Home News Informacje prasowe Telewizory Samsung dostosują się do Twoich oczu przez cały dzień i noc. Dostały ważny certyfikat
Telewizory Samsung dostosują się do Twoich oczu przez cały dzień i noc. Dostały ważny certyfikat

Telewizory Samsung dostosują się do Twoich oczu przez cały dzień i noc. Dostały ważny certyfikat

825
0

Firma Samsung otrzymała niedawno specjalny certyfikat potwierdzający działanie trybu Komfort dla Oczu, który został zaimplementowany w niektórych modelach TV. Jak to działa? Które telewizory go otrzymały?

Telewizory Samsung ze specjalnym certyfikatem dla trybu Komfort dla Oczu! Które modele go otrzymały?

Telewizory Samsung Neo QLED* i Lifestyle TV** z portfolio na 2023 rok uzyskały certyfikat „Urządzeń przyjaznych dla rytmu okołodobowego” przyznany przez Verband Deutscher Elektrotechniker (VDE) – wiodący niemiecki instytut certyfikacji technologicznej. Jest to kolejne wyróżnienie potwierdzające zaangażowanie marki Samsung na rzecz rozwoju rozwiązań technologicznych i produktów, które obok swojej podstawowej funkcji, dbają także o komfort użytkowników.

Certyfikat potwierdza, że Tryb Komfort dla Oczu w telewizorach Samsung zapewnia optymalne wrażenia wizualne widzom, którzy spędzają dużo czasu w pomieszczeniach. Automatycznie bilansuje ekspozycję na światło i temperaturę barwową tak, by możliwie jak najbliżej oddać własności naturalnego światła zewnętrznego.

Fot. Samsung

Nasz rytm okołodobowy jest ściśle związany z cyklem ograniczonego wydzielania melatoniny w trakcie podwyższonego poziomu dziennej aktywności. Większe ilości hormonu są natomiast produkowane przez organizm w celu zapewnienia zdrowego snu w nocy. Melatonina znana jest powszechnie jako hormon dobrego snu.

Certyfikat przyznany przez VDE potwierdza korzystny wpływ Trybu Komfort dla Oczu na rytm okołodobowy użytkowników. Badania przeprowadzono mierząc poziom bodźców generowanych przy różnych poziomach podświetlenia ekranu, a także oceniając ich wpływ na obniżanie produkcji melatoniny. Proces certyfikacji był zgodny z metodą bodźcowania okołodobowego opracowaną w oparciu o badania amerykańskiego Lighting Research Center.

Podczas tegorocznych targów CES Samsung pokazał, jak działa to w praktyce. W ramach symulacji przygotowanej w specjalnie zaaranżowanej strefie można było sprawdzić, jak zmiany warunków oświetleniowych wpływają na ustawienia ekranu.

Certyfikat jest jednym z wielu wyróżnień przyznanych telewizorom Samsung i po raz kolejny potwierdza nieustanne wysiłki marki zmierzające do tego, by doświadczenia i komfort użytkowników zawsze były priorytetem przy opracowywaniu nowych produktów. Telewizory Samsung zostały już wcześniej uhonorowane certyfikatami „Eye Care” (VDE), „Glare-Free” (UL), a także „Pantone Validated” i „SkinTone Validated” (Pantone). Dwa ostatnie potwierdzają, że ekrany marki Samsung spełniają standardy Pantone w zakresie wiernego odwzorowywania kolorów.

telewizory samsung neo qled 4k 8k 2023
Telewizory Samsung Neo QLED 8K na 2023 rok

* Dotyczy modeli Q70C i wyższych.
** Dotyczy modeli The Frame, The Serif oraz The Sero.

Źródło: informacje prasowe

Znajdujesz się w sekcji Informacje prasowe. Zamieszczone tutaj materiały zostały w dużej części opracowane przez firmy niezwiązane z redakcją HDTVPolska. Redakcja HDTVPolska nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji.


Przeczytaj więcej na temat produktów firmy Samsung:

(825)

0 0 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x