Home Konferencje, szkolenia, seminaria Konferencje producentów Byliśmy na polskim pokazie TV Sony na 2023 rok! Zobaczcie jak wyglądają – kiedy w sklepach?
Byliśmy na polskim pokazie TV Sony na 2023 rok! Zobaczcie jak wyglądają – kiedy w sklepach?

Byliśmy na polskim pokazie TV Sony na 2023 rok! Zobaczcie jak wyglądają – kiedy w sklepach?

6.68K
2

W ubiegły piątek mieliśmy okazję uczestniczyć w pierwszym polskim pokazie firmy Sony, na którym mogliśmy zobaczyć najnowsze telewizory BRAVIA XR i BRAVIA na 2023 rok! Producent zaprezentował nam wszystkie serie, choć w przypadku flagowego QD-OLED A95L nie mieliśmy jeszcze do czynienia z finalnym produktem. Kiedy premiery poszczególnych serii?

Telewizory Sony BRAVIA XR i BRAVIA na 2023 rok po raz pierwszy na żywo w Polsce!

Zorganizowany dla przedstawicieli mediów pokaz w Warszawie był pierwszą okazją, by zobaczyć na żywo wszystkie tegoroczne telewizory Sony na polskiej ziemi. W specjalnie zaaranżowanej sali mogliśmy przyjrzeć się z bliska wszystkiem seriom BRAVIA i BRAVIA XR – od X75WL, aż po najbardziej zaawansowany technologicznie QD-OLED A95L!

telewizory sony bravia xr 2023 modele qd-oled oled mini led gdzie kupić premiery cenyTelewizory Sony na 2023 rok

Kiedy odbędą się sklepowe premiery poszczególnych serii? Pierwsze modele – w tym X75WL oraz X85L, na które Sony zamierza wyraźnie postawić nacisk, powinny zadebiutować już w ciągu kilku najbliższych tygodni. Wspomniane propozycje 4K LED (X75WL) oraz 4K Full Array LED (X85L) zapowiadają się na prawdziwe hity sprzedaży z uwagi na swoje zaawansowanie technologicznie i relatywnie przystępne – prawdopodobnie, bo konkretne kwoty jeszcze nie padły – ceny. W obu seriach użytkownicy znajdą między innymi specjalny pasek gracza oraz dostęp do oferującej filmy w znakomitej jakości serwisu VoD BRAVIA CORE.

telewizory sony bravia xr 2023 modele qd-oled oled mini led gdzie kupić premiery ceny
Telewizor Sony X75WL na 2023 rok na pokazie w Warszawie

Co z czołowymi modelami? Flagowy 4K Mini LED X95L również powinien zadebiutować jeszcze wiosną, natomiast na model QD-OLED A95L przyjdzie nam na pewno poczekać do jesieni. Z uwagi na spory przełom w pracach nad matrycą po stronie dostawcy (Samsung Display), w Warszawie pokazano nam na razie samą obudowę tego telewizora, bez aktywnej matrycy. Producent zastrzegł, że prace nad ekranami w pozostałych seriach także jeszcze trwają, zatem zaprezentowane możliwości paneli nie są jeszcze efektem końcowym.

telewizory sony bravia xr 2023 modele qd-oled oled mini led gdzie kupić premiery ceny
Telewizor QD-OLED Sony BRAVIA XR A95L na pokazie dla mediów w Warszawie

Przyjrzyjmy się wszystkim kluczowym cechom telewizorów BRAVIA XR i BRAVIA na 2023 rok. Widoczne poniżej zdjęcia pochodzą z piątkowej prezentacji w Warszawie.

Najważniejsze cechy telewizorów BRAVIA XR:

 • Procesor Cognitive Processor XR z technologią XR Clear Image: Procesor Cognitive Processor XR dostosowuje sposób odtwarzania obrazu i dźwięku do działania ludzkich zmysłów, przez co zapewnia niezwykle realistyczne wrażenia. Telewizory z 2023 r. będą wyposażone w jego najnowszą wersję z zaawansowaną technologią XR Clear Image, w jeszcze większym stopniu osłabiającą zakłócenia i rozmycie poruszających się obiektów. W rezultacie oglądane sceny będą czyste, detaliczne i pełne życia.

telewizory sony bravia xr 2023 modele qd-oled oled mini led gdzie kupić premiery ceny

