Home Testy Kino domowe Testujemy niedrogi model soundbar Sharp HT-SBW460. Doskonałe rozwiązanie na słaby dźwięk w telewizorze!
Testujemy niedrogi model soundbar Sharp HT-SBW460. Doskonałe rozwiązanie na słaby dźwięk w telewizorze!

Testujemy niedrogi model soundbar Sharp HT-SBW460. Doskonałe rozwiązanie na słaby dźwięk w telewizorze!

9.07K
3

Odsłuch soundbar Sharp HT-SBW460

To dobry system 3.1 poprawiający dźwięk z telewizora, ale też sprzęt dla tych mniej wymagających adekwatny do swojej ceny. Sharp HT-SBW460 ma mocne i słabe strony, jeśli chodzi o jakość dźwięku. Dedykowany jest dla początkujących użytkowników i mniejszych pomieszczeń. Jego plusem są dialogi które są wyraźnie słyszalne i łatwe do usłyszenia, nawet podczas najbardziej dynamicznych scen na ekranie. Skala dźwięku basu jest również imponująca. 120-watowy subwoofer zagłębia się głęboko w niższe rejestry, aby wygenerować wstrząsające pomieszczeniem basy. Im zakres tonalny schodzi niżej, tym lepiej słyszymy działanie tego subwoofera, który może pochwalić się niskim zejściem. Niskie tony dominują w brzmieniu i musimy dokonać ich korekty aby nie zaburzały całego pasma. Są całkiem dobre jakościowo w swojej szybkości i razem ze sprężystością potrafią zagwarantować kinowe doznania, potęgując każdą eksplozję. Jest też mnóstwo wyrazistości w średnich i wysokich tonach a HT-SBW460 stara się uchwycić najdrobniejsze szczegóły ścieżki dźwiękowej.

Test Sharp HT-SBW460 Dolby Atmos odsłuch

Średnica nie jest przesadnie rozdzielcza, ale przekazuje wystarczająco dużo detali, by oglądanie filmów było przyjemnością. Jej klarowność pozwala nie zgubić dialogów mimo dominujących basów. Wysokie tony wypadają całkiem poprawne. Na polu scena i odwzorowanie źródeł Sharp HT-SBW460 nie zawodzi i pomimo prostej konstrukcji dobrze radzi sobie z umieszczaniem efektów dźwiękowych po lewej i prawej stronie sceny dźwiękowej z przodu. Ustalenie, z którego kierunku dochodzą dźwięki nie sprawia żadnego problemu, przestrzeń jest dość szeroka i wiarygodna. Aby optymalnie dostosować jakość dźwięku do akustyki pomieszczenia i osobistych preferencji odsłuchowych, HT-SBW460 posiada liczne ustawienia audio, które przetestowaliśmy w tym kilka trybów odtwarzanego dźwięku Film, Muzyka, Wiadomości, Noc pozwalający słuchać muzykę lub oglądać filmy gdy reszta domowników już śpi. Dzięki przełączanemu poziomowaniu głośności w trybie nocnym głośne przejścia są wyciszane, co zmniejsza zakres dynamiki. Korektor w trybie wiadomości podkreśla dialogi, a tym samym poprawia zrozumiałość mowy. Kolejne tryby Film i Muzyka udoskonalają wrażenia dźwiękowe. Pierwszy uwypukla kluczowe częstotliwości tonów, dzięki czemu muzyka brzmi bardziej ekspresyjnie. W trybie filmowym dźwięk brzmi efektywnie, przyciągając mocnym basem i dźwiękiem przestrzennym. Dźwięk możemy dostroić precyzyjnie używając indywidualnego ustawienia tonów niskich i wysokich, aby brzmiał dokładnie tak, jak lubimy. Przy odsłuchu muzyki listwa wypada nieco gorzej. Dźwięk jest czysty ale nieco płaski i brakuje mu głębi, szerokości i nasycenia.

Test Sharp HT-SBW460 Dolby Atmos odsłuch 2

(9072)

5 1 głos
Article Rating
Audiomaniak Na portalu odpowiedzialny za testy sprzętu audio. Fan analogu i dobrego brzmienia.
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Paweł
1 rok temu

Odtwarza ròwnież format FLAC a pisze w recenzji że tylko mp3 (USB)

Pawcio
Pawcio
2 lat temu

Test ciekawy ale jak już wspominać ze w podobnych cenach są inne warto by podać kilka przykładów od razu żeby ktoś mógłby, przejrzeć inne oferty i wiedzieć z czym ma porównać zwłaszcza jak podobno niektóre dostały nagrody czyli muszą być teoretycznie lepsze . Uważam że w teście każe go sprzętu powinny być podane inne propozycje.

Michał
Michał
3 lat temu

przypomnieć trzeba iż ustawienia po wyłączeniu soundbara wracają do fabrycznych, nie idzie tego zmienić, taki psikus SHARPA, są też problemy z samym subwooferem który lubi się nie łączyć z listwą , po prostu od czasu do czasu nie gra, no i ma ok 200 wat RMS a nie 440 jak na opakowaniu.

Last edited 3 lat temu by Michał
3
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x