Home News Telewizory Mini LED wkrótce będą tanie i osiągalne dla każdego? Oto dlaczego!
Telewizory Mini LED wkrótce będą tanie i osiągalne dla każdego? Oto dlaczego!

Telewizory Mini LED wkrótce będą tanie i osiągalne dla każdego? Oto dlaczego!

11.21K
0

Jedną z największych historii na rynku telewizorów od 2021 roku było pojawienie się technologii Mini LED. Jest to rodzaj podświetlenia LCD, który wykorzystuje mniejsze diody LED, dzięki czemu więcej świateł można zmieścić na mniejszej przestrzeni, co zapewnia ultracienkie telewizory z olśniewającym efektem HDR. Chociaż TCL wprowadził tę technologię już kilka tat temu, wszystko ruszyło się dopiero, gdy Samsung zaoferował ją na całym świecie w jednych z najlepszych telewizorów wydanych w ubiegłym roku. W tym momencie technologię Mini LED można również znaleźć w telewizorach Sony, LG, Philips i Hisense. Dlaczego wkrótce mają być znacznie tańsze?

Telewizory Mini LED w najbliższych latach mogą być znacznie tańsze! W jaki sposób?

Jaki jest problem z telewizorami Mini LED? Nie są tanie. Wymagają bardziej zaawansowanej produkcji niż zwykłe telewizory LED, co oznacza wyższe ceny. W ciągu ostatniego roku nastąpił ogromny postęp, a ceny modeli Samsunga 2021 (takich jak Samsung QN90A) gwałtownie spadły od czasu ich premiery. Miło było również zobaczyć, że seria telewizorów Samsunga na 2022 rok została wprowadzona na rynek w nieco niższych cenach niż w 2021 roku.

Oprócz ogólnych bieżących obniżek cen na produkcję ekranów LCD, raport serwisu Digitimes mówi, że między różnymi producentami ekranów szykuje się ostra konkurencja – a to oznacza zwykle spadek cen, ponieważ różne firmy próbują się nawzajem podcinać. Istnieją dwa czynniki spadków cen telewizorów Mini LED. Oba mają zastosowanie globalnie: mniej osób kupujących telewizory – co oznacza, że ​​firmy obniżają ceny, próbując skłonić ludzi do zakupu, a niższa sprzedaż telewizorów oznacza, że ​​produkuje się więcej paneli, na które nie mają aż tak dużego popytu, więc cena wywoławcza panelu spada.

fot Samsung
fot Samsung

Spodziewaj się tańszych telewizorów Mini LED, ale wiedz, że istnieją dwa rodzaje tych paneli

Drugim i najważniejszym czynnikiem spadku cen telewizorów Mini LED jest ich typ. Należy zauważyć, że istnieją dwa rodzaje paneli Mini LED, z których jeden zapewnia lepszą jakość obrazu w stosunku do drugiego. W tym roku zobaczymy wiele tańszych modeli telewizorów Mini LED i spodziewamy się, że modele takie jak te od TCL będą oferowane w niższych cenach w porównaniu z Samsungami. Dlaczego tak się dzieje? Pierwszym i zarazem tańszym panelem jest Mini LED Package-on-Board (PoB), a drugi, droższy panel to Mini LED Chip-on-Board (CoB). W ekranach CoB, kąt padania światła jest bardziej efektywny niż w ekranach PoB, co oznacza, że ​​w przypadku paneli CoB dostaniemy jaśniejszy ekran, który lepiej sprawdzi się materiałach HDR niż tańsze panele PoB. Ostatecznie ludzie będą kupować telewizory, na które ich stać – i chociaż technologia CoB używana przez Samsung i Sony prawie na pewno przyniesie lepsze wyniki, technologia PoB powinna nadal zapewniać nam lepszą jakość obrazu niż w przypadku zwykłych telewizorów LED.

Źródło: https://www.techradar.com/news/next-gen-mini-led-4k-tvs-are-set-for-very-welcome-price-drops


Telewizory – przeczytaj więcej:

(11213)

5 2 głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x