Home News Nowe OLED TV od Panasonic, w tym flagowy LZ2000, już w redakcji! Testujemy
Nowe OLED TV od Panasonic, w tym flagowy LZ2000, już w redakcji! Testujemy

Nowe OLED TV od Panasonic, w tym flagowy LZ2000, już w redakcji! Testujemy

9.83K
18

W redakcji HDTVPolska zawitały właśnie telewizory Panasonic z aktualnego rocznika 2022! To LZ1000, LZ1500 i flagowy LZ2000. Przystępujemy do testów! Co już teraz warto o nich wiedzieć? Niebawem opublikujemy wyniki pomiarów oraz szczegółowe analizy.

Nowe telewizory Panasonic OLED na 2022 rok w redakcji HDTVPolska! Wkrótce test m.in. flagowego LZ2000

Na 2022 rok firma Panasonic tradycyjnie przygotowała nowe serie OLED. Te telewizory od lat uchodzą za topowe w branży, a japońscy inżynierowie raz po raz udowadniają, że potrafią wycisnąć z pozyskanego od LG Display panelu WRGB ostatnie soki. Nic dziwnego, że flagowe modele za każdym razem okazują się jednymi z najlepszych, jak nie najlepszymi wyborami na rynku. Nie inaczej jest w 2022 roku – sztandarowy Panasonic OLED LZ2000 uznany został przez ekspertów w UK TV Shootout najlepszym telewizorem do kina domowego, bijąc w tej kategorii innowacyjne serie QD-OLED od Sony i Samsunga!

telewizory panasonic oled 2022 jz1000 jz2000 test cena gdzie kupić

W redakcji HDTVPolska są już wszystkie trzy czołowe modele z rocznika 2022: LZ1000, LZ1500 i LZ2000. Wkrótce podzielimy się z naszymi czytelnikami szczegółowymi testami tych odbiorników! Na co się szykować? Pełna wiedza o nowościach poniżej.

Dostępność modeli
Telewizor Panasonic OLED LZ1000E 55″ (Nowość 2022) 7 499 zł
Telewizor Panasonic OLED LZ1000E 65″ (Nowość 2022) 10 499 zł
Telewizor Panasonic OLED LZ1500E 55″ (Nowość 2022) 8 399 zł
Telewizor Panasonic OLED LZ1500E 65″ (Nowość 2022) 11 499 zł
Telewizor Panasonic OLED LZ2000E 55″ (Nowość 2022) 11 499 zł
Telewizor Panasonic OLED LZ2000E 77″ (Nowość 2022) 20 999 zł

Panasonic – wszystkie telewizory na 2022 rok zaprezentowane! Nowe modele OLED

Panasonic wprowadza linię telewizorów core i premium 2022, obejmującą zaawansowane serie OLED. Modele zawierają nowe funkcje gamingowe, w tym Game Control Board, ulepszenia w zakresie niskich opóźnień dla gier 60 Hz. HDMI 2.1 z zaawansowanymi funkcjami gamingowymi jest teraz dostępne w pełnej linii OLED 2022, niezależnie od rozmiaru ekranu. Wszystkie modele OLED wykorzystują najnowszą generację panelu OLED 2022 z ulepszeniami jasności I dokładności kolorów. Zostały dostrojone w Hollywood przez wybitnego kolorystę Stefana Sonnenfelda. Nowości obsługują również tryb kalibracji adaptacyjnej Netflix. Wrażenia z oglądania w domu są zoptymalizowane przez najnowszą wersję systemu operacyjnego My Home Screen 7.0 i inne opcje ułatwień dostępu. Ekran Ultra HD OLED (LZ2000/LZ1500) – imponująca jakość obrazu z wysokim kontrastem dzięki zastosowaniu panelu Master OLED Pro.

fot. Panasonic

Nowe serie Panasonic OLED

  • Ulepszone funkcje gamingowe — obsługa HDMI 2.1, wysoka liczba klatek na sekundę i niskie opóźnienia dla płynniejszej gry
  • Zoptymalizowana jakość obrazu — zaawansowane czujniki kolorów i jasności otoczenia automatycznie dostosowują obraz, aby zapewnić najlepsze wrażenia podczas oglądania
  • Jakość kinowa — kolorystyka dostrojona przez hollywoodzkiego kolorystę filmowego Stefana Sonnfelda
  • Wciągający dźwięk — dźwięk Dolby Atmos 360° dzięki zaawansowanemu systemowi głośników Front Array (LZ200)
  • SMART TV — łatwość obsługi dzięki najnowszemu systemowi TV, w tym My Home Screen 7.0, sterowanie głosowe i szeroki wybór odbioru programów przez tuner Penta firmy Panasonic

