Home Testy Telewizory OLED Philips Test referencyjnego TV Philips OLED936 z nagrodą EISA. Topowy obraz, nieziemski dźwięk i czterostronny Ambilight!
Test referencyjnego TV Philips OLED936 z nagrodą EISA. Topowy obraz, nieziemski dźwięk i czterostronny Ambilight!

Test referencyjnego TV Philips OLED936 z nagrodą EISA. Topowy obraz, nieziemski dźwięk i czterostronny Ambilight!

23.80K
14

Zeszłoroczny telewizor Philips OLED935 okazał się jednym z najlepszych telewizorów w historii holenderskiego producenta oraz jednym z najlepszych dostępnych na rynku. Czy w tak udanej konstrukcji można było jeszcze coś poprawić? Oczywiście! I dlatego na rynku pojawił się odświeżony Philips OLED936, którego dokładny test będziecie mogli dzisiaj przeczytać. Co nowego czeka na najbardziej wymagających użytkowników, maniaków kina domowego czy zaawansowanych graczy? Na pewno będzie to zastosowanie nowoczesnej matrycy WRGB OLED w wersji “Evo”, która jest w stanie dostarczyć jeszcze wyższe jasności w HDR i SDR czy dodanie portów HDMI 2.1 wspierających w pełni sygnał 4K120Hz z AMD FreeSync Premium. Nie dziwi nas też nagroda EISA 2021/2022 w kategorii “Najlepszy telewizor do kina domowego” a wszystko z powodu nie tylko wysokiej jakości obrazu ale chyba przede wszystkim jakości dźwięku, która wydobywa się z tego produktu. Najnowszy OLED936 to efekt współpracy ze znaną i cenioną firmą Bowers & Wilkins, która już od paru lat bierze czynny udział przy projektowaniu telewizorów Philips od strony dźwiękowej. Tak dobrze brzmiącego telewizora nie mieliśmy jeszcze nigdy na rynku. I nie chodzi tutaj o mocne, basowe brzmienie ale o jakość, która jest absolutnie nie kojarząca się z czymś co jest wbudowane w telewizor. Co jeszcze potrafi Philips OLED936? Zapraszamy do szczegółowego testu.

Philips OLED936 otrzymał nagrodę EISA Best Home Theatre TV 2021-2022; fot. EISA

Czytelniku. Jako jedyni w Polsce należymy do Europejskie Stowarzyszenie Obrazu i Dźwięku EISA panelu Home Theatre Display & Video.

Logo eisa

Osobiście sprawdzamy opisywane monitory, telewizory i projektory pod względem posiadanych parametrów za pomocą specjalistycznego sprzętu pomiarowego o wartości ponad 100 000 zł:

  • Spektroradiometr Jeti SpectraVal 1511 HiRes
  • Kolorymetr Klein-K10A oraz Klein-K80
  • Murideo Fresco Six-G (Dolby Vision)
  • Murideo The SEVEN Generator HDMI 2.1 4K/120fps (Dolby Vision, Dolby Audio)
  • Autorski pomiar Input Lag w 4K HDR (jako jedyni w Polsce dokonujemy takich pomiarów w 4K HDR)
  • Najlepsze na rynku kable HDMI: MagicLink

Masz więc pewność, że czytasz o produkcie czy promocji, która nie jest przepisana z ulotki lub z innej strony w sieci bez jej faktycznego sprawdzenia. Jeżeli zamierzasz skorzystać z naszego tekstu, skontaktuj się z Redakcją. Wszelkie prawa do informacji i zdjęć z testów HDTVPolska są zastrzeżone!

Dostępność modelu logo rtv euro agd
Philips OLED936 55 cali
8 599 zł
Philips OLED936 65 cali
12 999 zł

Najważniejsze cechy Philips OLED936 podawane przez producenta:

  • Nagroda EISA w kategorii “Najlepszy telewizor do kina domowego 2021/2022”

