Home Testy Telewizory OLED Philips Test flagowego Philips OLED937 Ambilight TV. Telewizor kompletny dla najbardziej wymagających z nagrodą EISA!
Test flagowego Philips OLED937 Ambilight TV. Telewizor kompletny dla najbardziej wymagających z nagrodą EISA!

Test flagowego Philips OLED937 Ambilight TV. Telewizor kompletny dla najbardziej wymagających z nagrodą EISA!

28.10K
14

Philips OLED937 to nowa odsłona flagowego modelu Philipsa, która oferować ma wszystko co najlepsze w bardzo eleganckiej formie. Philips OLED937 przychodzi wraz z dedykowanym systemem audio od renomowanego brytyjskiego producenta Bowers & Wilkins, który może robić również za podstawę telewizora. To właśnie ten element, obok unikalnego czterostronnego systemu Ambilight, jest największą atrakcją OLED937. Firma wysłuchała też rynku i w tym roku zaoferowała wersję w 77 calach, która idealnie sprawdzi się w kinie domowym. Nowością w tegorocznym Philips OLED937 jest wykorzystanie nowej matrycy OLED EX, która oferować ma wysoką jasność obrazu oraz o wiele węższe ramki otaczające ekran. Holenderscy inżynierowie pokusili się również o usprawnienie inteligentnego procesora P5 szóstej generacji, który zajmuje się obróbką obrazu, audio oraz dopasowywaniem obrazu do warunków oświetleniowych panujących w pomieszczeniu. Telewizor jest w stanie np. podbić detale w czerniach oraz jasność, podczas gdy oglądamy go przy dużym nasłonecznieniu tak, abyśmy nie przeoczyli żadnego detalu. Kolejną funkcją Philips OLED937 związaną z usprawnieniem procesora P5 jest dostosowanie temperatury obrazu oraz przyciemnianie ekranu, aby chronić nasz wzrok podczas wieczornych seansów. Nie jest niespodzianką, że telewizor obsługuje wszystkie formaty HDR Premium, czyli HDR10+, Dolby Vision i HLG i radzi sobie z nimi świetnie. Uświadczymy również wszystkich najnowszych technologii związanych z zastosowaniem portów HDMI 2.1, a więc 4K120Hz, ALLM, VRR, AMD Free Sync i Nvidia G-Sync. Wisienką na torcie jest najbardziej pożądana przez producentów prestiżowa nagroda EISA w kategorii “Najlepszy telewizor do kina domowego”. W dzisiejszym teście przeanalizujemy wszystkie aspekty telewizora oraz jak zawsze, podzielimy się naszymi spostrzeżeniami. Zapraszamy do testu!
Test Philips-OLED937 nagroda eisa

Czytelniku. Jako jedyni w Polsce należymy do Europejskie Stowarzyszenie Obrazu i Dźwięku EISA panelu Home Theatre Display & Video.

Logo eisa

Osobiście sprawdzamy opisywane monitory, telewizory i projektory pod względem posiadanych parametrów za pomocą specjalistycznego sprzętu pomiarowego o wartości ponad 100 000 zł:

  • Spektroradiometr Jeti SpectraVal 1511 HiRes
  • Kolorymetr Klein-K10A oraz Klein-K80
  • Murideo Fresco Six-G (Dolby Vision)
  • Murideo The SEVEN Generator HDMI 2.1 4K/120fps (Dolby Vision, Dolby Audio)
  • Autorski pomiar Input Lag w 4K HDR (jako jedyni w Polsce dokonujemy takich pomiarów w 4K HDR)
  • Najlepsze na rynku kable HDMI: MagicLink

Masz więc pewność, że czytasz o produkcie czy promocji, która nie jest przepisana z ulotki lub z innej strony w sieci bez jej faktycznego sprawdzenia. Jeżeli zamierzasz skorzystać z naszego tekstu, skontaktuj się z Redakcją. Wszelkie prawa do informacji i zdjęć z testów HDTVPolska są zastrzeżone!

