Home Testy Kino domowe Testujemy niedrogi model soundbar Sharp HT-SBW460. Doskonałe rozwiązanie na słaby dźwięk w telewizorze!
Testujemy niedrogi model soundbar Sharp HT-SBW460. Doskonałe rozwiązanie na słaby dźwięk w telewizorze!

Testujemy niedrogi model soundbar Sharp HT-SBW460. Doskonałe rozwiązanie na słaby dźwięk w telewizorze!

9.07K
3

Prosta i intuicyjna obsługa

Podłączenie soundbara z subwooferem nie stanowi najmniejszego problemu i odbywa się szybko i sprawnie. Oba urządzenia łączą się automatycznie i od razu gotowe są do odtwarzania. Zasięg, na jakim subwoofer łączy się z soundbarem wynosi około 20 metrów.

Test Sharp HT-SBW460 Dolby Atmos subwoofer parowanie

Belkę podłączamy przez HDMI z ARC do telewizora a do niej nasze urządzenia. Sharp HT-SBW460 obsługuje funkcję HDMI CEC, dzięki czemu urządzenie włącza się równocześnie z telewizorem i innymi kompatybilnymi urządzeniami oraz możemy sterować nim z poziomu jednego pilota. Wszystko to sprawia, że konfiguracja Sharp HT-SBW460 jest bardzo łatwa. Po podłączeniu wejść i wyjść HDMI oraz ustawieniu subwoofera nie jest wymagana żadna dodatkowa konfiguracja.

Test Sharp HT-SBW460 Dolby Atmos HDMI ARC

Podstawowa obsługa przełączanie między źródłami, zmiana głośności, korzystanie z equalizera odbywa się prosto i intuicyjnie. Z poziomu pilota możemy indywidualnie regulować tony niskie i wysokie w zakresie od -5 do +5 oraz mamy zestaw gotowych presetów: Movie, Music, News, Night i Flat. Możemy przesyłać strumieniowo dźwięk do soundbara przez Bluetooth 4.2 o profilach A2DP, AVRCP, ale nie mamy możliwości przesyłania strumieniowego Wi-Fi a więc nie ma wsparcia dla Spotify Connect i AirPlay 2. Dzięki Bluetooth nie tylko smartfony i tablety, ale także komputery mogą komunikować się bezprzewodowo z soundbarem. Bluetooth umożliwia bezprzewodowy odbiór muzyki. Aby to zrobić, należy najpierw podłączyć komputer, smartfon lub tablet do soundbara Sharp. Proces parowania rozpoczyna się poprzez przytrzymanie przycisku Bluetooth przez dwie sekundy. Następnie wystarczy wybrać HT-SBW460 jako nośnik odtwarzania w ustawieniach dźwięku odtwarzacza i można rozpocząć bezprzewodowe słuchanie muzyki. Pasek obsługuje kilka standardów dźwięku przestrzennego ale nie musimy nic robić, aby je włączyć. Listwa automatycznie przełączy się w najbardziej odpowiedni tryb, wskazując wyraźnie, jakiego rodzaju połączenia używa na wyświetlaczu LED. Sharp HT-SBW460 nie ma wsparcia dla DTS, gdy sygnału taki zostanie wykryty, soundbar przełącza się w tryb audio PCM i miksuje sygnał do stereo.

Test Sharp HT-SBW460 Dolby Atmos łączność BT

(9071)

5 1 głos
Article Rating
Audiomaniak Na portalu odpowiedzialny za testy sprzętu audio. Fan analogu i dobrego brzmienia.
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Paweł
1 rok temu

Odtwarza ròwnież format FLAC a pisze w recenzji że tylko mp3 (USB)

Pawcio
Pawcio
2 lat temu

Test ciekawy ale jak już wspominać ze w podobnych cenach są inne warto by podać kilka przykładów od razu żeby ktoś mógłby, przejrzeć inne oferty i wiedzieć z czym ma porównać zwłaszcza jak podobno niektóre dostały nagrody czyli muszą być teoretycznie lepsze . Uważam że w teście każe go sprzętu powinny być podane inne propozycje.

Michał
Michał
3 lat temu

przypomnieć trzeba iż ustawienia po wyłączeniu soundbara wracają do fabrycznych, nie idzie tego zmienić, taki psikus SHARPA, są też problemy z samym subwooferem który lubi się nie łączyć z listwą , po prostu od czasu do czasu nie gra, no i ma ok 200 wat RMS a nie 440 jak na opakowaniu.

Last edited 3 lat temu by Michał
3
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x