Ulepszenia OLED

Linia OLED obejmuje modele LZ2000 (77”, 65”, 55”), LZ1500 (65”, 55”, 48”, 42”), LZ1000 (65”, 55”) oraz LZ980 (65”, 55”, 48”, 42”). Modele te są idealnym wyborem dla miłośników filmów, wszystkie telewizory OLED 2022 korzystają z najnowszej generacji panelu 2022. LZ2000 i LZ1500 (z wyjątkiem modeli 48” i 42”) mogą pochwalić się konfiguracją „Master OLED Pro”, podczas gdy LZ1000 używa konfiguracji „Master OLED”. Modele 48” i 42” LZ1500 i LZ980 przyjmują konfigurację „OLED”. Wszystkie modele OLED 2022 zostały specjalnie zaprojektowane przez firmę Panasonic, aby zapewnić jeszcze większą jasność szcztową w trybach True Cinema, Cinema, Filmmaker i Professional. Ponadto, dzięki procesorowi Panasonic HCX Pro AI, poprawiono reprodukcję koloru niebieskiego przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej precyzji reprodukcji różnych przejść tonalnych.

Panasonic OLED LZ2000; fot. Panasonic

Ulepszone funkcje gamingowe

Szybkość, wyrazistość, płynność — to podstawowe elementy wciągającej gry wideo. Game Mode Extreme firmy Panasonic przedstawia szereg udoskonaleń, które sprawiają, że telewizory Panasonic OLED są najlepszymi narzędziami dla graczy. Obejmuje to obsługę kluczowych funkcji HDMI 2.1, takich jak wysoka szybkość klatek (HFR) oraz zmienna częstotliwość odświeżania (VRR) przy 120 Hz w pełnej rozdzielczości 4K. Obsługa VRR pomaga rozwiązać wiele potencjalnych problemów po stronie konsoli, takich jak drganie i szarpanie, jeśli renderowana rozdzielczość i LOD (poziom szczegółowości) są zbyt wysokie lub gdy renderowanych jest zbyt wiele efektów lub obiektów w tym samym czasie. Po włączeniu funkcji VRR telewizor i konsola synchronizują tempo odtwarzania klatek, aby zapewnić płynniejsze wrażenia. Zupełnie nowa funkcja o nazwie Game Control Board gromadzi wszystkie istotne ustawienia i informacje dotyczące gry w jednym miejscu i przedstawia je jako nakładkę na grę – dzięki czemu gracze nigdy nie muszą wychodzić z gry, aby uzyskać do nich dostęp. Co więcej, można ją zaprogramować tak, aby była dostępną za pomocą jednego kliknięcia na pilocie, przypisując ją do konfigurowalnego przycisku „moja aplikacja”.

fot. Panasonic

Nakładka Game Control Board zapewnia dostęp do następujących kluczowych funkcji i informacji w czasie rzeczywistym:

  • Informacje — ta opcja wyświetla wszystkie informacje pochodzące z gry źródłowej, takie jak liczba klatek na sekundę, metadane HDR i dane pod próbkowania chrominancji.
  • Dark Visibility Enhancer – pozwala graczowi na szczegółowe dostosowanie prawie czarnej części ciemnych scen, co ułatwia zobaczenie trasy do przodu lub wykrywanie wrogów ukrywających się w cieniu.
  • HDR Tonemap – pokazuje bieżące ustawienia mapowania tonów HDR, w tym „Wył.” (konsola do gier zarządza mapowaniem tonów); „On” (telewizor zarządza mapowaniem tonów); lub Dynamiczny (telewizor analizuje przychodzące klatki w czasie rzeczywistym i tworzy dynamiczne mapowanie tonalne scena po scenie, nawet jeśli źródłem jest statyczny HDR).
  • Input Lag i VRR – wyświetl i dostosuj ustawienia Input Lag i VRR.
  • Tryb oglądania – umożliwia graczowi w czasie rzeczywistym zmianę trybu oglądania i oglądanie efektu na żywo w celu wybrania preferowanego wyglądu.
Nowy król obrazu premium prosto z Hollywood? Nowy Panasonic TV OLED LZ2000 na 2022 rok zaprezentowany! Co wiemy?
fot. Panasonic

W 2022 roku firma poprawiła również szybkość. Tryb odświeżania 60 Hz radykalnie zmniejsza opóźnienia Input Lag w grach 60 Hz na telewizorach OLED. To drastycznie zmniejsza stres w środkowej fazie gry u graczy, którzy wymagają szybkiej reakcji, zwłaszcza w grach akcji. Co więcej, Panasonic położył kres niestabilnej rozgrywce i zapewnia płynniejszą rozgrywkę, biorąc pod uwagę, że telewizory OLED uzyskały w 2022 roku certyfikat AMD FreeSync Premium Support.

