Home News Informacje prasowe Idzie zmiana w telewizji. Rusza promocja na telewizory Samsung wyposażone w ważną funkcję!
Idzie zmiana w telewizji. Rusza promocja na telewizory Samsung wyposażone w ważną funkcję!

Idzie zmiana w telewizji. Rusza promocja na telewizory Samsung wyposażone w ważną funkcję!

19.52K
0

Zbliża się zmiana standardu nadawania multipleksu MUX-3 naziemnej telewizji cyfrowej na DVB-T2/HEVC! W związku z tym firma Samsung ogłosiła specjalną promocję dla tych, których telewizor nie jest jeszcze dostosowany do nowego sygnału. Jakie telewizory są objęte ofertą?

Telewizory Samsung gotowe na DVB-T2 / HEVC! Rozpoczęła się specjalna promocja

Już niedługo nastąpi zmiana standardu nadawania multipleksu 3 (MUX-3) naziemnej telewizji cyfrowej na DVB-T2/HEVC. Z tej okazji Samsung w swoim sklepie internetowym przygotował specjalną promocję dla wszystkich widzów, których telewizor nie jest jeszcze dostosowany do nowego sygnału. Ofertą promocyjną zostały objęte wybrane modele telewizorów Crystal UHD w rozmiarach od 43” do 65”.

fot. Samsung

Ze względu na zbliżającą się zmianę systemu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej, warto pomyśleć o naszych bliskich – mamie, tacie, babci, dziadku czy sąsiadce. Być może to właśnie ich telewizory niedługo przestaną spełniać najnowsze wymagania związane z przejściem na nowy standard naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T21.

Z tej okazji firma Samsung przygotowała wyjątkową promocję. Każdy, kogo stary telewizor nie będzie kompatybilny z nowym sygnałem DVB-T2 będzie mógł skontaktować się z Biurem Obsługi klienta Samsung pod numerem 801 172 678 i zgłaszając za jego pośrednictwem oddanie starego telewizora otrzyma zniżkę na zakup nowego, objętego promocją, w wysokości 100 zł.

Promocja jest skierowana między innymi do seniorów, jak i osób z ich otoczenia – najczęściej dzieci i wnuków. Młodsi użytkownicy to częściej osoby zaawansowane technologicznie, które mogą zaopiekować się rodzicami i starszymi osobami i zadbać o to, żeby bez przeszkód mogli nadal oglądać swoje ulubione programy.

Promocja już trwa na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i zakończy się w dniu 27.12.2023 lub po wyczerpaniu puli zamówień promocyjnych. Regulamin promocji znajduje się na stronie dvbt2-zmiana | Samsung Polska.

Krystaliczne kolory

Promocją zostały objęte wybrane i uniwersalne modele Crystal UHD CU8002, CU7192 w rozmiarach od 43” do 65”, wyposażone w funkcje SMART TV, dostępne w sklepie Samsung na samsung.com/pl. Ich cechą charakterystyczną są precyzyjne, żywe kolory, które sprawią, że szczegóły będą wyglądać prawie jak w rzeczywistości. Ponadto, w modelu CU8002 zastosowano Dynamiczny Kolor Krystaliczny, który pozwala zanurzyć się w bogatym i żywym obrazie, na który składa się miliard odcieni – nawet 64 razy więcej niż w tradycyjnych telewizorach UHD Samsung. Z kolei Procesor Crystal 4K zapewni skalowanie obrazu wyjściowego do rozdzielczości jak najbliższej 4K oraz dostosuje dźwięk tak, aby pasował do tego, co widać na ekranie.

fot. Samsung

Skoro o dźwięku mowa, to o kinowej jakości wrażenia brzmieniowe odpowiada z kolei technologia Dźwięku Podążającego za Obiektem Lite (dotyczy wybranych modeli). Dzięki niej wirtualne górne głośniki dostarczą więcej realizmu i niepowtarzalnych wrażeń podczas oglądania filmów czy wydarzeń sportowych. Widzowie spragnieni wyjątkowych doświadczeń, mogą pomyśleć także o zakupie soundbara, który razem z modelem Crystal UHD będzie stanowił iście harmonijny duet. Funkcja Q-Symphony2 sprawi, że głośniki telewizora zsynchronizują się z głośnikami soundbara, zapewniając wzmocniony i wciągający dźwięk, a w efekcie prawdziwe kinowe emocje.

Telewizory Crystal UHD to także szybka i intuicyjna obsługa. Samsung Smart TV oferuje dostęp do ponad 500 aplikacji: filmowych, muzycznych czy sportowych. W dodatku wyświetlone części podzielone są na kilka kategorii zoptymalizowanych pod kątem naszych wcześniejszych zainteresowań, zatem wszystko czego szukamy mamy na wyciągnięcie ręki.

Telewizory gotowe na DVB-T2/HEVC

Wymienione wyżej telewizory firmy Samsung, a ponadto wszystkie najnowsze modele z 2022 i 2023 roku są zgodne ze standardem naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2/HEVC. To ważne i w związku ze zmianą, która nastąpi już w połowie grudnia 2023 roku. Programy telewizyjne emitowane na multipleksie MUX-3, za pośrednictwem którego nadawane są jeszcze niektóre programy telewizji publicznej właśnie wtedy zostaną przestawione na nowocześniejszy standard DVB-T2 z kodekiem HEVC.

Proces ten będzie realizowany w dwóch etapach. Pierwszy z nich nastąpi w nocy z 14 na 15 grudnia br. i obejmie zachodnią część Polski, czyli: województwo zachodniopomorskie, pomorskie, lubuskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, łódzkie, dolnośląskie, opolskie i śląskie. Drugi zaś w nocy z 18 na 19 grudnia i obejmie województwa: warmińsko-mazurskie, podlaskie, mazowieckie, lubelskie, świętokrzyskie, małopolskie i podkarpackie.

Nowy standard pozwoli odbierać lepszą jakość obrazu (rozdzielczość HD), możliwość odbierania programów UHD/4K czy bogatszą ofertę z większą liczbą kanałów. To także minimalizacja zakłóceń, lepsza jakość dźwięku z możliwością jego personalizacji ale też dostęp do dodatkowych usług.

Samsung Electronics Polska ma nowego prezesa. Kim jest i jakie posiada doświadczenie?

1 Aby odbierać programy w naziemnej telewizji cyfrowej po 30 czerwca 2022 roku telewizor powinien być kompatybilny ze standardem DVB-T2 oraz z systemem kodowania HEVC (inna nazwa to H.265 lub MPEG-H część 2).
2 Kompatybilność soundbara z funkcją Q-Symphony w telewizorze można sprawdzić w specyfikacjach soundbara.

Źródło: informacje prasowe

Znajdujesz się w sekcji Informacje prasowe. Zamieszczone tutaj materiały zostały w dużej części opracowane przez firmy niezwiązane z redakcją HDTVPolska. Redakcja HDTVPolska nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji.


Przeczytaj więcej na temat produktów firmy Samsung:

(19524)

2 2 głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x