Test Philips OLED818 Ambilight TV – dla tej funkcji kupisz ten telewizor!
- Wygląd i budowa Philips OLED818
- System podświetlenia Ambilight – trójstronny
- Dlaczego właśnie telewizor OLED?
- Testy syntetyczne
- Matryca, zalecane ustawienia
- Testy szczegółowe
- Kontrast i Czerń
- Jasność, praca w warunkach dziennych
- Obsługa Ultra HD / 4K
- Skalowanie SD, obróbka cyfrowa – procesor obrazu P5 AI Perfect Picture
- Odwzorowanie ruchu
- Granie na konsoli i PC
- System i Smart TV
- Wbudowane głośniki i brzmienie
- Naziemna telewizja cyfrowa DVB-T2, satelitarna, kablowa
- Wyniki testu Philips OLED818
- Podsumowanie i ocena
Testy szczegółowe
Wszystkie kalibracje w naszych testach wykonywane są za pomocą oprogramowania Calman firmy Portrait Displays. |
Tryb fabryczny “Filmmaker Mode” SDR”
wynik | wynik | ||
Średnia deltaE barw ze standardowych | 2,4 | maksymalna | 4,9 |
Średnia deltaE barw ze wzornika | 3,7 | maksymalna | 6,1 |
Średnia deltaE palety szarości | 4,4 | maksymalna | 6,2 |
Profesjonalna kalibracja Philips OLED818
wynik | wynik | ||
Średnia deltaE barw ze standardowych | 0,8 | maksymalna | 2,1 |
Średnia deltaE barw ze wzornika | 0,7 | maksymalna | 1,7 |
Średnia deltaE palety szarości | 1,0 | maksymalna | 1,7 |
Tak samo jak w przypadku większości testowanych przez nas telewizorów tego producenta, najlepszym trybem pod kątem odwzorowania barw był “Filmmaker Mode”. Nie było również zaskoczeniem, że posiadał on błędy, które nie pozwalały na odbiór treści z zamysłem reżysera. Jednak nie można zaliczyć tego do wad urządzenia. Na rynku nie ma telewizora, który byłby jednostką referencyjną pod względem reprodukcji barw przed procesem kalibracji. Dobrze, przejdźmy do szczegółów. Jak możemy zauważyć, telewizor posiadał kilka mankamentów. Pierwszym z nich była stanowczo za niska gamma. Wartość widoczna na wykresie powodowała utratę kontrastowości obrazu, za bardzo go rozjaśniając. Idąc dalej, drugą rzeczą wymagającą uwagi okazał się balans bieli. Ze względu na niewystarczającą ilość barwy czerwonej oraz niebieskiej, wykres ten został zdominowany przez kolor zielony. Powodował on “zafarb” odznaczający się na całym obrazie. Dobrze widoczne było to na skórze, która nabierała ziemistego odcienia. Producent wyposażył Philips OLED818 w rozbudowane narzędzia do kalibracji, takie jak wielopunktowa regulacja skali szarości, czy zaawansowany system zarządzania barwą. Dzięki tym narzędziom skorygowaliśmy praktycznie wszystkie wartości. Charakterystyka gammy została znacząco poprawiona, dzięki obraz w dużej części odzyskał swój kontrast i głębię. Balans bieli poddany korekcji wygląda dobrze, co prawda nie jest idealny, aczkolwiek taka wartość w przypadku telewizora konsumenckiego nie będzie odczuwalna. Dzięki błędom deltaE w okolicach “1” telewizor stanowić będzie świetne rozwiązanie do oglądania treści SDR.
