Home News Informacje prasowe Samsung pokazał nam szczyt luksusu – oto Excellence Line, czyli nowa seria telewizorów Neo QLED 8K!
Samsung pokazał nam szczyt luksusu – oto Excellence Line, czyli nowa seria telewizorów Neo QLED 8K!

Samsung pokazał nam szczyt luksusu – oto Excellence Line, czyli nowa seria telewizorów Neo QLED 8K!

2.11K
5

W ubiegły czwartek mieliśmy okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu – firma Samsung oficjalnie zainaugurowała w Polsce linię telewizorów Excellence Line! Składają się na nią najnowsze modele Neo QLED 8K, które w tym roku stanowią odrębną kategorię produktów dla najbardziej wymagających klientów. To najlepsze, co Koreańczycy są w stanie zaoferować w kategorii telewizorów. Co trzeba wiedzieć o tegorocznych modelach Neo QLED Mini LED QN900B, QN800B i QN700B. Dlaczego są tak ekskluzywne i ile kosztują?

Samsung prezentuje nam Excellence Line – portfolio ekskluzywnych telewizorów Neo QLED 8K. Jakie ceny?

Producent doskonale wiedział, w jaki sposób zaprezentować tak prestiżową serię telewizorów. Mieliśmy okazję poznać je i zobaczyć na żywo w warszawskich Łazienkach, w które te imponujące telewizory wkomponowały się znakomicie. Prawdziwą furorę podczas wydarzenia robił największy, 85-calowy model QN900B, który stał się elementem zapierającej dech w piersiach kwiatowej instalacji. Dzięki kompletnie bezramkowej konstrukcji, telewizor idealnie wtopił się w tło:

Samsung pokazał nam szczyt luksusu - oto Excellence Line, czyli nowa seria telewizorów Neo QLED 8K!

Samsung Excellence Line to modele z absolutnie najwyższej półki, nic więc dziwnego, że za tak fantastycznie wyposażone odbiorniki przyjdzie chętnym zapłacić naprawdę niemało. Ceny wahają się od 9000 złotych za model QN700B w wariancie 55 cali, aż po okolice 50 tysięcy złotych za prezentowany powyżej 85-calowy QN900B.

Dostępność modelu
Telewizor Samsung QN800BT 65″ (Nowość 2022) 19 999 zł
Telewizor Samsung QN800BT 75″ (Nowość 2022) 24 999 zł
Telewizor Samsung QN800BT 85″ (Nowość 2022) 34 999 zł
Telewizor Samsung QN900BT 65″ (Nowość 2022) 24 999 zł
Telewizor Samsung QN900BT 75″ (Nowość 2022) 34 999 zł
Telewizor Samsung QN900BT 85″ (Nowość 2022) 49 999 zł

Dlaczego najnowsze modele 8K są one wycenione tak sowicie? Oddajemy głos producentowi:

Excellence Line obejmuje telewizory klasy premium dla najbardziej wymagających widzów. Ekrany te wyróżniają się topowymi rozwiązaniami w obszarach, takich jak technologia i realizm obrazu, design, dźwięk oraz funkcje Smart. W tym roku linia obejmuje trzy modele: QN900B, QN800B oraz QN700B. Excellence Line to synonim najlepszych telewizorów w ofercie Samsung.

Kategoria Excellence Line powstała, aby pomóc widzom dokonać wyboru i wyróżnić najlepsze telewizory Samsung, czyli modele Neo QLED 8K. Aktualnie nasze portfolio jest bogatsze niż kiedykolwiek, dlatego podjęcie decyzji może być wyzwaniem. Decydując się na Excellence Line widzowie mają pewność, że wybierają topowe, prestiżowe produkty, które dostarczają niesamowitych wrażeń na wielu płaszczyznach – mówi Grzegorz Stanisz, szef sprzedaży telewizorów w firmie Samsung Electronics Polska. – To bez wątpienia najlepsze telewizory w tegorocznej ofercie Samsung – dodaje.

Samsung pokazał nam szczyt luksusu - oto Excellence Line, czyli nowa seria telewizorów Neo QLED 8K!

Telewizory 8K Samsung Excellence Line – magia kina w domu

Magię kina w domu osiągamy poprzez połączenie dużego ekranu oraz świetnej jakości obrazu z doskonałym dźwiękiem przestrzennym. W telewizorach Excellence Line widzowie otrzymują zaawansowaną technologię wyświetlania, która pozwala oddać niuanse i szczegóły obrazu. Za sprawą najnowszych rozwiązań precyzyjnie podświetlony ekran wypełni się nasyconymi, niezwykle realistycznymi kolorami, a granica między wyświetlanym obrazem, a rzeczywistością niemal się zaciera.

