Home News Xbox Live oficjalnie na Android i iOS
Xbox Live oficjalnie na Android i iOS

Xbox Live oficjalnie na Android i iOS

245
0

Granie w ulubione gry z Xbox One coraz bliżej naszych kieszeni. Microsoft właśnie udostępnił usługę Xbox Live dla smartfonów i tabletów z systemami Android i iOS. Co więcej, można od teraz strumieniować obraz z PC i Androida na Xbox One grać w gry z tych platform przy użyciu kontrolera do Xbox One.

Firma Microsoft udostępniła deweloperom Android i iOS zestaw narzędzi programistycznych Xbox Live. Dzięki niemu będą mogli oni wprowadzić szereg opcji na poziomie mobilnych sytemów operacyjnych. Będą to m.in. obsługa grupowych czatów głosowych, wiadomości, xboksowe osiągnięcia, logowanie, zapisane stany gry w chmurze. Z pomocą tych narzędzi każda wydana już na Androida i iOS gra mogłaby uzyskać powyższe funkcjonalności.

Project xCloud: streaming gier Xbox ruszy w tym roku. Nie zastąpi tradycyjnego grania

Ponadto deweloperzy mogliby wprowadzić te opcje dla nadchodzących tytułów, a także – co najważniejsze – umożliwić korzystanie z nich gdy już Microsoft wprowadzi możliwość strumieniowania gier na smartfony i tablety. Co ciekawe, we wcześniej wyciekniętych dokumentach była informacja że Nintendo Switch również otrzyma kompatybilność z Xbox Live. Teraz jednak Microsoft wykasował tą wzmiankę. Niepewna jest więc przyszłość tej usługi na konsoli Nintendo ale nie ma też potwierdzenia, że nigdy do czegoś takiego nie dojdzie.

Xbox Live

Microsoft w informacji prasowej związanej ze zbliżającym się Game Developers Conference, pochwalił się, że infrastruktura cloud computingu do strumieniowania gier jest 2 razy większa niż jego największego konkurenta, Amazon Web Services. Prawdopodobnie to nie ostatnie wieści dotyczące streamingu od Microsoftu. Warto na marginesie wspomnieć, że firma udostępniła także możliwość strumieniowania obrazu z PC i urządzeń z Androidem na konsolę. Streaming pozwala nam zagrać efektywnie w dowolną grę z tych platform przy użyciu kontrolera do Xbox One. Może to być gratka dla osób chcących pograć w emulowane gry z platform takich, jak np. Amiga.

Źródło: Windows Central, The Verge

(245)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.