Zamów sprawdzoną kalibrację TV (w całej Polsce)(69904)
dziś mija dokładnie 3 lata i jeden miesiąc od kupna wymarzonego tv Philips OLED + UHD 935.Cena coś ok. 10tys. Wczoraj na matrycy pojawił się świecący jaskrawym biało-jasnym kolorem poziomy pasek i mój zachwyt zgasł. To nie koniec…kontakt z autoryzowanym serwisem marki Philips w Radomiu nie pozostawił złudzeń- telewizor na śmietnik ku mojej rozpaczy. Jeszcze słowem wyjaśnienia…80 procent rocznego czasu przebywam pracując za granicą i do kraju wracam jedynie na krótkie wypady świąteczno-wakacyjne. Ten tv pracował przez te 3 lata może pół roku. Piszę to ku przestrodze, by czytający mieli świadomość, że wybierając zakupu topowych oledowych telewizorów ,narażają się na… Czytaj więcej »
Trzeba się zawsze liczyć z ryzykiem, że sprzęt padnie, coś ty myślał? 😛
A myślisz że jak wydałeś większą kasę to te rzeczy się nie psują? niestety nie 🙁
Ja z 7 lat temu kupowałem Philips PUS6561. Po 2 latach i 3 miesiącach padło podświetlenie matrycy. Producent się zlitował i wymienił nieodpłatnie. Tydzień temu znowu padło podświetlenie, udało mi się wymienić samemu, ale Philips zaliczył duuuuży minus u mnie. Dwa razy ta sama usterka, gdzie wśród znajomych telewizory jeszcze starsze i działają bez problemu.
Tylko dlatego, że TV u mnie nie jest pierwszą potrzebą nie wymieniam, ale jak przyjdzie ten czas to raczej nie Philips. Niech pomyślą nad jaką rozszerzoną gwarancją na 3-5 lat to może bym rozważył.
Przesiadlem sie na 818 ze starego już modelu 6561. O obrazie nie będę pisać bo wiadomo że to przepaść między led IPS. Jest jednak parę “ale” które mnie trochę zaskoczyły w porownaniu do mojego starego modelu. Po pierwsze brak mozliwosci nagrywania programów lub ich zatrzymania.Czytalem ze nie jest to tylko problem tego modelu. Inne firmy też się z tego wycofują. Po drugie w starym modelu mogłem połączyć przez bluetooth głośnik z funkcją normalnego przesyłania dźwięku lub jako głośnik w trybie subwoofer. tu tego nie ma. Po trzecie funkcja ambilight w trybie czuwania jest jakby okrojona albo ja jeszcze nie rozkminilem… Czytaj więcej »
Czy,lub kiedy będzie test tegorocznego modelu oled 908?Posiadam ten tv ,panel bardzo jasny,czerń wiadomo super ,świetny dźwięk ,ale nie mogę lub nie potrafię znaleźć poprawnych ustawień obrazu.Jak nie rozmycia ,to ziarnistość lub brak ostrości ,przepalenia obrazu i tragiczne przejścia tonalne.Kablówka w większości kanałów dramat,jak już ustawię na jednym kanale to na drugim coś nie tak.Youtube tak samo, na różnych treściach ,cały czas mowa o sdr ,muszę skakać po ustawieniach ,a i tak nie do końca jest dobrze.Poprawa następuje w hdr ,tak na youtube ,jak i na Netfilxie.Efekty hdr fantastyczne,dolby vision jakby ziarnisty.Mam tylko nadzieję ,że to kwestia kalibracji,którą zapewne będę… Czytaj więcej »
Przypuszczam, że nie ma szans , by znaleźć jedno uniwersalne ustawienie, sprawdzające się na każdym kanale tv. Przez ostatnie 20 lat przerobiłem kilkanaście modeli tv różnych producentów i zawsze był z tym problem. Na jednym kanale bajka, na drugim lipa. Zrobisz bajkę z drugiego, pierwszy zaczyna źle wyglądać. Podobnie z ustawieniami pod dany film z VOD czy płyty. Trzeba iść na kompromis i zaakceptować pewne niedoskonałości, tzn. tak ustawić, by obraz na każdym kanale wyglądał w miarę okej. Z naciskiem na “w miarę”, czyli bez szału, ale przyzwoicie.
