Home News The Darkness, XCOM Declassified, Duke Nukem Forever na Xbox One
The Darkness, XCOM Declassified, Duke Nukem Forever na Xbox One

The Darkness, XCOM Declassified, Duke Nukem Forever na Xbox One

119
0

Trzy gry z zupełnie różnych gatunków o bardzo różnej jakości trafiają dzisiaj na Xbox One dzięki kompatybilności wstecznej. Są to The Darkness, XCOM Declassified oraz Duke Nukem Forever.

The Darkness to FPS z 2007 roku autorstwa Starbreeze, studia znanego wcześniej z fenomenalnych Kronik Riddicka, a później po rozpadzie kontynuającego de facto swoją spuściznę jako MachineGames w Wolfenstein: The New Order i The New Colossus. Jest to adaptacja komiksu w formie strzelaniny pierwszoosobowej, gdzie główna postać Jackiego Estacado dysponuje specjalnymi mocami w formie demonicznej ciemności (głos Mike’a Pattona z Faith No More), dzięki której można np. zjadać serca przeciwników. Ciekawą mechaniką są także pomagierzy, których jest kilka rodzajów i możemy nimi szczuć wrogów.

Duke Nukem Forever z kolei to gra-legenda, choć niekoniecznie pozytywna – w przygotowaniu była niemal 25 lat (sam pamiętam jak czytałem o niej w kwietniu 1997 w Resecie) i ostatecznie wyszła jaka wyszła (choć niektórzy ją sobie cenią). Mimo wszystko DNF powinien kosztować grosze więc jeśli ktoś ma chrapkę na ten tytuł, to nie musi specjalnie się wykosztowywać.

XCOM Declassified to z kolei spin-off strategii turowej XCOM w formie taktycznej strzelaniny drużynowej z elementami RPG, nie tak dalekiej zamysłem od Mass Effect.

Wszystkie 3 gry są obecnie przecenione dla posiadaczów Xbox Live Gold: Duke Nukem Forever kosztuje 15,99, The Darkness 13,99 a XCOM Declassified 19,80.

Macie jakieś wspomnienia z tymi tytułami? Zamierzacie po nie sięgnąć na Xbox One?

(119)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.
REKLAMA: Automatyczne przekierowanie nastąpi za 20 sekund Przejdź do HDTVPolska teraz »