Precyzja i sztuczna inteligencja to słowa – klucze, które pozwalają zrozumieć doskonałość obrazu, jaką oferują telewizory Excellence Line. Niezależnie od tego czy oglądana scena to nocny pościg w filmie akcji czy niedźwiedzie polarne przyłapane podczas zabawy w swoim naturalnym otoczeniu, obraz będzie równie wyrazisty i pełen szczegółów. Uwadze nie umkną ani postacie czające się w mroku, ani skraplający się na futrze zwierząt śnieg. O te niuanse i precyzję dba technologia Quantum Mini LED z 14-bitową skalą luminancji, dzięki której podświetlenie ekranu jest kontrolowane lepiej niż kiedykolwiek.

Samsung pokazał nam szczyt luksusu - oto Excellence Line, czyli nowa seria telewizorów Neo QLED 8K!

Dziś widzowie nie muszą myśleć o rozdzielczości i zastanawiać się, jak dany film będzie prezentować się na dużym ekranie telewizora. Wybierając Excellence Line mogą wygodnie rozsiąść się w fotelach i oddać się niesamowitym doświadczeniom. O wrażenia dba multi-inteligentny Neuronowy Procesor AI Quantum 8K1. Wykorzystuje on 20 wielomodelowych niezależnych sieci neuronowych, które analizują dane obrazu, aby dostarczyć optymalne wrażenia niezależnie od ich jakości wejściowej. Każda z takich sieci odpowiada za określony obszar i jest automatycznie dobierana przez algorytm, aby podnieść jakość dostarczanej treści. To tak jakby 20. wyspecjalizowanych kucharzy przygotowywało swoje popisowe dania – każda z sieci ma swój obszar specjalizacji.

Telewizory 8K Samsung Excellence Line – piękno absolutne

Obraz i wrażenia, jakich dostarcza, powinny być nieograniczone i pozbawione rozpraszaczy. To jest jednoznaczne z nowym podejściem do designu telewizora. Nie bez powodu w przypadku Excellence Line mówimy o Absolutnie Bezgranicznym Designie. To pojęcie oznacza, że mamy do czynienia z ekranami dopracowanymi w każdym calu. Zastosowany tu niezwykle smukły profil ma niedostrzegalne krawędzie i elegancką cienką ramkę. Ten konstrukcyjny minimalizm maksymalizuje wrażenia i pozwala wejść do filmowego świata jeszcze pełniej.

Jak przystało na produkty premium, wszystkie trzy modele – QN900B, QN800B i QN700B – otrzymały moduł One Connect Pro, który pozwala dyskretnie ukryć przewody. Wszystkie zewnętrzne urządzenia podłączamy właśnie do tej smukłej skrzynki, którą z telewizorem łączy tylko jeden kabel. Moduł może być schowany w szafce obok telewizora – co świetnie sprawdza się, jeśli ekran jest podwieszony na ścianie – lub przymocowany do stopy telewizora, gdy ten jest wyeksponowany na designerskiej komodzie.

fot. Samsung

Telewizory można prezentować we wnętrzu na różne sposoby. Dla widzów, którzy chcą, aby ekran stał się centralnym elementem salonu i przyciągał wszystkie spojrzenia zaprojektowany został Dopasowany Uchwyt2. Za jego pomocą ekran zamontowany będzie równolegle do ściany idealnie do niej przylegając.

Telewizory 8K Samsung Excellence Line – smart w nowej odsłonie

Excellence Line to nie tylko wszystko, co najlepsze w zakresie jakości obrazu czy designu. Telewizory te wykorzystują najnowocześniejsze funkcje smart, dzięki czemu ich możliwości znacząco wykraczają poza oczekiwania. Urzeczywistniają przekonanie, że największy domowy ekran nie tylko przemienia salon w kino. Z powodzeniem wpisuje się w wizję prywatnego centrum fitness czy domowej sali konferencyjnej.

Udoskonalony Smart Hub, czyli swoiste centrum sterowania, daje dostęp do różnorodnych aplikacji, a łatwość połączenia z urządzeniami mobilnymi czy komputerami pozwala płynnie łączyć czas na rozrywkę i pracę. Filmy, seriale, gry, firmowe spotkania online czy rodzinne zdjęcia dostępne są na wyciągnięcie ręki.

fot. Samsung

Ekrany te z powodzeniem staną się centrum zarządzania inteligentnym domem. Z pomocą funkcji SmartThings telewizor automatycznie wykrywa i łączy się z różnymi sprzętami znajdującymi się w pobliżu – inteligentnymi, mobilnymi i internetowymi. W praktyce do lodówki zajrzymy bez wstawania z kanapy, a powiadomienie o właśnie zakończonym cyklu prania dyskretnie wyświetli się na ekranie.

