Home News Informacje prasowe Wielu po zakupie takiego TV nie myśli już o innym. Ich popularność rośnie jak na drożdżach!
Wielu po zakupie takiego TV nie myśli już o innym. Ich popularność rośnie jak na drożdżach!

Wielu po zakupie takiego TV nie myśli już o innym. Ich popularność rośnie jak na drożdżach!

9.32K
1

Podczas ubiegłotygodniowej konferencji w Amsterdamie Philips zaprezentował zebranym i widzom online najnowsze statystyki dotyczące sprzedaży swoich produktów. Rośnie popularność między innymi telewizorów OLED z systemem Ambilight, ale też soundbarów i słuchawek. Na jakie nowości marki warto zwrócić uwagę w 2023 roku?

Telewizory OLED z Ambilight i produkty audio Philips coraz popularniejsze

Podczas konferencji Amsterdam Live, Kostas Vouzas – prezes TP Vision, właściciela marki Philips TV&Sound, ogłosił szczegóły dotyczące wyników biznesowych firmy za rok 2022 oraz zapowiedział nowe produkty, które wprowadzone zostaną na rynek w roku 2023.

Pomimo coraz trudniejszych globalnych wyzwań gospodarczych i politycznych, TP Vision utrzymała wzrost w kluczowych segmentach – zarówno sprzedaży telewizorów, jak i sprzętu audio, przy czym w sukcesie sprzedażowym firmy szczególnie widoczne były wyniki sprzedaży telewizorów OLED Ambilight i produktów linii GO Sports.

telewizory philips 2023 the one ambilght extra oled+ gdzie kupić ceny premiera kiedy

„W 2022 r. warunki rynkowe stały się bardzo trudne, przy czym sytuacja ta prawdopodobnie utrzyma się także w pierwszej połowie 2023 roku. Pomimo tych wyzwań, nasze wielokrotnie nagradzane produkty, wsparcie ze strony klientów, partnerów i sprzedawców detalicznych, a także odporność naszego zespołu umożliwiły nam wzrost we wszystkich strategicznych segmentach biznesowych. Widać wyraźnie, że nasze produkty cały czas są cenione przez klientów i fanów. Choć w najbliższych miesiącach rynek nadal będzie zmagał się z trudnościami, jestem przekonany, że nasza strategia, wsparta wysokiej jakości produktami i partnerską współpracą, pomoże nam utrzymać się na ścieżce wzrostu”, powiedział dyrektor generalny TP Vision, Kostas Vouzas.

Philips – ogólne wyniki za rok 2022:

  • Sprzedaż telewizorów OLED Ambilight wzrosła o 22% r/r;
  • W dalszym ciągu dynamicznie rośnie sprzedaż produktów audio – kategoria ta odnotowała wzrost o 12%, a segment słuchawek aż o 22%;
  • Produkty Fidelio i soundbary również odnotowały znaczące wzrosty rok do roku;
  • Sprzedaż słuchawek linii GO Sports wzrosła w ubiegłym roku aż o 70% r/r;
  • Telewizory z funkcją Ambilight stanowią obecnie prawie 80% całej sprzedaży, co wyraźnie pokazuje, że funkcja ta doskonale trafia w upodobania klientów;
  • W 2022 r. TP Vision została uhonorowana 145 nagrodami doceniającymi produkty firmy, które zapewniają wyjątkową jakość obrazu i dźwięku oraz wyróżniają się najwyższej klasy wzornictwem. Docenione zostały m.in. telewizory OLED+937, OLED807 i 8807 oraz soundbar Fidelio FB1 zdobyły prestiżowe nagrody EISA jako produkty roku 2022/23. Produkty zdobyły także nobilitacje Red Dot Award – prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa, zwanych często „Oskarami designu”, a także iF Design Awards – jednych z najbardziej rozpoznawalnych i najstarszych niezależnych wyróżnień w dziedzinie jakości designu na świecie, przyznane wspomnianym modelom, podobnie jak i nowym wytrzymałym głośnikom bezprzewodowym GO;
  • Inicjatywy związane ze zrównoważonym rozwojem stanowią kluczowy element definiujący przyszłą tożsamość firmy;
  • TP Vision planuje dalsze inwestycje w udaną współpracę z Wings for Life World Run, Team Jumbo Visma oraz Bowers & Wilkins.

philips telewizory 2022 2023 oled słuchawki audio fidelio gdzie kupić cena ceny

Na rynku telewizorów model Ambilight nadal zdecydowanie się wyróżnia, a wyjątkowe, immersyjne doświadczenie jakie oferuje spotyka się z wyjątkowo pozytywną reakcją konsumentów – co sprawia, że telewizory z funkcją Ambilight są dziś często uznawane za samodzielny segment.

