Test Hisense U8KQ – najlepszy Mini LED TV według EISA w dobrej cenie
Jakość efektu HDR
W celu pomiarów jasności HDR, użyjemy własnej sekwencji testowej, która jest znacznie bardziej wnikliwa niż np. testy UHD Alliance a co najważniejsze życiowa a nie czysto akademicka. Więcej w temacie: Jakość efektu HDR, jak ją ocenić? Wprowadzamy własny system testowy!
Wyniki można zinterpretować w następujący sposób (na obecny czas):
- 350 cd/m2 – minimum, by w ogóle było widać, że jest to obraz z efektem HDR
- 351 – 500 cd/m2 – przedział w którym da się odczuć wyższą jasność i większą ilość detali w bielach, ale nie ma jeszcze przepaści względem treści SDR
- 501 – 750cd/m2 – zaczyna się robić przyjemnie, czuć, że obcujemy z nową jakością obrazu
- 751 – 1 000 cd/m2 – efekt HDR wyraźnie odczuwalny, ilość detali w jaskrawych polach jest bardzo duża
- 1 001 – 1 500 cd/m2 – efekt HDR w pełnej krasie, wywołujący efekt WOW
- > 1 500 cd/m2 – pieśń przyszłości, sam czekam na wyświetlacz, który będzie w stanie pokazać efekt HDR w takim wymiarze.
Producent za wszelką cenę stara się dostarczyć jak najlepszych rezultatów w treściach HDR, co wychodzi dość różnie, o czym zresztą świadczą wyniki pomiarów kontrolnych. I pierwsze pytanie nasuwa się samo. Czy producent spełnił obietnice jasności powyżej 1000 nitów? Tak, zrobił to. Wynik ten jest możliwy w określonych scenach? Odpowiedź znów jest twierdząca. Hisense U8KQ co prawda potrafi wygenerować luminancję na poziomie 1900 nitów, jednakże jest to do zrobienia jedynie na planszy L20, która nie ma z rzeczywistością nic wspólnego. Zdecydowanie lepiej pochylić się nad pierwszym z wyników, czyli sceny ogólnie jasnej bez pasów filmowych, z bardzo jasnym punktem w postaci słońca. Taka sceneria faktycznie jest niezwykle przyjemna dla oka i czuć rzeczywisty mocny efekt HDR, i można podziwiać go pełną piersią. Zgoła inaczej ma się cała reszta, gdyż ograniczenie algorytmu wygaszania skutecznie zbija luminancję grubo poniżej pierwszego wyniku. Tutaj telewizor za wszelką cenę stara się utrzymać czerń oraz efekt halo w ryzach, co doprowadziło do takich a nie innych efektów. Co ciekawe, jest to dość odwrotne działanie w porównaniu do testowanego wcześniej Hisense UX, który potrafił w najciemniejszej ze scen wykrzesać bardzo dobrą jaskrawość, zaś w najjaśniejszej mocno ograniczał podświetlenie. W tym miejscu należy wspomnieć o dwóch funkcjach, czyli “Dynamiczne mapowanie tonów”, oraz “Obraz gładki i gradientowy”. Pierwszej z nich nie zalecamy włączać, z tego względu, że powoduje ona nadmierne rozjaśnienie obrazu i uwidocznienie posteryzacji. Natomiast druga z opcji stała się dla nas sporą zagadką, gdyż przy różnym sygnale pozostaje ona wyszarzona i niemożliwa do zmiany, z innej niż “Niska”. Niemniej jednak zmiękcza ww. efekt, co jest zjawiskiem pozytywnym. Sprawdźmy jednak, jak Hisense U8KQ poradził sobie w starciu z naszą referencją:
- Hisense U8KQ całkiem dobrze radzi sobie z wizją reżyserską. Trzeba jednak spojrzeć na to, że algorytm wygaszania posiada mankament z małymi drobnymi elementami, takimi jak oznaczenia na pulpicie. Można dostrzec też problem z bardzo ciemnymi detalami. Mimo wszystko całość wygląda poprawnie.
Czy tenmode jest robiony w PL czy ChRL?
Ten moduł jest robiony w d….
czy jest w nim przesyłanie strumieniowe z dysku laptopa na tv ale nie ekranu z laptopa tylko np;film w jakość 4k bądż zdjęć.
Nowy TV zakupiony w październiku 2023 roku, w sieci Media Expert. Szybko okazało się że telewizor ma wadę, którą do dziś serwis nie potrafi lub nie chce naprawić. Jedyne co otrzymalem od serwisu Hisense Polska to ignoranckie odpowiedzi na zgłoszenia wady urządzenia. Jak widać po wielu komentarzach w sieci firma Hisense ma bardzo inteligentnych ludzi w Polskim serwisie.
Kupując nowy TV w sklepie dostajesz sprzęt z wadami. Zgłaszasz problem do serwisu, a tam niespodzianka – Ignorant który odpisuje bzdury wyssane z palca. Ku przestrodze dla chcących zakupić sobie TV tego producenta. Nigdy więcej, lepiej dopłacić do zakupu markowego sprzętu.
Jak wypada w porównaniu do TCL C845?
Czyli dalej kupa z podświetleniem w ciemnych scenach. Jest czarno, to nie ma detali. Są detale, to nie ma czerni. HDR jak majster na budowie, jest lub nie – zależy jak flaszka zawieje
jak puszczałem czarno białe testówki z pena na różnych TV to wychodziło że często lepiej wyglądają na moim 29″ CRT, to gubienie detali jest słabe jak ktoś zna materiał źródłowy choć z takim kontrastem nie odpalałbym “dopalaczy czerni” na więcej jak niskie…
13 090:1 ?! no panowie w pytkę uwierzę jak zobaczę ale jeśli tak jest w rzeczywistości to szacun dla Hi-Sense
Ten TV ma kontrast plus 5000:1 – 7000:1 (na podstawie kilku zachodnich testów) więc jakaś wybitna sztuka wam się trafiła albo sprzęt pomiarowy się rozkalibrował….
Witam, sporo w Internecie pozytywnych informacji o marce tv Hisense. Ja mam taki telewizor (kupiony w 2023r. – model 65′ 65U7HQ 65) . Niestety ale oprogramowanie to kpina: Brak HBO , brak skyshowtime. Telewizor nie widzi sieci lokalnej – nie ma możliwości oglądania materiałów np. z QNAP lub innego NAS-a – stary samsung lub najtańsza przystawka z androidem ma to wszystko od ręki. Dodatkowo tv na siłe wstawia swoje ustawienia obrazu np w Youtub – nie da się przyciemnić obrazu…