Dostępność modelu
Philips OLED937 65 cali
15 999 zł
Philips OLED937 77 cali
21 999 zł

Najważniejsze cechy Philips OLED937 podawane przez producenta:

  • Nagroda EISA w kategorii “Najlepszy telewizor do kina domowego”
  • Czterostronna technologia Ambilight – unikalna dla firmy Philips
  • Topowe nagłośnienie Bowers & Wilkins – nowy standard jakości dźwięku wśród telewizorów
  • System audio 5.1.2 o łącznej mocy wyjściowej 95 W (RMS)
  • Dźwięk przestrzenny Dolby Atmos
  • Łatwe parowanie dodatkowych głośników bezprzewodowych dzięki funkcji DTS-Play-Fi (np. tylnych do kina domowego)
  • Europejski design i materiały najwyższej jakości
  • Nowej generacji matryca OLED.EX – wysoka jasność oraz węższe ramki otaczające ekran
  • Odświeżanie 120Hz wraz z wydajnym upłynniaczem obrazu – niezbędny element do płynnego oglądania sportu np. piłki nożnej
  • Dostępny w rozmiarach: 65″ i 77″
  • Procesor P5 szóstej generacji – odpowiada za przetwarzanie obrazu i audio za pomocą sztucznej inteligencji
  • Funkcja inteligentnego otoczenia – automatyczne dostosowywanie jasności, temperatury obrazu i szczegółów w czerni do warunków otoczenia
  • Jeszcze więcej inteligentnych trybów obrazu
  • Obsługa formatów HDR Premium: HDR10+, Dolby Vision oraz HLG (Hybrid Log Gamma)
  • Wsparcie i obsługa formatu IMAX Enhanced
  • Nowa odsłona technologii zapobiegającej wypalaniu matrycy
  • Panel Gracza – szybki dostęp do najważniejszych ustawień podczas rozgrywki
  • 2 pełnoprawne porty HDMI 2.1 – obsługa sygnału aż do 4K120Hz
  • Obsługa najnowszych rozwiązań dla graczy: VRR, FreeSync Premium, Nvidia G-Sync, ALLM oraz granie w Dolby Vision
  • System operacyjny Android TV – bardzo szybki z dostępem do wszystkich obecnie używanych aplikacji oraz funkcji smartTV
  • Pilot z wbudowanym mikrofonem oraz obsługą Google Assistant i Amazon Alexa
  • Wsparcie dla najnowszego standardu naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2/HEVC/H.265 (odbiór TVP 4K na World Cup Katar 2022!)

magicLinks_2_1

System podświetlenia Ambilight – czterostronny

System Ambilight jest znakiem rozpoznawalnym marki Philips już od wielu lat. Pierwszy telewizor z takim podświetleniem został wprowadzony na rynek w 2004 roku, a sam system był tylko dwustronny. Zrobiło to piorunujące wrażenie na użytkownikach, a producent postanowił rozwijać tę technologię. Aktualnie wraz z rozwojem diod LED, technologia ta pozwala nam na oglądanie spektakularnych efektów świetlnych na tle ściany, przed którą stoi lub na której jest zawieszony telewizor. Ambilight sprawdzi się doskonale w takich warunkach jak m.in:

  • Granie na konsolach nowej generacji
  • Wieczorne oglądanie filmów w komfortowych dla naszych oczu warunkach – możliwość włączenia ciepłego, stałego i jednorodnego odcienia diody LED (możliwa jej kalibracja pod względem odcienia barwy)
  • Możliwość włączenia najnowszej funkcji Aurora Ambilight gdy telewizor jest w stanie czuwania np. wyświetlenie godziny czy aktualnej pogody wraz z dedykowaną grafiką – także animowaną
  • Wyświetlenie flagi ulubionej reprezentacji na tle ściany w trakcie meczu
  • Prezentacja barwnych kolorów wyświetlających się w rytm muzyki np. z serwisu Spotify

Test Philips OLED936 ambilight 1

Testowany dzisiaj Philips OLED937 wyposażony został w czterostronny system Ambilight. Oznacza to, że diody rozmieszczone są przy lewej, prawej i dolnej krawędzi oraz lekko pod górną krawędzią ekranu. Tak diody prezentują się w rzeczywistości:

W obecnych modelach telewizorów diody są odsłonięte, dzięki czemu intensywność i ich kolor jest dużo wyższa niż w rozwiązaniu stosowanym kiedyś (diody były ukryte za plastikową osłoną).

test Philips PUS7504 ambilight dźwięk

Dodatkowo w tym roku zamiast dzielić na grupy tylne diody LED odpowiadające za generowanie poświaty, system umożliwia indywidualne sterowanie każdą z nich. Dzięki temu zyskujemy 3 x więcej szczegółów kolorystycznych oraz więcej definicji kolorów.

Test Philips OLED937 nowy ambilight 2022

Philips jest jedynym producentem oferującym telewizory OLED z taką funkcjonalnością. Tańsze modele telewizorów mogą posiadać również system trójstronny np. Philips OLED707.