EISA Award Philips 65OLED936

  • Topowe nagłośnienie Bowers & Wilkins – nowy standard jakości dźwięku wśród telewizorów
  • Czterostronna technologia Ambilight – unikalna dla firmy Philips
  • Dwuchipowy procesor piątej generacji Philips P5 Intelligent Dual Picture (wspierany przez sztuczną inteligencję wraz z drugim dedykowanym dla układu SI)
  • Telewizor wyposażony w najnowszy panel OLED “Evo” z wyższą o 20% jasnością szczytową oraz zauważalnie lepszą jakość obrazu względem poprzednika OLED935
  • Nowa wersja przetwarzania Intelligent Dual Picture Engine – technologia ta eliminuje problem wypalania w przypadku 95% statycznych obrazów, w tym logotypów i gier
  • Obsługa HDMI 2.1 4K120Hz o przepustowości 48Gb/s z funkcją e-ARC i trybem VRR poszerzającym możliwości funkcji Auto Low Latency dostępnej w ubiegłorocznych modelach;
  • Wsparcie dla AMD FreeSync Premium
  • Obsługa formatów Dolby Vision, Dolby Atmos, HDR10+ oraz HLG
  • Smart TV na systemie Android TV w wersji 11 z wbudowanym Google Assistant oraz współpracujący z Amazon Alex
  • Usprawniona technologia Perfect Natural Reality
  • Dostęp do funkcji Dolby Atmos Virtualizer
  • Wbudowana funkcja DTS Play-Fi umożliwiającą bezprzewodowe odtwarzanie dźwięku w wielu pomieszczeniach
  • Integracja z aplikacją Calman, dla łatwiejszej kalibracji obrazu (profesjonalna kalibracja obrazu)
  • Europejski design: ultracienka obudowa, bezkrawędziowe wykończenie matrycy oraz wysokiej jakości metalowe elementy
  • Podświetlany pilot wykończony pochodzącą ze zrównoważonych źródeł skórą marki Muirhead
  • Dostępny w rozmiarach 48″, 55’’ i 65’’

philips oled936 telewizor 2021 flagowy okładkamagicLinks_2_1

Unikalny system podświetlenia Ambilight4 – 4-stronny

System Ambilight jest znakiem rozpoznawczym telewizorów Philips już od wielu lat i bardzo duża część użytkowników wybiera wyświetlacze od tej marki właśnie ze względu na tą technologię. Ambilight4 jest ulepszoną wersją oryginalnie zastosowanego podświetlenia, które było tylko dwustronne. Teraz mamy do dyspozycji aż 4 strefy podświetlenia LED, które umieszczone są na lewej, górnej, prawej i dolnej krawędzi z tyłu telewizora i mogą wyświetlać wiele efektów wizualnych, miedzy innymi rozszerzenie tego co widzimy na ekranie, jednolity kolor bądź reagowanie na ścieżkę audio.

Test Philips OLED936 ambilight 1Test Philips OLED936 ambilight 2

Diody LED zastosowane w najnowszych telewizorach z Ambilight są wyraźniejsze, jaśniejsze i mogą wyświetlać bardziej nasycone kolory za sprawą pozbycia się plastikowej listwy zasłaniającej diody w poprzednich wersjach.

test Philips PUS7504 ambilight dźwięk

Philips jest jedynym producentem na rynku, który oferuje takie rozwiązanie w swoich telewizorach.

Philips OLED+936; fot. Philips

W opcjach telewizora dostępny jest segment, w którym możemy konfigurować Ambilight na różne sposoby, więc każdy znajdzie coś dla siebie:

Test Philips OLED 806 OLED 856 Ambilight menu ustawień 2

Co ważne, dostęp do opcji podświetlenia mamy bezpośrednio z poziomu pilota za sprawą dedykowanego przycisku ”Ambilight”. Możemy skonfigurować takie parametry jak natężenie i kolor podświetlenia lub wybrać jeden z dostępnych dynamicznych efektów, które mogą na przykład śledzić akcje na ekranie, reagować na ścieżkę dźwiękową bądź wyświetlać flagę państwa (coś dla fanów kibicowania):


test Philips PUS7504 ambilight dźwięk
Bardzo fajnym rozwiązaniem jest możliwość ustawienia koloru ściany za telewizorem, na podstawie którego system będzie dobierał parametry kolorów żeby uzyskać jak najbardziej zadawalający efekt:

Test Philips OLED 806 OLED 856 Ambilight menu ustawień

Za sprawą mnogości opcji ustawień systemu, możemy również użyć statycznej bieli, która polepszy komfort oglądania i zasymuluje warunki studyjne nie odwracając uwagi od oglądanego filmu:

Ambilight: tryb statycznej bieli idealny do oglądania filmów nocą

Na deser gratka dla fanów inteligentnego oświetlenia – system Ambilight w naszym telewizorze można sparować z systemem Hue Philips! To umożliwia jeszcze szerszą konfigurację i polepszenie naszych wrażeń wizualnych:

Test Philips OLED 806 OLED 856 Ambilight hue

https://twitter.com/GmeruPL/status/1222596507918127106

Test Philips oled934 bowers wilkinsTest Philips oled934 bowers wilkins

(23795)

4 10 głosy
Article Rating
Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

14 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
robert
robert
2 lat temu