 • Jeszcze lepsze wrażenia dzięki produktom audio Sony: Nowe telewizory BRAVIA XR doskonale współpracują z szeregiem produktów audio Sony, takimi jak zestaw kina domowego HT-A9 oraz soundbary HT-A7000, HT-A5000 i HT-A3000. Te trzy soundbary zyskały ostatnio nową zaletę: obsługę innowacyjnej technologii dźwięku przestrzennego 360 Spatial Sound Mapping. Technologia ta kalibruje dźwięk odpowiednio do warunków w pomieszczeniu i kreuje szereg optymalnie rozmieszczonych, wirtualnych głośników, które tworzą szersze, bardziej wciągające, kinowe pole dźwiękowe.
 • XR Backlight Master Drive: Technologia XR Backlight Master Drive wykorzystuje opracowany przez firmę Sony algorytm lokalnego wygaszania, który służy do precyzyjnego, indywidualnego sterowania tysiącami maleńkich, bardzo gęsto rozmieszczonych diod Mini LED. Technologia ta pracuje pod kontrolą Cognitive Processor XR™. Zapewnia niezwykłą jasność, imponujący zakres dynamiki, głęboką czerń i piękne, naturalne kolory.
 • Acoustic Center Sync: Jeśli telewizor jest połączony z soundbarem Sony obsługującym technologię Acoustic Center Sync, głośniki telewizora wspomagają działanie soundbara i wzmacniają kanał centralny. Dzięki takiej konfiguracji dźwięk nabiera większej intensywności, dialogi stają się wyraźniejsze i bogatsze, a oglądanie w domu dostarcza wyjątkowych wrażeń.
 • Doskonała współpraca z konsolą PlayStation®5 i funkcje dla graczy: Dzięki nowym telewizorom Sony gry na PlayStation®5 zyskują nową jakość. Zapewniają ją unikatowe rozwiązania firmy Sony do optymalizacji jakości obrazu podczas grania i streamingu, takie jak Auto HDR Tone Mapping (automatyczne odwzorowywanie odcieni HDR) i Auto Genre Picture Mode (dostosowywanie trybu obrazu do wyświetlanego gatunku rozrywki). Nowe Menu Gra bardzo ułatwia dostosowywanie ustawień gry i użycie funkcji pomocniczych. Teraz gracz może zmieniać wszystkie ważne ustawienia w trakcie rozgrywki. Telewizor BRAVIA XR A95L ma dodatkowo funkcję Multi-View. Pozwala ona na bieżąco wyświetlać poradniki i podpowiedzi obok okna, w którym toczy się akcja ulubionej gry.

telewizory sony bravia xr 2023 modele qd-oled oled mini led gdzie kupić premiery ceny

 • BRAVIA CORE: Nabywcy telewizorów BRAVIA XR mogą korzystać z fabrycznie zainstalowanej platformy z filmami, dostępnej poprzez aplikację BRAVIA CORE. Obejmuje ona 5,10 lub 15 kuponów uprawniających do uzyskania filmów z najnowszego katalogu filmów fabularnych oraz 12 lub 24 miesiące dostępu do nielimitowanego streamingu z dodatkowymi filmami. Dzięki technologiom BRAVIA XR, Pure Stream™ i formatowi IMAX® Enhanced widz zawsze ogląda doskonały obraz uzupełniony wyrazistym dźwiękiem. Po włączeniu trybu BRAVIA CORE Calibrated Mode, telewizor automatycznie dobiera optymalne ustawienia obrazu filmowego, również w trybie IMAX® Enhanced, aby zapewnić kinowe wrażenia w domowym zaciszu. Z czasem możliwości aplikacji będą wzbogacane o nowe funkcje.
 • Przycisk Crunchyroll® na pilocie: Umieszczony na pilocie przycisk Crunchyroll zapewnia użytkownikom telewizorów BRAVIA szybki dostęp do jednej z największych na świecie bibliotek z filmami anime. W jej zasobach znajduje się ponad 44 000 odcinków i filmów fabularnych trwających łącznie ponad 18 000 godzin i przetłumaczonych na różne języki. Dostępny jest również simulcasting, dzięki czemu tytuły z Japonii można oglądać z zagranicy równolegle z ich nadawaniem w Japonii.

telewizory sony bravia xr 2023 modele qd-oled oled mini led gdzie kupić premiery ceny

 • BRAVIA CAM: Kamera BRAVIA CAM umożliwia określenie miejsca, w którym siedzi widz, w celu dostosowania obrazu i dźwięku do właściwości pomieszczenia i odległości między widzem a ekranem. Dzięki temu łatwo jest stworzyć optymalne warunki do komunikacji wideo z rodziną i znajomymi na dużym ekranie.
 • Google TV: Google TV łączy i porządkuje treści z aplikacji i subskrypcji użytkownika, gromadząc w jednym miejscu ponad 700 000 filmów i programów telewizyjnych. Ulubiony film można łatwo odnaleźć, używając wygodnego wyszukiwania głosowego po polsku.
 • Produkcja z myślą o zrównoważonym rozwoju: Firma Sony zmniejsza łączne wykorzystanie plastiku w produkcji o około 60%. Użycie mniejszych i lżejszych opakowań transportowych obniżyło emisję CO2 o ok. 15%.
 • Wszystkie ustawienia eco w jednym miejscu: Pulpit Eko zawiera wszystkie dostępne ustawienia związane z ekologią. Można zmieniać je pojedynczo lub wszystkie naraz. Optymalizację ustawień do warunków otoczenia umożliwia opcja Łatwa konfiguracja.

telewizory sony bravia xr 2023 modele qd-oled oled mini led gdzie kupić premiery ceny

Nowe modele telewizorów Sony BRAVIA XR i ich najważniejsze cechy

BRAVIA XR X95L 4K HDR Mini LED (85″, 75″, 65″):