Jakość obrazu zoptymalizowana pod kątem otaczającego środowiska

Wszystkie OLEDy wykorzystują zaawansowane czujniki do wykrywania temperatury barwowej otoczenia i dostosowują obraz w zróżnicowany sposób, aby zapewnić bardziej naturalne wrażenia, na przykład podczas oglądania w nocy. Ta nowa funkcja opiera się na wprowadzonym w zeszłym roku trybie automatycznej sztucznej inteligencji firmy Panasonic, który wykorzystuje sztuczną inteligencję do identyfikowania w czasie rzeczywistym rodzaju odtwarzanych treści w celu płynnej i automatycznej optymalizacji zarówno jakości obrazu, jak i dźwięku. Postępy w technologii AI firmy Panasonic zaowocowały szybszym wykrywaniem gatunków AI.

Panasonic OLED LZ1000; fot. Panasonic

Zaawansowane czujniki AI jasności otoczenia i temperatury barwowej współpracują z procesorem HCX Pro AI w telewizorach premium firmy Panasonic, aby dostosować każdy odcień koloru indywidualnie w najbardziej realistyczny sposób w oparciu o oświetlenie otoczenia, zapewniając w ten sposób bardziej komfortowe wrażenia podczas oglądania w dzień i w nocy. Odzwierciedla to fakt, że ludzie postrzegają „biel” inaczej w zależności od oświetlenia otoczenia. Na przykład w większości europejskich domów w nocy stosuje się ciepłe barwy światła, co oznacza, że białe kolory na ekranie mogą być postrzegane jako niebieskawe i zbyt zimne. Procesor HCX Pro AI działa w bardzo inteligentny i dopracowany sposób, zachowując kolory znane ludzkiemu oku, takie jak odcienie skóry, aby zapewnić naturalny obraz.

Co więcej, w 2022 roku Panasonic rozszerzył kontrolę adaptacyjną, obsługując również tryb Netflix Adaptive Calibrated Mode do automatycznego przetwarzania obrazu w zależności od oświetlenia w pomieszczeniu. Dostępny w serii OLED tryb Netflix Adaptive Calibrated Mode umożliwia telewizorom Panasonic dostarczanie niewiarygodnie dokładnej jakości obrazu na poziomie Hollywood podczas przesyłania strumieniowego treści, odtwarzając jakość obrazu z monitora Master Monitor używaną przez twórców filmowych Netflix w post produkcji i dostarczając obrazy wierne intencjom filmowców.

Panasonic LX800; fot. Panasonic

Jakość kinowa dostrojona w Hollywood

Wszystkie tegoroczne panele OLED łączą techniczną dokładność firmy Panasonic, możliwą dzięki japońskiej inżynierii i know-how, z umiejętnościami dostrajania kolorów Stefana Sonnenfelda. Stefan Sonnenfeld, założyciel i dyrektor generalny Company 3, jest zaufanym współpracownikiem jednych z najlepszych filmowców na świecie. Sonnenfeld jest jednym z nielicznych czołowych artystów, którzy promują moc korekcji kolorów w opowiadaniu historii i komunikowaniu emocji. Opisywany przez NPR jako „da Vinci z filmów”, Sonnenfeld zastosował swoje umiejętności kolorystyczne w wielu najbardziej uznanych i popularnych filmach ostatniej dekady. Podobnie jak wielu innych wiodących kolorystów, używa on ekranów Panasonic OLED jako wielkoformatowych monitorów referencyjnych w swojej codziennej pracy. Rzeczywiście, telewizory OLED firmy Panasonic są szeroko stosowane w studiach i domach post produkcyjnych.