Telewizory 8K Samsung Excellence Line – potęga dźwięku

Dźwięk oferowany przez telewizory Excellence Line to swoista kropka nad „i”. Bogate i wielowymiarowe brzmienie przenosi kinowe doświadczenia do domowego salonu i pozwala widzom wejść w sam środek akcji.

Zaprojektowany z myślą o tej linii produktów system rozmieszczenia głośników w połączeniu z Dolby Atmos® dba o realizm każdej sceny także w tym wymiarze dźwiękowym. Wrażenia spotęguje Funkcja Adaptacji Dźwięku, która dopasowuje dźwięk do tego, co aktualnie jest oglądane – tym samym zawsze można liczyć na najlepsze audio.

Z myślą o widzach, którzy szukają wyjątkowo intensywnych wrażeń powstała funkcja Q-Symphony. Dzięki niej głośniki telewizora synchronizują się z kompatybilnym soundbarem Samsung, zapewniając wzmocniony i wciągający dźwięk. Efektem tego połączenia jest harmonijne brzmienie.

Światowy gigant rynku TV tracił pozycję lidera rynku premium! Zmiana warty w Chinach - wkrótce na całym świecie?
fot. Samsung

Podsumowując, wybierając Excellence Line widzowie otrzymują wszystko to, co najlepsze w telewizorach Samsung. Gwarancją najwyższej jakości i mistrzowskich technologii jest wieloletnie doświadczenie firmy Samsung, która od lat jest numerem 1 w sprzedaży telewizorów w Polsce i na świecie3.

1 Procesor dostępny w modelach Neo QLED 8K QN900B i QN800B. Jakość wyświetlanej treści może się różnić w zależności od rodzaju treści i formatu. Skalowanie AI (dzięki sztucznej inteligencji) do jakości zbliżonej do 8K może nie mieć zastosowania do połączenia z komputerem oraz Trybu Gry.

2 Dopasowany Uchwyt sprzedawany jest oddzielnie.

3 Nr 1 w Polsce: w oparciu o raporty dotyczący sprzedaży detalicznej międzynarodowej firmy badawczej za okres styczeń 2016 marzec 2022. Nr 1 na świecie: Omdia . Ranking przeprowadzony przez firmę zewnętrzną na podstawie własnych danych sprzedażowych ze stycznia 2022 r. Badanie nie zostało zlecone przez Samsung, a poleganie na jego wynikach odbywa się na odpowiedzialność podmiotów trzecich.

Źródło: Samsung, własne

Znajdujesz się w sekcji Informacje prasowe. Zamieszczone tutaj materiały zostały w dużej części opracowane przez firmy niezwiązane z redakcją HDTVPolska. Redakcja HDTVPolska nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji.


Telewizory Samsung – przeczytaj więcej:

(2109)

1 1 głos
Article Rating

1
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Holdmybeerandwatch
Holdmybeerandwatch
18 dni temu

Dobrze że zaznaczyliście że tam tv jest na zdjęciu, bo wyglądało to na tanią tapetę z biedry.

robert
robert
25 dni temu

dzień dobry,,, aha,,, do widzenia.

Mariusz
Mariusz
27 dni temu

nie “kompletnie bezramkowa “konstrukcja, bo dolna ramka jest. No i blooming na literach też jest

Miro
Miro
27 dni temu
Reply to  Mariusz

Blooming bloomingiem, ale akurat te litery są poza ekranem kolego. Więc chyba bezramkowy jak tego nie zauważyłeś.

Mariusz
Mariusz
26 dni temu
Reply to  Miro

faktycznie litery poza ekranem 😀 tak waliło po oczach, ze mnie aż zmyliło ;p sorry (ale i tak zapewne bloom, możemy się jak zawsze tylko łudzić…). Co do ramki to bezramkowa z trzech stron, zaś dolna ramka pozostaje hehe. To trochę tak jak by powiedzieć trójstronny ambilight a czterostronny. Jakaś różnica to jest.

Ale nie traktowałem swojego komentarza jakoś poważnie, oglądanie takiego telewizora za 50 tys jest tylko ciekawostką. Za to już pomyłki w testach i liczbach, które tu się zbyt często ostatnio zdarzają to już niestety bardzo ważna kwestia ;-/

5
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x