Home News Trzy nowe serie telewizorów od Sony: XG83, XG80 i XG70
Trzy nowe serie telewizorów od Sony: XG83, XG80 i XG70

Trzy nowe serie telewizorów od Sony: XG83, XG80 i XG70

2.67K
9

Firma Sony ujawnia kolejne nowe serie telewizorów na ten rok. Po debiucie modeli premium podczas CES w Las Vegas czas na informacje na temat niższych linii. Mowa o XG83, XG80 oraz XG70.

W każdej z nich znajdą się modele z ekranami różnej wielkości, dostosowane do różnorodnych rozmiarów i aranżacji wnętrz. Dzięki najnowszym technologiom obrazu i dźwięku firmy Sony telewizory te będą kuszącą propozycją dla każdego, kto pragnie zakosztować wrażeń zapewnianych przez obraz 4K Ultra HD HDR.

W serii XG83 wykorzystano procesor Sony 4K HDR X1™ z technologiami Object-based HDR remaster i Super Bit Mapping™ HDR, których zadaniem jest zwiększanie głębi, wzbogacanie faktur i nadawanie obrazowi naturalnej kolorystyki. W rezultacie uzyskano dokładniejszy, wyjątkowo realistyczny obraz o większej maksymalnej jasności.

Aby zapewnić widzom jeszcze intensywniejsze przeżycia, we wszystkich czterech seriach wykorzystano firmowy system przetwarzania obrazu Sony. Technologia 4K X-Reality™ PRO interpoluje i wyostrza obraz, nadając mu jakość zbliżoną do 4K i ujawniając dodatkowe detale sceny. Zadaniem technologii TRILUMINOS™ Display jest natomiast wierne zreprodukowanie każdego koloru we wszystkich jego odcieniach. Elegancki, atrakcyjny wygląd to z kolei zasługa ramki ekranu — wykonanej z aluminium (XG83) lub o wyglądzie szczotkowanego aluminium (XG80, XG70) — oraz stylowych podstaw pozwalających ukryć przewody.

Sony XG70
Sony XG70

Nabywcy serii XG83 i XG80 będą mogli korzystać z funkcjonalności smart platformy Sony Android TV, w tym serwisu Google Play™ i dostępnych w nim aplikacji YouTube™, Netflix, Prime Video i innych1. Aby telewizor — i cały dom — stały się jeszcze bardziej inteligentne, w modele z serii XG83 i XG80 wbudowany jest Asystent Google. Wystarczy więc wypowiedzieć do pilota odpowiednie polecenie, a Asystent Google pomoże w zaplanowaniu dnia, wyszuka treści lub włączy film, program telewizyjny itp.2 Telewizory z serii XG70 mają natomiast wbudowaną przeglądarkę internetową. Doskonale spisują się także przy oglądaniu seriali oraz filmów przesyłanych strumieniowo z popularnych serwisów. Dwa z nich, Netflix i YouTube3, można włączyć jednym naciśnięciem przycisku.

Dostępne wielkości ekranu:

XG83: 43″, 49″.

XG80: 43″, 49″, 55″, 65″, 75″.

XG70: 43″, 49″, 55″, 65″.

1 Dostępność zależy od regionu.

2 Dostępność Asystenta Google zależy od regionu.

3 Specyfikacja pilota zależy od regionu i modelu telewizora.

(2674)

Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

Comment(9)

 1. A jakieś wieści z obozu Samsunga ?

  Philips już był prezentowany a Samsung ?

  Jaki będzie następca udanych telewizorów z serii NU80xx ?

 2. Samsung jakoś w marcu najwcześniej.

 3. Witam. Czyli ta seria będzie gorsza niż zf9  bo słabszy procesor bedzie wykorzystywać 

 4. 8 minut temu, Polane napisał:

  Witam. Czyli ta seria będzie gorsza niż zf9  bo słabszy procesor bedzie wykorzystywać 

  Seria XG83 to średniak więc nie ma co go porównywać do ZF9 ale  można spodziewać się, że seria XG83 będzie wyposażona w 120 Hz matrycę, bo XG81 i XG80 raczej tylko w 60 Hz.

 5. Kmicic13 Kmicic13 napisał(a):
  14 minut temu, Polane napisał:

  Witam. Czyli ta seria będzie gorsza niż zf9  bo słabszy procesor bedzie wykorzystywać 

  Czy w tym jest coś zaskakującego? Przecież to są zupełnie różne klasy produktów.

 6. A jaki będzie typowy LCD na 2019 xg95 ?

 7. A DV w końcu im działa z Netflixem czy paranoja jak na XF9005?

 8. 4 godziny temu, super napisał:

  Seria XG83 to średniak więc nie ma co go porównywać do ZF9 ale  można spodziewać się, że seria XG83 będzie wyposażona w 120 Hz matrycę, bo XG81 i XG80 raczej tylko w 60 Hz.

  No nie wiem....

  To bylby strzał w kolano gdyby tylko seria XG83 miała odświeżanie 120Hz. Ta seria wg informacji powyżej ma małe przekątne !!

 9. 11 godzin temu, irzi napisał:

  No nie wiem....

  To bylby strzał w kolano gdyby tylko seria XG83 miała odświeżanie 120Hz. Ta seria wg informacji powyżej ma małe przekątne !!

  Według różnych przecieków XG81 i XG80 będą raczej miały 60 Hz i nic na to nie poradzimy, z roku na rok producenci zmniejszają ilość 120 Hz matryc, jak tak dalej pójdzie to tylko najwyższe modele będą dostawały takie matryce a o poziomie wykonania nowych tv to lepiej milczeć, bo bubel goni bubla i zakupy to istna loteria.