W telewizorze Philips OLED937 do menu systemu Ambilight możemy wejść za pomocą przycisku na pilocie lub poprzez wejście w ustawienia telewizora. Po uruchomieniu menu, zobaczymy mnogość opcji i ustawień.

Najczęściej używanymi trybami są: tryb śledzenia wideo, który poszerza nam obraz wyświetlany na ekranie oraz tryb śledzenia audio, który reaguje na muzykę bądź dźwięki w filmach. Możemy również ustawić statyczny kolor bądź kolor flagi państwa. Możliwe jest również ustawienie po jakim czasie system Ambilight się wyłączy. Tutaj kilka przykładowych scen z włączonym podświetleniem:

Bardzo ciekawą opcją jest możliwość sparowania telewizora z innymi urządzeniami pracującymi w systemie Philips hue. Efekt, który uzyskać naprawdę robi wrażenie. Tutaj przykładowe zastosowanie:

Najlepsza jakość dźwięku na rynku od Bowers & Wilkins

Kolaboracja obu marek, które są liderami w swoich dziedzinach, już kilka lat temu zaowocowała stworzeniem linii OLED+ będącej nową definicją telewizora klasy premium. Podobnie jak w poprzednich latach, inżynierowie Philips TV oraz brytyjskiej marki Bowers & Wilkins postanowili podnieść poprzeczkę jeszcze wyżej, czego potwierdzeniem jest kolejna nagroda EISA i tytuł EISA HOME THEATRE TV 2022-2023: Philips 65OLED+937 (najlepszy telewizor do kina domowego). Mamy tutaj bowiem do czynienia z telewizorem kompletnym. Co to oznacza? Oprócz bardzo wysokiej jakości obrazu, przyszły użytkownik dostaje również niezwykle dobry dźwięk. Dźwięk, który nie tylko sprawdzi się w systemie kina domowego Dolby Atmos ale również w trakcie słuchania ulubionych kawałków muzycznych.

Test Philips OLED936 bowers wilkins

Telewizor Philips OLED937 wyposażono w zamknięty w stylowym soundbarze system głośników Bowers & Wilkins w specyfikacji 5.1.2 ze wsparciem Dolby Atmos o łącznej mocy 95 W (RMS). Model zyskał gruntownie przeprojektowane i ulepszone głośniki Bowers & Wilkins, aby zapewnić najwyższą dostępną obecnie jakość dźwięku w domowych telewizorach. System skonfigurowano z głośników skierowanych do użytkownika i grających do przodu, w lewo i w prawo. To 19-milimetrowe tweetery obleczone tytanową kopułą. Żadna z trzech jednostek nie styka się bezpośrednio z obudową soundbara, by zapewnić jak najwyższą jakość dźwięku. Tweeterom towarzyszą cztery 50-milimetrowe średniotonowe głośniki: dwa zlokalizowane centralnie i po jednym po obu końcach obudowy. To zapewnia bardziej równomierne rozłożenie dźwięku w centrum sceny. W budowie zwrotnic LCR subwoofera zastosowano kondensatory klasy Hi-Fi. Bass wydobywa się z jednostki o wymiarach 100 mm x 65 mm ulokowanej w tyle obudowy głośnika. Zastosowano w niej także mocniejszy magnes dedykowany dla głośnika niskotonowego. Podczas odtwarzania muzyki surround, ten element przekazuje efekty o niskiej częstotliwości.

Test Philips-OLED937 soundbar front przód bowers

W tym roku zamontowano po bokach nowe, bliźniacze głośniki 50-milimetrowe, które skierowane zostały wgłąb pomieszczenia w celu dystrybucji dźwięku poprzez specjalnie zoptymalizowane przegrody i siatkę. I trzeba przyznać, że ta zmiana dość znacznie poszerzyła spektrum i odbiór efektów Dolby Atmos, które są mocno słyszalne za widzem pomimo braku fizycznych głośników za jego plecami. Dodatkowo inżynierowie umieścili cewki drgań dla czterech głośników średniotonowych oraz zmienione profile membran dla głośników up-fire odpowiadających za dźwięk Dolby Atmos.

Test Philips-OLED937 soundbar boczke głośniki bowers

W efekcie zastosowania konstrukcji 5.1.2. zwiększono precyzję, kontrolę i moc, co przekłada się na poprawę rozdzielczości przy jednoczesnym zapewnieniu większej energii i lepszego rozchodzenia się dźwięku w pomieszczeniu, szczególnie ze względu na dwa nowe boczne głośniki. Obudowa soundbara została wykonana z grubościennego tworzywa ABS wzmocnionego włóknem szklanym i usztywniona wewnętrznymi żebrami w celu zniwelowania niepożądanych rezonansów. Soundbar wraz z minimalistycznym metalowym ramieniem tworzy stabilną podstawę telewizora. Telewizor można opcjonalnie zamontować na ścianie oraz rozbudować o dodatkowy zewnętrzny subwoofer.