 • Inteligentne, wydajne przetwarzanie: Procesor Cognitive Processor XR wykorzystuje wiedzę o działaniu ludzkich zmysłówdo wyświetlania obrazów, które cechują się dużym kontrastem dynamicznym, bogactwem szczegółów w czarnych fragmentach, wysoką maksymalną jasnością i naturalną kolorystyką.
 • Maksimum kontroli nad podświetleniem: Technologia XR Backlight Master Drive precyzyjnie koryguje obraz, aby ożywić filmy i gry głęboką czernią oraz naturalnymi kolorami.
 • Kontrast i kolory zapewniane przez diody Mini LED: Tysiące diod Mini LED tworzą obraz o najwyższym kontraście, a precyzyjny system sterowania XR Backlight Master Drive połączony z technologią XR Triluminos Pro pozwalają wyświetlić miliardy realistycznych, naturalnych kolorów.
 • Google TV: Google TV łączy i porządkuje treści z aplikacji i subskrypcji użytkownika, gromadząc w jednym miejscu ponad 700 000 filmów i programów telewizyjnych. Ulubiony film można łatwo odnaleźć, używając wygodnego wyszukiwania głosowego po polsku.
 • Oglądanie filmów z platformy BRAVIA CORE: Aplikacja BRAVIA CORE, dostępna we wszystkich modelach telewizorów z 2023 roku, umożliwia oglądanie w streamingu filmów w wysokiej jakości – do 4K UHD i IMAX® Enhanced,.
 • Doskonała współpraca z konsolą PlayStation®5: Gry na PlayStation®5 zyskują nową jakość dzięki unikatowym rozwiązaniom firmy Sony do optymalizacji jakości obrazu podczas grania i streamingu, takimi jak Auto HDR Tone Mapping (automatyczne odwzorowywanie odcieni HDR) i Auto Genre Picture Mode (dostosowywanie trybu obrazu do wyświetlanego gatunku rozrywki).
 • Wszystkie ustawienia gry w jednym miejscu: Menu Gra pozwala wybierać wszystkie ustawienia gry i funkcje pomocnicze w jednym oknie.
 • Gry z obsługą standardu HDMI 2.1: Dzięki rozwiązaniom wprowadzonym w standardzie HDMI 2.1, takim jak 4K/120, VRR i ALLM, łatwiej jest osiągnąć przewagę w grach wymagających szybkości i wysokiej wydajności.
 • Dokładne dopasowanie dźwięku do obrazu: Poza tradycyjnymi głośnikami, telewizor jest wyposażony w technologię Acoustic Multi-Audio+, dekoder dźwięku Dolby Atmos i głośniki wysokotonowe w ramce ekranu. Pozwala to przesunąć miejsce emisji dźwięku w górę, dzięki czemu widz ogląda obraz z idealnie dopasowanym do obrazu dźwiękiem.
 • Pełniejsza rozrywka: Obsługa formatu Dolby Vision, dostęp do materiałów IMAX® Enhanced i tryb kalibracji aplikacji Netflix zapewniają widzowi intensywne przeżycia, zgodne z zamierzeniem twórców.
 • Wyraźniejszy obraz z mniejszą ilością zakłóceń: Technologie XR 4K Upscaling i XR Clear Image przywracają utracone faktury i szczegóły, osłabiają zakłócenia, zapobiegają zamazywaniu się akcji i interpolują obraz HD do rozdzielczości bliskiej 4K.
 • Technologie X-Anti Reflection i X-Wide Angle: Ograniczają przeszkadzające w oglądaniu refleksy, zapewniając żywe, realistyczne kolory w oglądanym obrazie pod kątem, bez utraty jasności i kontrastu.
 • Doskonała para do soundbarów Sony: Jeśli telewizor jest połączony z soundbarem Sony, obsługującym technologię Acoustic Center Sync, głośniki telewizora wspomagają działanie soundbara i wzmacniają kanał centralny, dzięki czemu dźwięk nabiera większej intensywności, a dialogi stają się wyraźniejsze i bogatsze.
 • Lepsze warunki oglądania dzięki kamerze BRAVIA CAM: Kamera BRAVIA CAM umożliwia nie tylko rozmowy wideo z rodziną i znajomymi, ale także automatyczne dostosowywanie obrazu i dźwięku do właściwości pomieszczenia i miejsca, w którym siedzi widz.
 • Wszystkie ustawienia eco w jednym miejscu: Pulpit Eko zawiera wszystkie dostępne ustawienia związane z ekologią. Można zmieniać je pojedynczo lub wszystkie naraz. Optymalizację ustawień do warunków w otoczeniu umożliwia opcja Łatwa konfiguracja.
 • Gładka, wykonana z aluminium ramka Seamless Edge dobrze prezentuje się w każdym wnętrzu.
 • Ustawiana na trzy sposoby podstawa z aluminium zapewnia maksymalną wygodę. Oprócz standardowego ustawienia można wybrać ustawienie wąskie, pozwalające umieścić telewizor na mniejszym meblu, oraz ustawienie tworzące pod telewizorem miejsce na soundbar.
telewizory sony bravia xr 2023 modele qd-oled oled mini led gdzie kupić premiery ceny
Telewizor Mini LED Sony X95L na pokazie dla mediów w Warszawie

