Home News Telewizory LG: aplikacja Apple TV ze wsparciem dla Dolby Atmos! Technologię obsłuży też z poziomu telefonu AirPlay 2
Telewizory LG: aplikacja Apple TV ze wsparciem dla Dolby Atmos! Technologię obsłuży też z poziomu telefonu AirPlay 2

Telewizory LG: aplikacja Apple TV ze wsparciem dla Dolby Atmos! Technologię obsłuży też z poziomu telefonu AirPlay 2

1.07K
0

Ważny update aplikacji Apple TV na telewizorach LG! Dodane zostało wsparcie dla technologii dźwięku Dolby Atmos. Obsłuży ją też funkcja AirPlay 2. Wprowadzenie tej funkcjonalności było ważną dla posiadaczy modeli od LG kwestią, o którą upominali się od lutego.

Dolby Atmos już w aplikacji Apple TV na telewizory LG

Aplikacja Apple TV w obrębie systemu webOS dostępnego na telewizorach LG wystartowała w lutym bieżącego roku. Na start nie wprowadziła jednak obsługi Dolby Atmos, na co tłumnie narzekali posiadacze tych modeli. W odpowiedzi Apple przygotowało wreszcie aktualizację, która uwzględniła wyczekiwaną funkcjonalność.

Pobierając wersję oprogramowania oznaczoną kodem 1.0.22, użytkownicy nie tylko otrzymają wsparcie dla Dolby Atmos w aplikacji Apple TV, ale również obsługę tej funkcji poprzez AirPlay 2. Oznacza to, że jeśli rozpoczniemy oglądanie na urządzeniu z systemem iOS (iPhone lub iPad) i sparujemy je z telewizorem LG, kontent odtworzy się zarówno z Dolby Vision jak i Dolby Atmos.

Telewizory LG: Apple TV ze wsparciem dla Dolby Atmos! Technologię obsłuży też z poziomu telefonu AirPlay 2
fot. FlatpanelsHD

Aktualizacja Apple TV objęła też aplikację na system Tizen obecny na telewizorach Samsunga, nie wiadomo jeszcze jednak, czy również wprowadziła wsparcie dla Dolby Atmos. W dalszej części roku ta technologia dźwięku ma trafić na Apple TV w telewizorach Sony.

Kabel HDMI MagicLink 2.0

Źródło: https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1593502560


Więcej na temat telewizorów LG:

(1067)

0 0 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x