Home News Informacje prasowe Widzieliśmy już nowe telewizory Panasonic LED na 2021 rok! Trzy modele, HDMI 2.1, VRR FreeSync, Dolby Atmos – wiemy wszystko!
Widzieliśmy już nowe telewizory Panasonic LED na 2021 rok! Trzy modele, HDMI 2.1, VRR FreeSync, Dolby Atmos – wiemy wszystko!

Widzieliśmy już nowe telewizory Panasonic LED na 2021 rok! Trzy modele, HDMI 2.1, VRR FreeSync, Dolby Atmos – wiemy wszystko!

2.20K
2

Panasonic urządził sobie dziś prawdziwy dzień premier, przedstawiając nam pełne portfolio swoich telewizorów na 2021 rok – w tym także modeli LED! Pośród trzech nowych linii znajdziemy między innymi procesor HCX Pro AI, panel HDR Cinema Display Pro i porty HDMI! Co jeszcze wiemy o nowościach?

Nowe telewizory Panasonic LED na 2021 – idealne do oglądania sportu oraz grania

Poza obiecującymi telewizorami OLED, które firma Panasonic również dziś zaprezentowała, przygotowano także nowe LED’y na rok 2021. Nadchodzące telewizory LCD LED to JX940 (75, 55 oraz 49 cali), JX850 (65, 58, 50 oraz 40 cali), JX800 (65, 58, 50 oraz 40 cali). Dla miłośników sportu oraz gier wyjątkowo obiecujący może okazać się model JX940 120Hz!

Telewizory Panasonic LCD LED 2021 premiera polska

  • Po pierwsze, nowy JX940, podobnie jak telewizory OLED, będzie wyposażony w procesor HCX Pro AI, który dopasuje tryb obrazu do wyświetlanych treści. Warto też wspomnieć o technologii Intelligent Clear Motion, która zwiększy komfort podczas oglądania eliminując efekt migotania;
  • Po drugie, model JX940 jest wyposażony w panel HDR Cinema Display Pro, który pozwoli na szeroki kąt widzenia i częstotliwość odświeżania 120 Hz – idealne rozwiązanie dla miłośników oglądania wydarzeń sportowych;
Panasonic pokazał nowe telewizory LED! Trzy modele, HDMI 2.1, VRR FreeSync, Dolby Atmos - wiemy wszystko!
fot. informacje prasowe
  • Po trzecie, obsługa Dolby Atmos zapewni dźwięk porównywalny do tego na stadionie. Model JX940 będzie także wyposażony w odwracane nóżki, pozwalające na zmianę wysokości telewizora (tak aby idealnie dopasować soundbar HTB490). Ta technologia znacząco zwiększy jakość dźwięku.
Panasonic pokazał nowe telewizory LED! Trzy modele, HDMI 2.1, VRR FreeSync, Dolby Atmos - wiemy wszystko!
Panasonic LED JX940; fot. informacje prasowe

W kwestii gier, JX940 jest wyposażony w procesor HCX PRO AI, obsługuje HDMI 2.1 (HFR i VRR) oraz technologię AMD FreeSync Premium, co sprawi, że będzie obiecującym kandydatem dla wytrawnych graczy.

Telewizory Panasonic OLED 2021 freesync premium pro

Wszystkie warianty LED JX940 będą posiadały 2 porty HDMI obsługujące HDMI 2.1 (HFR i VRR). Porty te będą obsługiwać wejście 4K, ale w przypadku HDMI High Frame Rate i 4K 120Hz VRR będą wyświetlać jedynie połowę rozdzielczości pionowej. W 2021 roku zostanie dodana aktualizacja, która przywróci pełną obsługę 4K. W przypadku VRR 4K 120Hz w przyszłości producent opublikuje ogłoszenie. Rozdzielczości inne niż 4K 120Hz VRR, takie jak Full HD i 4K 60Hz VRR będą w pełni wspierane od momentu pojawienia się telewizorów.

fot. informacje prasowe

Panasonic LED JX800 – idealny do przesyłania strumieniowego

Wprowadzenie procesora HCX Pro AI sprawi, że od teraz poprzedni procesor – HCX zostanie wprowadzony do podstawowych modeli takich jak na przykład JX800. W rezultacie model JX800 stanie się idealnym rodzinnym telewizorem w przystępnej cenie, wyposażonym w wiele przydatnych funkcji oraz technologii, takich jak: HDR Bright Panel Plus oraz możliwość przesyłania strumieniowego. JX800 połączy w sobie także procesor HCX firmy Panasonic z systemem operacyjnym Android.