Telewizory Philips OLED Ambilight cieszą się coraz większą popularnością dzięki doskonałej jakości obrazu, powstałej w wyniku połączenia najnowszej technologii paneli świecących OLED z opracowanym przez TP Vision procesorem przetwarzania obrazu P5 AI – zdobywcą wielu nagród i uznawanym za najlepszy obecnie dostępny. Ponadto wybrane telewizory Ambilight będą nadal wyposażane w system dźwięku opracowany przez partnerów z firmy Bowers & Wilkins.

telewizory philips 2023 the one ambilght extra oled+ gdzie kupić ceny premiera kiedy
Telewizor Philips OLED808 na 2023 rok; fot. Philips

Linia produktów audio Philips Sound odnotowała w roku 2022 znaczący wzrost – w sumie o 12%, a w segmencie słuchawek – o 22%. Firma planuje dalsze wzrosty w tym obszarze. Klienci docenili też skupienie się firmy na segmencie produktów sportowych, w którym nowe słuchawki z serii GO i nowo wprowadzone, wytrzymałe przenośne głośniki bezprzewodowe przyczyniły się do wzrostu sprzedaży o ponad 70%.

Wzrost ten napędzany był jakością i innowacyjnością nowych produktów, a także uznaną pozycją marki Philips wśród odbiorców produktów sportowych – co zostało wzmocnione przez dalszą współpracę z Team Jumbo Visma oraz partnerstwo z Wings for Life World Run – największą na świecie imprezą biegową. Oba partnerstwa będą kontynuowane w 2023 roku.

philips słuchawki 2023 nowosci fidelio l4 l2 kiedy ceny
Słuchawki Philips GO na 2023 rok

Najlepszy design

Oferowanie najlepszego europejskiego wzornictwa – co jest możliwe dzięki posiadaniu własnego studia projektowego w Amsterdamie – we wszystkich kategoriach produktów, zarówno w zakresie telewizorów, jak i dźwięku, również pozostaje kluczowym elementem strategii produktowej TP Vision i kolejną rozpoznawalną różnicą dla konsumenta.

Wysoka jakość pracy projektantów konsekwentnie zyskuje uznanie, także w roku 2022, kiedy to telewizory OLED+907 i OLED+937 oraz system rozrywki domowej Fidelio zdobyły prestiżowe nagrody iF i Red Dot za wzornictwo, podobnie jak nowe wytrzymałe głośniki bezprzewodowe GO, których design również został nagrodzony znakiem Red Dot.

Philips OLED+937 z rocznika 2022

Zrównoważony rozwój i CSR

Zrównoważony rozwój i CSR są obecnie w pełni zintegrowane z planem biznesowym TV & Sound i stanowią część kultury TP Vision. Kluczowe przykłady realizacji tej strategii były widoczne w 2022 roku, zarówno w zakresie rozwoju produktów, jak i poprzez ustanowienie długoterminowych działań partnerskich.

Począwszy od 2022 r. wszystkie modele telewizorów 32″, 43″ i 50″ są pakowane w ekologiczne opakowania wolne od polistyrenu, a modele o większej przekątnej ekranu wkrótce pójdą w ich ślady. Ponadto firma zaprzestała produkcji opakowań zewnętrznych telewizorów z pełnokolorowym nadrukiem, a do druku stosuje tusze na bazie soi.

philips telewizory 2022 2023 oled słuchawki audio fidelio gdzie kupić cena ceny

W przypadku marki Philips Sound również przyspieszono proces wymiany wewnętrznych opakowań z tworzyw sztucznych na ekologiczne materiały dla słuchawek Philips, przy czym firma zobowiązała się do wprowadzenia ekologicznych opakowań niezawierających tworzyw sztucznych dla wszystkich produktów dźwiękowych do 2024 roku.

TP Vision kontynuuje także współpracę z firmą Explorers, wspierając jej projekt tworzenia archiwalnych treści dotyczących naturalnego, kulturowego i ludzkiego dziedzictwa i cudów Ziemi. Firma wierzy, że pozytywny wpływ na środowisko można osiągnąć budując świadomość poprzez współpracę z podobnie myślącymi organizacjami, takimi jak Explorers – gdzie partnerstwo może zaowocować doskonałym połączeniem wysokiej technologii i zrównoważonego rozwoju.

Kolejna ważna inicjatywa uruchomiona w 2022 roku w obszarze CSR to TPV Cares. W skład Grupy TPV wchodzi wiele firm, z których każda ma swoje własne projekty wspierające społeczności lokalne. Dlatego podjęto decyzję o stworzeniu „domu” dla wszystkich inicjatyw TPV w obszarze wpływu społecznego i środowiskowego, gdzie mogłyby one zostać połączone i współdzielone pod szyldem TPV Cares.

Platforma TPV Cares jest obecnie dostępna we wszystkich krajach, w których działa TPV (w tym w regionach EMEA, APAC, ASIA i w Ameryce Północnej) i oferuje różnorodne formy wolontariatu, wsparcia finansowego i rzeczowego dla interesujących projektów społecznych na całym świecie – przy czym każdy z nich został wybrany ze względu na swoją zdolność do wywierania trwałego i pozytywnego wpływu na społeczeństwo.

Źródło: informacje prasowe, własne

Znajdujesz się w sekcji Informacje prasowe. Zamieszczone tutaj materiały zostały w dużej części opracowane przez firmy niezwiązane z redakcją HDTVPolska. Redakcja HDTVPolska nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji.


Przeczytaj więcej na temat produktów firmy Philips:

(9315)

0 0 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Bodzio
Bodzio
1 miesiąc temu

Tylko ambilight. Innego telewizora nie chce już.

1
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x