Philips OLED937 automatycznie rozpoznaje i dekoduje zawartość Dolby Atmos dla jeszcze lepszego efektu, zaś dedykowane przetworniki Dolby Atmos Elevation o nowym profilu i ustawieniu oferują lepszą integrację z obrazami wyświetlanymi na ekranie. Opcjonalnie po włączeniu trybów Film, Gra lub Osobisty telewizor aktywuje te przetworniki, aby zapewnić pełnię wrażeń Dolby Atmos nawet w przypadku treści, które nie powstały w tym formacie. Dopełnieniem oferowanych efektów dźwiękowych jest czterostronne podświetlenie Ambilight.

Test Philips OLED936 Dolby Atmos

Podobnie jak w przypadku legendarnych już topowych głośników tej firmy, układ Tweeter-on-Top oddziela głośnik wysokotonowy od większych głośników średniotonowych. Osłony głośnika wysokotonowego wykorzystują akustycznie otwartą konstrukcję opracowaną pierwotnie przez firmę Bowers & Wilkins dla legendarnej gamy 800 Diamond Series.

Test Philips-OLED937 soundbar Tweeter-on-Top 800 diamond series

Takie rozwiązanie gwarantuje czystość wysokich dźwięków, bez efektu rozmycia spowodowanego dyfrakcją w obudowie, która występuje przy wbudowaniu głośników wysokotonowych w większy układ.

Jak to wszystko gra? Po raz kolejny trzeba to napisać: to najlepiej brzmiący telewizory jaki kiedykolwiek powstał i nadal nie ma na rynku konkurencji. Trudno w to uwierzyć ale inżynierom z Bowersa ponownie udało się podnieść poprzeczkę (tym razem z jakością efektu Dolby Atmos), którą zresztą sami zawiesili rok temu bardzo wysoko. Pisząc i mówiąc o jakości trzeba tutaj mieć na uwadze, że na tym telewizorze można najzwyczajniej w świecie posłuchać ulubionych kawałków w naprawdę dobrej jakości. Polecam nie tylko serwisy audio z aplikacji ale odsłuchać ulubiony kawałek z pliku FLAC przez USB.

Test Philips OLED936 bowers wilkins odsłuch

Jakością dźwięku byli też bardzo pozytywnie zaskoczeni widzowie, którzy odwiedzili nas na specjalnym pokazie telewizora Philipsa OLED937 w trakcie wystawy Audio Video Show 2022 na PGE Narodowy w Warszawie. Umówmy się: ciężko jest pisać o dźwięku. Odsłuch to jedyna metoda by samemu przekonać się czy rzeczywiście sprzęt spełnia nasze oczekiwania.

Test Philips OLED937 odsłuch audio video show 2022

W następnym rozdziale opiszemy wygląd telewizora, pilot oraz dostępne porty.

(28096)

4.3 8 głosy
Article Rating
Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

12
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

14 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Piotr
Piotr
1 rok temu

Jaka jest generacja WiFi i po kablu?

Jest to problem w TVPhilipsie. Bardzo słabo wypada jakieś średniowiecze. W artykule brak szczegółowych parametrów.

jka
jka
1 rok temu

Czy panel odbija wszystko czy ma jakąś wersję odblaskową. Na Youtube są filmiki, że ekran odbija światło z okien jakby był pofalowany.

Kasia
Kasia
1 rok temu

Jak działa z ps5?

Bartek
Bartek
1 rok temu

Jakie ustawienia najlepsze do gry na xbox series x w Fife 23? Niestety ruch nie jest płynny, występują lekkie ściny, a przy powtórkach, zbliżeniach to jest jakaś masakra… Proszę o pomoc.

Kris
Kris
1 rok temu

Mam zeszły model 936 czy ten jest dużo lepszy?

Kris
Kris
1 rok temu

Miałem Panasonica 852 różnica obrazu jest ogromna i ambilight jest niesamowity.

Kris
Kris
1 rok temu

Panasonic Tx 55CR852B

Kris
Kris
1 rok temu

avforums.com
https://www.avforums.com › reviews
Panasonic TX-55CR852B (CR852) 4K UHD TV Review – AVForums

Maciej
Maciej
1 rok temu

Witam, czy będzie test Panasonic LZ 2000 ?

14
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x