Nowe telewizory Panasonic OLED wchodzą na rynek! Producent prezentuje strojone w Hollywood modele 2021 z panelem Master HDR!
fot. informacje prasowe

Telewizory Panasonic LED 2021 – obsługa formatów

W roku 2021 firma Panasonic kontynuuje swoje wsparcie dla funkcji premium we wszystkich produktach. Tryb Filmmaker z 2020 będzie dalej otrzymywał wsparcie w roku 2021 aż do serii JX800. Formaty HDR, Dolby Vision IQ będą obsługiwane na wszystkich telewizorach OLED z 2021 roku, a także w modelu LED JX940. Formaty Dolby Vision, HDR 10+Adaptive będą obsługiwane także przez JX800, z wyłączeniem HDR10 i Hybrid Log Gamma.

Nowe telewizory Panasonic OLED wchodzą na rynek! Producent prezentuje strojone w Hollywood modele 2021 z panelem Master HDR!
fot. informacje prasowe

W kwestii gier – tryb Game Mode Extreme będzie obsługiwany przez JX940, oferując wysoką częstotliwość odświeżania i 4K (HFR).

Pod względem audio – Dolby Atmos będzie obsługiwany do modelu JX800.

Panasonic pokazał nowe telewizory LED! Trzy modele, HDMI 2.1, VRR FreeSync, Dolby Atmos - wiemy wszystko!
fot. informacje prasowe

System My Home Screen – nowa wersja 6.0

Wszystkie modele aż do JX850 będą wyposażone w najnowszą iterację systemu Smart TV Panasonic – my Home Screen 6.0. My Scenery pozwoli na wybranie zestawu filmów lub zdjęć tak, aby pasowały do pory dnia lub samopoczucia widza. Poza zdjęciami LUMIX CLUB podkreślającymi piękno Japonii, na drodze współpracy z LoungeV Studio (loungev.com) zapewni  materiały, które pomogą zrelaksować się po ciężkim dniu w pracy.

Nowy wyłącznik czasowy umożliwi użytkownikom ustawienie czasu po którym telewizor wyłączy się automatycznie. Teraz będzie także możliwe ustawienie preferowanego kanału, wyjścia HDMI lub funkcji My Scenery. Funkcja Dual Bluetooth Connection pozwoli na przesyłanie dźwięku do dwóch różnych urządzeń jednocześnie. Pozwoli to na bezgłośne, wspólne oglądanie podczas snu pociech użytkowników. Główny interfejs pozwoli teraz na szybkie przejście do najczęściej używanych ustawień dźwięku, obrazu oraz wielu innych.

Telewizory Panasonic OLED 2021 my home screen

Wszystkie modele, włącznie z JX850, obsługują Asystenta Google oraz Amazon Alexa. Pozwoli to użytkownikom na sprawdzanie i wyświetlanie na ekranie telewizora** pogody lub wiadomości za pomocą komend głosowych. Pozostałe funkcje to HDMI Signal Power Link, które umożliwia automatyczne włączenie zasilania po wyjściu ze stanu wstrzymania i swobodne przełączanie wejść takich jak komputery niezgodne ze standardem CEC.

Telewizory Panasonic LED 2021 – design

Panasonic kontynuuje swoją filozofię polegającą na tworzeniu minimalnych i prostych projektów, umożliwiając widzom skupienie się na ich ulubionych treściach. W 2021 Panasonic wprowadzi nowy projekt pilota, który idealnie wpasuje się do wnętrza salonu. Zaokrąglone krawędzie i staranne wykończenie sprawiają, że nowy projekt jest ergonomiczny i wygodny w trzymaniu.

Panasonic pokazał nowe telewizory LED! Trzy modele, HDMI 2.1, VRR FreeSync, Dolby Atmos - wiemy wszystko!
Panasonic LED JX850; fot. informacje prasowe

*Asystent Google może być niedostępny w niektórych językach oraz krajach. Alexa może być niedostępna w niektórych językach oraz krajach. Amazon, Alexa jest znakiem towarowym Amazon.com, Inc. oraz podmiotom stowarzyszonym. Google jest znakiem towarowym Google LLC

Źródło: informacje prasowe


Więcej na temat produktów firmy Panasonic:

(2201)

3.5 2 głosy
Article Rating

5
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Max
Max
1 miesiąc temu

Tragedia wypalone matryce w najdroższych modelach a serwis tragedia mają klientów w dupie zero odzewu z ich strony żenada…

Sławek
Sławek
1 miesiąc temu

Czekam na JZ2000 wymieniając szrota LGB7V, ale jak mają zapodać premierę w podobnym okresie co HZ2000 w zeszłym roku to czarno to widzę tyle czekać.

2
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x