Test flagowego Philips OLED937 Ambilight TV. Telewizor kompletny dla najbardziej wymagających z nagrodą EISA!
- System podświetlenia Ambilight – czterostronny
- Wygląd, budowa, porty i pilot
- Dlaczego właśnie telewizor OLED?
- Testy syntetyczne
- Matryca, zalecane ustawienia
- Kalibracja, odwzorowanie barw (SD i Full HD)
- Skalowanie SD, obróbka cyfrowa – procesor obrazu P5 AI Perfect Picture
- Kontrast i Czerń
- Jasność, praca w warunkach dziennych
- Obsługa Ultra HD / 4K
- Odwzorowanie ruchu
- Kąty widzenia
- Granie na konsoli i PC
- Android TV 11 – system multimedialny
- Naziemna telewizja cyfrowa DVB-T2 HEVC, satelitarna, kablowa
- Wyniki testu Philips OLED937
- Podsumowanie i ocena
Matryca, zalecane ustawienia
Matryca
Matryca, z której korzysta Philips OLED937 to nowa konstrukcja o nazwie OLED EX. Nieco jaśniejsza w stosunku do poprzednich generacji oraz posiadająca węższe ramki otaczające ekran. Tak jak w przypadku konwencjonalnych matryc OLED, matryca jest w układzie WRGB z tą różnicą, że wykorzystuje dodatek deuteru. Ma to bardzo pozytywny wpływ na żywotność diod i możliwość dłuższego emitowania mocnego światła. Matryca odświeżana jest 120 razy na sekundę co jest szczególnie ważne w przypadku wydarzeń sportowych oraz grania na konsolach nowej generacji w 120Hz.
Zalecane ustawienia
Dostępne są wszystkie tryby obrazu dobrze znane z poprzednich odsłon (niektóre z nich zostały nazwane inaczej) oraz nowy tryb IMAX Enhanced. Tryby ISF Dzień i Noc nazywają się teraz “Ekspert 1” i “Ekspert 2”, tryb Standardowy jest teraz pod nazwą “ECO” a tryb Jaskrawy został nazwany “Crystal Clear”. Najlepsze pod względem oddania barw są tryby obrazu “Filmmaker Mode” oraz tryby Eksperckie. Istnieje również tryb “Calman” służący do autokalibracji telewizora przy pomocy oprogramowania Calman oraz sprzętu pomiarowego (do tego celu mogą być wykorzystane również tryby Eksperckie).
Regulację jasności ekranu dokonamy suwakiem “Kontrast OLED”, który znajduje się w głównym menu ustawień obrazu telewizora. Niestety producent nie pokusił się o zmianę tego mylącego nazewnictwa. Większość osób chcąc zwiększyć jasność telewizora zapewne ruszy suwak o nazwie “Jasność”, który odpowiada za ustawienie czerni telewizora i tym samym sprawi, że obraz stanie się mniej kontrastowy a czerń przestanie być głęboka i zacznie się świecić na szaro. Ekran mimo zmiany nazw trybów przeszedł certyfikację przez ISF i co za tym idzie:
Certyfikat ISF gwarantuje, że telewizor posiada dwa banki pamięci (jeden do ustawień dziennych, drugi do nocnych), na których można przeprowadzić kalibrację oddzielnie dla każdego złącza. Po przeprowadzeniu profesjonalnej kalibracji, technik (lista certyfikowanych kalibratorów w Polsce) może zablokować te tryby specjalnym pinem i zmienić ich nazwę na ISF-Dzień oraz ISF-Noc (fabrycznie nazywają się one Profesjonalny-1 i -2).
(28555)
Jaka jest generacja WiFi i po kablu?
Jest to problem w TVPhilipsie. Bardzo słabo wypada jakieś średniowiecze. W artykule brak szczegółowych parametrów.
Czy panel odbija wszystko czy ma jakąś wersję odblaskową. Na Youtube są filmiki, że ekran odbija światło z okien jakby był pofalowany.
Jak działa z ps5?
Jakie ustawienia najlepsze do gry na xbox series x w Fife 23? Niestety ruch nie jest płynny, występują lekkie ściny, a przy powtórkach, zbliżeniach to jest jakaś masakra… Proszę o pomoc.
Mam zeszły model 936 czy ten jest dużo lepszy?
Dużo nie 😉 To są kosmetyczne usprawnienia w różnych aspektach. Raczej myślę, że możesz spokojnie pozostać przy swoim OLED936.
Miałem Panasonica 852 różnica obrazu jest ogromna i ambilight jest niesamowity.
Chyba Philipsa? ;D
Panasonic Tx 55CR852B
Nie mam bladego pojęcia co to za model 😉
avforums.com
https://www.avforums.com › reviews
Panasonic TX-55CR852B (CR852) 4K UHD TV Review – AVForums
Dzięki! Napisałem przewrotnie, ponieważ jest to tv z 2015 roku, w Polsce nigdy go nie testowaliśmy bo ich nie było. Ale rozumiem, że przepaść musiała być ogromna 😉 To dwa różne światy technologiczne.
Witam, czy będzie test Panasonic LZ 2000 ?
Tak, pewnie w tym tygodniu. Kończymy pisać.