Home News Obcy: w tym tygodniu zadebiutuje 6 krótkometrażówek
Obcy: w tym tygodniu zadebiutuje 6 krótkometrażówek

Obcy: w tym tygodniu zadebiutuje 6 krótkometrażówek

614
4

Sześć filmów krótkometrażowych z serii Obcy będzie miało swoją premierę na Emerald City Comic-Con, które zaczyna się już dziś i trwa do 17 marca. Wkrótce ukażą się także online.

Zbliża się 40-lecie kinowej premiery Obcego (25 maja 1979) i z tej okazji Fox ma coraz więcej powiązanych atrakcji. Tym razem wyda 6 krókometrażówek. Opowiadają one różne historie, ale wszystkie łączy kultowa marka. Wytwórnia wybierała najlepsze dzieła z puli ponad 550 nadesłanych do niej prac.

Oficjalne: Obcy ukaże się na 4K UHD Blu-ray w kwietniu

Filmy mają zadebiutować na Emerald City Comic-Con w Seattle, które będzie odbywać się od 14 do 17 marca. Następne pokazy nastąpią 23 marca w Chicago (C2E2) i 30 marca w Anaheim (WonderCon). W następnej kolejności pojawią się one online na portalu IGN, począwszy od 29 marca.

Obcy

Będą udostępniane sukcesywnie. Oprócz tego zagoszczą na portalu AlienUniverse.com oraz profilu AlienAnthology na Twitterze i innych mediach społecznościowych. Od 5 maja będą publikowane materiały zza kulis.

Obcy

Poznaliśmy też zarys fabularny wszystkich z powyższych filmów, a są to Alien: Alone (reż. Noah Miller), Alien: Containment (reż. Chris Reading), Alien: Harvest (reż. Benjamin Howdeshell), Alien: Night Shift (reż. Aidan Breznick), Alien: Ore (reż. Spear Sisters) i Alien: Specimen (reż. Kelsey Taylor). Poniżej znajdziecie także teaser, który Fox udostępnił na YouTube:

Źródło: 20th Century Fox, Hollywood Reporter

(614)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Comment(4)

  1. Już ostrzę sobie zęby na ten łakomy kawałek sztuki mięs (czyt.: filmowej).

  2. Mnie też bardzo ciekawi rezultat końcowy :)
  3. Mnie ciekawi, czy w Polsce pojawi się obcy na BD 4K, czy znowu indolencja naszych dystrybutorów weźmie górę i obejdziemy się smakiem?

  4. 12 hours ago, Kmicic13 said:

    Mnie ciekawi, czy w Polsce pojawi się obcy na BD 4K, czy znowu indolencja naszych dystrybutorów weźmie górę i obejdziemy się smakiem?

    Trzeba Imperial Cinepix pytać... ale chyba oni nie dbają o tzw. back-catalog.