Raphael Bob-Waksberg, twórca popularnego serialu animowanego dla dorosłych, “BoJack Horseman”, ostatnio skrytykował praktyki Netflixa i Amazon Prime Video, które umniejszają na znaczeniu napisom końcowym.
Większość serwisów VOD w momencie wejścia napisów końcowych filmu pokazuje je przez zaledwie kilka sekund, po czym minimalizuje je i na przykład wyświetla kolejną propozycję filmu bądź serialu. W przypadku serialów natomiast mamy do czynienia z praktyką automatycznego włączania następnego odcinka po kilku sekundach. Te praktyki nie podobają się Raphaelowi Bobowi-Waksbergowi, twórcy takich seriali, jak “BoJack Horseman” na Netflix oraz “Undone” na Amazon Prime Video.
- ZOBACZ TAKŻE: Amazon Prime Video: nowości grudzień 2019
W trakcie Wigilii jeden z użytkowników Twittera (Mike Amato) skarżył się przy okazji seriali “Undone”, jak Amazon Prime Video przeskakuje automatycznie do następnego odcinka w trzy sekundy. Amato podkreślał, że w przypadku dramatów napisy końcowe pozwalają na odsapnięcie i przetworzenie tego, co się właśnie w serialu wydarzyło zanim podejmiemy się oglądania następnego odcinka.
Would love to make a show for a network that doesn't do this. If you work at one, let's talk. https://t.co/4SrDuwsb5m
— Raphael Bob-Waksberg (@RaphaelBW) December 24, 2019
Wpis zwrócił uwagę autora serialu “Undone”, Raphaela Boba-Waksberga, który wyznał wręcz, że z wielką chęcią zrobiły nowy serial dla kogoś, kto tak nie postępuje z napisami końcowymi. Następnie dodał, że takie praktyki są brakiem szacunku dla setek osób z branży kreatywnej. Twórca “BoJacka Horsemana” i “Undone” nie ma problemu z tym, jeśli ktoś chce przeskoczyć napisy końcowe, jednak jego zdaniem cały kłopot tkwi w tym, że decyzja ta jest już z góry podjęta przez dostawców zawartości.
Na marginesie warto przypomnieć, że 31 stycznia 2020 Netflix udostępni drugą część szóstego i finałowego sezonu serialu “BoJack Horseman”. W listopadzie 2019 Bob-Waksberg wyraził rozczarowanie, że obecny model biznesowy Netflixa nie daje szans serialom na rozwinięcie skrzydeł, co kończy się przedwczesnym ich zakończeniem (“BoJack” stał się hitem dopiero po kilku latach, co obecnie nie byłoby możliwe).
Źródło: IndieWire
Więcej na temat Netflix:
(3556)