Test Panasonic JZ2000 OLED HDTVPolska Stefan Sonnenfeld

Ulepszenia dźwięku – namierzanie i ukierunkowanie dźwięku

OLED LZ2000 wprowadza dźwięk kierunkowy jako dodatek do pakietu audio Panasonic 360° Soundscape all-in-one, który zapewnia wciągające wrażenia dźwiękowe Dolby Atmos. Wiele wbudowanych głośników skierowanych w górę, w bok i do przodu tworzy przestrzenną scenę dźwiękową z zawartością Dolby Atmos. Oprócz poprawy dźwięku przestrzennego, LZ2000 jest wyposażony w nowy zaawansowany system głośników Front Array, który kieruje dźwiękiem, zapewniając dokładny i czysty dźwięk oraz formowanie wiązki. Modele z serii OLED LZ1500 (tylko modele 65”, 55”) są wyposażone w zaawansowany system dźwiękowy o nazwie „Dynamic Cinema Surround Pro”, który obsługuje Dolby Atmos i wykorzystuje wbudowany głośnik niskotonowy, aby zapewnić potężny i bogaty dźwięk basowy. Serie LZ1500 (z wyjątkiem 65” i 55”), LZ1000 i LZ980 są wyposażone w „Cinema Surround Pro”, który obsługuje również Dolby Atmos.

fot. Panasonic

Oszałamiająca i przystępna rozrywka

Wszystkie serie 2022 OLED są wyposażone w najnowszą wersję wysoko ocenianego systemu operacyjnego Smart TV firmy Panasonic, My Home Screen 7.0, który obsługuje wszystkie główne usługi przesyłania strumieniowego wideo. Firma Panasonic poczyniła znaczne postępy w swoich modelach My Home Screen 7.0 OS pod względem dostępności, umożliwiając użytkownikom szybki dostęp do wszystkich ustawień menu. Nowe menu ułatwień dostępu zapewnia również szereg przydatnych funkcji, które można łatwo skonfigurować – sterowanie głosowe, audiodeskrypcję, ulepszenie dialogów audio i napisy dla niedosłyszących.

fot. Panasonic

Wszystkie kontynentalne europejskie telewizory Panasonic OLED są wyposażone w oryginalny tuner Penta firmy Panasonic, który zapewnia pięć różnych opcji zaawansowanego odbioru programów. Najważniejsza była łatwość obsługi, więc wybór jest tak prosty, jak naciśnięcie przycisku na pilocie telewizora. Należą do nich DVB-C (odbiór kablowy), DVB-S (satelitarny), DVB-T (tradycyjna antena zewnętrzna/wewnętrzna), TV do IP oraz IPTV, która nie wymaga serwera. Funkcja ta pozwala na znaczną elastyczność w wyborze lokalizacji w domu, a telewizor Panasonic bardzo łatwo prowadzi użytkownika przez instalację, umożliwiając bezproblemowy proces konfiguracji.

Dostępność modeli
Telewizor Panasonic OLED LZ1000E 55″ (Nowość 2022) 7 499 zł
Telewizor Panasonic OLED LZ1000E 65″ (Nowość 2022) 10 499 zł
Telewizor Panasonic OLED LZ1500E 55″ (Nowość 2022) 8 399 zł
Telewizor Panasonic OLED LZ1500E 65″ (Nowość 2022) 11 499 zł
Telewizor Panasonic OLED LZ2000E 55″ (Nowość 2022) 11 499 zł
Telewizor Panasonic OLED LZ2000E 77″ (Nowość 2022) 20 999 zł

*Android TV jest znakiem towarowym firmy Google LLC

Źródła: własne, Panasonic


Więcej na temat produktów firmy Panasonic:

(9833)

4 4 głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

18 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Jan
Jan
2 lat temu

Kiedy test LZ 2000 OLED 55 inch

Roman
Roman
2 lat temu

Okazuje się, że Panasonic przeniósł produkcję swych telewizorów z Czech do Polski, do fabryki TCL w Żyrardowie! Mój kolega z Włoch zakupił LZ 2000 77 calowy i od niego się dowiedziałem, że jest on składany u nas! Pochwalił nawet nas,za dokładny montaż.

Robert
Robert
2 lat temu

Kiedy wyniki testów?

Daniel
Daniel
2 lat temu

Rowniez czekam na kolejne testy. LZ czeka w koszyku ale jesli matryce sa felerne to chyba pasuje..

Adam
Adam
2 lat temu

Hej czy napiszecie szerzej o serii LX940?

Marek
Marek
2 lat temu

Sprawdźcie koniecznie ile pobiera prądu w stanie standby?
Testowany przez Was Sony 65″ A95K, niestety w tym trybie pobiera około 30W. Jest to bardzo dużo, aby nie powiedzieć, że skandalicznie.

Maciej
2 lat temu

Od dwóch tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem LZ2000 w rozmiarze 77.
Wszystkie plansze testowe tj 5% grey, biała wręcz idealne.
Niestety jest coś na rzeczy z panelami o mniejszej przekątnej.
Czytając różne fora uk, de, czy fr, wszyscy na to narzekają.
Wychodzi na to, że w tym roku najlepsze są panele w 77 calach.