BRAVIA XR X90L 4K HDR Full Array LED (98″, 85″, 75″, 65″, 55″):

 • Inteligentne, wydajne przetwarzanie: Procesor Cognitive Processor XR wykorzystuje wiedzę o działaniu ludzkich zmysłów do wyświetlania obrazów, które cechują się dużym kontrastem dynamicznym, bogactwem szczegółów w ciemnych fragmentach scen, wysoką maksymalną jasnością i naturalną kolorystyką.
 • Kontrast i kolory zapewniane przez podświetlenie Full Array LED: Nawet 30-procentowy wzrost jasności w porównaniu z modelem z poprzedniego roku (X90K) i precyzyjne sterowanie podświetleniem pozwalają uzyskać miliardy wiernych barw i bardziej kontrastowy obraz, wyświetlane pod kontrolą technologii XR Triluminos Pro i XR Contrast Booster.
 • Google TV: Google TV łączy i porządkuje treści z aplikacji i subskrypcji użytkownika, gromadząc w jednym miejscu ponad 700 000 filmów i programów telewizyjnych. Ulubiony film można łatwo odnaleźć, używając wygodnego wyszukiwania głosowego po polsku.
 • Oglądanie filmów z platformy BRAVIA CORE: Aplikacja BRAVIA CORE, dostępna we wszystkich modelach telewizorów z 2023 roku, umożliwia oglądanie w streamingu filmów w wysokiej jakości – do 4K UHD i IMAX® Enhanced,.
 • Doskonała współpraca z konsolą PlayStation®5: Gry na PlayStation®5 zyskują nową jakość dzięki unikatowym rozwiązaniom firmy Sony do optymalizacji jakości obrazu podczas grania i streamingu, takimi jak Auto HDR Tone Mapping (automatyczne odwzorowywanie odcieni HDR) i Auto Genre Picture Mode (dostosowywanie trybu obrazu do wyświetlanego gatunku rozrywki).Wszystkie ustawienia gry w jednym miejscu: Menu Gra pozwala wybierać wszystkie ustawienia gry i funkcje pomocnicze w jednym oknie.
 • Gry z obsługą standardu HDMI 2.1: Dzięki rozwiązaniom wprowadzonym w standardzie HDMI 2.1, takim jak 4K/120, VRR i ALLM, łatwiej jest osiągnąć przewagę w grach wymagających wysokiej szybkości i wydajności.
 • Dokładne dopasowanie dźwięku do obrazu: Poza tradycyjnymi głośnikami, telewizor jest wyposażony w technologię Acoustic Multi-Audio, dekoder dźwięku Dolby Atmos i dodatkowe głośniki wysokotonowe umieszczone w górnej części obudowy. Pozwala to przesunąć miejsce emisji dźwięku w górę, dzięki czemu widz ogląda obraz z idealnie dopasowanym dźwiękiem.
 • Pełniejsza rozrywka: Obsługa formatu Dolby Vision, dostęp do materiałów IMAX® Enhanced i tryb kalibracji aplikacji Netflix zapewniają widzowi intensywne przeżycia, zgodne z zamierzeniem twórców.
 • Wyraźniejszy obraz z mniejszą ilością zakłóceń: Technologie XR 4K Upscaling i XR Clear Image przywracają utracone faktury i szczegóły, osłabiają zakłócenia, zapobiegają zamazywaniu się akcji i interpolują obraz HD do rozdzielczości bliskiej 4K.
 • Doskonała para do soundbarów Sony: Jeśli telewizor jest połączony z soundbarem Sony, obsługującym technologię Acoustic Center Sync, głośniki telewizora wspomagają działanie soundbara i wzmacniają kanał centralny, dzięki czemu dźwięk nabiera większej intensywności, a dialogi stają się wyraźniejsze i bogatsze.
 • Lepsze warunki oglądania dzięki kamerze BRAVIA CAM: Kamera BRAVIA CAM umożliwia nie tylko rozmowy wideo z rodziną i znajomymi, ale także automatyczne dostosowywanie obrazu i dźwięku do właściwości pomieszczenia i miejsca, w którym siedzi widz.
 • Wszystkie ustawienia eco w jednym miejscu: Pulpit Eko zawiera wszystkie dostępne ustawienia związane z ekologią. Można zmieniać je pojedynczo lub wszystkie naraz. Optymalizację ustawień do warunków w otoczeniu umożliwia opcja Łatwa konfiguracja.
 • Gładka, wykonana z aluminium ramka Seamless Edge dobrze prezentuje się w każdym wnętrzu.
 • Ustawiana na trzy sposoby, aluminiowa podstawa „wedge” zapewnia maksymalną wygodę. Oprócz standardowego ustawienia można wybrać ustawienie wąskie, pozwalające umieścić telewizor na mniejszym meblu, oraz ustawienie wytwarzające pod telewizorem miejsce na soundbar.
telewizory sony bravia xr 2023 modele qd-oled oled mini led gdzie kupić premiery ceny
Telewizor Sony X90L na pokazie dla mediów w Warszawie