Wyraz “referencyjny” ostatnio stał się zbyt pospolity…

TOMASZ
TOMASZ
2 lat temu

Droga redakcjo. Miałem ten telewizor i pozbyłem się go bez żadnego żalu a wręcz przeciwnie. Jestem szczęśliwy. To nie prawda co piszecie o super obrazie, bo wcale taki nie jest, o super dźwięku, bo wcale taki nie jest. Pilot choć śliczny ale nie nadaje się do użytku bo co tydzień “woła” o zmianę baterii, bo jest płaski / klawisze bez żadnego skoku / przez co nie ma mowy o intuicyjnej obsłudze. Co z tego że śliczny, że w skórze, że podświetlany jak nie nadaje się do użytku. Ale najgorsze, o czym wcale nie piszecie to tzw. retencja obrazu. W moim… Czytaj więcej »

Tonito
Tonito
2 lat temu
Reply to  TOMASZ

Po niecalych trzech latach sprzedalem znajomemu PANASONIC 65GZ2000 i od pare miesiacy posiadam PANASONIC 65JZ2000 … W Grudniu go przesune ze salonu do drugiego pokoju i w salonie po obnizeniu ceny na scienie zagosci PANASONIC 77LZ2000. Zgadzam sie, ze JZ2000 jest swietny pod kazdym wzgledem i posiada dzwiek TECHNICS-a, ktory po idealnym ustawieniu Space Tune brzmi dla zwyklego uzytkownika naprawde znakomicie … Oczywiscie posiadam AV receiver i 7.1 konfiguracje kolumn Dolby Atmos, ale dzwiek tego telewizoru naprawde nie moze nikogo obrazic. Smieszne, ze ten TV tutaj otrzymal rezultat Bardzo polecamy i oto ten Philips jest “Referencja” … Byli czasy, gdy… Czytaj więcej »

darek
darek
2 lat temu

Ma pełną rozdzielczość 4k w 120hz czy nie? Raz piszecie że tak… a w tabelce jest że nie posiada. Jak już wklejacie te tabelki to chociaż przejrzyjcie czy są ok…

ALUGi
ALUGi
2 lat temu

Czy w końcu Philips posiada AirPlay i Chromecast czy nadal oszczędzają kilka dolarów?

Krzysztof
Krzysztof
2 lat temu

Jak wypada ten Philips w porównaniu do Panasonica JZ2000 pod względem obrazu ?

edward
edward
2 lat temu

Serio? O czym ty prawisz? Obraz to przepaść na korzyść Panasa.

Mariusz
Mariusz
2 lat temu
Reply to  Krzysztof

jeden z redaktorów naczelnych czyli Maciej Koper przygotowywał z Vincentem Teoh wyścig tych kilku telewizorów. I Panasonic oraz Sony wygrywały, zaś Philips niezbuyt chyba. Choć zawsze podawano w kategoriach pierwsze i drugie miejsce, nie wiadkomo czy Philips deptał po piętach jako trzeci czy nie
https://www.youtube.com/watch?v=zCSAdW3Wejk

Maciej
Maciej
2 lat temu

Wady: Brak przekątnych większych niż 65″…

Dla mnie to powód, przez który zrezygnowałem z OLED Philipsa.

Mariusz
Mariusz
2 lat temu

Droga redakcjo, jak ‘odczytać’ niniejszy test? tzn który z dwóch ‘referencyjnych’ tv jest lepszy: Philips 936 czy Sony A90J? Soniak nie miał napisanej wady “wysoka cena do jakości” a ten ma. Z drugiej strony to Philips ma wzmianki o poprawionej płynności ruchu (czyli mniej szarpie niż A90J??) i ma wyższą notę za sport – 9 od A90J – tylko 8. Z kolei Sony słynie z dobrego ruchu – który więc lepszy w tym aspekcie? Sprawa druga – w treści 4K UKD wyższą punktację ma Philips 936 niż A90J (domyślać się należy że tylko głównie z powodu jasności??). Philips nie ma… Czytaj więcej »

Mariusz
Mariusz
2 lat temu

dzięki! ocena 9 a nie 8 w sporcie to jako chyba jedyny oled (tyle co np top LCD XH95), więc spodziewać się można poprawienia znalezienia lepszego złotego środka pomiędzy szarpaniem a smużeniem, czy tak?? w tym jest ciut lepszy, tak? Cóż, nie będziemy mieli testu Philipsa np na rtings.com, więc jesteśmy skazani na Wasze tutaj jakieś wyraźne dopowiedzenie. Bo ta wyższa punktacja “sport” ma związek generalnie właśnie z ruchem, tak? czy może z kwestią DSE albo jeszcze czymś dodatkowym np NIE ściemnianiem obrazu przy tabelach wyników na meczu w Philips 936, gdzie A90J wypada pewnie słabiej… ?

14
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x