Mateusz
Mateusz
2 lat temu
Reply to  Maciej

Też słyszałem takie głosy, ale jednocześnie widziałem trochę zdjęć kiepskich paneli z tegorocznych modeli. Więc gratuluję, bo udało Ci się trafić w takim razie bardzo dobry panel 🙂

Jan
Jan
2 lat temu
Reply to  Mateusz

Chcę kupić lz 2000 ale po przeczytaniu opinii rezygnuję

Jerzy
Jerzy
2 lat temu

Uwaga! Odradzam kupno telewizorów Panasonica z serii LZ1500 bez wczesnego sprawdzenia w sklepie . Panele na ten rok są marnej jakości. Nie kupuj zanim nie sprawdzisz. Brak bieli i czerni. Jakieś czerwone przebarwienia. Kompromitacja tej firmy!

20221022_151042.jpg
Michał
Michał
2 lat temu
Reply to  Jerzy

Oj, fatalnie to wygląda. A ja narzekam na moją starą plazmę Samsunga, gdzie czasami w światłach jest lekka różowa poświata i nie da się tego skalibrować. Tymczasem tutaj to jakaś totalna porażka. Na marginesie – przydałby się jakiś test porównawczy nowych tv skierowany do miłośników klasyki filmowej, gdzie czerń nie jest w ogóle istotna, ale wierne odwzorowanie kolorów i neutralna szarość – bardzo. Nie mogę niczego takiego namierzyć w sieci.

Marko
Marko
2 lat temu
Reply to  Jerzy

Co za bzdury piszesz człowieku! Konkurencja?

Jerzy
Jerzy
2 lat temu
Reply to  Marko

Rozwiń swoją wypowiedź, jaka konkurencja? Zdjęcie jest moje! Wpisz na youtube TX-48LZ1500 i zobaczysz mój krótki filmik (wczoraj nagrany),pokazujący tegoroczny obraz w oledach od Panasonic.

Mateusz
Mateusz
2 lat temu
Reply to  Jerzy

Niestety loteria paneli oled od LG cały czas trwa. Nawet Panasonic się nie ustrzegł przed tym. Wiem jakie może to być frustrujące. Też miałem z tym problem w C1. Ale na szczęście uznali reklamację. Nawet było mniejsze trochę. Jak spojrzysz na tv pod kątem z jednej lub drugiej strony, to dalej jest różowa poświata? U mnie tak było. Na wprost różowy pasek, a pod kątem ok w tym samym miejscu. Wskazywało to na problemy z warstwą antyrefleksyjną. Także to nie jest niestety problem tego konkretnego modelu, tylko paneli oled od LG i mizernej kontroli jakości, która od lat jest na… Czytaj więcej »

Michał
Michał
2 lat temu

Dwie rzeczy interesowałyby mnie szczególnie w tym teście: 1. jednolitość ekranu (szarości), gdyż oglądam sporo filmów czarno białych, a pomimo dobrego wyniku LZ2000 w tej kategorii w UK TV Shootout, pojawiają się opinie, że w LZ2000 (wersja 65) bywa z tym różnie. To jest dla mnie jeden z głównych argumentów za Sony A95K lub Samsungiem S95B. 2. Czy LZ1500 dotrzymuje kroku LZ2000 pod względem wierności odwzorowania jasności i barw w SDR i HDR (przed i po kalibracji) – LZ2000 w wersji 65 nie jest na razie dostępny, a jak będzie, to cena będzie pewnie wyższa niż Sony A95K.

Jacek
Jacek
2 lat temu
Reply to  Michał

Tu jest chyba klucz do tej zagadki “potrafią wycisnąć z pozyskanego od LG Display panelu WRGB ostatnie soki”, może i potrafią, a co wycisnęliby z nowego panelu OLED Samsunga, który zaimplementowało Sony w A95K i Samsung w S95B. Też się temu przyglądam, ale decyzja już jest; ten konkretny panel OLED Samsunga u mnie wyląduje, ale czy warto poczekać rok na nową linię Panasonica (bo może za rok) właśnie oni wycisną ostatnie soki z panelu z którego korzystają A95K/S95B… ??

Mateusz
Mateusz
2 lat temu
Reply to  Michał

W teście jednolitość ekranu może wyjść super. A w Twojej sztuce jak już zamówisz może być różnie. Może w tym roku jest trochę lepiej z panelami, ale jak widać loteria cały czas jest.

Robert
Robert
2 lat temu

Super że macie do destowania kilka modeli z serii LZ!Czekam z niecierpliwością na wyniki testów!!!

18
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x