BRAVIA XR A95L 4K HDR QD-OLED (77″, 65″, 55″):

 • Inteligentne, wydajne przetwarzanie: Procesor Cognitive Processor XR wykorzystuje wiedzę o działaniu ludzkich zmysłów do wyświetlania obrazów, które cechują się dużym kontrastem dynamicznym, bogactwem szczegółów w ciemnych fragmentach scen, wysoką maksymalną jasnością i naturalną kolorystyką.
 • Ekran QD-OLED: Dzięki ekranowi QD-OLED i technologii XR Triluminos Max jaskrawość kolorów jest dwukrotnie większa niż w modelu z poprzedniego roku (A95K).
 • Niezrównany kontrast: Sterowanie każdym pikselem z osobna pozwala uzyskać czystą czerń, dzięki której filmy, programy telewizyjne i gry urzekają wyjątkową głębią i szczegółowością.
 • Google TV: Google TV łączy i porządkuje treści z aplikacji i subskrypcji użytkownika, gromadząc w jednym miejscu ponad 700 000 filmów i programów telewizyjnych. Ulubiony film można łatwo odnaleźć używając wygodnego wyszukiwania głosowego po polsku.
 • Oglądanie filmów z platformy BRAVIA CORE: Aplikacja BRAVIA CORE, dostępna we wszystkich modelach telewizorów z 2023 roku, umożliwia oglądanie w streamingu filmów w wysokiej jakości – do 4K UHD i IMAX® Enhanced,.
 • Doskonała współpraca z konsolą PlayStation®5: Gry na PlayStation®5 zyskują nową jakość dzięki unikatowym rozwiązaniom firmy Sony do optymalizacji jakości obrazu podczas grania i streamingu, takimi jak Auto HDR Tone Mapping (automatyczne odwzorowywanie odcieni HDR) i Auto Genre Picture Mode (dostosowywanie trybu obrazu do wyświetlanego gatunku rozrywki).
telewizory sony bravia xr 2023 modele qd-oled oled mini led gdzie kupić premiery ceny
Telewizor QD-OLED Sony BRAVIA XR A95L na pokazie dla mediów w Warszawie
 • Wszystkie ustawienia gry w jednym miejscu: Menu Gra pozwala wybierać wszystkie ustawienia gry i funkcje pomocnicze w jednym oknie.
 • Gry z obsługą standardu HDMI 2.1: Dzięki rozwiązaniom wprowadzonym w standardzie HDMI 2.1, takim jak 4K/120, VRR i ALLM, łatwiej jest osiągnąć przewagę w grach wymagających szybkości i wysokiej wydajności.
 • Pełniejsza rozrywka: Obsługa formatu Dolby Vision, dostęp do materiałów IMAX® Enhanced i tryb kalibracji aplikacji Netflix zapewniają widzowi intensywne przeżycia, zgodne z zamierzeniem twórców.
 • Ekran będący głośnikiem: Technologia Acoustic Surface Audio+ i obsługa formatów Dolby Atmos i DTS:X umożliwiają uzyskanie wciągającego dźwięku. Specjalne siłowniki wprowadzają ekran w wibrację, dzięki czemu dźwięk dobiega z całego ekranu i idealnie pasuje do obrazu.
 • Wyraźniejszy obraz z mniejszą ilością zakłóceń: Technologie XR 4K Upscaling i XR Clear Image przywracają utracone faktury i szczegóły, osłabiają zakłócenia, zapobiegają zamazywaniu się akcji i interpolują obraz HD do rozdzielczości bliskiej 4K.
 • Doskonała para do soundbarów Sony: Jeśli telewizor jest połączony z soundbarem Sony, obsługującym technologię Acoustic Center Sync, głośniki telewizora wspomagają działanie soundbara i wzmacniają kanał centralny, dzięki czemu dźwięk nabiera większej intensywności, a dialogi stają się wyraźniejsze i bogatsze.
 • Lepsze warunki oglądania dzięki kamerze BRAVIA CAM: Kamera BRAVIA CAM umożliwia nie tylko rozmowy wideo z rodziną i znajomymi, ale także automatyczne dostosowywanie obrazu i dźwięku do właściwości pomieszczenia i miejsca, w którym siedzi widz.
 • Wszystkie ustawienia eco w jednym miejscu: Pulpit Eko zawiera wszystkie dostępne ustawienia związane z ekologią. Można zmieniać je pojedynczo lub wszystkie naraz. Optymalizację ustawień do warunków w otoczeniu umożliwia opcja Łatwa konfiguracja.
 • Niezwykle smukła sylwetka z gładką, wykonaną z aluminium ramką Seamless Edge wpisuje się w wystrój każdego wnętrza.
 • Ustawiana na trzy sposoby podstawa z aluminium zapewnia maksymalną wygodę. Oprócz ustawienia standardowego, dostosowanego do dużych powierzchni, dostępne jest ustawienie wąskie, pozwalające umieścić telewizor na mniejszym meblu, oraz ustawienie zapewniające pod telewizorem miejsce na soundbar.
telewizory sony bravia xr 2023 modele qd-oled oled mini led gdzie kupić premiery ceny
Telewizor QD-OLED Sony BRAVIA XR A95L na pokazie dla mediów w Warszawie