Mam to samo w LG C3 . Coś przekombinowali z tymi oledami. Canal + słąbo. obraz blady nieostry i wali po oczach . Netflix obraz rozmyty i niespójny. Oddałem go w końcu bo mój stary lg oled FHD jest lepszy. NIe wiem co teraz kupić.
Ten Philips, Samsung S90C czy LG OLED55C32LA?
Mając do wyboru 818 a Samsunga s95c co byście brali?
Witaj bez najmniejszego zastanowienia s95C
Mając do wyboru model 65oled807/857 i 65oled818 który wybrać? Za modelem 807 przemawia czterostronny Ambilight. 818 ma nowszy procesor i google tv. 818 dodatkowo jako minus ma bardzo wysoki lag w 4k z Dolby Vision. 807/857 już ciężko dostępny.
Starszy model z 7 na końcu ma Androida zamiast Google TV, ma nagrywanie na pamięć USB, ma obsługę żarówek hue, oraz działają na nim kanały wirtualne od TVP w HbbTV, bo w nowszym już wycięto obsługę HLS i dlatego te kanały nie działają i nie będą działać. Dlatego jak kupiłem PUS8807 zamiast PUS8818.
Dwa miesiące temu kupiłem 807. I mam z nim problem. Mój soudbar Polk Audio Magnifi2 nie działa po HDMI tylko bluetooth, a serwis rozkłada ręce.
Producenci tv zrobili krok wstecz, pozbawiając funkcji BFI. Teraz obraz jest zamazany, kiedys smużenie określane było jako minimalne lub jego brak.
Mój tv 55oled804 kupiłem za 5400 i był z pilotem dwustronnym, teraz w tej cenie nie kupi się nawet mniejszej wersji 818.
Co z Hue? Dzwoniłem na infolinię Philipsa i dowiedziałem się, że nie wspólpracuje. Jest szansa z nowym oprogramowaniem?
Niestety nie ma takiej szansy. Firmy się rozeszły 🙁
Kto potrzebuje obsługę żarówek hue, nagrywanie na pamięć USB, i obsługę nagrywania na pamięć przenośną USB kupować starsze modele z końcówką 7 na końcu puki jeszcze są. Także na starszym działają kanały wirtualne od TVP w HbbTV bo starszy obsługuje standard HLS. Starszy ma Androida, nowy Google TV.
Dzień dobry. Czy rozmiar 55 ma napewno matryce OLED EX. Inni piszą, że EX jest powyżej 55 cali ?
Ma EX tylko starszej generacji
Jak ten model ma się do niższego OLED 718 ?? Jakie są między nimi różnice?
…..jeszcze wyższa jasność oraz węższe ramki” Co z tego jak nadawcy sie zawzięli i nadają w kinowym formaie obrazu czyli z czarnymi wstretnymi pasami na dole i górze ekranu. Nawet seriale telewizyjne. Wyboru nie ma i pewnie długo nie bedzie bo liczy się ilość badziewnych filmów a nie jakość.
Współpraca z tym Philips Hue jest pewne i sprawdzone ? Już jakiś czas pisali że tegoroczne modele telewizorów Philips nie będą już współpracować z Philips Hue !!!
Ps. Kiedy test tegorocznego minileda od Philipsa ??
Brak podsumowania i oceny końcowej to jakiś błąd czy po prostu to taki szrot, że zdecydowaliście się dyplomatycznie wymigać od oceny końcowej?
Jest podsumowanie i wynik końcowy…
https://hdtvpolska.com/test-recenzja-telewizor-philips-oled818-ambilight-opinie-cena/16/
https://hdtvpolska.com/test-recenzja-telewizor-philips-oled818-ambilight-opinie-cena/17/
@TataBies pewnie czytał test w “wersji” pokaż całość. Wówczas artykuł kończy się na grafice prezentującej rozmazanie sympatycznego ufoludka.