonowi miejsca nawet w pierwszej dziesiątce:

Amazon Polska to niewypał? Serwis Bezosa bez szans z Allegro i Aliexpress. Czy to koniec?fot. Wirtualne Media

Skąd tak słaby wynik na start, skoro tego serwisu wyczekiwano w Polsce z ogromną niecierpliwością? Na początku na pewno nie pomogły spore kłopoty techniczne, zawodziło też tłumaczenie na nasz język. Nie imponowała do tego (i wciąż nie imponuje) oferta – serwis nie proponuje u nas wszystkich jej elementów, więc nie jest ona pełna i kompleksowa. Czego brakuje? Poza konkurencyjnymi cenami, o których w przypadku części kategorii produktowych nie ma dziś mowy oraz promocjami, których zarządzający platformą wciąż nam skąpią, chodzi też o brak cennych narzędzi dla sprzedających. W Polsce nie funkcjonują oferty sponsorowane oraz system reklam Amazon DSP.

Co będzie dalej? Czy niemrawy start oznacza, że wkrótce szefostwo Amazona postanowi odpuścić sobie Polskę? Niekoniecznie. Jeden z ekspertów zauważył w rozmowie z portalem Wirtualne Media, że początkowa strategia giganta w Polsce nie różni się specjalnie od tej przyjętej w Holandii czy Szwecji:

 „W Holandii w przeciągu 3 miesięcy zdobył pozycję lidera dla 2000 produktów obserwując rynek i dynamicznie dobierając ich ceny, co spowodowało napływ ruchu do serwisu z popularnych porównywarek cenowych. Tym samym, dla tych produktów, wyprzedził największego konkurenta bol.com.” – skomentował dla wspomnianego portalu Łukasz Sztuczyński, lead Shop+ z agencji Mindshare.

Amazon ruszył wreszcie w Polsce! Od dziś sklep jest dostępny dla kupujących
Co dalej z rozwojem Amazona w Polsce?

Niewykluczone zatem, że Amazon będzie powoli budował swoją pozycję, a efekty zobaczymy już w raportach dotyczących kwietnia i maja. Zakładając, że oddział odpowiedzialny za Polskę bacznie monitoruje rynek i reaguje na zachodzące na nim zjawiska, możemy mieć do czynienia z bardzo powolnym, ale ostatecznie skutecznym atakiem na szczyt.

Kupujecie na polskim Amazonie? Co uważacie o jego ofercie? Jak porównacie ją z największymi serwisami sprzedażowymi w Polsce?

magicLinks_2_1

Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/jak-sprzedawac-na-amazon-poradnik


Przeczytaj więcej:

(2866)

1 1 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Adam
Adam
4 dni temu

Mam nadzieję, że szybko uciekną z naszego rynku, tego typu korporacje tylko niszczą drobnych przedsiębiorców i są nastawione na gigantyczne zyski nie dając nic od siebie o płaceniu podatków nie wspomnę. Allegro górą przynajmniej nasi tam sprzedają! Nie globalny Moloch.

Damrk
Damrk
4 dni temu

Skoro jak chce coś kupić to nic nie ma w polskich magazynach, to nie dziwię się, że to taka klapa.

Paweł
Paweł
4 dni temu

Póki co na amazonie kupiłem tylko PS5. Liczyłem na to, że po ich wejściu na polski rynek pojawią się okazje na filmy 4K, ale tak jak napisaliście oferta jest narazie marna

Max
Max
3 dni temu

Regularnie kupuje na Amazonie i jestem zadowolony, zwlaszcza z ich wzorowej obslugi klienta.

4
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x