BRAVIA XR A80L 4K HDR OLED (83″, 77″, 65″, 55″):

 • Inteligentne, wydajne przetwarzanie: Procesor Cognitive Processor XR wykorzystuje wiedzę o działaniu ludzkich zmysłów do wyświetlania obrazów, które cechują się dużym kontrastem dynamicznym, bogactwem szczegółów w czarnych fragmentach, wysoką maksymalną jasnością i naturalną kolorystyką.
 • Acoustic Surface Audio+™: Technologia Acoustic Surface Audio+ i obsługa formatu Dolby Atmos umożliwiają uzyskanie wciągającego dźwięku. Specjalne siłowniki wprowadzają ekran w wibrację, dzięki czemu dźwięk dobiega z całego ekranu i doskonale pasuje do akcji.
 • Kontrast i kolory zapewniane przez diody OLED: Technologie XR OLED Contrast Pro i XR Triluminos Pro pozwalają doświadczyć piękna obrazu na ekranie OLED, którego jasność jest nawet o 10% większa niż w modelu z ubiegłego roku (A80K). Zapewniają również głębię i realizm, czystą czerń, dużą ilość szczegółów w cieniach i miliardy wiernie oddanych barw.
 • Google TV: Google TV łączy i porządkuje treści z aplikacji i subskrypcji użytkownika, gromadząc w jednym miejscu ponad 700 000 filmów i programów telewizyjnych. Ulubiony film można łatwo odnaleźć używając wygodnego wyszukiwania głosowego po polsku.
 • Oglądanie filmów z platformy BRAVIA CORE: Aplikacja BRAVIA CORE, dostępna we wszystkich modelach telewizorów z 2023 roku, umożliwia oglądanie w streamingu filmów w wysokiej jakości — do 4K UHD i IMAX® Enhanced.
 • Doskonała współpraca z konsolą PlayStation®5: Gry na PlayStation®5 zyskują nową jakość dzięki unikatowym rozwiązaniom firmy Sony do optymalizacji jakości obrazu podczas grania i streamingu, takimi jak Auto HDR Tone Mapping (automatyczne odwzorowywanie odcieni HDR) i Auto Genre Picture Mode (dostosowywanie trybu obrazu do wyświetlanego gatunku rozrywki).Wszystkie ustawienia gry w jednym miejscu: Menu Gra pozwala wybierać wszystkie ustawienia gry i funkcje pomocnicze w jednym oknie.
 • Gry z obsługą standardu HDMI 2.1: Dzięki rozwiązaniom wprowadzonym w standardzie HDMI 2.1, takim jak 4K/120, VRR i ALLM, łatwiej jest osiągnąć przewagę w grach wymagających wysokiej wydajności.
 • Pełniejsza rozrywka: Obsługa formatu Dolby Vision, dostęp do materiałów IMAX® Enhanced i tryb kalibracji aplikacji Netflix zapewniają widzowi intensywne przeżycia, zgodne z zamierzeniem twórców.
 • Ekran będący głośnikiem: Technologia Acoustic Surface Audio+ i obsługa formatu Dolby Atmos umożliwiają uzyskanie wciągającego dźwięku. Specjalne siłowniki wprowadzają ekran w wibrację, dzięki czemu dźwięk dobiega z całego ekranu i idealnie pasuje do obrazu.
 • Wyraźniejszy obraz z mniejszą ilością zakłóceń: Technologie XR 4K Upscaling i XR Clear Image przywracają utracone faktury i szczegóły, osłabiają zakłócenia, zapobiegają zamazywaniu się akcji i interpolują obraz HD do rozdzielczości bliskiej 4K.
 • Doskonała para do soundbarów Sony: Jeśli telewizor jest połączony z soundbarem Sony, obsługującym technologię Acoustic Center Sync, głośniki telewizora wspomagają działanie soundbara i wzmacniają kanał centralny, dzięki czemu dźwięk nabiera większej intensywności, a dialogi stają się wyraźniejsze i bogatsze.
 • Lepsze warunki oglądania dzięki kamerze BRAVIA CAM: Kamera BRAVIA CAM umożliwia nie tylko rozmowy wideo z rodziną i znajomymi, ale także automatyczne dostosowywanie obrazu i dźwięku do właściwości pomieszczenia i miejsca, w którym siedzi widz.
 • Wszystkie ustawienia eco w jednym miejscu: Pulpit Eko zawiera wszystkie dostępne ustawienia związane z ekologią. Można zmieniać je pojedynczo lub wszystkie naraz. Optymalizację ustawień do warunków w otoczeniu umożliwia opcja Łatwa konfiguracja.
 • Wyrafinowany design telewizorów A80L obejmuje metalową ramkę w jednej płaszczyźnie z ekranem, dobrze wyglądającą w każdym wnętrzu.
 • Ustawiana na trzy sposoby, smukła podstawa „wedge” z aluminium zapewnia maksymalną wygodę. Oprócz standardowego ustawienia można wybrać ustawienie wąskie, pozwalające umieścić telewizor na mniejszym meblu, oraz ustawienie tworzące pod telewizorem miejsce na soundbar.
telewizory sony bravia xr 2023 modele qd-oled oled mini led gdzie kupić premiery ceny
Telewizor OLED Sony A80L na pokazie dla mediów w Warszawie

