Home Testy Konsole Współpraca Xbox One X z LG OLED TV – poradnik wideo
  Poprzedni film Unboxing Samsung The Frame
  Następny film Horizon Zero Dawn: The Frozen Wilds - recenzja gry PS4 i PS4 Pro (Ultra HD 4K HDR)

Współpraca Xbox One X z LG OLED TV – poradnik wideo

1.89K
16

Już dziś do sklepów trafia najnowsza konsola Xbox One X! Telewizorem rekomendowanym do współpracy z nowym sprzętem przez Microsoft jest LG OLED TV, który pokazuje na co stać konsolę. Zapraszamy do poradnika wideo w którym tłumaczymy jak skonfigurować telewizor z konsolą aby uzyskać najlepszą jakość obrazu oraz jakich użyć kabli HDMI. Dodatkowo dyskutujemy na temat trwałości matrycy OLED podczas grania. 

Fachowy test konsoli znajdziecie w dedykowanym dziale na naszym portalu tutaj.

Część informacji prasowej od LG Polska: „LG OLED TV – rekomendowany telewizor premium do gamingu”

„Przy wyborze odpowiedniego telewizora do gamingu kluczowym kryterium jest wartość Input lag, która określa ilość czasu pomiędzy wysłaniem obrazu do telewizora, a jego wyświetleniem. Według ekspertów wartość Input lag, który może przeszkadzać w rozgrywce i wpłynąć na osiągany wynik wynosi więcej niż 200 ms. Biorąc pod uwagę, że konsole do gier posiadają średnie opóźnienie na poziomie 133 ms, to przy odpowiednim do gamingu telewizorze ta wartość nie powinna przekraczać 50 ms. Nowe telewizory LG OLED TV 4K posiadają Input lag na poziomie 21 ms, natomiast wyświetlacze z serii Super UHD to zaledwie 15ms, co czyni je idealnym ekranem do rozgrywki na najwyższym poziomie Matryca organiczna w telewizorach LG OLED gwarantuje nieskończony kontrast, a zastosowane technologie wyświetlania obrazu takie jak Pixel Dimming, która zarządza regulacją jasności pojedynczych pikseli, zapewnia idealne odwzorowanie najdrobniejszych szczegółów w nawet najbardziej ciemnych scenach. Dodatkowo 100% pokrycia palety barw DCI (Digital Cinema Initiatives) oraz specjalny tryb HDR Gra sprawia, że wyświetlacze wyposażone LG OLED stanowią perfekcyjny wybór dla graczy, którzy chcą w pełni poczuć wrażenia płynące z rozgrywki na najmocniejszej konsoli na rynku, czyli Xbox One X.” (całość dostępna tutaj)

(1887)

Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

Comment(16)

 1. Jakbyście jeszcze mogli podpowiedzieć jak przy ustawieniu Przestrzeni kolorów w Xbox X na Standardowa (zalecane) ustawić na LG E7 w trybie gra i gra HDR:

  Gamma: niska, średnia, wysoka1, wysoka2? 

  Poziom czerni: niski, wysoki?

 2. 1 hour ago, Subman said:

  Akurat te testy na rtings przewidują taką sytuację. Logo RTINGS w lewym dolnym rogu świeci się przez 2 godziny, poczym po 3,5 godzinach leci normalna zmienna zawartość bez loga i tak w kółko przez 20 godzin dziennie. Po 20 godzinach telewizy są wyłączane, po to głównie aby OLED mógł zapuścić automatyczny cykl czyszczenia. Po każdych 7 dniach jest też zapuszczane ręczne, godzinne czyszczenie matrycy OLED.

  Właśnie nie do końca, bo jednak "normalna zmienna zawartość bez loga" to jednak ciągle ta sama zawartość, co jest trochę czym innym niż faktycznie zmienna (losowa) zawartość :)

 3. Dnia 7.11.2017 o 16:28, plast napisał:

  Powinniście podlinkować ten film od połowy też do jakiegoś tematu o wypaleniach oledów, bo jak kogoś XboX nie interesuje, to nigdy tego nie obejrzy, a szkoda by było :)

  Ale kolego plast, nad czym Ty chcesz dyskutować, nad tym czy oledy się wypalają? Przecież nawet na naszym forum jest co najmniej kilka osób, które mają wypalone oledy. To, że wypalenia w oledach niestety istnieją, to nie jest temat do dyskusji tylko niezaprzeczalny fakt. Można oczywiście spierać się czy wypalenia powstaną wolniej czy szybciej, czy powstaną na skutek takiego czy innego loga, gry, kanału itp., ale fakt jest jeden - wypalenia na oledzie to nie wymysły i okazuje się, że zrobienie ich to wcale nie jest jakaś większa sztuka. Dlatego twierdzenie, że oledy są w 100% bezpieczne jest nieprawdziwe. Po prostu lepiej z oledem uważać.

 4. Przypomnisz komu z forum się coś na stałe wypaliło i podał foto? I jaki to był dokładnie model ekranu? Co się wypaliło i dlaczego? Ciekawi mnie to bo przeoczyłem.

  22 godziny temu, UnS napisał:

  Jakbyście jeszcze mogli podpowiedzieć jak przy ustawieniu Przestrzeni kolorów w Xbox X na Standardowa (zalecane) ustawić na LG E7 w trybie gra i gra HDR:

  Gamma: niska, średnia, wysoka1, wysoka2? 

  Poziom czerni: niski, wysoki?

  poziom czerni: niski
  a gamma albo wedle uznania, albo fachowa kalibracja
 5. Subman - dzięki.

  Dodam jeszcze, że osób, które pisały o wypaleniach w swoich telewizorach było więcej, nie każdy serwował przy tym zdjęcia. Natomiast faktem jest, że nie przypominam sobie, aby ktoś zwracał uwagę na serię 7, być może faktycznie jest lepiej w tej kwestii.

 6. 3 hours ago, Mr.Hankey said:

  Ale kolego plast, nad czym Ty chcesz dyskutować, nad tym czy oledy się wypalają? Przecież nawet na naszym forum jest co najmniej kilka osób, które mają wypalone oledy.

  2017? Kto?

  3 hours ago, Mr.Hankey said:

  Dlatego twierdzenie, że oledy są w 100% bezpieczne jest nieprawdziwe.

  Kto tak twierdzi?

  Obejrzyj co mówią autorzy filmu w tym względzie raz jeszcze, bo chyba przegapiłeś meritum.

 7. Ja stoje przed wyborem czy wziąć LG C7 czy może Sony A1 ale w obydwu przypadkach trochę boje się wypalenia.

   

 8. Witam 

  Podlaczylem xonex do C7v I mam problem z dzwiekiem. Wszystko jest OK dopóki dzwiek w x onex ustawiony jest na stereo bez kompresji,  wszystkie inne tryby albo w ogole nie działają albo jest wyraźne opóźnienie dźwięku.