Inne nowe modele telewizorów Sony BRAVIA i ich najważniejsze cechy

BRAVIA X85L 4K HDR Full Array LED (75″, 65″, 55″):

 • Procesor 4K HDR Processor X1™ z technologią Object-based HDR remaster zapewnia większą głębię, lepsze faktury i naturalne barwy.
 • Kontrast i kolory zapewniane przez podświetlenie Full Array LED: Podświetlenie Full Array LED zapewnia jasność i kontrast obrazu i nadaje każdej scenie bardzo realistyczny wygląd. Znakomita jakość i jasność obrazu sprawdzi się z pewnością podczas oglądania meczu w pełnym świetle dziennym.
 • Google TV: Google TV łączy i porządkuje treści z aplikacji i subskrypcji użytkownika, gromadząc w jednym miejscu ponad 700 000 filmów i programów telewizyjnych. Ulubiony film można łatwo odnaleźć, używając wygodnego wyszukiwania głosowego po polsku.
 • Oglądanie filmów z platformy BRAVIA CORE: Aplikacja BRAVIA CORE, dostępna we wszystkich modelach telewizorów z 2023 roku, umożliwia oglądanie w streamingu filmów w wysokiej jakości – do 4K UHD.
 • Wszystkie ustawienia gry w jednym miejscu: Menu Gra pozwala wybierać wszystkie ustawienia gry i funkcje pomocnicze w jednym oknie.
 • Gry z obsługą standardu HDMI 2.1: Dzięki rozwiązaniom wprowadzonym w standardzie HDMI 2.1, takim jak 4K/120, VRR i ALLM, łatwiej jest osiągnąć przewagę w grach wymagających szybkości i wysokiej wydajności.
 • Gry na PlayStation®5 zyskują nową jakość dzięki unikatowym rozwiązaniom firmy Sony do optymalizacji jakości obrazu podczas grania i streamingu, takimi jak Auto HDR Tone Mapping (automatyczne odwzorowywanie odcieni HDR) i Auto Genre Picture Mode (dostosowywanie trybu obrazu do wyświetlanego gatunku rozrywki).
 • Innowacyjne głośniki X-Balanced Speaker umożliwiają emisję kryształowo czystego dźwięku z telewizora o niezwykle małej głębokości.
 • Pełniejsza rozrywka: Obsługa formatu Dolby Vision.
 • Lepsze warunki oglądania dzięki kamerze BRAVIA CAM: Kamera BRAVIA CAM umożliwia nie tylko rozmowy wideo z rodziną i znajomymi, ale także automatyczne dostosowywanie obrazu i dźwięku do właściwości pomieszczenia i miejsca, w którym siedzi widz.
 • Wszystkie ustawienia eco w jednym miejscu: Pulpit Eko zawiera wszystkie dostępne ustawienia związane z ekologią. Można zmieniać je pojedynczo lub wszystkie naraz. Optymalizację ustawień do warunków w otoczeniu umożliwia opcja Łatwa konfiguracja.
 • Nowoczesne, minimalistyczne wzornictwo z ramką Seamless Edge wpisuje się w każde wnętrze i powoduje skupienie uwagi na najważniejszym: obrazie.
 • Smukła, czarna podstawa „wedge” z dwoma ustawieniami pozwala ustawiać telewizor na szerokich i wąskich meblach.
telewizory sony bravia xr 2023 modele qd-oled oled mini led gdzie kupić premiery ceny
Telewizor Sony X85L na pokazie dla mediów w Warszawie

BRAVIA X80L 4K HDR LED (85″, 75″, 65″, 55″, 50″, 43″):

 • Procesor 4K HDR Processor X1™ z technologią Object-based HDR remaster zapewnia większą głębię, lepsze faktury i naturalne barwy.
 • Google TV: Google TV łączy i porządkuje treści z aplikacji i subskrypcji użytkownika, gromadząc w jednym miejscu ponad 700 000 filmów i programów telewizyjnych. Ulubiony film można łatwo odnaleźć, używając wygodnego wyszukiwania głosowego po polsku.
 • Oglądanie filmów z platformy BRAVIA CORE Aplikacja BRAVIA CORE, dostępna we wszystkich modelach telewizorów z 2023 roku, umożliwia oglądanie w streamingu filmów w wysokiej jakości – do 4K UHD.
 • Wszystkie ustawienia gry w jednym miejscu: Menu Gra pozwala wybierać wszystkie ustawienia gry i funkcje pomocnicze w jednym oknie.
 • Telewizor X80L jest znakomity do grania. Po podłączeniu i uruchomieniu konsoli samoczynnie przełącza się w automatyczny tryb małego opóźnienia (ALLM), wprowadzony w standardzie HDMI 2.1, dzięki czemu zwiększa się płynność gry i szybkość reakcji.
 • Innowacyjne głośniki X-Balanced Speaker umożliwiają emisję kryształowo czystego dźwięku z telewizora o niezwykle małej głębokości.
 • Pełniejsza rozrywka: Obsługa formatu Dolby Vision.
 • Lepsze warunki oglądania dzięki kamerze BRAVIA CAM: Kamera BRAVIA CAM umożliwia nie tylko rozmowy wideo z rodziną i znajomymi, ale także automatyczne dostosowywanie obrazu i dźwięku do właściwości pomieszczenia i miejsca, w którym siedzi widz.
 • Wszystkie ustawienia eco w jednym miejscu: Pulpit Eko zawiera wszystkie dostępne ustawienia związane z ekologią. Można zmieniać je pojedynczo lub wszystkie naraz. Optymalizację ustawień do warunków w otoczeniu umożliwia opcja Łatwa konfiguracja.
 • Ramka w jednej płaszczyźnie z ekranem powoduje skupienie uwagi na najważniejszym: obrazie. Sam telewizor ma nowoczesny, minimalistyczny wygląd, dzięki czemu dobrze prezentuje się w każdym wnętrzu.
 • Smukła, czarna podstawa „wedge” z dwoma ustawieniami pozwala ustawiać telewizor na szerokich i wąskich meblach.
telewizory sony bravia xr 2023 modele qd-oled oled mini led gdzie kupić premiery ceny
Telewizor Sony X80L na pokazie dla mediów w Warszawie

BRAVIA X75WL 4K HDR LED (75″, 65″, 55″, 50″, 43″):

 • Procesor 4K X1™ analizuje sygnał w czasie rzeczywistym, a następnie powoduje wyświetlenie jasnego, pełnego kolorów obrazu, nadającego lepszy wygląd każdemu oglądanemu materiałowi.
 • Google TV: Google TV łączy i porządkuje treści z aplikacji i subskrypcji użytkownika, gromadząc w jednym miejscu ponad 700 000 filmów i programów telewizyjnych. Ulubiony film można łatwo odnaleźć używając wygodnego wyszukiwania głosowego po polsku.
 • Oglądanie filmów z platformy BRAVIA CORE: Aplikacja BRAVIA CORE, dostępna we wszystkich modelach telewizorów z 2023 roku, umożliwia oglądanie w streamingu filmów w wysokiej jakości – do 4K UHD.
 • Wszystkie ustawienia gry w jednym miejscu: Menu Gra pozwala wybierać wszystkie ustawienia gry i funkcje pomocnicze w jednym oknie.
 • Telewizor X75WL jest znakomity do grania. Po podłączeniu i uruchomieniu konsoli samoczynnie przełącza się w automatyczny tryb małego opóźnienia (ALLM), wprowadzony w standardzie HDMI 2.1, dzięki czemu zwiększa się płynność gry i szybkość reakcji.
 • Innowacyjne głośniki X-Balanced Speaker umożliwiają emisję kryształowo czystego dźwięku z telewizora o niezwykle małej głębokości.
 • Pełniejsza rozrywka: Obsługa formatu Dolby Vision.
 • Lepsze warunki oglądania dzięki kamerze BRAVIA CAM: Kamera BRAVIA CAM umożliwia nie tylko rozmowy wideo z rodziną i znajomymi, ale także automatyczne dostosowywanie obrazu i dźwięku do właściwości pomieszczenia i miejsca, w którym siedzi widz.
 • Wszystkie ustawienia eco w jednym miejscu: Pulpit Eko zawiera wszystkie dostępne ustawienia związane z ekologią. Można zmieniać je pojedynczo lub wszystkie naraz. Optymalizację ustawień do warunków w otoczeniu umożliwia opcja Łatwa konfiguracja.
 • Telewizor jest utrzymany w charakterystycznej, minimalistycznej stylistyce, przez co uwaga skupia się na najważniejszym: obrazie. Dzięki szczotkowanemu wykończeniu i smukłej, ustawianej na dwa sposoby podstawie „Blade” telewizor X75WL będzie pasował do każdego wnętrza.

telewizory sony bravia xr 2023 modele qd-oled oled mini led gdzie kupić premiery ceny

Źródła: własne, Sony


Telewizory i inne produkty Sony – przeczytaj więcej: 

(6681)

0 0 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Marcin
Marcin
1 rok temu

Niestety ponizej 55″ nic z wyzszej półki 🙁

hJacynt
hJacynt
1 rok temu
Reply to  Marcin

Nikt o zdrowych zmysłach nie oczekuje wyższej półki w kiszkowatym rozmiarze i to bez względu na wielkość pomieszczenia w którym ów odbiornik miałby stanąć. To tak jakbyś napisał że przeżywasz rozczarowanie braku na rynku małego auta miejskiego o walorach limuzyny.

Last edited 1 rok temu by hJacynt
2
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x